IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • охоооо, наченки на критично мислене към белградския възпитаник ли виждам, и то от този, дето пишеше Ин Донев уи тръст? Не може да бъде, някой ти е хакнал профила ли, какво? Предполагам, знаеш значението на думичката ирония, нали? Е, точно този ми пост с "Удри, чичак" е ироничният отговор на НАЙ-то, тръстването, сектантстването, лафчетат - кво пишеш тук бе, скъсаняк, аре разкарай се, нали нямаш акции и т.н. Странно обидчиви станахте точно хората, които най-много сте използвали тези фрази...

    С две думи - ако искаш интересна дискусия, ще трябва и ти да се потрудиш и най-малко да не гониш тези, които имат поне малко пипе в главата си и постовете им не са безкритични лафчета към честния частник, дето е мажоритар. Дотогава, докато тук преобладава сектантстването, лафчетата и правите виртуално аутодавафе на всеки, дръзнал да обори митичния ореол на мажоритарния собственик тук (а някои чак ме рипортват, за да ме трият), ще получавате и подобни отговори - на зла круша, зъл прът!

    П.С. И понеже конкретно 15% ми е сред нормалните форумци, с които може да се получи някакъв диалог, то нямам проблем да изложа моите доводи и да стане някаква дискусия, след като чуя вашите. Искаме или не, на БФБ има 10-на акции, които могат да предизвикат някакъв интерес, и тази е една от тях.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Аз съм разколебан единствено в това дали да допълня от обикновените или да чакам привилегированите. Засега май клоня повече към чакане на привилегированите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
        Имам в предвид че оборотите са огромни. Всички се късат от работа едва ли не, а печалбите са мижави - разпределени на десетки милиони акции .
        Аз напоследък съм доста разколебан тук също. Въпреки това, очевидно съм малко по-голям оптимист и смятам ,че за да наложиш някоя марка сериозно ти трябват сериозни инвестиции, а след това на доставчиците ще можеш да им извиваш ръцете. Занимавам се от близо 20 год. с търговия и знам като стигне дадена верига определен мащаб как се променят условията спрямо всички доставчици, тоест първо инвестираш, но в даден момент всички са зависими от теб.

        Знаеш ли, често се случва да си пия и попадам на най-четените теми / неизменна част от които е историческия парк/. Никога не съм си позволявал да изказвам мнение там, но понеже сме в различна тема - за мен правите престъпление. За теб 20-30 хил. може и да не са проблем, но защитавайки тази пирамида, ти обричаш мноооого хора на нищета. Не ти прави чест да ги защитаваш! Не бих желал нито да те познавам, нито да комуникирам с такива хора!

        П.П. За мен си съзнателен или несъзнателен участник в измама. Казвам ти го, за да не се чудиш защо/ ако някои хора започнат да странят от теб. Не се познаваме, няма нищо лично и нямам губещи инвестиции там.
        Last edited by 15%; 23.03.2021, 03:53.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • ОББ натискаха днес, не чичо.

          Коментар


          • Имам в предвид че оборотите са огромни. Всички се късат от работа едва ли не, а печалбите са мижави - разпределени на десетки милиони акции .
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Груйче,

              П.П. Ако искаш да помогнеш на набуталите се тук им кажи нещо градивно - това ще стане, онова ще стане... Така аудиторията разбира единствено, че си злобен от което не страда "чичака" а ти. Ако искаш той да си плати за предишни свои лоши постъпки ни убеди с нещо да продаваме и да не записваме. Това спрямо днешна дата - наистина няма смисъл от това къде е роден, каква мумия бил, какво бил направил преди 30 години и т.н.
              В същност и аз имах акции тук . Мислех че е като при Атерата - с две думи депозит и ако ми трябват кинти продавам, след което си връщам акциите на близка ценв с комисионната към ИП.
              Да ама не е така. Тук дружеството няма най- важното за мен, а именно конкурентно предимство . Т.е. Не може да работи с големи маржове на печалба.
              Last edited by MrSi; 23.03.2021, 00:48.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Груйче, наскоро зададох въпрос отнсосно притесненията ми дали настоящите акции биха били толкова дивидетно насочени ако се издадат и привилегии и ако бъдат засегни, то с колко, но отговор нямаше. Надявах се да се включат хора с техните прогнози. Един да каже "според мен ще се издадат привилегии и те ще убият 100% от дивидента, други, които да кажат " ще се издадат привилегии, но по сегашните дивидента няма да секне или ще се секне с 50%" и т.н. Сега чета "удри чичак...". Каква реплика освен "In Donev we trust" очакваш на подобна безмислена, елементарна и не носеща никаква стойност реплика? Наистина очаквам от теб нещо повече...

                П.П. Ако искаш да помогнеш на набуталите се тук им кажи нещо градивно - това ще стане, онова ще стане... Така аудиторията разбира единствено, че си злобен от което не страда "чичака" а ти. Ако искаш той да си плати за предишни свои лоши постъпки ни убеди с нещо да продаваме и да не записваме. Това спрямо днешна дата - наистина няма смисъл от това къде е роден, каква мумия бил, какво бил направил преди 30 години и т.н.
                Първоначално изпратено от inta53
                ""Запри се и се не аби Пич! Акциите са на борсата, избери си посока, ако пък си по кадърен, изкупи дяловете и въстанови твоята правда!
                Амин!""

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Удри, чичак, недей да жалиш, тук още има адепти, дето пазарят "на промоция". Пък и пара за увеличенията трябва да се събира, че не са едно и две
                  Груйче, наскоро зададох въпрос отнсосно притесненията ми дали настоящите акции биха били толкова дивидетно насочени ако се издадат и привилегии и ако бъдат засегни, то с колко, но отговор нямаше. Надявах се да се включат хора с техните прогнози. Един да каже "според мен ще се издадат привилегии и те ще убият 100% от дивидента, други, които да кажат " ще се издадат привилегии, но по сегашните дивидента няма да секне или ще се секне с 50%" и т.н. Сега чета "удри чичак...". Каква реплика освен "In Donev we trust" очакваш на подобна безмислена, елементарна и не носеща никаква стойност реплика? Наистина очаквам от теб нещо повече...

                  П.П. Ако искаш да помогнеш на набуталите се тук им кажи нещо градивно - това ще стане, онова ще стане... Така аудиторията разбира единствено, че си злобен от което не страда "чичака" а ти. Ако искаш той да си плати за предишни свои лоши постъпки ни убеди с нещо да продаваме и да не записваме. Това спрямо днешна дата - наистина няма смисъл от това къде е роден, каква мумия бил, какво бил направил преди 30 години и т.н.
                  Last edited by 15%; 22.03.2021, 21:57.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Удри, чичак, недей да жалиш, тук още има адепти, дето пазарят "на промоция". Пък и пара за увеличенията трябва да се събира, че не са едно и две
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      Акциите са на борсата, избери си посока, ако пък си по кадърен, изкупи дяловете и въстанови твоята правда!
                      Амин!
                      Това в голяма степен важи и за държавата. На много хора от НАЙ форума не им харесва как тя се управлява - ми защо тогава не си направите една партия и на 4-ти април не възстановите тази "правда"?! Истината все пак трябва да се казва...
                      И аз Амин!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Маки, без да се заяждам ще те попитам в прав текст;- остана ли в теб не изреван рев по миналото (незабравимо)?
                        Какво общо търсиш от старата ,-в тази нова и частна структура на управление?
                        Ще ми се (със сигурност и на 90% от форума) да те ислушам и разбера, но ти не предлагаш нищо където трябва, а и нищо ново!
                        Кауза изгубена и остава само горчилката ти, която не стихва и с нея досадата по познатитети теми!
                        Запри се и се не аби Пич! Акциите са на борсата, избери си посока, ако пък си по кадърен, изкупи дяловете и въстанови твоята правда!
                        Амин!
                        И аз не искам да се заяждам - просто трябва някой да каже, че царят е гол! Че не е нужно да ни смятат всички за овце! Между другото - https://www.investor.bg/ikonomika-i-...aksini-324283/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                          В перспектива гледаме. Мениджмънтът в Трейдинга и в майката Софарма се определят от едно място. Преди години Софарма имаше свои чуждестранни дистрибутори в страните от Прибалтика, Молдова и Полша. Правеше Х износ с тяхна помощ. Мениджмънтът реши, че сам ще се справи по-добре от чуждите дистрибутори - прекрати договорите с тях и направи свои фирми в тези държави, с всички свързани с това разходи - наеми, офиси, складове, служители, местни данъци, логистика итн...Сега вече НЕ прави Х износ! Прави ПО-Малко, но с много по-големи разходи и рискове свързани с унищожаване на непродадената стока с изтекъл срок, която пълни складовете там.....

                          Маки, без да се заяждам ще те попитам в прав текст;- остана ли в теб не изреван рев по миналото (незабравимо)?
                          Какво общо търсиш от старата ,-в тази нова и частна структура на управление?
                          Ще ми се (със сигурност и на 90% от форума) да те ислушам и разбера, но ти не предлагаш нищо където трябва, а и нищо ново!
                          Кауза изгубена и остава само горчилката ти, която не стихва и с нея досадата по познатитети теми!
                          Запри се и се не аби Пич! Акциите са на борсата, избери си посока, ако пък си по кадърен, изкупи дяловете и въстанови твоята правда!
                          Амин!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                            Колеги, гледайте на акцията в перспектива!
                            В перспектива гледаме. Мениджмънтът в Трейдинга и в майката Софарма се определят от едно място. Преди години Софарма имаше свои чуждестранни дистрибутори в страните от Прибалтика, Молдова и Полша. Правеше Х износ с тяхна помощ. Мениджмънтът реши, че сам ще се справи по-добре от чуждите дистрибутори - прекрати договорите с тях и направи свои фирми в тези държави, с всички свързани с това разходи - наеми, офиси, складове, служители, местни данъци, логистика итн...Сега вече НЕ прави Х износ! Прави ПО-Малко, но с много по-големи разходи и рискове свързани с унищожаване на непродадената стока с изтекъл срок, която пълни складовете там.....
                            Last edited by maki; 20.03.2021, 11:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение

                              Ако (примерно) преди три години някой е гледал в перспектива (на бизнеса и акцията) и е получил днешното състояние на нещата, колко перспективно да гледа? Или да изкаже обосновано предположение?
                              Ако е гледал с перспектива преди 3 години и е купувал на висока цена, то днес може да купува на тези нива, всеки си решава сам. Акциите има и възход и падение, зависи кой как гледа на периодите. Борста не е за всеки!

                              Не е препоръка за покупка на акции !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                                Колеги, гледайте на акцията в перспектива!
                                Ако (примерно) преди три години някой е гледал в перспектива (на бизнеса и акцията) и е получил днешното състояние на нещата, колко перспективно да гледа? Или да изкаже обосновано предположение?

                                Коментар

                                Working...
                                X