IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    През последните месеци когато повечето компани растяха и продължават да растат тук даже падаха ! Софармите, банките и Химимпорт почти не са отлепили от дъната си ! И това явно не е заради пазара, други са причините !
    Не съм много съгласен с теб. Акцията от 4 лева се качи до 6.60 и започна да пада след публикуването на съобщението за ИОСА

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
      Точно. Обаче не е само до управлението. А и аз тук съм по-скоро спекулант. Последните 2 години поне 3-4 пъти съм влизъл и излизал. Кога по-успешно, кога не толкова. Все пак си мисля, че ако не се появи самосвал, ще се закрепи и даже отскочи.
      Последния период, когато можеше да търгува, Донев се скъсваше да продава тук. След малко повече от месец, отново ще има това право...
      Иначе за мен проблем номер 1 е абсолютното информационно затъмнение /все едно Пеевски е мажо/ и проблем номер 2 са аптеките. За Сърбия аз лично съм оптимист.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
        Точно. Обаче не е само до управлението. А и аз тук съм по-скоро спекулант. Последните 2 години поне 3-4 пъти съм влизъл и излизал. Кога по-успешно, кога не толкова. Все пак си мисля, че ако не се появи самосвал, ще се закрепи и даже отскочи.
        През последните месеци когато повечето компани растяха и продължават да растат тук даже падаха ! Софармите, банките и Химимпорт почти не са отлепили от дъната си ! И това явно не е заради пазара, други са причините !
        Last edited by Zdravko; 27.04.2021, 17:33.

        Коментар


        • Точно. Обаче не е само до управлението. А и аз тук съм по-скоро спекулант. Последните 2 години поне 3-4 пъти съм влизъл и излизал. Кога по-успешно, кога не толкова. Все пак си мисля, че ако не се появи самосвал, ще се закрепи и даже отскочи.

          Коментар


          • Г-н ОрозоВ, според мен фирмата като базов актив е добра, но управлението през последните 3 - 4 год. е СЛАБО! Сега недай си боже и да повърнат глътнатите активи в Сърбииа?? СЛАБО УПРАВЛЕНИЕ НА ИНВЕСТИЦИИТЕ!!
            Last edited by nik_naydenov; 28.04.2021, 14:46.

            Коментар


            • АНАЛИТИ4НА СТАТИА, БРАВО! Но сиакащ Мариан е Директор ВИ, така препредава, "искали 1 % от пе4албата като тантиеми, НАХАЛСТВО!! при тези лощи консолидирани резултати??? Да не избегали от зелника, да им обещаичт ама в опции да купичт до 3 год. на еди какша си цена, ДА СИ ГИ ИЗКАРАТ!! Не само разо4аровам, ОТВРАТЕН СЪМ от наглостта. Бих си камщика 1 седмица, мове и да продалба?

              Коментар


              • Постепенно си връщам продадените бройки. Не се надявам на цветя и рози засега. Ама пък не елошо дружество

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                  е как никаква? Малко такси за посредника
                  Факт
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Така е, дивидент е само в сферата на фантазиите, а причината най-вероятно е изискване на някоя кредитираща институция. Иначе, каквото и да си говорим, основата, фундаментът тук си го има, обаче чичовите номера край нямат, а това, поне засега, мен ме отказва. Разбира се, ако акцията се сгъне още надолу, може да се изкуша да направя спекулация с 15-20 к за спорта, макар от последната ми такава тук да бях на 0 (дребна загуба) и смисълът от нея да беше никакъв.
                    е как никаква? Малко такси за посредника

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Те така се накупуваха и наинвестираха, че сега ще се чудят как да свържат двата края ! Нито дивидента ще върнат, нито инвестиция ще обявяват мисля ! В статията си Мариян добре е описал нещата и е цитирал одитора с какви препоръки е !
                      Така е, дивидент е само в сферата на фантазиите, а причината най-вероятно е изискване на някоя кредитираща институция. Иначе, каквото и да си говорим, основата, фундаментът тук си го има, обаче чичовите номера край нямат, а това, поне засега, мен ме отказва. Разбира се, ако акцията се сгъне още надолу, може да се изкуша да направя спекулация с 15-20 к за спорта, макар от последната ми такава тук да бях на 0 (дребна загуба) и смисълът от нея да беше никакъв.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Липсата на елементарна комуникация между мажоритаря / CEO / директор връзки с инвеститорите... не са чували за такова нещо...

                        Видимо не ги интересуват миноритарните акционери... искат да имат възможност за увеличение на капитала - добре, но защо?
                        Предлагат да няма дивидент, но не дават аргументи...

                        Така ако продължават да правят и смятат, че това е нормално поведение за публична компания тип "Химимпорт"... значи е акция, която няма да ми бъде в портфейла...
                        People think there are 2 sides on the market - bullish side and bearish side,
                        but they are wrong!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                          В грешка си приятел, - до 6,50 , а от 6,45 продавам, но това е личен из Бира ... днес е друга ,- ритъма на пазара
                          Упсех, инта, знам, че си добронамерен, както и аз към теб - ма пусто да не се изразваше като чичо митко, цена нямаше да имаш
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            „Софарма Трейдинг“ АД приключи първото тримесечие на 2021 г. с ръст в основните финансови параметри. За трите месеца на годината кумулативната печалба преди данъци възлиза на 7 697 хил. лв., което представлява 14% ръст спрямо реализираните 6 781 хил. лв. през същия период на 2020 г. Приходите на компанията за периода януари-март нарастват с 3% до 237 129 хил. лв. сравнено с 230 561 хил. лв. в първите три месеца на предходната година.

                            Само през март 2021 г. печалбата преди данъци на „Софарма Трейдинг“ АД бележи 33% ръст до 4 561 хил. лв. в сравнение с отчетените 3 428 хил. лв. през март 2020 г. Приходите на компанията за март 2021 г. достигат 93 837 хил. лв.

                            http://www.x3news.com/?page=News

                            Тук ще стане интересно, ако върнат дивидента и обяват закупуването на ключова инвестиция
                            Те така се накупуваха и наинвестираха, че сега ще се чудят как да свържат двата края ! Нито дивидента ще върнат, нито инвестиция ще обявяват мисля ! В статията си Мариян добре е описал нещата и е цитирал одитора с какви препоръки е !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Коя ще е тая ключова инвестиция - ...

                              П.С. А възможността да върнат дивидента - ми доооообре, мооооооже, има го в зара, но ще се разбере лесно, ако акцията отиде пак на 6 лева, закарана там от "случайни" хора, които не търгуват с вътрешно инфо, малко преди преди ОС-та.


                              В грешка си приятел, - до 6,50 , а от 6,45 продавам, но това е личен из Бира ... днес е друга ,- ритъма на пазара

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                Отказвам се да продавам,ще стискам пък да видим
                                Аз излязох (даже на печалба). Мисля, че тук ще става само по-лошо. За нещо голямо се събират пари и ако това нещо се окаже губещо тази акция отива в реката за вечни времена. А факта, че се крие информация какво е нещото е особено демотивиращ.

                                Коментар

                                Working...
                                X