IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тъкмо изпихме с жената по едан бира с риба на оперативката по харченето на дивидента

    след гласуване с 1/1 гласа спечелих - да се купят нови акции
    Last edited by fortiss; 30.08.2013, 20:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
      Дивидента вече е по сметките. Наздраве!
      Тъкмо си сипвам и моя е по сметката.Наздраве.

      Коментар


      • Дивидента вече е по сметките. Наздраве!
        Lian4o Private Equity Fund

        Коментар


        • Аз мисля: другата седмица.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Тук !
            Дивидент !
            Кога ?????
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              въобще не съм любител на врътките
              стискам си акциите в трейдинга и това е, чакам си дивидентите през годините
              Един ден ще ти кажат, както на мен, че ти си колекционер на акции.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Както виждате Софарма трейдинг е №1 на борсата!!!!!!!!!!!!!!!
                нещо против???

                Коментар


                • въобще не съм любител на врътките
                  стискам си акциите в трейдинга и това е, чакам си дивидентите през годините

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Мен гризе: но туканка няма мегдан за врътки, защото движението ще е основно нагоре, а корекциите ще бъдат минимални и непредвидими.
                    Гризе те тебе тъмната страна и издънката като се разкеши и все трепериш сега как е изфърчала артията,
                    Спокойно, още Костолани е казал, че след трамвай и артия не се тича.
                    Дуче щял да ми става, с това добро заешко сърце, кое по-напред - дучето или артията да хванеш
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                      Съгласен съм! Щом се чувстваш спокоен и не те гризе за спекулативния бизнес.
                      Дивидента е приличен. Не съм смятал, но май доходността надхвърля тази по депозитите.
                      Мен гризе: но туканка няма мегдан за врътки, защото движението ще е основно нагоре, а корекциите ще бъдат минимални и непредвидими.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Аз туканка в обозромо бъдеще не мисля да излизам, дори и за врътки: напротив - по-скоро може да долея още малко.
                        Съгласен съм! Щом се чувстваш спокоен и не те гризе за спекулативния бизнес.
                        Дивидента е приличен. Не съм смятал, но май доходността надхвърля тази по депозитите.

                        Коментар


                        • Аз туканка в обозромо бъдеще не мисля да излизам, дори и за врътки: напротив - по-скоро може да долея още малко.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            В съобщението от борсата ясно си пише, че печалбата е преди данъци.
                            При тази схема на раздаване на над 85% от печалбата за дивидент няма как СК да се повиши. Това може да стане с оптимизация на задълженията, т.е. оптимизиране и намаляване на вземания и СМЗ. Но това е свързано с разрастването на бизнеса. Явно се търси баланс на всичко.
                            Фактите са отразени в отчета, всеки да се преценява.
                            моята позиция е - купува, не продава, т.е. всяка година мизерни обороти на борсата правя

                            Явно г-н Донев правилно е преценил с подбора на оперативния мениджмънт !!!!!!!!!
                            Не притежавам акции, но.... Ако дивидента е 85%*Нетна печалба/брой акции, то единствения проблем с оглед задлъжнялостта към свързани лица ще е ако се увеличи капитала за сметка на тези задължения. Ще се трансформират пасивите в собствен капитал, но и ще се размие дивидента. Мои си разсъждения.

                            Коментар


                            • В съобщението от борсата ясно си пише, че печалбата е преди данъци.
                              При тази схема на раздаване на над 85% от печалбата за дивидент няма как СК да се повиши. Това може да стане с оптимизация на задълженията, т.е. оптимизиране и намаляване на вземания и СМЗ. Но това е свързано с разрастването на бизнеса. Явно се търси баланс на всичко.
                              Фактите са отразени в отчета, всеки да се преценява.
                              моята позиция е - купува, не продава, т.е. всяка година мизерни обороти на борсата правя

                              Явно г-н Донев правилно е преценил с подбора на оперативния мениджмънт !!!!!!!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Да видим само докъде ще ги помпи "чичо" и ще мина в кеш

                                Коментар

                                Working...
                                X