IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • какви продажби и печалба очаквате за 2014г от Софарма трейдинг?
    моите са за 580-585 мил продажби и около 13 мил чиста печалба
    не питам за цената, защото тя няма значение

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Аз се надявам някой ден акцията да влезе в Софикс. През юни месец коефициента за фрифлоут обявен във връзка с участието на позицията в BGBX40 е 0.2776 . При днешната цена това прави капитализация на фрифлоута около 50 милиона лева. Всичко е въпрос на ликвидност. Колкото по-рано влезем в Софикс толкова по-добре, но както се казва бърза работа нямаме.
      Няма шанс за SOFIX. Софарма тежи твърде много.

      Коментар


      • Има една стара приказка - Кучетата лаят, керванът си върви.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
          При цялото ми уважение към по-старите кримки, пушки или играчори, но .. падре не забелязва каквото и да е по-особено и "нарастващо" търсене. Освен това си задава и въпроса, каква ще е ползата ако след дивидента се олупате всинца и наизбушите цената (дори 6 лв да кажем) а после 1 година да се тъпчи на място. Най-големият ужас за спекулантът е - ако му се наложи с години, да виси на една и съща цена (съвсем скромно да го кажем - според наблюденията на падре разбира се)
          И да не забравяме - не е препоръка !
          моята позиция е по-различна
          в случай, че се задържи дълго на една цена, примерно 6лв - купувам
          след като бизнесът се развива добре, все идва момент и цената да се повиши
          но и да не се повиши - живея от дивидента и всичко е наред
          аз така си го представям - елементарно, но засега върши работа
          винаги до сега съм правил само елементарни неща
          Last edited by fortiss; 02.09.2014, 17:04.

          Коментар


          • Аз се надявам някой ден акцията да влезе в Софикс. През юни месец коефициента за фрифлоут обявен във връзка с участието на позицията в BGBX40 е 0.2776 . При днешната цена това прави капитализация на фрифлоута около 50 милиона лева. Всичко е въпрос на ликвидност. Колкото по-рано влезем в Софикс толкова по-добре, но както се казва бърза работа нямаме.

            Коментар


            • И само да отбележа , че предложението ми е спонтанно- извън личен интерес !
              Вчера още си напазарих до 5,48 , дори над дивидента .

              Коментар


              • ПАДРЕ с уважение,
                написах го заради съчетанието с момента - изплатен дивидент !
                Пазара е показал как оценява компанията след последния отчет и в съчетание с полученият дивидент , според мен едно задоволяване на търсенето от дребните акционери би бил само положителен жест към минотарните , без да влияе на пазара

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВИ ЗА ЕКИПА НА СОФАРМАТРЕЙДИНГ
                  ЗА ПОСТИГНАТИТЕ РЕЗУЛТАТИ И В СРОК ИЗПЛАТЕН ДИВИДЕНТ

                  В същото време , наблюдавайки нарастващото търсене по позицията , си мисля че няма от къде да дойде предлагането , освен ако същото това ръководство не реши да задоволи желаещите акционери да реинвестират полученият доход .
                  За целта , едно задоволяване на търсенето до нива пазарни за последният месец би бил само в плюс за заложените поръчки от минотарните акционери
                  При цялото ми уважение към по-старите кримки, пушки или играчори, но .. падре не забелязва каквото и да е по-особено и "нарастващо" търсене. Освен това си задава и въпроса, каква ще е ползата ако след дивидента се олупате всинца и наизбушите цената (дори 6 лв да кажем) а после 1 година да се тъпчи на място. Най-големият ужас за спекулантът е - ако му се наложи с години, да виси на една и съща цена (съвсем скромно да го кажем - според наблюденията на падре разбира се)
                  И да не забравяме - не е препоръка !

                  Коментар


                  • СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВИ ЗА ЕКИПА НА СОФАРМАТРЕЙДИНГ
                    ЗА ПОСТИГНАТИТЕ РЕЗУЛТАТИ И В СРОК ИЗПЛАТЕН ДИВИДЕНТ

                    В същото време , наблюдавайки нарастващото търсене по позицията , си мисля че няма от къде да дойде предлагането , освен ако същото това ръководство не реши да задоволи желаещите акционери да реинвестират полученият доход .
                    За целта , едно задоволяване на търсенето до нива пазарни за последният месец би бил само в плюс за заложените поръчки от минотарните акционери

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      ПАДНА МИ КАПАТА
                      това е най голямото израстване - аз свидетел
                      FORTIS харесва и гледа АВТОМАТИК
                      ЧЕСТ ЗА МЕН Е ДА ГО ВИДЯ
                      и на мен много ми харесва колата
                      но сметката ми стана пак на 0

                      Коментар


                      • ПАДНА МИ КАПАТА
                        това е най голямото израстване - аз свидетел
                        FORTIS харесва и гледа АВТОМАТИК
                        ЧЕСТ ЗА МЕН Е ДА ГО ВИДЯ

                        Коментар


                        • http://suchen.mobile.de/auto-inserat..._EXPORT&noec=1

                          Коментар


                          • Всеки си има мнение, позиция и начин на действие. Аз през следващите месеци ще продължа да купувам.
                            успех на всички колеги по позицията

                            Коментар


                            • Имам писмо че дивидентът е преведен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Дано не тръгнат и другите по твоя светъл пример Но ...какво би казал Батко - няма ли риск, няма профит, няма топки, няма нищо
                                то в спекулацията светлина няма-камо ли пък топки или други подобни съоръжения.....

                                Коментар

                                Working...
                                X