IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

    Ами не са толкова добре нещата както са представени в статията. Печалбата се вдига с 9,5% при положение че инфлацията е 17% ако не се лъжа. Печалбата която е дадена е 22 290 000, а бройката акции според централният депозитар е 12960018 , което прави печалба на акция 1,72 лв (как са изчислили 2,70 лв в статията не знам). 40 % от 1,72 са 69 стотинки. Това е нещо от рода на 5% доходност върху текущата стойност от 15 лв (при инфлация от 17%). Затова и акцията пада, дейстително P/E e е ниско, обаче на Неохим е много по-ниско.

    Имам тук...
    Е ти недей го сравнява с Неохим. Там печалбата е най-несигурната величина "тука има - тука нема"
    А това дружество, точно от "тука има тука нема" генерира много по-прогнозируем приход, работи с едни от най-добрите маржове на печалбата и обещава гарантиран дивидент - по тези показатели е много далеч от Неохим.
    То затова и на неохим п/е-то му толкова... явно има логика и в ниското п/е. - Догодина не се знае положително ли ще е или отрицателно. Е отрицателното е още по-ниско и от положителното, но затова пък вече се потопи и под 40. )))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

      Дадоха миналата година, но сега като ще ли ще купуват някакви финансови инструменти с кеша (има покана за общо събрания в средата на март мисля), или направо цели фирми. Според мен от дъщерната компания трудно ще изкарат още 2 млн печалба, така че дивидента надали ще отиде над 80 ст, но да видим все пак ...
      Мисля че ще се гласува между 1 и 30 милиона от оборотния капитал (всички средства на клиенти, които са в платформата), да могат да се инвестират в краткосрочни инвестиционни инструменти с фиксирана доходност. С една дума ще инвестират спящите пари, като купуват най-често кратосрочни облигации с фиксирана доходност. Наскоро четох че повечето големи фирми с доста свободен кеш, вече го правят и си добавят прилични суми като "получени лихви" ако не се лъжа. Ще видим...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

        Това е неконсолидирана печалба. Дивидентът ще е на база консолидираната - ще я разберем до края на месеца. По устав е минимум 40%, но миналата година дадоха над 50%.
        Дадоха миналата година, но сега като ще ли ще купуват някакви финансови инструменти с кеша (има покана за общо събрания в средата на март мисля), или направо цели фирми. Според мен от дъщерната компания трудно ще изкарат още 2 млн печалба, така че дивидента надали ще отиде над 80 ст, но да видим все пак ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

          Ами не са толкова добре нещата както са представени в статията. Печалбата се вдига с 9,5% при положение че инфлацията е 17% ако не се лъжа. Печалбата която е дадена е 22 290 000, а бройката акции според централният депозитар е 12960018 , което прави печалба на акция 1,72 лв (как са изчислили 2,70 лв в статията не знам). 40 % от 1,72 са 69 стотинки. Това е нещо от рода на 5% доходност върху текущата стойност от 15 лв (при инфлация от 17%). Затова и акцията пада, дейстително P/E e е ниско, обаче на Неохим е много по-ниско.

          Имам тук...
          Това е неконсолидирана печалба. Дивидентът ще е на база консолидираната - ще я разберем до края на месеца. По устав е минимум 40%, но миналата година дадоха над 50%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
            https://www.infostock.bg/infostock/c...henie-v-london Новините хубави цената ниска!Препоръки никакви разбира се!
            Ами не са толкова добре нещата както са представени в статията. Печалбата се вдига с 9,5% при положение че инфлацията е 17% ако не се лъжа. Печалбата която е дадена е 22 290 000, а бройката акции според централният депозитар е 12960018 , което прави печалба на акция 1,72 лв (как са изчислили 2,70 лв в статията не знам). 40 % от 1,72 са 69 стотинки. Това е нещо от рода на 5% доходност върху текущата стойност от 15 лв (при инфлация от 17%). Затова и акцията пада, дейстително P/E e е ниско, обаче на Неохим е много по-ниско.

            Имам тук...
            Last edited by Snail5930; 20.02.2023, 19:04.

            Коментар


            • https://www.infostock.bg/infostock/c...henie-v-london Новините хубави цената ниска!Препоръки никакви разбира се!
              Last edited by olimpiec; 20.02.2023, 16:39.

              Коментар


              • https://www.capital.bg/biznes/kompan..._da_investira/

                Коментар


                • Гледам, че вече имаме сайт в Перу - www.palmsbet.pe
                  Явно скоро ще започнем да друсаме крушата и тук.
                  Хайде, хаирлия да е!

                  Коментар


                  • Днес беше хубав ден за покупки..... аз лично прибрах точно 1000 артии

                    Коментар


                    • 2022 – изключително ползотворна за „Телематик Интерактив България“ - infostock.bg Браво!Препоръки никакви разбира се нямам!А тук пак станаха 1100 бройки!

                      Коментар


                      • https://www.jobs.bg/job/6615900
                        Много интересна обява, изглежда че ще правят студио за жива игра, каквото досега нямаха ...
                        , даже намерих по-интересна обява в която се обяснява какво точно ще правят ,
                        https://www.jobs.bg/job/6626493
                        Last edited by Snail5930; 20.12.2022, 10:56. Причина: Допълнена информация

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                          Следващата година тук ще е голямата игра...има натрупване на фактори и в един момент всичко това ще експлоадира!
                          Мисля, че и в Перу ще заработят след Нова Година.... поне така бяха планирали

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                            Световното приключи..... очакваме да видим няколко милиона повече печалба за Q4 и рекрдни резултати за 2022г...... и дивидент 1.50 на акция
                            Следващата година тук ще е голямата игра...има натрупване на фактори и в един момент всичко това ще експлоадира!

                            Коментар


                            • Световното приключи..... очакваме да видим няколко милиона повече печалба за Q4 и рекрдни резултати за 2022г...... и дивидент 1.50 на акция

                              Коментар


                              • https://www.mediapool.bg/hazartat-i-...ews342970.html
                                Изключително интересна статия, изброени са и основните конкуренти. Съветвам ви да я прочетете ...

                                Коментар

                                Working...
                                X