IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от smeh Разгледай мнение

    ..."абе" ползва се.. сложи 10% от столичани като болни/богати/мързеливи или 2 от 3те опции и ще разбереш колко потенциал има за в бъдеще услугата .. Свикне ли веднъж "гърбът" не мек матрак, после трудно се ляга на дъска .. Сполай за времето!
    да ползваме мен като use case - ползвам го защото ми пести време (около 30 мин ходене до Фанатастико), но не мога да го ползвам като пълен заместител защото нямат от хляба ми например. отделно не го ползвам всяка седмица за да хвана безплатната доставка с поръчки над 100 лв. домакинство от 3 човека, да кажем три пъти на месец някъде, това са около 4 бона на година оборот. София е 1.3 милиона човека, 10% са 130к, раздели го на 3 за домакинство и получаваш 43333*4000=173.3 милиона на година. не познавам някой друг освен мен да ползва ебаг, пичвал съм го на наште, предпочитат си Лидл. а дори не са пенсионери още, просто не им се занимава с поръчки, куриери и тн. 10% може да е оптимистично тогава като изключиш всички пенсионери, студенти, необразовани, малцинства и тн
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      абе колко от инвестиращите тук ползвате ебаг?
      ..."абе" ползва се.. сложи 10% от столичани като болни/богати/мързеливи или 2 от 3те опции и ще разбереш колко потенциал има за в бъдеще услугата .. Свикне ли веднъж "гърбът" нa мек матрак, после трудно се ляга на дъска .. Сполай за времето!
      Last edited by smeh; 05.02.2024, 23:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        абе колко от инвестиращите тук ползвате ебаг?
        Не го ползвам. За покупката на хранителни продукти все още съм на принципа "око да види, ръка да пипне"

        Коментар


        • абе колко от инвестиращите тук ползвате ебаг?
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Иван Асенов Александров 43 000 клас А 50,43%
            Ивайло Александров Караманолев 2 000 клас А 2,35%
            Миглена Симеонова Попова-Василева 438 клас А 0,51%
            Ейч Ар Капитал АД 16 242 клас А 19,05%
            Илевеън инвестмънс КДА 4 862 клас Б 5,70%
            МФГ Инвест АД 10 186 клас Б 11,95%
            Rohlik Group a.s. 7 994 клас В 9,37%
            Милен Лазаров Стоичков 330 клас Б 0,39%
            ПК Кепитъл ЕООД 220 клас Б 0,26%
            ОБЩО: 85 272 100,00%

            Проблем или предимство тук е, че 50-60% от стойността на портфейла на HRC идва от eBag.

            Коментар


            • Кефи ме много услугата, какъв процент от компанията държат?
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Онлайн търговецът завършва 2023 г. с печалба 2 млн. лв. и ръст 34% в оборота, който надхвърля 80 млн. лв. На годишна база клиентите, които пазаруват през платформата, са повишили честотата на поръчките си с 19%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Притопляш стари манджи, но погледни го,- че си продал по това време на статията и си взимал Шеллита, БСЕта и Фарми, как да не си ги върнеш сегис...?
                  За мен е прясна, ей сега проверих какво става, че станах клиент на ебаг от две седмици
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                    Туй е заем към свързано лице, но има и други пасиви - основно отсрочени данъци.
                    Най-актуалния Доклад за дейността е към Q3: https://www.x3news.com/download/?id=600656
                    На стр. 28 собствения капитал си е даден: Собствен капитал 18 253
                    (18253+5030-220)/9113=2,53
                    Мислех, че доклада за трето тримесечие на 2023 е така да се каже неофициален, защото не са длъжни да го правят и не се вижда в информацията качена на платформата на БФБ. Затова ползвах за второто тримесечие. Оказва се, че при Биодит няма значение, юли е 1.56, септември 1.54. Но 2.53 лв. доста поохлади ентусиазма ми. Дано другите преоценки са нагоре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                      Благодаря за корекцията. Може би трябваше да напиша, че не съм счетоводител. Та слагаме 913 000лв. пасиви и получаваме 2.60 на акция. Не е зле, а мисля , че по доста от позициите оценката ще е нагоре. Ще почакаме до края на февруари, няма как.
                      Туй е заем към свързано лице, но има и други пасиви - основно отсрочени данъци.
                      Най-актуалния Доклад за дейността е към Q3: https://www.x3news.com/download/?id=600656
                      На стр. 28 собствения капитал си е даден: Собствен капитал 18 253
                      (18253+5030-220)/9113=2,53

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        ей как с половин милион се създават пет

                        https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_investitori/

                        Притопляш стари манджи, но погледни го,- че си продал по това време на статията и си взимал Шеллита, БСЕта и Фарми, как да не си ги върнеш сегис...?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                          Ако някой ми каже, защо продава на тези нива, ще съм много благодарен. Оценка на портфейла към 30.06.2023 -19 863 000лв. Към 31.12 .2023 ще е увеличена с 5 млн. от Кънвиниънс и намалена с 220 х.лв. от Биодит. Ако няма огромни обезценки при Ейт Инвестмънтс и Ендевър, а останат на същите нива, цената на акцията = 19 863 000+ 5 000 000 -220 000= 24 643 000÷ 9 113 200 = 2.70лв.
                          ей как с половин милион се създават пет

                          https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_investitori/
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                            По сметките ми от октомври 2,53. Пропускаш, че дружеството има и пасиви.
                            Благодаря за корекцията. Може би трябваше да напиша, че не съм счетоводител. Та слагаме 913 000лв. пасиви и получаваме 2.60 на акция. Не е зле, а мисля , че по доста от позициите оценката ще е нагоре. Ще почакаме до края на февруари, няма как.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                              Ако някой ми каже, защо продава на тези нива, ще съм много благодарен. Оценка на портфейла към 30.06.2023 -19 863 000лв. Към 31.12 .2023 ще е увеличена с 5 млн. от Кънвиниънс и намалена с 220 х.лв. от Биодит. Ако няма огромни обезценки при Ейт Инвестмънтс и Ендевър, а останат на същите нива, цената на акцията = 19 863 000+ 5 000 000 -220 000= 24 643 000÷ 9 113 200 = 2.70лв.
                              По сметките ми от октомври 2,53. Пропускаш, че дружеството има и пасиви.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Абе то и активите на Химимпорт са за няколко милярда ама ей го на пазарна капитализация 150мил.Не че срявнявам едното с другото ,просто искам да кажа че въпреки активите пазарът има друго мислене и оценка.Аз лично продадох(не беше скоро и беше на малко по високо ниво) защото не виждам голям потенциал за бърз растеж,нещата ще се случат но много бавно ,а аз изглежда "бързам" и съответно търся по-бързи коне.
                                Благодаря за отговора! Стратегии разни. Според мен, повечето инвеститори на БФБ, ги мързи да четат отчети и да следят новините около инвестициите си. Иначе, ако някой намери грешка в сметките ми, ще е хубаво да ми ги посочи.

                                Коментар

                                Working...
                                X