IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Скоти казах че питам без лоши чуства щото търсих и до момента не открих да имат подписан договор - Ти виждал ли си го? Чел ли си го?

    Също така ще се радвам ако пуснеш някой линк към състезание което печелят да видя на живо въпросният дрон как печели и с колко бие конкуренцията
    Пич чувства само към мацките и детето и приятели и семейство... тук сме се събрали за друго..... интересно дори и да знаех отговор на въпросите ти дали имам законово право да ти отговоря... няма как да схмвиждал и чел договорите на която и да е компания.... не сме се събрали тук във форума да се учим да инвестираме.... или поне аз не ставам за учител нито за инвеститор... сигурен съм че в десетката на форума има много стойностни мъдреци...изкуството за мене икнвестирането е да наблюдаваш хората които имат инфо и да усещаш какво ти говорят между редовете....спирам до тук с нраво учението...Австрия би ми била интересна и на мен.... та последен жокер държателите на сейфове бяхме. поканени на летище София наживо когато имаше лайф показване на дрона... огромна сериозна кантора на моята маса случайно бяха адвокатите на дрона.... колко ли голям сейф са записали... дали са записали не знам.... какви ли договори са изготвяли и прочели не знам.... само знам че бяха мнооого усмихнати.в настроение .. и вярват в дрона!
    хайде спри да разпитвали си пиши сам домашното!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

      Относно:
      - новите SAFEs достигат сумите набрани от BEAM: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3525
      - 20% дял на новия инвеститор: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3677
      - нарастване на дяловете около 200 млн.: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3725
      - размер на новата инвестиция над 50 млн. евро: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3794

      50 млн. евро са 20% от 250 млн. евро оценка.
      Липсват и е рано за конкретни числа, но няма да е лошо да има повече информация и яснота по официалните канали не да върти очи като го питат за сключените SAFEs след ИПО-то на DRON и да гадаем що се случвало в Австрия. Вярно DRON не е Дронамикс Глобъл, но все пак и ние сме пуснали бради.
      Имай търпение според мен ще има някакъв годишен отчет към бфб или по скоро би трябвало да е февруари.... хората които имат сейф получават отчет за дейността на всяко тримесечие вярвам че и на борсата ще е така....прави ми впечатление че бъркаш в едно основно разсъждение за оценката при следващият рунд която зависи от три други важни събития за които ти не споменаваш а се вторачваш в големината на набраните сейфове.... до септември мисля че ще ти просветне идеята и ситуацията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
        Оставям те сам да намериш отговорите..... само ще те насоча пак към интервюто в Карол човека брада обеви че имат два договора с
        Номер едно и номер десет в света DHL и Хелман ...във вестник капитал брокерка на експат споменава за трети договор вече с държава...защо и какво са видяли за да подпишат договор с дронамикс ти сам си отговори... а и договорите с производителите на 200 дрона които са две световни фирми и се натискат да финансират биха ли финансирали без. Да имат сигурност с първите три договора- не смятам....
        Пак в Карол човека обесни че за договора с DHL е имало мониторинг от две години в които период са участвали в състезание със всички конкуренти от цял свят участват в конкурс и нашите бради печелят.... ( две години обследване от DHL не е ала бала).... и последно и спирам- логично попитах защо DHL не финансират тези 100 милиона евро.....може да се пробваш да познаеш какъв беше отговора!
        успех на всички много се разприказвах и разсъждавай спирам да пиша гледайте си двете интервюта, нещата са доста сериозни!
        Скоти казах че питам без лоши чуства щото търсих и до момента не открих да имат подписан договор - Ти виждал ли си го? Чел ли си го?

        Също така ще се радвам ако пуснеш някой линк към състезание което печелят да видя на живо въпросният дрон как печели и с колко бие конкуренцията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

          Относно:
          - новите SAFEs достигат сумите набрани от BEAM: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3525
          - 20% дял на новия инвеститор: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3677
          - нарастване на дяловете около 200 млн.: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3725
          - размер на новата инвестиция над 50 млн. евро: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3794

          50 млн. евро са 20% от 250 млн. евро оценка.
          Липсват и е рано за конкретни числа, но няма да е лошо да има повече информация и яснота по официалните канали не да върти очи като го питат за сключените SAFEs след ИПО-то на DRON и да гадаем що се случвало в Австрия. Вярно DRON не е Дронамикс Глобъл, но все пак и ние сме пуснали бради.
          Братята брадясват щото не го дигат. Дрона във въздуха, така са обещали. Обаче като гледам, могат да основат Ютуб канал с приказки за лека нощ.
          А вие ще брадясвате щото ще чакате файда от тая "инвестиция" Купете си гребенче, ще си ви трябва!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
            .... та голямата брада обясни че искат следващото голямо финансиране да е лятото на оценка 500 мил евро като биха дали до 20% от компанията за 100мил евро...
            Относно:
            - новите SAFEs достигат сумите набрани от BEAM: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3525
            - 20% дял на новия инвеститор: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3677
            - нарастване на дяловете около 200 млн.: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3725
            - размер на новата инвестиция над 50 млн. евро: https://youtu.be/pTIchMJB6zM?t=3794

            50 млн. евро са 20% от 250 млн. евро оценка.
            Липсват и е рано за конкретни числа, но няма да е лошо да има повече информация и яснота по официалните канали не да върти очи като го питат за сключените SAFEs след ИПО-то на DRON и да гадаем що се случвало в Австрия. Вярно DRON не е Дронамикс Глобъл, но все пак и ние сме пуснали бради.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
              Оставям те сам да намериш отговорите..... само ще те насоча пак към интервюто в Карол човека брада обеви че имат два договора с
              Номер едно и номер десет в света DHL и Хелман ...във вестник капитал брокерка на експат споменава за трети договор вече с държава...защо и какво са видяли за да подпишат договор с дронамикс ти сам си отговори... а и договорите с производителите на 200 дрона които са две световни фирми и се натискат да финансират биха ли финансирали без. Да имат сигурност с първите три договора- не смятам....
              Пак в Карол човека обесни че за договора с DHL е имало мониторинг от две години в които период са участвали в състезание със всички конкуренти от цял свят участват в конкурс и нашите бради печелят.... ( две години обследване от DHL не е ала бала).... и последно и спирам- логично попитах защо DHL не финансират тези 100 милиона евро.....може да се пробваш да познаеш какъв беше отговора!
              успех на всички много се разприказвах и разсъждавай спирам да пиша гледайте си двете интервюта, нещата са доста сериозни!
              Договори няма хахаха, има 2 прес-съобщения че логистичните фирми имали интерес
              Оставям те да намериш разликата - и ако беше сериозен интереса, да познаеш дали ДХЛ и Хелман (дето централата им е тук при мен) нямаше да го финансират, вместо да ви обират тук вас на БИЙМ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Без лоши чуства да попитам

                Тези момчета някакъв уникален патент ли имат ?

                Имат революционно нов електродвигател или нова батерия?

                Софтуера за управлението ли им е уникален?

                Имат подписани монополни договори с големи крайни потребители ли?

                Кое е това сравнително предимство че ги правят тези разчети за стотици милиони?
                Оставям те сам да намериш отговорите..... само ще те насоча пак към интервюто в Карол човека брада обеви че имат два договора с
                Номер едно и номер десет в света DHL и Хелман ...във вестник капитал брокерка на експат споменава за трети договор вече с държава...защо и какво са видяли за да подпишат договор с дронамикс ти сам си отговори... а и договорите с производителите на 200 дрона които са две световни фирми и се натискат да финансират биха ли финансирали без. Да имат сигурност с първите три договора- не смятам....
                Пак в Карол човека обесни че за договора с DHL е имало мониторинг от две години в които период са участвали в състезание със всички конкуренти от цял свят участват в конкурс и нашите бради печелят.... ( две години обследване от DHL не е ала бала).... и последно и спирам- логично попитах защо DHL не финансират тези 100 милиона евро.....може да се пробваш да познаеш какъв беше отговора!
                успех на всички много се разприказвах и разсъждавай спирам да пиша гледайте си двете интервюта, нещата са доста сериозни!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Имам safe както и акции. На дронамикс на бфб.... благодаря за таблички ..вероятно мога много да разговарям по темата, Бих искал да те допълня по отношение на следващият голям рунд който споделиха и в двете интервюта( на едното присъствах. А другото гледах) .... та голямата брада обясни че искат следващото голямо финансиране да е лятото на оценка 500 мил евро като биха дали до 20% от компанията за 100мил евро... като в момента водят преговори с компаниите които ще произвеждат дроновете и в зависимост от това дали и каква част тези компании биха финансирали ще бъде ясно колко точно пари ще са нужни да се наберат при следващият рунд дали 50 м или 100мил евро и колко дял ще се даде на големият нов фонд или група от фондове....та с две думи големи производители световни имена(да не ги изреждам които правят. Части сигурно и за Боинг и за Еърбъс вярват и ще се опитат хем да произвеждат хем да поемат част от финансиране на една флотилия мисля беше около 200 дрона за 2023.....успех на всички!

                  коментарът не е препоръка за покупка или продажба на акции... просто разсъждения върху две интервюта
                  Без лоши чуства да попитам

                  Тези момчета някакъв уникален патент ли имат ?

                  Имат революционно нов електродвигател или нова батерия?

                  Софтуера за управлението ли им е уникален?

                  Имат подписани монополни договори с големи крайни потребители ли?

                  Кое е това сравнително предимство че ги правят тези разчети за стотици милиони?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                    Имам safe както и акции. На дронамикс на бфб.... благодаря за таблички ..вероятно мога много да разговарям по темата, Бих искал да те допълня по отношение на следващият голям рунд който споделиха и в двете интервюта( на едното присъствах. А другото гледах) .... та голямата брада обясни че искат следващото голямо финансиране да е лятото на оценка 500 мил евро като биха дали до 20% от компанията за 100мил евро... като в момента водят преговори с компаниите които ще произвеждат дроновете и в зависимост от това дали и каква част тези компании биха финансирали ще бъде ясно колко точно пари ще са нужни да се наберат при следващият рунд дали 50 м или 100мил евро и колко дял ще се даде на големият нов фонд или група от фондове....та с две думи големи производители световни имена(да не ги изреждам които правят. Части сигурно и за Боинг и за Еърбъс вярват и ще се опитат хем да произвеждат хем да поемат част от финансиране на една флотилия мисля беше около 200 дрона за 2023.....успех на всички!

                    коментарът не е препоръка за покупка или продажба на акции... просто разсъждения върху две интервюта
                    Покупката на Амазон преди или след увеличението ще я правят хахахаха
                    Евала на брадите, 7 години ги хрантутят наивници - и продължава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho
                      Сметките около инвестицията в SAFEs инструмента на Дронамикс Кепитъл ми изглеждат така:
                      http://files.bg.cm/SAFEs1.png
                      http://files.bg.cm/SAFEs.xlsx

                      [ATTACH=CONFIG]n3856173[/ATTACH]

                      Текущата цена на DRON съответства на около 250 млн. евро стойност на Дронамик Глобъл. Оценката на която се финансират нараства *2 за всяка следваща година, така че за тази очаквам, а и по думите на основателите ще е ~250 млн. евро. Това е оценката при която ще влезе новия дялов инвеститор и ще се конвертират в акции всички SAFEs договори, т.е. през тази сума ще се оценят SAFEs договорите и респективно DRON акциите на BEAM. А те DRON акциите вече са на тази оценка. Възможно е и очаквам от друга страна цената на DRON да повлияе на оценката, като единствената пазарна цена през която може да се оцени Дронамикс Глобъл.
                      Колкото повече SAFEs договори подписват и колкото по-голям дял вземе новия дялов инвеститор, толкова повече стойността на старите SAFEs респективно на DRON акциите ще спада.
                      Новите 3 млн. евро SAFEs и 50 млн. евро дялова инвестиция са допукане, което се базира на информацията изнесена на последната среща с инвеститорите на Илевън.
                      Иначе SAFEs договора е интересен, защото стойността му, при равни други условия, расте по-бързо от оценката на Дронамикс Глобъл
                      http://files.bg.cm/SAFEs2.png

                      [ATTACH=CONFIG]n3856174[/ATTACH]



                      Имам safe както и акции. На дронамикс на бфб.... благодаря за таблички ..вероятно мога много да разговарям по темата, Бих искал да те допълня по отношение на следващият голям рунд който споделиха и в двете интервюта( на едното присъствах. А другото гледах) .... та голямата брада обясни че искат следващото голямо финансиране да е лятото на оценка 500 мил евро като биха дали до 20% от компанията за 100мил евро... като в момента водят преговори с компаниите които ще произвеждат дроновете и в зависимост от това дали и каква част тези компании биха финансирали ще бъде ясно колко точно пари ще са нужни да се наберат при следващият рунд дали 50 м или 100мил евро и колко дял ще се даде на големият нов фонд или група от фондове....та с две думи големи производители световни имена(да не ги изреждам които правят. Части сигурно и за Боинг и за Еърбъс вярват и ще се опитат хем да произвеждат хем да поемат част от финансиране на една флотилия мисля беше около 200 дрона за 2023.....успех на всички!

                      коментарът не е препоръка за покупка или продажба на акции... просто разсъждения върху две интервюта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        На мен ми изглежда, че при тези числа дела на Илевън в Дронамикс Глобъл е повече от цялата пазарна капитализация на фонда??!?!
                        19,21 лв./акция излиза дяловото участие и SAFEs на Илевън в Дронамикс по тия фантазийни сметки в които освен допускания има и чисто процедурно неясни за мен неща.

                        П.П. Изтрих част от постовете в които сметките бяха тотално сбъркани, за да не заблудят някого.
                        Last edited by Poncho; 23.07.2022, 22:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                          Да, сега е така. Опитал съм да представя това, което ще е като дойде конвертирането на SAFEs договорите и новия дялов инвеститор - може би към средата на 2022 г. Това е което е от значение за ценaта на DRON.
                          SAFEs държани от Илевън по данни представени пред инвеститорите са за 100 хил. евро 2019 г. и 150 хил. евро 2020 г., съответно оценени за 0,45 лв. и 0,35 лв. на акция в таблицата.
                          На мен ми изглежда, че при тези числа дела на Илевън в Дронамикс Глобъл е повече от цялата пазарна капитализация на фонда??!?!
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            По данни от последните отчети дела на Илевън е 12,12 % при това без SAFE-овете...
                            Да, сега е така. Опитал съм да представя това, което ще е като дойде конвертирането на SAFEs договорите и новия дялов инвеститор - може би към средата на 2022 г. Това е което е от значение за ценaта на DRON.
                            SAFEs държани от Илевън по данни представени пред инвеститорите са за 100 хил. евро 2019 г. и 150 хил. евро 2020 г., съответно оценени за 0,47 лв. и 0,36 лв. на акция в таблицата.
                            Last edited by Poncho; 15.01.2022, 22:56.

                            Коментар


                            • Пончо, поздрави за качения файл. Мисля си обаче, че има нещо дето не е така. Според мен допускането за набиране на 50млн 2022г ... това трябва да са 50млн pre-money според мен и реално след този рунд оценката да е 300млн евро, което би вдигнало дяловете в компанията на старите акционери с 20%, То на теория и SAFEs може да са pre или post-money де. Разсъждавам само без да съм сигурен, че съм прав.

                              Поздрави от мен!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho
                                Сметките около инвестицията в SAFEs инструмента на Дронамикс Кепитъл ми изглеждат така:
                                http://files.bg.cm/SAFEs1.png
                                http://files.bg.cm/SAFEs.xlsx

                                [ATTACH=CONFIG]n3856173[/ATTACH]

                                Текущата цена на DRON съответства на около 250 млн. евро стойност на Дронамик Глобъл. Оценката на която се финансират нараства *2 за всяка следваща година, така че за тази очаквам, а и по думите на основателите ще е ~250 млн. евро. Това е оценката при която ще влезе новия дялов инвеститор и ще се конвертират в акции всички SAFEs договори, т.е. през тази сума ще се оценят SAFEs договорите и респективно DRON акциите на BEAM. А те DRON акциите вече са на тази оценка. Възможно е и очаквам от друга страна цената на DRON да повлияе на оценката, като единствената пазарна цена през която може да се оцени Дронамикс Глобъл.
                                Колкото повече SAFEs договори подписват и колкото по-голям дял вземе новия дялов инвеститор, толкова повече стойността на старите SAFEs респективно на DRON акциите ще спада.
                                Новите 3 млн. евро SAFEs и 50 млн. евро дялова инвестиция са допукане, което се базира на информацията изнесена на последната среща с инвеститорите на Илевън.
                                Иначе SAFEs договора е интересен, защото стойността му, при равни други условия, расте по-бързо от оценката на Дронамикс Глобъл
                                http://files.bg.cm/SAFEs2.png

                                [ATTACH=CONFIG]n3856174[/ATTACH]



                                По данни от последните отчети дела на Илевън е 12,12 % при това без SAFE-овете...
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X