IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Този въображаем дрон,има ли си име ? или поне продуктово такова?
    Ако няма, предлагам името "Москвич"
    Дрон "Москвич" нека така се казва.
    Някой да го предложи на следващото ОСА,ако има изобщо такова


    Last edited by petrg5s; 03.08.2022, 18:43.

    Коментар


    • https://www.investor.bg/novini-i-ana...lstvo--357417/
      Специален поздрав за чартичкаджиите, които вместо просто да следват тренда още след първия флаг, чакат да падне и влагат емоции
      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

      Коментар


      • Българската компания се е присъединила към консорциума CAELUS за медицински доставки за здравните власти на Шотландия

        Коментар


        • Пак по пързалката и пак с обем.Не е добър знак

          Коментар


          • Някой големи игри прави по позицията

            Коментар


            • https://m.youtube.com/watch?v=eStCSUBJXAM

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Честно казано не виждам кое е по-директното.Както написах по-долу, един ден Илевън ще получи много повече пари от дела си и ще ги разпредели сред много по-малко акции. А и двете са акционери в Глобъл-а....как се определея кой е по-директен от другия? При това SAFE-овете на Илевън са по-ранни и вероятно с по-добър коефиент.
                Имах предвид, че който иска акции към Глобула на негово име при евентуално листване трябва или да си купи сейфове ( а това не виждам как може да стане при нас дребните ) или да си купи от Дрона и да чакат обявление за конвертиране. Иначе ако търсим само пари за мен 11с е по-изгодно притежание. Те обаче просто ще продадат инвестицията и ще разпределят парите при Добро развитие на Глобула разбира се
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                  Poncho, поздравления за значителния труд !!!
                  Казано честно калкулациите ти се различават от моите, но все още не мога да разбера откъде идва разликата.... Трябва да ги разгледам малко по-задълбочено и концентрирано.

                  Един въпрос: Какъв е този "Post-money option pool" ?
                  Не видях да има такова нещо при презентацията на очакваната капиталова структура на глобалния Дрон ?
                  Доколкото знам, трябваше да има:
                  * Стари съдружници;
                  * кредитори/инвеститори, които ще получат дялове срещу SAFE заемите си;
                  * очаквания Series A инвеститор

                  Какъв е този допълнителен pool ?!? Ясно, че ще разводни допълнително делът и на БГ дрона и на Илевън, но въпроса е за какво служи и най-вече планиран ли за Dronamics Global.... поне не видях да има очаквания за такъв в презентацията на "Кепитъл"-а....
                  В Ютуба има информация. И аз не ги разбирам, но мисля че при участие в бъдещи рундове дяловото участие се запазва, но не съм сигурен.

                  https://m.youtube.com/watch?v=q6BhzopVgU4&t=119s
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Poncho, поздравления за значителния труд !!!
                    Казано честно калкулациите ти се различават от моите, но все още не мога да разбера откъде идва разликата.... Трябва да ги разгледам малко по-задълбочено и концентрирано.

                    Един въпрос: Какъв е този "Post-money option pool" ?
                    Не видях да има такова нещо при презентацията на очакваната капиталова структура на глобалния Дрон ?
                    Доколкото знам, трябваше да има:
                    * Стари съдружници;
                    * кредитори/инвеститори, които ще получат дялове срещу SAFE заемите си;
                    * очаквания Series A инвеститор

                    Какъв е този допълнителен pool ?!? Ясно, че ще разводни допълнително делът и на БГ дрона и на Илевън, но въпроса е за какво служи и най-вече планиран ли за Dronamics Global.... поне не видях да има очаквания за такъв в презентацията на "Кепитъл"-а....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                      Адмирации за труда и за анализа... притежавам SAFE и мисля че не е редно да коментирам това което съм подписал... дай боже всичко да е наред мисля че дронамикс ще има огромна полза за България като държава и за бфб в частност!
                      Пипън.... Poncho не те пита за условията по твоя SAFE, а като навътре в Дрон-бизнеса, да споделиш колко нови пари са взети през SAFE след листването на Дронамикс кепитъл....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                        Адмирации за труда и за анализа... притежавам SAFE и мисля че не е редно да коментирам това което съм подписал... дай боже всичко да е наред мисля че дронамикс ще има огромна полза за България като държава и за бфб в частност!
                        Т.е. като изпържи инвесторите, някой ще остави кьорава инвестиция на БФБ и в България в частност?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          Ето какво научих аз покрай тая акция:
                          SAFE са два вида pre-money и post-money. Вторите са направени от Y-Combinator за да изчистят някой от недостатъците на pre-money SAFE. Основната разлика е в това, че при pre-money не е фиксиран дела от компанията, които ще вземат SAFE държателите. Докато при pre-money SAFE те се размиват един друг, то при post-money всеки следващ SAFE изцяло намалява капитала само на държащите дялове.
                          Различаването им е лесно по това дали при изчисляването на т.нар. Капитализация в нея влизат или не акциите които ще се издадат срещу SAFE. Капитализация тук според мен се доближава повече до това което разбираме като Основен капитал и издадени инструменти за неговото увеличаване.
                          Има доста информация по въпроса:
                          Post Money SAFE — Math Problems
                          Pre-money versus post-money SAFE: What’s the difference (and does it matter)?

                          От договора за SAFE на Дронамикс Кепитъл виждаме, че от Капитализацията на компанията са изключени "този инструмент, всички останали SAFE инструменти" и става ясно, че говорим за pre-money SAFE.

                          В примера, който разглеждам допускам само благоприятния изход - финансиране при Серия А с нов дялов инвеститор при оценка над максималната оценка на SAFE от 125 млн. евро. Използвам този удобен калкулатор, защото разбираемо нямате вяра на моята табличка:
                          SAFE Genie
                          A calculator for exploring the impact of SAFEs and convertible notes on founder ownership.


                          Капитализацията е сумата от дяловете на досегашните акционери, като наш дял съм посочил този на Илевън:




                          SAFE всеки може да провери в Документа за допускане страница 51-52. Тука съм извадил в отделен ред SAFEs на Илевън за 150 хил. евро 2020 г. и за 100 хил. евро 2021 г. Въвел съм и допълнителни SAFEs за 3 млн. евро /сумата не претендира за точност/ след тези на Дронамикс Кепитъл, за които основателите споменаха на уебинар на Илевън. Доколкото разбирам в последствие има издавани и още SAFEs, но Скоти е по-вещ и ако иска може да сподели дали е така. Имайте в предвид че следващите SAFEs разводняват деля на Дронамикс Кепитъл. С въвеждането на различна сума на допълнителните SAFEs всеки може да прецени влиянието им.
                          Конверсионната цена и бройките акции за SAFE не се променя при промяна на параметрите на финансиране при Серия А. Променя се само дела в капитала.
                          Конкретно зададената оценка за Серия А е 250 млн. евро, а новия дялов инвеститор влиза с 50 млн. евро.



                          Цената на акция след рунда е изчислена така че за 50 млн. евро новия инвеститор да придобие акции за 50 млн. евро. В моята таблица му давах акции на цена преди конвертирането на SAFEs, която е по-висока. Той получаваше по-малко акции и оставаше по-голям дял и по-висока стойност за досегашните собственици и SAFEs. Видях го така в някой калкулатори, но мисля за по правилно това тук в https://notegenie.io/. Предполагам тези неща са въпрос на договорка с новия дялов, както са и наличието на post-money опции.
                          Сложих още един sheet в https://files.bg.cm/SAFEs.xlsx с това изчисление на цената. Разликите със сайта са заради закръгленията.

                          Всеки може сам да въведе данните в сайта или екселската таблица и да разиграе различни сценарии, за да види "накъде сме с краката" в момента с ценaта на Дронамикс Кепитъл, а именно около 420 млн. евро оценка на Дронамикс Глобъл. Дали това е скъпо или евтино всеки сам може да си отговори според неговите виждания, разбирания и информация.
                          Тия сметки ги пиша, защото предстоят евентуално новини за литнал дрон, за започване на кръг на финансиране и вероятно ще има силна реакция на пазара и нека поне да си изясним техническата част. Пазара накъде ще е тъй или инак не знам, но знам че ако нямам вяра на това което стои зад една акция няма как да спечеля дори и тя да стане х10, защото нито ще купя съществено количество, нито ще го задържа достатъчно дълго и накрая ще излиезе, че е било по-добре да не се занимавам с нея.

                          Батя, благодаря за доверието! За мен Спекулант винаги ще е човека от който най-много съм научил и от който имам много още какво да науча.
                          Адмирации за труда и за анализа... притежавам SAFE и мисля че не е редно да коментирам това което съм подписал... дай боже всичко да е наред мисля че дронамикс ще има огромна полза за България като държава и за бфб в частност!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            ...

                            Батя, благодаря за доверието! За мен Спекулант винаги ще е човека от който най-много съм научил и от който имам много още какво да науча.
                            И аз благодаря за хубавите думи Пончо, както и за труда който полагаш за да изясниш техническата част на казуса тук

                            Като спомена Спекулант, ме налегна лека носталгия по стария ми ник

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                              Ето какво научих аз покрай тая акция:
                              SAFE са два вида pre-money и post-money. Вторите са направени от Y-Combinator за да изчистят някой от недостатъците на pre-money SAFE. Основната разлика е в това, че при pre-money не е фиксиран дела от компанията, които ще вземат SAFE държателите. Докато при pre-money SAFE те се размиват един друг, то при post-money всеки следващ SAFE изцяло намалява капитала само на държащите дялове.
                              Различаването им е лесно по това дали при изчисляването на т.нар. Капитализация в нея влизат или не акциите които ще се издадат срещу SAFE. Капитализация тук според мен се доближава повече до това което разбираме като Основен капитал и издадени инструменти за неговото увеличаване.
                              Има доста информация по въпроса:
                              Post Money SAFE — Math Problems
                              Pre-money versus post-money SAFE: What’s the difference (and does it matter)?

                              От договора за SAFE на Дронамикс Кепитъл виждаме, че от Капитализацията на компанията са изключени "този инструмент, всички останали SAFE инструменти" и става ясно, че говорим за pre-money SAFE.

                              В примера, който разглеждам допускам само благоприятния изход - финансиране при Серия А с нов дялов инвеститор при оценка над максималната оценка на SAFE от 125 млн. евро. Използвам този удобен калкулатор, защото разбираемо нямате вяра на моята табличка:
                              SAFE Genie
                              A calculator for exploring the impact of SAFEs and convertible notes on founder ownership.


                              Капитализацията е сумата от дяловете на досегашните акционери, като наш дял съм посочил този на Илевън:




                              SAFE всеки може да провери в Документа за допускане страница 51-52. Тука съм извадил в отделен ред SAFEs на Илевън за 150 хил. евро 2020 г. и за 100 хил. евро 2021 г. Въвел съм и допълнителни SAFEs за 3 млн. евро /сумата не претендира за точност/ след тези на Дронамикс Кепитъл, за които основателите споменаха на уебинар на Илевън. Доколкото разбирам в последствие има издавани и още SAFEs, но Скоти е по-вещ и ако иска може да сподели дали е така. Имайте в предвид че следващите SAFEs разводняват деля на Дронамикс Кепитъл. С въвеждането на различна сума на допълнителните SAFEs всеки може да прецени влиянието им.
                              Конверсионната цена и бройките акции за SAFE не се променя при промяна на параметрите на финансиране при Серия А. Променя се само дела в капитала.
                              Конкретно зададената оценка за Серия А е 250 млн. евро, а новия дялов инвеститор влиза с 50 млн. евро.



                              Цената на акция след рунда е изчислена така че за 50 млн. евро новия инвеститор да придобие акции за 50 млн. евро. В моята таблица му давах акции на цена преди конвертирането на SAFEs, която е по-висока. Той получаваше по-малко акции и оставаше по-голям дял и по-висока стойност за досегашните собственици и SAFEs. Видях го така в някой калкулатори, но мисля за по правилно това тук в https://notegenie.io/. Предполагам тези неща са въпрос на договорка с новия дялов, както са и наличието на post-money опции.
                              Сложих още един sheet в https://files.bg.cm/SAFEs.xlsx с това изчисление на цената. Разликите със сайта са заради закръгленията.

                              Всеки може сам да въведе данните в сайта или екселската таблица и да разиграе различни сценарии, за да види "накъде сме с краката" в момента с ценaта на Дронамикс Кепитъл, а именно около 420 млн. евро оценка на Дронамикс Глобъл. Дали това е скъпо или евтино всеки сам може да си отговори според неговите виждания, разбирания и информация.
                              Тия сметки ги пиша, защото предстоят евентуално новини за литнал дрон, за започване на кръг на финансиране и вероятно ще има силна реакция на пазара и нека поне да си изясним техническата част. Пазара накъде ще е тъй или инак не знам, но знам че ако нямам вяра на това което стои зад една акция няма как да спечеля дори и тя да стане х10, защото нито ще купя съществено количество, нито ще го задържа достатъчно дълго и накрая ще излиезе, че е било по-добре да не се занимавам с нея.

                              Батя, благодаря за доверието! За мен Спекулант винаги ще е човека от който най-много съм научил и от който имам много още какво да науча.
                              Цифрите абсолютно съвпадат и с моите изчисления. Не че съм някаква отправна точка, но и аз доста изчетох по темата и смятам, че сме напълно прави в сметките.

                              Коментар


                              • Пончо, големи поздравления за труда и споделянето му!!! Ще трябва пак да се заиграя с темата и аз, че при всички положения е полезно. Но доколкото сега чета само, без да смятам - стигам пак до старите изводи че при 250млн евро оценка Илевън трябва да е 20 и няколко лева, при 500млн евро оценка - 40 и няколко лева, а борсовият Дрон доста изпреварва оценката на Илевън, нали така

                                п.п. Всичко това без да броим другите участия на Илевън де
                                Last edited by BSEtrader; 26.07.2022, 17:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X