IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение


    Сред основните играчи на пазара компанията посочва българската „Дронамикс“, както и Cana LLC, Drone Delivery Canada, Flytrex Aviation Ltd., китайската Guangzhou EHang Intelligent Technology Co. Ltd., Hardis Group, Matternet, Volocopter Gmbh, Wing Aviation на Alphabet Inc. и Zipline International Inc.
    Като спомена Зиплайн...

    https://www.youtube.com/watch?v=DOWD...nnel=MarkRober

    500 милиона фъндинг, вече на серия Е и 2.75 милиарда оценка

    https://www.crunchbase.com/organizat...any_financials

    На светлинни години са пред Дронамикс, това е все едно да сравняваш Син Карс с Тесла
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Акцията пада заслужено. Толкова мъгла, лъжа в сроковете и липса на адекватна обратна връзка за една публична компания заслужава да е надолу. Не че на Свилен изобщо му пука за цената на акцията.
      А Скоти защо вече не крепи тройката?

      PS: притежавам не малко акции тук

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        Е, аз съм обратното - разбирам от финанси. Да кажем, че бизнес планът работи някак (въпреки че дори Амазон се отказаха от дроновете), тогава проблемът е точно във финансирането в момента. С качването на лихвите и сътресенията във финансовата система, много от институционалните инвеститори се стискат и венчър кепитъл секторът е замрял, вероятно за години напред. Забрави за рунд А

        https://news.crunchbase.com/startups...data-paradigm/

        https://news.crunchbase.com/venture/...falls-q4-2022/
        Ето и част от статията:
        "
        Положителна перспектива пред пазара са правителствените разпоредби, които насърчават използването на дронове за търговски цели.

        Сред основните играчи на пазара компанията посочва българската „Дронамикс“, както и Cana LLC, Drone Delivery Canada, Flytrex Aviation Ltd., китайската Guangzhou EHang Intelligent Technology Co. Ltd., Hardis Group, Matternet, Volocopter Gmbh, Wing Aviation на Alphabet Inc. и Zipline International Inc.
        "
        Мислиш ли че Европа ще допусне дрон конкурент от Русия - Ами не. Не мисля че ще имат възможност и китайски дронове да се конкурират с Дронамикс. Все пак Китай са ' приятели ' на Русия и може да си снимат стратегически цели докато летят. Не - не мисля. Литнат ли Дроновете в Европа скоро конкурент не Би имало. Ето защо няма смисъл Амазон да развиват Дрон доставките.

        Има кой друг да върши тази работа. Само слагат Лого на Амазон да се знае и... Готово.
        .
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          Е, аз съм обратното - разбирам от финанси. Да кажем, че бизнес планът работи някак (въпреки че дори Амазон се отказаха от дроновете), тогава проблемът е точно във финансирането в момента. С качването на лихвите и сътресенията във финансовата система, много от институционалните инвеститори се стискат и венчър кепитъл секторът е замрял, вероятно за години напред. Забрави за рунд А

          https://news.crunchbase.com/startups...data-paradigm/

          https://news.crunchbase.com/venture/...falls-q4-2022/
          По- стар и опитен инвеститор си от мен. С удоволствие чета мненията ти. Май трябваше да се съобразя с Poncho - един от най - големите за мен. Не трябваше да купувам на 3.10 толкоз а да приема неговите сметки за достоверни. Евала. Изчисли че акцията може да се върти като стойност около 2.62 лв.

          Но... Да сметнем някои предположения които ме карат да вярвам в Дронамикс в частност и 11с щото и там се нагрухах:
          1- След бурята нека видим кои круши са гнили и падат от дървото и кои не. Не е добре да сравняваме стартъпи с един аршин.
          2- Виж какво става във Франция. Това е възможно на всякъде и където се появи гражданско неподчинение винаги първо се блокират транспортни възли. Не случайно се очаква държавна подкрепа ( предполага се и не сигурно) в unmanned aircraft мисля беше фразата - ето и линк към статията:

          https://www.investor.bg/a/523-transp...ra-prez-2022-g

          3- В Европа а и не само често се случва криза с дефицитни лекарства. Помниш преди няколко месеца как чакахме животоспасяващи със седмици и добре че имаше резерви останали. Е вече няма да има нужда от поддръжка и складиране на резерви след което да се изхвърлят поради изтичащ срок на годност.


          Last edited by MrSi; 24.03.2023, 11:49.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

            От финанси почти нищо не разбирам, но от транспорт поназнайвам нещичко.
            Е, аз съм обратното - разбирам от финанси. Да кажем, че бизнес планът работи някак (въпреки че дори Амазон се отказаха от дроновете), тогава проблемът е точно във финансирането в момента. С качването на лихвите и сътресенията във финансовата система, много от институционалните инвеститори се стискат и венчър кепитъл секторът е замрял, вероятно за години напред. Забрави за рунд А

            https://news.crunchbase.com/startups...data-paradigm/

            https://news.crunchbase.com/venture/...falls-q4-2022/

            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kyynadd Разгледай мнение
              В следващите месеци ще има развитие тук, авиационният сектор е такъв, че информацията се върти около малко хора, което може би е и за добро. Сериозно работят хората, следвайки принципа бързата кучка слепи ги ражда.
              Нашата кучка ги е родила прогледнали, значи не е бърза.
              А следващите месеци може да са n*12 на брой.
              n = 1, 2, 3 ....

              Коментар


              • В следващите месеци ще има развитие тук, авиационният сектор е такъв, че информацията се върти около малко хора, което може би е и за добро. Сериозно работят хората, следвайки принципа бързата кучка слепи ги ражда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                  Не мога да се начудя на оптимистите тук. Почнаха наполседък да загряват.....но докато не стане 35 стотинки все ще е скъпо...
                  35 ст не знам, но определено е за под номинал. Аз не виждам нещо положително да се е случило след листването. Напротив, само отлагания в дейността им и спек на стартъп сектора.

                  Коментар


                  • Не мога да се начудя на оптимистите тук. Почнаха наполседък да загряват.....но докато не стане 35 стотинки все ще е скъпо...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                      Назначили са директор по приходите, значи скоро няма да имат само разходи, но и приходи
                      Дано не е назначен само да заприходява следващия рунд финансиране !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Скот,тоя дрон няма ли да "фръкне" вече?
                        Дай някакво инфо
                        Мога да припомня прогнозата на скотът от последния семинар на Дронамиксите предната година:
                        "... та какво разбрах от вчерашното” мрънкане”
                        1. До 31.08.2022 г Литва дрона
                        2. до 31.10 първи полет за клиент вероятно Малта Италия
                        3 до 31.12.2022 нов рунд на минимум цена 500 м долара което е Мин 4.4 лв на акция!
                        4 догодина 1 милярд оценка се стремим’
                        5 листване до три години насдак
                        пс Надявам се в q4 лиценз и полет в Австралия!
                        п.с.2 ще му подаря на Свилен ваучер за дихателни практики по време на презентиране и повдигане на самочувствието
                        успех!"

                        Маалко почват да се бавят нещата като гледам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          Скот,тоя дрон няма ли да "фръкне" вече?
                          Дай някакво инфо
                          Назначили са директор по приходите, значи скоро няма да имат само разходи, но и приходи

                          Коментар


                          • Скот,тоя дрон няма ли да "фръкне" вече?
                            Дай някакво инфо

                            Коментар


                            • LONDON - 23 March 2023 - Dronamics, the world’s first cargo drone airline, announced the appointment of Tim Martin as Chief Revenue Officer and member of the Executive team, effective April 1st., as the company prepares to commercialize its operations across Europe and expand to other geographies following the completion of its test flight program. Tim brings nearly three decades of senior management experience across global supply chain and logistics sectors, most recently as Chief Operating Of

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                                За мен е загадка, как идея, която е доказано неефективна, продължава да се експлоатира, но явно на брадърсите не им стига чуждият опит и искат сами да се убедят... няма лошо
                                Напротив постигнатото до момента показва че идеята е супер ефективна и брадърсите вероятно са супер доволни

                                Не съм сигурен обаче че инвеститорите ще са доволни като разберат каква е била идеята

                                Коментар

                                Working...
                                X