IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

    Цената мисля че ще се върти в зависимост от дяловото участие на ДроК спрямо оценката на Дрон. Мисля че беше 2.16 от оценката серия А - post money. Например ако оценката е 500 мил Евро, 2.16% от оценката би следвало да се раздели на броя акции на ДроК, но това нищо не означава за цената на акциите на ДроК, тя може да е по - ниска щото пазарчето ни е ниско ликвидно, може и да е по- висока, ако някой от участващите фондове реши да купи.
    Е, то цената тук определено и със сигурност ще се движи според дяловото участие, което ще се придобие в истинския Дронамикс.

    Но това с 2,16 % по-добри го забрави.... Просто "играта" се промени драстично. Тези сметки дето правихме едно време бяха при допускания за общ размер допълнителни SAFE-s до рунда немного по-висок от размера им към момента на набиране на капитала. В момента финансирането толкова се набълбука, че "нашия" SAFE ще има мнооого по-малка тежест от колкото смятахме, т.е. чети - ще вземем доста по-малък % от големия дрон....

    Отделно сметките ни тогава бяха на оценка при рунда от де 500 млн., де 1 млрд.... А според казаното от Рангелов, май очакванията са за доста по-ниска оценка...

    Имайки предвид, че няма и гаранции още колко SAFE ще се издадат до рунда, може да се окаже, че и нивата, които съм посочил, са оптимистични....

    Естествено се надявам да не съм прав, но данните по-скоро натам сочат....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
      Свилен каза нещо доста умно на последното събрание за глобалната ситуация в която се намираме в света с лихвите и парите :
      ситуацията дава огромно предимство на дронамикс и на практика конкуренти няма защото никой не би тръгнал да налива пари в такъв проект който видимо изисква огромен ресурс... лошото е че никой няма да ги оцени на един милярд както са си мечтаели преди войната... важно е че се движат с добро темпо в правилна посока...аз съм щастлив и доволен от това което видях и чух...

      и към дядо инта според теб арабите ЕС и англичаните плюс 93 ма държатели на сейф дали ще си оставят магарето в калта.... бъди малко по реален!

      Прав си, много предварителна и обвързани работи са налице и расписани в папироси!!!
      Следя нещата и се доверявам с колкото ми позволява чергата(трябва и да доживея, ако е рекъл Господ);
      -не само този предстоящ рунд, а и следващите да видя и участвам в по дребните дялове,
      - така се уча аз, през тежеста на туй що мога още да износя сам, -пък ако някой му хареса и пример да вземе
      -и да арабите са едни от най трудните за привличане, но ингилизките банки са за мен най важни, а туй ако дойде за никулден... ех ще ти я покажа де съм я турил в програмата си бикберова, но има доста условности и водата тече не по най краткия път, а по най лесния!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

        Португалия - Азорските острови. Явно островите са първата цел. Канарите, Мадейра, Нормански острови, множество други британски острови, в Средиземно море също бъка, има голям мегдан след като се наложат. Въпросът е, ще има ли подобни конкуренти. Не мисля, че ще останат единствените.
        Свилен каза нещо доста умно на последното събрание за глобалната ситуация в която се намираме в света с лихвите и парите :
        ситуацията дава огромно предимство на дронамикс и на практика конкуренти няма защото никой не би тръгнал да налива пари в такъв проект който видимо изисква огромен ресурс... лошото е че никой няма да ги оцени на един милярд както са си мечтаели преди войната... важно е че се движат с добро темпо в правилна посока...аз съм щастлив и доволен от това което видях и чух...

        и към дядо инта според теб арабите ЕС и англичаните плюс 93 ма държатели на сейф дали ще си оставят магарето в калта.... бъди малко по реален!

        Коментар





        • ЧайнИка е далече! Да оправим на първо време гърчолята по островите (по зимата), -

          ...
          или хвърлям "пешкира";- на Скоти
          Last edited by inta53; 09.07.2023, 22:58.

          Коментар


          •  

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              Освен с набраните малко под 6 млн. лева, с колко повече? И от къде ще ги вземе, след като няма данни за увеличение на капитала на ДроК?
              Бях чел някъде че няма да участва. Просто дадох за пример ДроК като отделен инвеститор, иначе доколкото знам няма намерение за последващи участия .
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                ...ДроК участва при серия А с още капитал, дори ще си увеличи участието. ....
                Освен с набраните малко под 6 млн. лева, с колко повече? И от къде ще ги вземе, след като няма данни за увеличение на капитала на ДроК?
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  Дори някога да е имало шанс ДронК да има 2% от ДронГ, положението вече е много различною То и сега 11Ц имат 12%, но ги чакат да с 6 при Серията
                  За оценката по-добре прослушай примерите, които дадоха от 11Ц и Свилен Рангелов.
                  Не съм много съгласен. Мисля че ако ДроК участва при серия А с още капитал, дори ще си увеличи участието. Давам го само за пример. Това е добър стимул за старите инвеститори да участват.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                    Защо да се дели дяловото участие, нали беше 2.16 ( по спомен)? За оценката не мисля че някой знае колко е, дадох само пример.
                    Дори някога да е имало шанс ДронК да има 2% от ДронГ, положението вече е много различною То и сега 11Ц имат 12%, но ги чакат да с 6 при Серията
                    За оценката по-добре прослушай примерите, които дадоха от 11Ц и Свилен Рангелов.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                      Ако разделиш на две и оценката и процента дялово участие ще се доближиш до истината.
                      Защо да се дели дяловото участие, нали беше 2.16 ( по спомен)? За оценката не мисля че някой знае колко е, дадох само пример.
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Абе верно ли, че мажовците пак пускали бради !?
                        https://forbesbulgaria.com/wp-conten...r_800x1052.jpg
                        Attached Files
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                          Цената мисля че ще се върти в зависимост от дяловото участие на ДроК спрямо оценката на Дрон. Мисля че беше 2.16 от оценката серия А - post money. Например ако оценката е 500 мил Евро, 2.16% от оценката би следвало да се раздели на броя акции на ДроК, но това нищо не означава за цената на акциите на ДроК, тя може да е по - ниска щото пазарчето ни е ниско ликвидно, може и да е по- висока, ако някой от участващите фондове реши да купи.
                          Ако разделиш на две и оценката и процента дялово участие ще се доближиш до истината.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Prophet, правил ли си някакви нови калкулации и как достигаш до тези очаквания ?

                            На база на развитието на нещата последните месеци и наличната информация, аз лично по-скоро очаквам, ако има рунд през тази година, стойността тук по-скоро да е 2,00 - 2.50 лв.... а цената след рунда според мен е доста вероятно да доближи стойността....
                            Цената мисля че ще се върти в зависимост от дяловото участие на ДроК спрямо оценката на Дрон. Мисля че беше 2.16 от оценката серия А - post money. Например ако оценката е 500 мил Евро, 2.16% от оценката би следвало да се раздели на броя акции на ДроК, но това нищо не означава за цената на акциите на ДроК, тя може да е по - ниска щото пазарчето ни е ниско ликвидно, може и да е по- висока, ако някой от участващите фондове реши да купи.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                              благодарим за изчерпателното инфо, Скоти!

                              Ако всичко това се случи, чакаме 5лв до края на годината
                              Prophet, правил ли си някакви нови калкулации и как достигаш до тези очаквания ?

                              На база на развитието на нещата последните месеци и наличната информация, аз лично по-скоро очаквам, ако има рунд през тази година, стойността тук по-скоро да е 2,00 - 2.50 лв.... а цената след рунда според мен е доста вероятно да доближи стойността....

                              Коментар


                              • Коментар

                                Working...
                                X