IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смарт Органик АД (SO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Аха, сега разбрах. Аз се закачих наскоро тук с едни 3-4% от портфейла. Еми значи е прав пича, че участниците на ИПО-то са надули цената. При 15 лева нещата не са страшни, поне според мен...
    Моето лично мнение е че и на 19 не са страшни ......засега компанията върви,само дето Яни обра предварително потенциала и засега.......гледам на служителите и управляващият персонал продава на 15 лв

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      При ИПО-то нивата бяха мин 15лв макс 19лв
      Аха, сега разбрах. Аз се закачих наскоро тук с едни 3-4% от портфейла. Еми значи е прав пича, че участниците на ИПО-то са надули цената. При 15 лева нещата не са страшни, поне според мен...
      Last edited by 15%; 25.03.2022, 20:38.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Това при ИПО-то ли? Не разбирам...? Понеже не съм участвал на ИПО-то и не помня какви са били мин и макс на емисията
        При ИПО-то нивата бяха мин 15лв макс 19лв.Доколкото си спомням тогава беше еуфория на БФБ след Дронамикс и явно емисията се изпълни на макса
        Last edited by спекуланта; 25.03.2022, 20:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Подал е две поръчки ,полувината от желаното количество на 15лв ,другите пазарна поръчка......което се изпълни.
          Това при ИПО-то ли? Не разбирам...? Понеже не съм участвал на ИПО-то и не помня какви са били мин и макс на емисията
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Не можах да разбера - продал си 50% на 15 лева, а останалите на пазар ли?
            Ако Янчо беше пич щеше да фиксира цена на 15лв и да си стане акция но уви човешка алчност!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Не можах да разбера - продал си 50% на 15 лева, а останалите на пазар ли?
              Подал е две поръчки ,полувината от желаното количество на 15лв ,другите пазарна поръчка......което се изпълни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                и аз имам ... но цената я определихме ние с пазарните си поръчки. Щом имаш, значи и ти си подал такава. Аз лично подадох 50% на 15лв и другите 50% пазарна. Сами сме си виновни за скъпия валюейшън!

                Доколкото ми е известно широкият диапазон е определ от емитента!
                Не можах да разбера - продал си 50% на 15 лева, а останалите на пазар ли?
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                  Малко пристрастно мнение (имам акции) - това е единствената смислена компания на БИЙМ-а. Много перспективен бизнес и мениджър- локомотив за развитие. Карол сложиха много висока цена. Драгов не знам доколко спечели от това аматьорско изпълнение в дългосрочен план, по-скоро интереса му би бил друг, но нейсе. Това, което се получи е, че мениджмънтът вдигна летвата много високо и следващите години трябва да поработи доста здраво, за да оправдае високата оценка от ИПО-то. В момента поводи за оптимизъм не се виждат - придобиванията нещо зациклиха, а и те и без това не бяха супер обещаващи. Трябва да се търси сериозен ръст на продажбите и печалбата, нови пазари и т.н. С 3 думи - работа, работа, работа...
                  и аз имам ... но цената я определихме ние с пазарните си поръчки. Щом имаш, значи и ти си подал такава. Аз лично подадох 50% на 15лв и другите 50% пазарна. Сами сме си виновни за скъпия валюейшън!

                  Доколкото ми е известно широкият диапазон е определ от емитента!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                    Малко пристрастно мнение (имам акции) - това е единствената смислена компания на БИЙМ-а. Много перспективен бизнес и мениджър- локомотив за развитие. Карол сложиха много висока цена. Драгов не знам доколко спечели от това аматьорско изпълнение в дългосрочен план, по-скоро интереса му би бил друг, но нейсе. Това, което се получи е, че мениджмънтът вдигна летвата много високо и следващите години трябва да поработи доста здраво, за да оправдае високата оценка от ИПО-то. В момента поводи за оптимизъм не се виждат - придобиванията нещо зациклиха, а и те и без това не бяха супер обещаващи. Трябва да се търси сериозен ръст на продажбите и печалбата, нови пазари и т.н. С 3 думи - работа, работа, работа...
                    Пич влез в час какъв Карол кви пет лева ходи на срещи с хора и тогава дрънкай небивалици.... Янчо заради собствената си алчност потъна и едва ли скоро ще успее да събере пари през пазара....... та този сладур Янчо нарцис със високо его алчен който не може да дели с други хора на повече от едно и желае всичко той да свърши... та ако той е Локомотив значи си доста не способен в рисуването на психо профил и в извличането на информация

                    Коментар


                    • Малко пристрастно мнение (имам акции) - това е единствената смислена компания на БИЙМ-а. Много перспективен бизнес и мениджър- локомотив за развитие. Карол сложиха много висока цена. Драгов не знам доколко спечели от това аматьорско изпълнение в дългосрочен план, по-скоро интереса му би бил друг, но нейсе. Това, което се получи е, че мениджмънтът вдигна летвата много високо и следващите години трябва да поработи доста здраво, за да оправдае високата оценка от ИПО-то. В момента поводи за оптимизъм не се виждат - придобиванията нещо зациклиха, а и те и без това не бяха супер обещаващи. Трябва да се търси сериозен ръст на продажбите и печалбата, нови пазари и т.н. С 3 думи - работа, работа, работа...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
                        Колкото повече чета за компанията и сектора, толкова по-интересни ми стават. Но реалността е, че истинската печалба е 7,3 млн.

                        Тези два милиона от дивиденти, предполагам са от Роо Брандс. При това едва половината от тях са реално платени, другите са само начислени.
                        Предвид, че те оперират магазините Зелен Био и печалбата за 2019, 2020 г. се върти около нулата, такъв дивидент в следващите години тук няма да се види.

                        На презентацията в Карол бяха доста прозрачни, но сега около придобиването нищо конкретно не се чува. В момента определено не му е времето, но когато всичко приключи, ще е добър сигнал да се даде информация какво точно се е случило около due diligence-a. Защото цялото увеличение беше заради първата германска компанията, която уж беше договорена още преди IPO-то, а 4 месеца по-късно нищо не се случва.
                        Изложиха се, както Яни, така и Карол, които му препоръчаха тази цена. Аз отдавна съм аут, загубиха ми доверието

                        Коментар


                        • Не мога да намеря темата, доста назад

                          https://www.linkedin.com/feed/update...4866416906240/

                          https://www.lidl.bg/iznos/smart-organik2

                          Коментар


                          • Текущата ситуация може да доведе до по-ниски разходи за придобиване

                            Коментар


                            • Колкото повече чета за компанията и сектора, толкова по-интересни ми стават. Но реалността е, че истинската печалба е 7,3 млн.

                              Тези два милиона от дивиденти, предполагам са от Роо Брандс. При това едва половината от тях са реално платени, другите са само начислени.
                              Предвид, че те оперират магазините Зелен Био и печалбата за 2019, 2020 г. се върти около нулата, такъв дивидент в следващите години тук няма да се види.

                              На презентацията в Карол бяха доста прозрачни, но сега около придобиването нищо конкретно не се чува. В момента определено не му е времето, но когато всичко приключи, ще е добър сигнал да се даде информация какво точно се е случило около due diligence-a. Защото цялото увеличение беше заради първата германска компанията, която уж беше договорена още преди IPO-то, а 4 месеца по-късно нищо не се случва.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                                това хубаво, ама на 20x p/e - някак много ми идва
                                Печалбата е повече от това, което очаквах. Ако тази година успеят да удвоят резултата, съотношението ще е доста по - атрактивно. Има переспективи за това - разширение на производството, покупката на новата фирма, чрез която да се увеличат продажбите и евентуалната покупка на германската компания. Все пак търгуваме нашите прогнози, а за тях трябва време да се сбъднат или не.

                                Имам акции и мниението ми не е препоръка.

                                Коментар

                                Working...
                                X