IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение


    Това "вероятно" на колко го процента би го оценил? Вероятността също има измерители все пак.

    Това, че ще има неравен терен с предимство на малките срещу големите, е по-скоро проблем за мен (апропо, Тони, така и не каза виждаш ли някакви рискове около емисията). Аз не съм сигурен, че ритейлът ще намери поне 5 млн. лева капитал и да го пласира в поне 500 поръчки за 40 минути. По-скоро се съмнявам в това. Очаквам тези, които искат да вземат повече от 10,000 бройки, да бъдат задоволени още на аукциона след 40-ата минута. Разбира се, няма как да знаем колко амбицирани и гладни са по-големите участници и с колко интересът ще надвиши предлагането. Това можем само да го гадаем - дали ще се случи, с колко ще се случи...

    Съгласен съм обаче, че има много хубав спекулативен bull case. Едно самосбъдващо се пророчество, което генерира интерес към нещо, което може би не струва толкова, колкото пазарните участници дават за него. Без да посочваме тикъри, смятам, че сме виждали такова явление. Смятам още, че има предпоставки "самонавиването" да се повтори, поканите към колеги, приятели, баби и етърви - също. Със сигурност предпоставките са налице.

    Пукнатините в bull case-a може би бяха думите на Николай Мартинов, че
    а) ликвидността след предлагането няма да бъде гарантирана по никакъв начин и няма да има маркет мейкър и
    б) пенсионните фондове не обичат авантюрите и високата доходност срещу по-висок риск.

    Първото не е яко по очевидни причини, а второто е намек, че фондът и мениджмънтът на този етап нямат подкрепата на големите институционални участници (въпреки че вторите смукнаха доста от Алтерко, което пък е ключов актив и флагман на фонда). Ако "пенсиите" рязко не решат в следващите няколко дни, че много искат непублични стартъпи, на bull case-a можем да му пуснем водата и да отива в тръбата. Тогава спекулантите ще се превърнат в дивидентни инвеститори, няма драма.

    Има си рискове доста, моето настроение към този момента е да ги поема до рамките на ранните записвания.
    Пич, доста големи глупости си написал, но шефьовъра е как ти вече знаеш кой каква подкрепа имал....?!
    Last edited by Scottie Pippen; 01.07.2021, 20:59.

    Коментар


    • Във видеото казаха, че имат предвид няколко компании, в които ще инвестират. Така че те не събират парите, просто да си ги държат в буркани.

      Също така казаха, че ще пускат 3-месечни отчети.

      Така че най-вероятно след 3 месеца ще разберем в какви компании и бизнеси са инвестирали. Съответно това може да послужи като някакъв ориентир накъде ще ходи цената - нагоре или надолу. Ако са открили втора подобна на Алтерко цената може да се изстреля много рязко нагоре.

      п.п. мисля да участвам, не е препоръка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
        Според мен може да се участва спекулативно, вероятно цената ще се изстреля , като ще се задържи високо няколко месеца . И при първата нестабилност на външните пазари ще се срине.

        Такива листавания обикновено се случват при силен оптимизъм към края на цикъла.

        Това "вероятно" на колко го процента би го оценил? Вероятността също има измерители все пак.

        Това, че ще има неравен терен с предимство на малките срещу големите, е по-скоро проблем за мен (апропо, Тони, така и не каза виждаш ли някакви рискове около емисията). Аз не съм сигурен, че ритейлът ще намери поне 5 млн. лева капитал и да го пласира в поне 500 поръчки за 40 минути. По-скоро се съмнявам в това. Очаквам тези, които искат да вземат повече от 10,000 бройки, да бъдат задоволени още на аукциона след 40-ата минута. Разбира се, няма как да знаем колко амбицирани и гладни са по-големите участници и с колко интересът ще надвиши предлагането. Това можем само да го гадаем - дали ще се случи, с колко ще се случи...

        Съгласен съм обаче, че има много хубав спекулативен bull case. Едно самосбъдващо се пророчество, което генерира интерес към нещо, което може би не струва толкова, колкото пазарните участници дават за него. Без да посочваме тикъри, смятам, че сме виждали такова явление. Смятам още, че има предпоставки "самонавиването" да се повтори, поканите към колеги, приятели, баби и етърви - също. Със сигурност предпоставките са налице.

        Пукнатините в bull case-a може би бяха думите на Николай Мартинов, че
        а) ликвидността след предлагането няма да бъде гарантирана по никакъв начин и няма да има маркет мейкър и
        б) пенсионните фондове не обичат авантюрите и високата доходност срещу по-висок риск.

        Първото не е яко по очевидни причини, а второто е намек, че фондът и мениджмънтът на този етап нямат подкрепата на големите институционални участници (въпреки че вторите смукнаха доста от Алтерко, което пък е ключов актив и флагман на фонда). Ако "пенсиите" рязко не решат в следващите няколко дни, че много искат непублични стартъпи, на bull case-a можем да му пуснем водата и да отива в тръбата. Тогава спекулантите ще се превърнат в дивидентни инвеститори, няма драма.

        Има си рискове доста, моето настроение към този момента е да ги поема до рамките на ранните записвания.
        Last edited by unsworth; 01.07.2021, 16:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

          Винаги има някой закъснял или променил си мисленето. Не мисля, че всичките 5млн акции ще ги вземат малки.
          Да де ама големите нали знаеш че като купят и държът и на продавават.
          Как беше мохабета?
          Веднъж стомна, втори път стомна. ..
          Както и да е. Пожелавам успех на всички желаещи да участват.
          Дано разсъжденията ми по този казус се окажат грешни.
          Поздрави.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

            Не мисля че цената ще се изстреля. Причини :
            1Дава се шанс на всеки дребен инвеститор да се включи. Повечето ще се включат в началото , не като синкарс и биодит. На кой тогава да продаваме ?
            2. Аз също мислих да се включа спекулативно. Но при тези включвания винаги съм на загуба. Както казва стария Бъфет - не купувай акция която не смяташ да държиш поне 10 години или нещо такова .
            Винаги има някой закъснял или променил си мисленето. Не мисля, че всичките 5млн акции ще ги вземат малки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

              Как на кого, на тези от банката.
              Мисля да вляза преди тези от банката но не и сега. Най-големият + за мен са страхотните мажоритари , но мисля да изчакам, защото според мен на стартъпите им трябва поне година за да се докажат. С две думи мисля че цената на акциите ще е нещо като при Илевън - поне година застой след което ръст
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                Не мисля че цената ще се изстреля. Причини :
                1Дава се шанс на всеки дребен инвеститор да се включи. Повечето ще се включат в началото , не като синкарс и биодит. На кой тогава да продаваме ?
                2. Аз също мислих да се включа спекулативно. Но при тези включвания винаги съм на загуба. Както казва стария Бъфет - не купувай акция която не смяташ да държиш поне 10 години или нещо такова .
                Как на кого, на тези от банката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  Според мен може да се участва спекулативно, вероятно цената ще се изстреля , като ще се задържи високо няколко месеца . И при първата нестабилност на външните пазари ще се срине.

                  Такива листавания обикновено се случват при силен оптимизъм към края на цикъла.

                  Днес докато се разхождах из центъра на София е пълно с със строежи в различна фаза.

                  На един Билборт реклама на банка следното. ,, Нека парите ви работят за вас,, На рекламата дама си разпуска на плажа. Отначало си помислих че е реклама на депозит, а то се предлага на клиентите да инвестират във фонд на банката.

                  Като не им дават лихва по депозитите и ги щавят с такси, поне нека ги ,,компенсират,, с некой фонд.

                  Наличието на кеш навсякъде значителен оптимизъм в момента както и глад за нещо читово на БФБ.
                  е предпоставка за отскок въпрос е колко време ще задържи , то и името символично.
                  Не мисля че цената ще се изстреля. Причини :
                  1Дава се шанс на всеки дребен инвеститор да се включи. Повечето ще се включат в началото , не като синкарс и биодит. На кой тогава да продаваме ?
                  2. Аз също мислих да се включа спекулативно. Но при тези включвания винаги съм на загуба. Както казва стария Бъфет - не купувай акция която не смяташ да държиш поне 10 години или нещо такова .
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                    Май не са си научили урока и от тази година. На Беам пазара няма смисъл да се участва според мен. Вероятно пак ще има някоя врътка .
                    Според мен може да се участва спекулативно, вероятно цената ще се изстреля , като ще се задържи високо няколко месеца . И при първата нестабилност на външните пазари ще се срине.

                    Такива листавания обикновено се случват при силен оптимизъм към края на цикъла.

                    Днес докато се разхождах из центъра на София е пълно с със строежи в различна фаза.

                    На един Билборт реклама на банка следното. ,, Нека парите ви работят за вас,, На рекламата дама си разпуска на плажа. Отначало си помислих че е реклама на депозит, а то се предлага на клиентите да инвестират във фонд на банката.

                    Като не им дават лихва по депозитите и ги щавят с такси, поне нека ги ,,компенсират,, с некой фонд.

                    Наличието на кеш навсякъде значителен оптимизъм в момента както и глад за нещо читово на БФБ.
                    е предпоставка за отскок въпрос е колко време ще задържи , то и името символично.
                    Last edited by Майстора233; 01.07.2021, 14:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                      С малката разлика че това не са го управлявали Ники и Виктор...но това са бегли подробности...
                      Е, дано е успешно за тези, които инвестират в него!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                        С малката разлика че това не са го управлявали Ники и Виктор...но това са бегли подробности...
                        Викаш, може и по-зле хахахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                          Гледам не сте си научили урока от 2007 г.
                          Май не са си научили урока и от тази година. На Беам пазара няма смисъл да се участва според мен. Вероятно пак ще има някоя врътка .
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            От къде може да видя отчет на Инвенчър2? Какво са направили до сега!
                            https://www.impulsegrowth.eu/%D0%BF%...B0%D0%BD%D0%B5
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                              Това е от май 2006
                              В момента е в ликвидация, като цената сега е много по-ниска от началната преди 14 години. С около 80 процента по-ниска...
                              Пускам това за информация на младите борсови ентусиасти.

                              Ново за българския финансов пазар дружество – „Адванс Екуити Холдинг” АД, се подготвя да дебютира на фондовата борса в близките месеци. Дружеството, създадено и управлявано от Карол, е аналог на популярните в развитите икономики фондове за дялови инвестиции (private equity / venture capital funds), които финансират новостартиращи бизнеси, планове за експанзия и преструктурирания чрез придобиване на собственост в компаниите – обект на това финансиране, съобщиха от компанията за Investor.bg.


                              Карол идентифицира финансирането с дялов капитал като изключително необходимо за родния пазар, където то следва да послужи като мост между фондовата борса, от една страна, привличаща все по-голям ресурс, и от друга – малкият и среден бизнес, нуждаещ се от средства за разрастване на дейността и развитие на нови проекти. „Адванс Екуити Холдинг” АД е основано с капитал в размер на 2 млн. лв от инвестиционното дружество от групата на Карол – ИД „Адванс Инвест”. След одобрение на регистрационните документи за придобиване на публичен статут от Комисията за финансов надзор, дружеството ще започне да набира средства от Българската фондова борса (БФБ) за реализация на инвестиционните си намерения. Карол Стандарт участва в компанията с 50,5%, докато Адванс Инвест АД е с 49,5%.


                              За инвестиционния портфейл на холдинга ще се разглеждат бизнес планове и фирми от различни отрасли на икономиката, които в най-голяма степен могат да се възползват от икономическото развитие на страната и присъединяването й към ЕС. Инвестиционната стратегия на холдинга предполага филтрирането и селекцията на перспективни бизнес планове или функциониращи малки частни фирми, нуждаещи се от финансиране за разрастване на дейността, реализация на нови продукти или технологични иновации. За осъществяване на инвестиционната стратегия, портфейлът на „Адванс Екуити Холдинг” се управлява от „Карол Капитал Мениджмънт” – управляващото дружество от групата на Карол.


                              Първите проекти, в които холдингът участва като акционер-учредител, са в сферата на производството на енергия от възобновяеми енергийни източници, енергийната ефективност и строително-ремонтните дейности, както и агробизнеса. Основните критерии при подбор на портфейлните инвестиции са: наличие на сериозен мениджмънт с доказан опит; представяне на бизнес модел с потенциал за висок растеж и успешна реализация на база на уникален продукт или услуга; висока норма на възвръщаемост.
                              С малката разлика че това не са го управлявали Ники и Виктор...но това са бегли подробности...

                              Коментар


                              • От къде може да видя отчет на Инвенчър2? Какво са направили до сега!

                                Коментар

                                Working...
                                X