IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес изгледах два пъти презентацията на Карол за IPO-тo на Импулс I АД в youtube канала им. Има няколко неща които ми направиха впечатление.
    1-во - Защо трябва да се инвестира част от набрания капитал от IPO-тo на Импулс в Имвенчър 1 (семейство и приятели) и Имвенчър 2. Защо не се инвестира директно в нови публични и непублични компании с двуцифрен ръст на продажбите? Същия въпрос е зададен и във видеото. Отговора лично за мен беше повече от неясен, объркан и съмнителен. Въпроса и отговора може да видите между 43.40 и 44.50 мин. тук:
    https://www.youtube.com/watch?v=LPDDrwROvLs
    2-ро - Колко процента от набрания капитал ще бъде инвестиран в Имвенчър 1 и 2 ?
    3-то - Защо трябва да се плащат два или три пъти такси управление. За управлението на Импулс I АД и при инвестицията в Имвенчър 1 и 2 ?
    4-то Защо трябва да се инвестира в Спиди и други див. компании през Импулс I АД при положение, че ще бъде удържана минимум 20% от печалбата и дивидента ?
    5-то - Алтерко има ръст от 1100%, но според същата презентация акцията е подценена. Дискордия има много нисък марж на печалба (3-4%) в силно конкурентен бизнес. Третата компания - Ексайтел в Индия няма печалба. До момента имат 500 хил. абонати, но се целят в 1 милиард ? Явно е грешка, защото населението на Индия е 1,35 милиарда към 2018г. Biodit - киберсигурност и отбрана ?
    6-то - Инвестирайки чрез Импулс I АД в Имвенчър 1 и 2 инвестираш в Алтерко и Биодит. Колко процента са инвестициите на Имвенчър 1 и 2 в двете компании ?
    7-мо Защо не се листна Имвенчър 2 като се добавят нови публични и непублични компании с двуцифрен ръст на продажбите в преспективни сектори ? За повечето инвеститори по-интересни са непубличните компании. В публичните всеки може сам да инвестира без да го таксуват допълнително.
    Last edited by Innocent; 02.07.2021, 20:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      ТОНИ ОТ КОЛКО ДО КОЛКО ЩЕ Е ПРОЗОРЕЦА..
      Продължителност на предлагането Една търговска сесия, в рамките на която се провежда IPO аукциона, а именно 07.07.2021 г.
      Приоритет на дребните инвеститори 09:30 - 10:10 ч. е диапазон за въвеждане на поръчки до 10 000 акции на инвеститор
      Дата на провеждане на IPO аукциона на борсата 07.07.2021 г.

      Коментар


      • ТОНИ ОТ КОЛКО ДО КОЛКО ЩЕ Е ПРОЗОРЕЦА..

        Коментар


        • Предлагането на BEAM е на 7 юли, като ще има прозорец за поръчки от малки инвеститори

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            затова unsworth ти препоръчвам да се запознаеш с Ники
            обиколи пазара и намери един да каже лоша дума за него, няма да намериш

            Пожелавам му абсолютен успех! Защото той го заслужава и ще го постигне!
            Нямам никаква идея защо думите ми трябва да се изопачават и да се тълкуват толкова свободно. Аз също много харесвам Николай и се подготвям да участвам в първо IPO на BEAM. Следователно нямам и намерение да търся зорлем някой, който да злослови. В пожеланията за успех се присъединиявам и аз.


            Другото, което не мога да си обясня, е защо всеки пост, различен от обичайния розов амок, се приема на нож, а авторът става враг на народа. Досега не съм чул нито един оптимист да посочи поне един риск с тази емисия. Аз не мисля, че това е конструктивен диалог, но къде ли съм седнал и аз да го търся, де...


            Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            Трето, Ники ме е спасявал от фалит лето господне 2005-то и винаги ще съм му задължен.

            Че Николай те е вадил от фалит е много колегиално, приятелско и благородно. Това обаче няма нищо общо с минимизирането на рисковете за случайния читател на форума, който няма да може да разчита на подобна подкрепа и трябва да се оправя сам.

            Напомням, че през 2007 и 2008 г. на БФБ се появиха около 100 нови емисии. Аз и ти по това време явно сме били наоколо, но може някой да не е бил и да не може да прецени рисковете, които крият моментите на еуфория. Мисля, че не е толкова срамно и враждебно да се дискутират някои слабости в най-интересната емисия на BEAM.
            Last edited by unsworth; 02.07.2021, 13:38.

            Коментар


            • IMP1 - Това е кода за поръчки в платформите..

              Коментар


              • Браво Осло много точни и верни думи за Ники..Безупречна репутация и екипен играч потвърждавам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                  Такаааа, познавам Ники от 20 години
                  това твърдение за ликвидността е абсурдно и ще се включа, защото е абсурдно

                  Първо няма човек на пазара ни, чиято дума да тежи толкова. Той е от изчезващият вид хора, които държат на думата си и е много много точен, уставен, принципен, даващ, ако трябва от своето за да са доволни всички.
                  Второ, няма друг човек, който да създаде ликвидност. Първо Алтерко стана най-ликвидното. Второ фонда Импулс 1 ще е супер ликвиден, защото е дадено предимство на малките инвеститори, защото ще има широка инвеститорска база и ще се тръгне от голям брои вложители, а не от 6 поръчки като Син Карс. Трето Адванс Терафонд беше и е сред най-ликвидните, защото познайте. И COBOS кой го измисли? Ники! Финансиранията и репата кой ги измисли? Ники! Кой беше нон стоп брокер на годината по брой сделки? Ники! Кой първи скочи на пазара Биим? Ники с Биодит! Реално той създаде Beam, защото трябват предлагания, на БФБ й трябва партньор, който да напълни Биим.

                  Трето, Ники ме е спасявал от фалит лето господне 2005-то и винаги ще съм му задължен. Той винаги помага на всички и се бори за всички. Мисля, че беше 2003-та година. Казвам му "Ники купи ми Албена", цената беше към 8 лв. Той казва "виж сега, аз съм на бест бид с 40 акции, ако някой пусне ще ги делим 20 за мен и 20 за теб". Няма друг човек, който да е толкова екипен играч, за да се откаже от СВОИТЕ броики и да те включи в играта. Защото брокера винаги ще те надкачи и други са го правили. Така и при Алтерко ИПо на 1,45 Ники раздаде акциите на принципа на картите. Така малките записаха колкото искаха, а той остана с неудовлетворена поръчка. Алтерко поскъпна 12 пъти и той изпусна. Но малките спечелиха с целия си обем. Това е Ники стайл!

                  затова unsworth ти препоръчвам да се запознаеш с Ники
                  обиколи пазара и намери един да каже лоша дума за него, няма да намериш

                  Винаги при инвестирането за мен това е първо, човека да е коректен. После да е невероятно добър в това което прави. Е Ники е 2 в 1.

                  Пожелавам му абсолютен успех! Защото той го заслужава и ще го постигне!
                  +1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                    Ти сериозно ли ги сравняваш с ПФ или просто скучаеш?
                    Пиша към коментара на Бертрам.
                    Инак не ми и хрумва да сравня пенсионен фонд с такъв за рисков капитал, и то на БИЙМ сегмента точно. Дори хазарт не е, сигурна загуба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                      Пукнатините в bull case-a може би бяха думите на Николай Мартинов, че
                      а) ликвидността след предлагането няма да бъде гарантирана по никакъв начин и няма да има маркет мейкър и
                      Такаааа, познавам Ники от 20 години
                      това твърдение за ликвидността е абсурдно и ще се включа, защото е абсурдно

                      Първо няма човек на пазара ни, чиято дума да тежи толкова. Той е от изчезващият вид хора, които държат на думата си и е много много точен, уставен, принципен, даващ, ако трябва от своето за да са доволни всички.
                      Второ, няма друг човек, който да създаде ликвидност. Първо Алтерко стана най-ликвидното. Второ фонда Импулс 1 ще е супер ликвиден, защото е дадено предимство на малките инвеститори, защото ще има широка инвеститорска база и ще се тръгне от голям брои вложители, а не от 6 поръчки като Син Карс. Трето Адванс Терафонд беше и е сред най-ликвидните, защото познайте. И COBOS кой го измисли? Ники! Финансиранията и репата кой ги измисли? Ники! Кой беше нон стоп брокер на годината по брой сделки? Ники! Кой първи скочи на пазара Биим? Ники с Биодит! Реално той създаде Beam, защото трябват предлагания, на БФБ й трябва партньор, който да напълни Биим.

                      Трето, Ники ме е спасявал от фалит лето господне 2005-то и винаги ще съм му задължен. Той винаги помага на всички и се бори за всички. Мисля, че беше 2003-та година. Казвам му "Ники купи ми Албена", цената беше към 8 лв. Той казва "виж сега, аз съм на бест бид с 40 акции, ако някой пусне ще ги делим 20 за мен и 20 за теб". Няма друг човек, който да е толкова екипен играч, за да се откаже от СВОИТЕ броики и да те включи в играта. Защото брокера винаги ще те надкачи и други са го правили. Така и при Алтерко ИПо на 1,45 Ники раздаде акциите на принципа на картите. Така малките записаха колкото искаха, а той остана с неудовлетворена поръчка. Алтерко поскъпна 12 пъти и той изпусна. Но малките спечелиха с целия си обем. Това е Ники стайл!

                      затова unsworth ти препоръчвам да се запознаеш с Ники
                      обиколи пазара и намери един да каже лоша дума за него, няма да намериш

                      Винаги при инвестирането за мен това е първо, човека да е коректен. После да е невероятно добър в това което прави. Е Ники е 2 в 1.

                      Пожелавам му абсолютен успех! Защото той го заслужава и ще го постигне!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        При такива изказвания е добре човек да седи настрани
                        Да припомним какво става с пенсионните фондове - удържат си редовно такси, избягват да са на сериозна печалба, влизат в Експат фондовете и излизат с по 20% загуба...
                        Ти сериозно ли ги сравняваш с ПФ или просто скучаеш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          това е позиция в която бих влагал спокойно средства като в пенсионен фонд.
                          При такива изказвания е добре човек да седи настрани
                          Да припомним какво става с пенсионните фондове - удържат си редовно такси, избягват да са на сериозна печалба, влизат в Експат фондовете и излизат с по 20% загуба...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            това е позиция в която бих влагал спокойно средства като в пенсионен фонд.
                            А кво стана с големото Мяуууу
                            Last edited by Майстора233; 02.07.2021, 11:00.

                            Коментар


                            • това е позиция в която бих влагал спокойно средства като в пенсионен фонд.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • https://www.facebook.com/11601988474...75076871062197
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X