IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

    Oslo, много добри думи си написал за Н. Мартинов. Да, верни са - много инвеститори в някаква степен са се "докосвали" до него като брокер, анализатор или просто човек. За мен той е синоним на понятието ДОВЕРИЕ. Всичко това го пиша защото в последвалите постове се промъкват разни "подлички" съмнения и сравнения. Хайде да започнем оттук - на този пазар /БФБ/ сме се събрали различни хора - по пол, възраст, опит в борсовата търговия, а даже и по темперамент и поносимост към риска. Но, всички ни обединява желанието да спечелим от тези инвестиции. Някой да е обещавал, че няма да има риск ? В дяловото инвестиране той е по-голям оттова, че има инвестиции в непублични компании, но и вероятността от печалба/загуба е по-голяма. За това доверието в организаторите на IPO-то е от толкова голямо значение. Някои поставят въпроса защо част от ресурса на ИмПулс 1 ще се инвестира в друг фонд/фондове на Импетус Капитал. За индивидуалния инвеститор може и да е безмислено, но за дружествата /като мащаб /?
    Замислям се колко са дружествата на БФБ, които са давали или има вероятност да дадат двуцифрена доходност ? Колко са организаторите на IPO,
    които сами поставят регламент за участие в интерес на малкия инвеститор ? Това са въпросите, които всеки сам трябва да постави сам на себе си и да реши да участва или не. Това, което стърчи над раменете ни не е за украшение.
    За себе си аз реших - участвам в ИмПулс1. Това е само мое мнение, никого не агитирам в едната или другата посока. Решението и отговорността са на самият инвеститор !
    Би ли дефинирал думичката "доходност" която дава дадено дружество,какво точно имаш предвид,растеж на активите на фонда,растеж на печалбата на фонда ,растеж на дивидентите които раздава или ръст на цената на акцията на Импулс АД?И разбира се още по-важният въпрос е как ще изглежда тя във времето първа година,втора година,трета......?Доколкото слушах презентацията се очаква нещо да се случи след 3-тата година .......а до тогава?Ще са радвам да чуя личните ти очаквания!
    Last edited by спекуланта; 04.07.2021, 15:25.

    Коментар


    • Искрено и Лично. Мило. Най-добрият човек, когото познавам. Да е жив и здрав човекът и дано оправдае доверието!
      И в двата случая - Син Карс и тук има нелош маркетинг. Като за Импулс е по-добър, защото се въвежда лимит от 10х. Така, ако някой е решил да участва с 6 х си вика леле... давай да не изпусна възможността и поръчва за 10х Докато Елана - директно изкупиха за техни хора акциите и сега се развъртат по 2 лв, ако мине номера.

      Коментар


      • Само не се самонадъхвайте много, защото после може да е кофти връщането към реалността
        Я всегда буду твоим поводом напиться.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

          Такаааа, познавам Ники от 20 години
          това твърдение за ликвидността е абсурдно и ще се включа, защото е абсурдно

          Първо няма човек на пазара ни, чиято дума да тежи толкова. Той е от изчезващият вид хора, които държат на думата си и е много много точен, уставен, принципен, даващ, ако трябва от своето за да са доволни всички.
          Второ, няма друг човек, който да създаде ликвидност. Първо Алтерко стана най-ликвидното. Второ фонда Импулс 1 ще е супер ликвиден, защото е дадено предимство на малките инвеститори, защото ще има широка инвеститорска база и ще се тръгне от голям брои вложители, а не от 6 поръчки като Син Карс. Трето Адванс Терафонд беше и е сред най-ликвидните, защото познайте. И COBOS кой го измисли? Ники! Финансиранията и репата кой ги измисли? Ники! Кой беше нон стоп брокер на годината по брой сделки? Ники! Кой първи скочи на пазара Биим? Ники с Биодит! Реално той създаде Beam, защото трябват предлагания, на БФБ й трябва партньор, който да напълни Биим.

          Трето, Ники ме е спасявал от фалит лето господне 2005-то и винаги ще съм му задължен. Той винаги помага на всички и се бори за всички. Мисля, че беше 2003-та година. Казвам му "Ники купи ми Албена", цената беше към 8 лв. Той казва "виж сега, аз съм на бест бид с 40 акции, ако някой пусне ще ги делим 20 за мен и 20 за теб". Няма друг човек, който да е толкова екипен играч, за да се откаже от СВОИТЕ броики и да те включи в играта. Защото брокера винаги ще те надкачи и други са го правили. Така и при Алтерко ИПо на 1,45 Ники раздаде акциите на принципа на картите. Така малките записаха колкото искаха, а той остана с неудовлетворена поръчка. Алтерко поскъпна 12 пъти и той изпусна. Но малките спечелиха с целия си обем. Това е Ники стайл!

          затова unsworth ти препоръчвам да се запознаеш с Ники
          обиколи пазара и намери един да каже лоша дума за него, няма да намериш

          Винаги при инвестирането за мен това е първо, човека да е коректен. После да е невероятно добър в това което прави. Е Ники е 2 в 1.

          Пожелавам му абсолютен успех! Защото той го заслужава и ще го постигне!
          Oslo, много добри думи си написал за Н. Мартинов. Да, верни са - много инвеститори в някаква степен са се "докосвали" до него като брокер, анализатор или просто човек. За мен той е синоним на понятието ДОВЕРИЕ. Всичко това го пиша защото в последвалите постове се промъкват разни "подлички" съмнения и сравнения. Хайде да започнем оттук - на този пазар /БФБ/ сме се събрали различни хора - по пол, възраст, опит в борсовата търговия, а даже и по темперамент и поносимост към риска. Но, всички ни обединява желанието да спечелим от тези инвестиции. Някой да е обещавал, че няма да има риск ? В дяловото инвестиране той е по-голям оттова, че има инвестиции в непублични компании, но и вероятността от печалба/загуба е по-голяма. За това доверието в организаторите на IPO-то е от толкова голямо значение. Някои поставят въпроса защо част от ресурса на ИмПулс 1 ще се инвестира в друг фонд/фондове на Импетус Капитал. За индивидуалния инвеститор може и да е безмислено, но за дружествата /като мащаб /?
          Замислям се колко са дружествата на БФБ, които са давали или има вероятност да дадат двуцифрена доходност ? Колко са организаторите на IPO,
          които сами поставят регламент за участие в интерес на малкия инвеститор ? Това са въпросите, които всеки сам трябва да постави сам на себе си и да реши да участва или не. Това, което стърчи над раменете ни не е за украшение.
          За себе си аз реших - участвам в ИмПулс1. Това е само мое мнение, никого не агитирам в едната или другата посока. Решението и отговорността са на самият инвеститор !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Не бе Мук и ти си печели със Син КАРС, НАЛИ Е СУПЕР КОМПАНИЯ..Ти и ГЕРБ защитаваше много..Давай 4ти магнат и поздрави от Магнитски..тези 28.. баба ти ли ти каза , сега е..Наистина е манталитет..
            Объркал си се със Син Карс. Мнението ми е в тамошната тема.. а с Койна
            Гугъла каза 28, на 02.07-22.50ч
            Толкова ясен актив, че и цената му неясна
            Click image for larger version

Name:	Screenshot_2021-07-03-01-51-46-126_com.opera.browser.jpg
Views:	1
Size:	16.9 КБ
ID:	3777798

            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yolo

              10 000@1лв. съм дал поръчка. Това ми е 1.55% от портфейла. Я стане, я не. Риск печели, риск губи.

              Пък и кеша, който в момента ми е 9% от портфейла, го гледам как гние нечовешки всеки ден де като оставя 30 кинта за 5 неща в магазина.

              Inflation is coming. Brace yourselves.
              А верно, после викаш ще почнеш да гладуваш - без 30 лева в магазина
              Тук няма риск, има сигурност. Доказана, абсолютна сигурност за загуба

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yolo

                10 000@1лв. съм дал поръчка. Това ми е 1.55% от портфейла. Я стане, я не. Риск печели, риск губи.

                Пък и кеша, който в момента ми е 9% от портфейла, го гледам как гние нечовешки всеки ден де като оставя 30 кинта за 5 неща в магазина.

                Inflation is coming. Brace yourselves.
                Е нали поръчките уж по платформата от 9.30 - па ще стане така дето се обадят по телефона първи да им вкарат поръчките

                Коментар


                • Не бе Мук и ти си печели със Син КАРС, НАЛИ Е СУПЕР КОМПАНИЯ..Ти и ГЕРБ защитаваше много..Давай 4ти мандат и поздрави от Магнитски..тези 28.. баба ти ли ти каза , сега е..Наистина е манталитет..
                  Last edited by Kiro; 05.07.2021, 09:53.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    malkia Muk, Ама ти акъл ли ми даваш-това за бръмбарите в твоята глава ще ти го напомня когато направи дубъл..Когато човек е прост мисли, че всичко знае и може.. Редовно се правят по 4-5 процента на ден..Но ти играй в СИН КАРС ПОДХОЖДА ТИ НА МАНТАЛИТЕТА..
                    Не бе, спокойно.
                    Печели си на Койна. От поне два месеца слиза надолу от кота 55к. Вече е 28к.
                    Печели ги тез 4-5% дневно - това е достойно за награда.
                    търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                    Коментар


                    • malkia Muk, Ама ти акъл ли ми даваш-това за бръмбарите в твоята глава ще ти го напомня когато направи дубъл..Когато човек е прост мисли, че всичко знае и може.. Редовно се правят по 4-5 процента на ден..Но ти играй в СИН КАРС ПОДХОЖДА ТИ НА МАНТАЛИТЕТА..
                      Last edited by Kiro; 02.07.2021, 17:53.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                        Такаааа, познавам Ники от 20 години
                        това твърдение за ликвидността е абсурдно и ще се включа, защото е абсурдно

                        Първо няма човек на пазара ни, чиято дума да тежи толкова. Той е от изчезващият вид хора, които държат на думата си и е много много точен, уставен, принципен, даващ, ако трябва от своето за да са доволни всички.
                        Второ, няма друг човек, който да създаде ликвидност. Първо Алтерко стана най-ликвидното. Второ фонда Импулс 1 ще е супер ликвиден, защото е дадено предимство на малките инвеститори, защото ще има широка инвеститорска база и ще се тръгне от голям брои вложители, а не от 6 поръчки като Син Карс. Трето Адванс Терафонд беше и е сред най-ликвидните, защото познайте. И COBOS кой го измисли? Ники! Финансиранията и репата кой ги измисли? Ники! Кой беше нон стоп брокер на годината по брой сделки? Ники! Кой първи скочи на пазара Биим? Ники с Биодит! Реално той създаде Beam, защото трябват предлагания, на БФБ й трябва партньор, който да напълни Биим.

                        Трето, Ники ме е спасявал от фалит лето господне 2005-то и винаги ще съм му задължен. Той винаги помага на всички и се бори за всички. Мисля, че беше 2003-та година. Казвам му "Ники купи ми Албена", цената беше към 8 лв. Той казва "виж сега, аз съм на бест бид с 40 акции, ако някой пусне ще ги делим 20 за мен и 20 за теб". Няма друг човек, който да е толкова екипен играч, за да се откаже от СВОИТЕ броики и да те включи в играта. Защото брокера винаги ще те надкачи и други са го правили. Така и при Алтерко ИПо на 1,45 Ники раздаде акциите на принципа на картите. Така малките записаха колкото искаха, а той остана с неудовлетворена поръчка. Алтерко поскъпна 12 пъти и той изпусна. Но малките спечелиха с целия си обем. Това е Ники стайл!

                        затова unsworth ти препоръчвам да се запознаеш с Ники
                        обиколи пазара и намери един да каже лоша дума за него, няма да намериш

                        Винаги при инвестирането за мен това е първо, човека да е коректен. После да е невероятно добър в това което прави. Е Ники е 2 в 1.

                        Пожелавам му абсолютен успех! Защото той го заслужава и ще го постигне!
                        Човекът е неадекватен по повечето борсови теми, не му се вързвайте много /unsworth
                        А написаното горе, си заслужава да се прочете и осмисли от всички
                        търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Аз ще рискувам с 1000 акции- има и други бързи коне..В момента купувам крипто- евтино е..
                          Бръмбари имаш и ти в главата с това крипто, но твои са парите, имаш право да ги трошиш на хазарт
                          търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                            Аз ще рискувам. Това се казва рискова инвестиция. Дори и двойни такси да плащам, ще получа exposure към още повече компании.

                            Тия фондове са на принципа 1 заек от 20 да излезе и да разцепи.
                            Да, ама на тоя принцип фонда пак е на минус
                            Инак причината да се въртят парите за спасяване на два други фонда е прозаична - пирамидка + ей-това:

                            https://www.trendingtopics.eu/pavel-...nagement-fees/

                            Коментар


                            • Аз ще рискувам с 1000 акции- има и други бързи коне..В момента купувам крипто- евтино е..

                              Коментар


                              • Аз ще рискувам. Това се казва рискова инвестиция. Дори и двойни такси да плащам, ще получа exposure към още повече компании.

                                Тия фондове са на принципа 1 заек от 20 да излезе и да разцепи.

                                Коментар

                                Working...
                                X