IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ръководството на ИмПулс I АД уведомява, че Обединени търговски обекти АД - дружество от портфейлите на ИмВенчър I КДА и ИмВенчър II КДА, е провело нов рунд на финансиране, в който са набрани 434 хил. евро при оценка на компанията преди инвестицията в размер на 4 млн. евро. Инвестицията е осъществена чрез увеличение на капитала на Обединени търговски обекти АД. ИмВенчър II КДА участва в рунда със 100 хил. евро, заедно с „Фонд Ню Вижън 3“ КД и ангел-инвеститори. Целта е набраните средства да подпомогнат компанията за допълнително разработване на софтуерната SaaS платформа PROMOTO и плановете и за експанзия в Румъния. Увеличението на капитала предстои да бъде вписано в Търговския регистър. Прикачени файлове: Уведомление относно трансакция

    Коментар


    • И в предишните списъци фигурираха интересни компании, но при повечето нещата не се случиха. А има и имена, които няма начин да се биймнат. Пейхоук и Интернешънъл Пауър Съплай са вече прекалено големи ми се струва. Но да видим. Остават достатъчно интересни фирми и "тукашни" и при Илевън...и общи
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Болерон и СоуСайбър влизат в следващата Бийм ъп лаб. Хайде след този лаб - чакаме ги на БФБ
        https://beamuplab.space/bg/companies
        В програмата beamUp lab участват над 20 стартъпи, малки и средни компании. Тези компании са подбрани измежду 1500 фирми по специална методология, създадена от Българска фондова борса.
        Last edited by tony1975; 31.10.2022, 20:16.

        Коментар


        • Rado Kotorov’s Post


          Rado Kotorov
          Co-Founder $ CEO at Storied Data Inc. / Trendalyze Inc.
          3w

          We are happy to announce that Storied Data Release 10 is now available. It includes a completely new UI and a ton of features that allow everyone to create easily HTML content. Companies can migrate exiating content and create new content in minutes. No more PDFs. No more long cycles to create HTML. Designers can implement interactive HTML versions of their designs without having to learn any coding. If your content is not on the web, it will not be seen. Storied Data democratises the creation of engaging Web content.
          Last edited by Slg; 27.10.2022, 16:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

            Според мен това е грешна тактика. Сега съм спрял да я прилагам, но като почвах с БФБ направих тази грешка. Какво се случи тогава - предпологих, че ще има спад и излезнах на 100% кеш. Взе че се сбъдна тази ми прогноза и така се оказах пълен с кеш при падащ пазар пазар. На теория - страхотно, но на практика се случи друго. Като падна с 10% си викам "рано е още да ги връщам, за 10% не си струваше риска". Започнах да купувам от спад около 20%, но не цялото количество, което имах преди това с идеята да допълвам. Хубаво, ама пазарът никога не падна дотам, докъде си го представях и така останах с около половината от акциите, които исках. След време пазарът подмина продажните ми цени и се оказа, че е било по-добре нищо да не правя, отколкото да се правя на врачка, та дори и да позная движението.
            Човека твърди че бил направил портфейл дето не се влияе от пазарните флуктации - Този портфейл е възможен само със 100% кеш

            А това за чакането на дъна са пълни щуротии дето по цял ден ги бистрят в темата за имотите как щели да паднат и те щели да купят на дъното и трета криза по ред са капо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

              Според мен това е грешна тактика. Сега съм спрял да я прилагам, но като почвах с БФБ направих тази грешка. Какво се случи тогава - предпологих, че ще има спад и излезнах на 100% кеш. Взе че се сбъдна тази ми прогноза и така се оказах пълен с кеш при падащ пазар пазар. На теория - страхотно, но на практика се случи друго. Като падна с 10% си викам "рано е още да ги връщам, за 10% не си струваше риска". Започнах да купувам от спад около 20%, но не цялото количество, което имах преди това с идеята да допълвам. Хубаво, ама пазарът никога не падна дотам, докъде си го представях и така останах с около половината от акциите, които исках. След време пазарът подмина продажните ми цени и се оказа, че е било по-добре нищо да не правя, отколкото да се правя на врачка, та дори и да позная движението.
              ++++++++++++++++++++++++++

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Преструктурирал го е на 100% кеш и му е все тая
                Според мен това е грешна тактика. Сега съм спрял да я прилагам, но като почвах с БФБ направих тази грешка. Какво се случи тогава - предпологих, че ще има спад и излезнах на 100% кеш. Взе че се сбъдна тази ми прогноза и така се оказах пълен с кеш при падащ пазар пазар. На теория - страхотно, но на практика се случи друго. Като падна с 10% си викам "рано е още да ги връщам, за 10% не си струваше риска". Започнах да купувам от спад около 20%, но не цялото количество, което имах преди това с идеята да допълвам. Хубаво, ама пазарът никога не падна дотам, докъде си го представях и така останах с около половината от акциите, които исках. След време пазарът подмина продажните ми цени и се оказа, че е било по-добре нищо да не правя, отколкото да се правя на врачка, та дори и да позная движението.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                  Общата тежест на венчър капиталите в портфейла ми към днешна дата е около 25%, но в самото начало инвестициите ми бяха около 10% от тогавашният ми портфейл. А портфейлът ми оттогава си повиши капитализацията, т.е. увеличението на процентите не е за сметка на намаляването на нещо друго в него.

                  Ако не завалят атомни бомби, разумното ми очакване е през следващите няколко години да направя още няколко стотин процента печалба от венчър инветициите.

                  Иначе такова нещо като "завършено преструктуриране" или "завършен портфейл" на практика няма. Пазарите се менят, разбиранията се менят, компаниите се менят, всичко се мени. От 3 години насам инвестирам с разбирането, че пазарите са пренапомпани и при срив ще си го отнесат първо сините чипове, както вече се случва. Затова гледам да инвестирам в малко по екзотични неща, които са много далече от традиционните сини чипове, но с добър потенциал и с нарастващ пазарен дял.

                  Благодаря!
                  Да, съгласен и аз ги изповядам същите виждания, може би за това с лекота сгреших израза "завършен с моментно"

                  Коментар


                  • Общата тежест на венчър капиталите в портфейла ми към днешна дата е около 25%, но в самото начало инвестициите ми бяха около 10% от тогавашният ми портфейл. А портфейлът ми оттогава си повиши капитализацията, т.е. увеличението на процентите не е за сметка на намаляването на нещо друго в него.

                    Ако не завалят атомни бомби, разумното ми очакване е през следващите няколко години да направя още няколко стотин процента печалба от венчър инветициите.

                    Иначе такова нещо като "завършено преструктуриране" или "завършен портфейл" на практика няма. Пазарите се менят, разбиранията се менят, компаниите се менят, всичко се мени. От 3 години насам инвестирам с разбирането, че пазарите са пренапомпани и при срив ще си го отнесат първо сините чипове, както вече се случва. Затова гледам да инвестирам в малко по екзотични неща, които са много далече от традиционните сини чипове, но с добър потенциал и с нарастващ пазарен дял.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                      Това е моята мечта - да мога в дадени моменти на пазарите да бъда "неутрален". Тоест да не бъда много засегнат и при двете посоки на пазарите. До момента съм измислил само това, че ако очаквам краш по пазарите, увеличавам кеша до 20-30-40-50% и съм дотам. Ти какво правиш за тази цел?
                      Преструктурирал го е на 100% кеш и му е все тая

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                        Още преди 2 години, по време на първия локдаун, преструктурирах всичко така, че да ми е все тая дали ще има повсеместни спадове или пазарите ще продължат движенията си нагоре. Затова сега ми е лесно да философствам.
                        Това е моята мечта - да мога в дадени моменти на пазарите да бъда "неутрален". Тоест да не бъда много засегнат и при двете посоки на пазарите. До момента съм измислил само това, че ако очаквам краш по пазарите, увеличавам кеша до 20-30-40-50% и съм дотам. Ти какво правиш за тази цел?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                          Колеги, цената е такава, заради пазарната конюнктура. При още ескалации в Украйна, ще има още спадове навсякъде, така или иначе. Цена около или малко под номинал тук е перфектна за вход в дългосрочен план, без значение от таксите. Не забравяйте, че учредителите на фонда също са "влезли" на номинал, т.е. сега имате шанс да станете "съучредители", даже с премия за вас от няколко процента.

                          Нека не забравяме, че при всички венчър фондове пари се правят при изход, т.е. при продажбата на дадена компания от портфейла. Няма такъв филм с редовни добри новини, редовни преоценки в посока нагоре и т.н. Ако сравняваме с другите два публични фонда, особено втория, там положителните преоценките са калкулирани да се случват редовно, съответно да има достатъчно количество добри новини. Само че тези два фонда са в много по-напреднал стадий (особено първия) и не могат да се сравняват с IMP.

                          Много е рано да се говори за продажби тук. Трябва да минат още поне 5 години, преди да се усети ефекта от развитието на повечето компании в портфейла, в частност в портфейлите на двата ИмВенчър фонда. Това не пречи цената да флуктуира, разбира се, но в момента флуктуира повече надолу, заради конюнктурата на пазара, както вече казах. Затова аз лично очаквам тук (и в ИмВенчър фондовете) да има резки положителни развития някъде в последната 1/4 на париода, за който са учредени двата ИмВенчър фонда. За ИмВенчър II това означава да чакаме още поне 5-6 години.

                          А от март месец не съм преструктурирал нищо в портфейла си. Още преди 2 години, по време на първия локдаун, преструктурирах всичко така, че да ми е все тая дали ще има повсеместни спадове или пазарите ще продължат движенията си нагоре. Затова сега ми е лесно да философствам.

                          Събуди в мен любопитство, -какъв процент си дал на венчър фондовете/потфейл, при завършено преструкториране в портфейла си (ако позволиш разбира се)?

                          Коментар


                          • Колеги, цената е такава, заради пазарната конюнктура. При още ескалации в Украйна, ще има още спадове навсякъде, така или иначе. Цена около или малко под номинал тук е перфектна за вход в дългосрочен план, без значение от таксите. Не забравяйте, че учредителите на фонда също са "влезли" на номинал, т.е. сега имате шанс да станете "съучредители", даже с премия за вас от няколко процента.

                            Нека не забравяме, че при всички венчър фондове пари се правят при изход, т.е. при продажбата на дадена компания от портфейла. Няма такъв филм с редовни добри новини, редовни преоценки в посока нагоре и т.н. Ако сравняваме с другите два публични фонда, особено втория, там положителните преоценките са калкулирани да се случват редовно, съответно да има достатъчно количество добри новини. Само че тези два фонда са в много по-напреднал стадий (особено първия) и не могат да се сравняват с IMP.

                            Много е рано да се говори за продажби тук. Трябва да минат още поне 5 години, преди да се усети ефекта от развитието на повечето компании в портфейла, в частност в портфейлите на двата ИмВенчър фонда. Това не пречи цената да флуктуира, разбира се, но в момента флуктуира повече надолу, заради конюнктурата на пазара, както вече казах. Затова аз лично очаквам тук (и в ИмВенчър фондовете) да има резки положителни развития някъде в последната 1/4 на париода, за който са учредени двата ИмВенчър фонда. За ИмВенчър II това означава да чакаме още поне 5-6 години.

                            А от март месец не съм преструктурирал нищо в портфейла си. Още преди 2 години, по време на първия локдаун, преструктурирах всичко така, че да ми е все тая дали ще има повсеместни спадове или пазарите ще продължат движенията си нагоре. Затова сега ми е лесно да философствам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

                              Страхотно попадение с тоя вездесъщ "нов" лаф - "тоя дето късал от залъка си"- БРАВО-даже БРАВИСИМО ! Само дето възникна в резултат на един въпрос на който и тогава и сега не получавам отговор от Вас - Кога за последно Вие споделихте с непознати част от печалбите си.
                              Иначе си хейтвайте когото и когато искате - вярвам ,че не пречите на никой ! Една от най големите грешки в живота е да съдиш за другите по себе си !
                              Успехи всякакви Ви желая !
                              A, мерси, вярвам, че си искрен Подобно, дето се вика - ми последно беше преди седмица, като дарих поредната сума за Левски (за паметник на Гунди в парк Гео Милев). А иначе, ако се замисля за тотално непознат - преди около година, може би, прочетох някъде из сайтоевте, че на някакъв човек му беше изгоряла къщата, а чакаха дете. Но нали съм хейтър, та не съм критерий - питай някой от късащите от залъка си, аз нямам претенции да съм такъв. лека и от мен
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Да преведа набързо:
                                Бла-бла-бла, Алтерко се качи 9 пъти. Бла-бла-бла, ще има криза, но Алтерко се качи 9 пъти. Бла-бла-бла БФБ е куца борса, но Алтерко се качи 9 пъти. Бла-бла-бла и за финал - забравих да кажа, че късам от залъка си, за да има за вас, щото Алтерко се качи 9 пъти.

                                И това е един от най-великите бефебейци - после що ни е такава борсата, като тоя и бг Бъфет (бг е съгращение от беуграду) са ни пътеводните светлини...
                                Страхотно попадение с тоя вездесъщ "нов" лаф - "тоя дето късал от залъка си"- БРАВО-даже БРАВИСИМО ! Само дето възникна в резултат на един въпрос на който и тогава и сега не получавам отговор от Вас - Кога за последно Вие споделихте с непознати част от печалбите си.
                                Иначе си хейтвайте когото и когато искате - вярвам ,че не пречите на никой ! Една от най големите грешки в живота е да съдиш за другите по себе си !
                                Успехи всякакви Ви желая !
                                мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                                Коментар

                                Working...
                                X