IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    Би ли споделил какви бяха въпросите и отговорите?
    Благодрая!

    Кутия
    Отпадане на привилегии по акции клас Б
    От:
    Николай Мартинов
    До:
    chess_krakra@abv.bg

    Здравейте

    Във връзка с въпрос зададен от вас във форума на ИнвесторБГ за пълно отпадане на възнаграждението по акциите клас Б.

    Ако приемем,че това възнаграждение отпадне напълно за нас ще има следните последици


    Оставаме на следното възнаграждение, както е по устав

    “Общото годишно възнаграждение на Съвета на директорите се изчислява, при спазване на следните условия: (а) в случай че чистата стойност на имуществото на Дружеството е в размер до 5 000 000 лева, годишното възнаграждение ще бъде в размер на 1 % от чистата стойност на имуществото на Дружеството; (б) в случай че чистата стойност на имуществото на Дружеството е в размер между 5 000 000 лева и 25 000 000 лева, годишното възнаграждението ще бъде в размер на 50 000 лева плюс 0.5 % върху превишението на чистата стойност на имуществото на Дружеството над 5 000 000 лева; (в) в случай че чистата стойност на имуществото на Дружеството е в размер над 25 000 000 лева, годишното възнаграждение ще е в размер на 150 000 лева плюс 0.1% върху превишението на чистата стойност на имуществото на Дружеството над 25 000 000 лева.”

    Което към настоящия момент е около 70 хиляди годишно и се ограничаваме на 180 х лева при капитал 50 милиона лева които планираме да наберем в следващите 5 години. Това означава че в следващите пет години ние не трябва да си поставяме за цел Импулс да има самостоятелен екип, които да инвестира в директни сделки без да се използват възнагражденията, които се получават в Имвечърите.

    Този подход ще ни лиши напълно от финансова мотивация да влизаме в директни сделки или да придобиваме дялове от управлявани от други мениджъри инструменти за инвестиране в растящи компании, защото след като достигнем 25 милиона активи под управление възнаграждението става 0.1 %.

    Примерно е нужно да направим сделка директно в компания за 1 милион лева през Импулс. Тогава нашето цяло възнаграждение ще бъде 1000 лева годишно. Считате ли това за справедливо възнаграждение?



    Поздрави

    Николай Мартинов

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
      Моите почитания към г-н Мартинов! Отговори изчерпателно и съдържателно на всичките ми въпроси. Представи тяхната гледна точка за възнагражденията в Импулс. Аз му казах как изглежда през очите на дребен акционер. Дано съм бил полезен, той определено ми помогна да проумея някои неща.
      Би ли споделил какви бяха въпросите и отговорите?
      Благодрая!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
        Моите почитания към г-н Мартинов! Отговори изчерпателно и съдържателно на всичките ми въпроси. Представи тяхната гледна точка за възнагражденията в Импулс. Аз му казах как изглежда през очите на дребен акционер. Дано съм бил полезен, той определено ми помогна да проумея някои неща.

        +1 това е правилния начин - откритост, прозрачност, комуникация!

        Коментар


        • Моите почитания към г-н Мартинов! Отговори изчерпателно и съдържателно на всичките ми въпроси. Представи тяхната гледна точка за възнагражденията в Импулс. Аз му казах как изглежда през очите на дребен акционер. Дано съм бил полезен, той определено ми помогна да проумея някои неща.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Т.е. искаш да ти работят почти безплатно!? Ти би ли го правил?
            Дали искам това? Прочетете малко по-съсредоточено. Ако сте наясно със структурата на Импулс, Имвенчър 1 и 2 би трябвало да Ви е ясно какво искам.

            Коментар


            • Няма мърдане.......затапена на само 1.32
              Last edited by polax; 13.12.2023, 14:18.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                Ами да опитаме. Господа управляващи съдружници, кога ще премахнете остатъка от привилегията за гарантиран дивидент на акцията клас В? Не вярвам сумата която бихте получили, да си заслужава хулите по отношение на дружеството и съм сигурен ,че ще е пречка при привличането на нов капитал.
                Ако тук не е мястото за тази дискусия, може да ми отговорите на chess_krakra@abv.bg
                Т.е. искаш да ти работят почти безплатно!? Ти би ли го правил?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                  Ако ги беше написал тук, най-вероятно щеше да получиш отговор. И двамата "водещи" четат форума + това можеш да им напишеш един мейл, на мен са ми отговаряли в рамките на няколко часа. Хората са отворени за комуникация и държат на инвеститорите си.
                  Ами да опитаме. Господа управляващи съдружници, кога ще премахнете остатъка от привилегията за гарантиран дивидент на акцията клас В? Не вярвам сумата която бихте получили, да си заслужава хулите по отношение на дружеството и съм сигурен ,че ще е пречка при привличането на нов капитал.
                  Ако тук не е мястото за тази дискусия, може да ми отговорите на chess_krakra@abv.bg

                  Коментар


                  • Компанията за разработка на иновативни водородни технологии Hydrogenera планира да организира първично публично предлагане (IPO) през 2024 г., за да разшири производството си на алкални електролизьори, споделиха Драгомир Иванов, Изпълнителен директор, и Димитър Банов, Финансов директор, пред изданието за възобновяеми източници на енергия Renewables Now.  Hydrogenera цели да реализира своето IPO на основния сегмент на […]

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                      Ако ги беше написал тук, най-вероятно щеше да получиш отговор. И двамата "водещи" четат форума + това можеш да им напишеш един мейл, на мен са ми отговаряли в рамките на няколко часа. Хората са отворени за комуникация и държат на инвеститорите си.
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                        Уф, ще умра от яд, че не можах да дойда. Имах толкова въпроси...
                        Ако ги беше написал тук, най-вероятно щеше да получиш отговор. И двамата "водещи" четат форума + това можеш да им напишеш един мейл, на мен са ми отговаряли в рамките на няколко часа. Хората са отворени за комуникация и държат на инвеститорите си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                          Имаше дълъг разговор. Като цяло има голям оптимизъм. Хубаво е човек да присъства ако има възможност.
                          Уф, ще умра от яд, че не можах да дойда. Имах толкова въпроси...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Дано този оптимизъм се пренесе по-скоро върху акцията.
                            И аз на това се надявам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                              Имаше дълъг разговор. Като цяло има голям оптимизъм. Хубаво е човек да присъства ако има възможност.
                              Дано този оптимизъм се пренесе по-скоро върху акцията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                                Колега, видях, че допълнителни въпроси няма в Протокола. Имахте ли възможност на такива неформално?
                                Имаше дълъг разговор. Като цяло има голям оптимизъм. Хубаво е човек да присъства ако има възможност.

                                Коментар

                                Working...
                                X