IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Жената и синът ще помагат.
    Успех - по този начин ще се получи! Сделката е равностойна: те дават имената, а тати - парите. После ще делите на две - още по-справедливо от тяхна гледна точка. Мисля, че тая емисия ще бъде презаписана.

    Първото впечатление: подредени, работохолици. Дано мажоритарите са здраво стъпили на земята: така се създава доверие и се отстоява име - с нормален регламент, без еуфория, а после идват и парите.
    Дано не избързат със следващо увеличение на капитала - умувам - но на това трудно се устоява от горните етажи, а дали е добре, или - зле - трудно е да се каже, ако моментът не е подбран правилно, няма да е така добре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

      Пазарна, или лимитирана? (пробвай, но на 10k системата би трябвало да те отреже)
      Жената и синът ще помагат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Мисля да се пробвам да запиша за 25х!!!
        Пазарна, или лимитирана? (пробвай, но на 10k системата би трябвало да те отреже)

        Коментар


        • Мисля да се пробвам да запиша за 25х!!!

          Коментар


          • Фондът приключи втората си обиколка на страната, но софийската доминация е лесно забележима

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              Как точно определяте тази доходност, Иване? Каква методология се ползва? Наскоро ми попадна една брошурка, която показваше друга доходност на цитираните от теб дружества.
              Компаниите в Имверчър могат да се видят в документа за допускане
              Не бях чел документа, чак сега го прочетох. Явно съм работил със стари данни и допускания, по отношение на "ИмВенчър I". Що се отнася до данните за "ИмВенчър II" - всички акционери в дружеството редовно получаваме информация за развитието на компаниите в портфейла, както и за балансовата стойност на направените инвестиции. Както се казваше в една стара реклама - "две е повече от едно" и аз съм оптимист, че доходността на венчър двойката ще подмине тази на венчър единицата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                Хайде малко инфо от кухнята.

                Доходността за акционерите на "ИмВенчър II" от учредяването на дружеството (средата на 2019 г.), до края на 2020 г. е малко над 33%. Все още не е потвърдено, но по мои лични сметки очаквам за първите 2 години от съществуването си "ИмВенчър II" да донесе на акционерите си над 50% доходност (очаквам да е над 70%, но хайде, нека бъдем малко по-песимистично настроени), която до края на тази година може да е и над 100%, ако всичко върви по план. Не е моя работа да казвам в кои компании и в какъв размер са инвестициите на фонда, но всички компании са с голям потенциал. Ако от Импетус преценят, може портфейлът и действията на "ИмВенчър II" също да станат публични, но това така или иначе не го решавам аз. Все пак фондът е учреден с частен капитал, от частни инвеститори.

                Нямам нова информация от кухнята за "ИмВенчър I", но по мои последни данни, отчитайки и развитието на някои от компаниите в портфейла, дружеството отдавна е с над 100% доходност за акционерите си.

                По въпроса дали управлението на имвенчърите е добро - отговорът за мен е категорично "да". Затова нямам съмнение, че импулсът също ще е с добро управление.
                Как точно определяте тази доходност, Иване? Каква методология се ползва? Наскоро ми попадна една брошурка, която показваше друга доходност на цитираните от теб дружества.
                Компаниите в Имверчър могат да се видят в документа за допускане

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                  Нищо не разбрах от описанието на правилата на аукциона на страницата на БФБ. Т.е ако искам повече от 10 к акции подавам една поръчка за 10 к до 10:10 и след 10:10 мога да подам втора, за колкото акции си искам? Така ли е?
                  Точно така.

                  Коментар


                  • Хайде малко инфо от кухнята.

                    Доходността за акционерите на "ИмВенчър II" от учредяването на дружеството (средата на 2019 г.), до края на 2020 г. е малко над 33%. Все още не е потвърдено, но по мои лични сметки очаквам за първите 2 години от съществуването си "ИмВенчър II" да донесе на акционерите си над 50% доходност (очаквам да е над 70%, но хайде, нека бъдем малко по-песимистично настроени), която до края на тази година може да е и над 100%, ако всичко върви по план.

                    Информацията за "ИмВенчър I" я има в документа за допускане. От учредяването си, доходността за инвеститорите е над 50%.

                    По въпроса дали управлението на имвенчърите е добро - отговорът за мен е категорично "да". Затова нямам съмнение, че импулсът също ще е с добро управление.
                    Last edited by Иван Давидов; 25.06.2021, 15:08.

                    Коментар


                    • Браво! С това изискване и с ценовият рейндж се елиминира възможността да видим тази глупост с превръщането на IPO-то в състезание по вкарване на ордер в първата секунда.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        Нищо не разбрах от описанието на правилата на аукциона на страницата на БФБ. Т.е ако искам повече от 10 к акции подавам една поръчка за 10 к до 10:10 и след 10:10 мога да подам втора, за колкото акции си искам? Така ли е?
                        аз така го разбрах

                        Коментар


                        • Нищо не разбрах от описанието на правилата на аукциона на страницата на БФБ. Т.е ако искам повече от 10 к акции подавам една поръчка за 10 к до 10:10 и след 10:10 мога да подам втора, за колкото акции си искам? Така ли е?
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                            ИмВенчър да не са я закъсали??
                            предвид на позициите, които имат .... дали са закъсали
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                              ИмВенчър да не са я закъсали??
                              Нямам представа - много съм малък и не съм акционер във ИмВенчър.
                              И на Карол не съм клиент - просто попаднах на инфото и го пускам.
                              Надявам се да разяснят нещата на онлайн срещата на 29ти във ФБ. Също ми е интересно освен дивиденти, каква е капиталовата доходност, която очакват с оглед на опита им с Имвенчър 1 и 2...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                ... в управлявания от „Импетус Капитал“ ООД алтернативен инвестиционен фонд „ИмВенчър II “ КДА...
                                ИмВенчър да не са я закъсали??

                                Коментар

                                Working...
                                X