IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Apolori Разгледай мнение
    Начинаещ съм и отскоро, но все пак цената при стартиране мисля че следва да е емисионната - т.е. търговията да стартира на 0,10 лв. Пък вече докъде ще стигне, пазара решава. Но логиката не предполага да е повече от текущата цена на акцията минус цената на упражняване, освен ако няма някаква необяснима вяра във възход или друго, което все още да не разбирам и не знам.
    Защо си записал варанти тогава като ще продаваш на 0.10.
    Котировки може да има всякакви но сделки на 0.10 ми се струва абсурд.
    Last edited by Fil67; 25.07.2024, 13:29.

    Коментар


    • Начинаещ съм и отскоро, но все пак цената при стартиране мисля че следва да е емисионната - т.е. търговията да стартира на 0,10 лв. Пък вече докъде ще стигне, пазара решава. Но логиката не предполага да е повече от текущата цена на акцията минус цената на упражняване, освен ако няма някаква необяснима вяра във възход или друго, което все още да не разбирам и не знам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
        ...... емисията безналични варанти е допусната до търговия на пазар ВЕАМ с дата на въвеждане за търговия 29 юли 2024 г., борсов код IMPW1.
        Каква Ви е прогнозната цена ,от която ще започне търговията.
        Аз смятам че ще е над 0.25.
        Пък от друга страна има още предлагане на 1.65.
        Какво да са избере.

        Коментар


        • ...... емисията безналични варанти е допусната до търговия на пазар ВЕАМ с дата на въвеждане за търговия 29 юли 2024 г., борсов код IMPW1.

          Коментар


          • Това не знам дали е качвано тук, но много ми харесва


            https://www.impulsegrowth.eu/dve-kompanii-ot-portffolioto-v-prestijna-klasacia/

            SoCyber
            и Digital Lights (към момента Wiser Technology), които са част от портфолиото на Impulse GROWTH, присъстват в престижната класация на Deloitte EMEA Technology Fast 500. Тя отличава най-бързо растящите технологични компании от Европа, Африка и Близкия Изток, които са показали най-висок ръст на приходите си през последните 3 години.


            Digital Lights е софтуерна компания, специализирана в създаване на решения за отбраната, космоса, телекомуникации и мобилност. За посочения период от 36 месеца дружеството се класира на 375-о място с 488% ръст в приходите. Digital Lights е част от обединените под общия бранд Wiser Technology организации, който включва:
            • Bulbera (“Булбера” ООД) – компания, която се занимава с разработка на специализирани софтуерни решения в областта на телекомуникациите, електронната търговия и здравеопазване;
            • GotoAdmins (“ГоуТуАдминс Груп” ООД) – бързо развиваща се ИТ компания, чиято тясна специализация е в областта на дигитална трансформация, управление и миграция на облачни услуги;
            • ITIDO (Айтидо Технолоджис” ООД) – дружество, специализирано в предоставянето на услуги по разработване на мобилни и уеб софтуерни продукти;
            • Databreathe (“Дейтабрийд” ЕООД) – основната дейност на тази компания е в областта на машинното обучение (machine learning) и изкуствен интелект;
            • Prime Holding (“Прайм Холдинг” АД) – компания за консултантски услуги и разработка на специализирани софтуерни продукти.
            Wiser Technology е част от портфолиото на Impulse GROWTH от 2023 г. През последната година акциите на високотехнологичната компания повишиха цената си над 2 пъти (127%). Пазарната капитализация вече надминава 78 млн. лв.

            Другата компания от портфолиото на Impulse GROWTH, която присъства в класацията на Deloitte Technology Fast 500, е SoCyber. Дружеството е специализирано в областта на онлайн сигурността и киберзащитата. През последните 5 години екипът на SoCyber е осъществил над 500 успешни проекти за подобряване на киберсигурността на клиенти основно във финансовата индустрия, здравеопазването и критичната инфраструктура.

            В класацията на Deloitte EMEA Technology Fast 500 SoCyber заема 389-о място с 472% ръст на приходите за последните 3 години.

            SoCyber е част от порфолиото на Impulse GROWTH от април 2022 г. Компанията привлича допълнителни инвестиции от близо 1 млн. евро в края на 2023 г. в подкрепа на разработката на Kikimora. IMPETUS Capital, чрез фонда си “ИмВенчър II” КДА, инвестира 200 000 евро в този рунд.


            Подробна информация за класацията на Deloitte Technology Fast 500 можете да прочетете тук.

            Коментар


            • Парите от продажбата на права кога се очакват по сметките?
              Ако искаш нещо се бориш,ако не го постигнеш-не мрънкаш.

              Коментар


              • Сигурно сте видели, но все пак:

                София, 22 юли 2024 г. – „ИМПУЛС РАСТЕЖ“ АД, ЕИК 206421264, със седалище и адрес на управление гр. София, 1784, район Младост, ж.к. “Младост 1“,бл.
                29А, вх. А, ет. 8, ап. 38, („Емитентът“), във връзка с проведено първично
                публично предлагане на пазара за растеж на МСП BEAM, организиран от
                „Българска фондова борса“ АД, на 2 962 132 (два милиона деветстотин
                шестдесет и две хиляди сто тридесет и два) безналични варанти с
                емисионна стойност 0.10 (нула лева и десет стотинки) със срок на
                упражняване 30 май 2025 г. съгласно условията на емисията, даващи право
                за записване на обикновени, безналични, поименни, свободно
                прехвърляеми акции с номинална стойност 1 (един) лев всяка, формиращи
                клас „А“ от капитала на Емитента, с настоящото уведомява за следното:
                В срока на подписката (18 юли 2024 г.) са записани всички предложени
                варанти - 2 962 132 (два милиона деветстотин шестдесет и две хиляди сто
                тридесет и два) броя варанти, и е заплатена емисионната им стойност.
                Постъпленията от емисията са в размер 296 213.20 лева.
                По време на провеждане на подписката Емитентът и обслужващия
                посредник не са констатирали затруднения, спорове и други подобни при
                търгуването на правата и записването на варантите.
                Предвид успешното приключване на предлагането емисията варанти ще
                бъде регистрирана в „Централен депозитар” АД.
                Незабавно след вписване на емисията варантите в регистъра на ценни
                книжа, воден от „Централен депозитар“ АД, Емитентът ще заяви емисията
                варанти за допускане до търговия на пазар BEAM, организиран от „Българска
                фондова борса“ АД.
                С уважение,
                Николай Мартинов,
                Представител на изпълнителния
                директор „Импетус Капитал“ ООД

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Znm Разгледай мнение

                  Какво става с тези не записани права,които са отишли на аукциона,губят ли се ?
                  Продадоха се на аукциона и ще получиш по 3,8 ст на право

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Y Щом не сте разписали заявка пред вашия посредник, за записване на притежаваните от вас права до 11,07,24, - притежаваните от вас права отиват на служебния аукцион!
                    Капиши?
                    До тук е ясно,а след като се продадат на аукциона,какво се случва?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Znm Разгледай мнение
                      Който е купил права,без да ги запише преди аукциона,губи ли ги?

                      Y Щом не сте разписали заявка пред вашия посредник, за записване на притежаваните от вас права до 11,07,24, - притежаваните от вас права отиват на служебния аукцион!
                      Капиши?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Тези съобщения показват колко права са останали незаписани след крайния срок за записване и със сигурност отиват на аукциона. Няма място за предположения
                        Здрав и успешен!
                        Какво става с тези не записани права,които са отишли на аукциона,губят ли се ?

                        Коментар


                        • Който е купил права,без да ги запише преди аукциона,губи ли ги?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

                            Честно казано и аз не очаквах повече от 2ст . Но имаше няколко силови играчи които качваха с по 200-300к.
                            Със сигурност и Батя и Интата са се записали.
                            А знаем че Те са наясно с материята.Много рядко да уцелят Греда.
                            Дидо ти успяли да се класираш.
                            Права не купих, 3-4 Ст. ми се струват скъпи ;-) По-добре направо акции ;-)
                            И моя таван беше 2 Ст. ;-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                              Получи се разминаване ;-)
                              Честно казано и аз не очаквах повече от 2ст . Но имаше няколко силови играчи които качваха с по 200-300к.
                              Със сигурност и Батя и Интата са се записали.
                              А знаем че Те са наясно с материята.Много рядко да уцелят Греда.
                              Дидо ти успяли да се класираш.
                              Last edited by Fil67; 15.07.2024, 15:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

                                Бях заложил няколко тона на 4ст. Така че съм доволен на 3.8 Ст. Остана за почерпка довечера.
                                Чудя се кой има интерес да продава под 1.68 за акция.
                                Получи се разминаване ;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X