IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

    При една от презентациите на Мартинов преди IPO-то каза, че ще инвестират 70-те % през ИмВенчърите, а на въпрос защо, отговори, че таксите на ИмПулс са много ниски в сферата на VC-тата. Един вид, че те по този начин минавайки през ИмПулс и ИмВенчър ще взимат такси и от двете. Тогава ми се стори доста ясен и откровен. Така че участието в увеличението на ИмВенчър не е никак изненадващо.
    Така е да, до тук няма изненада в действията им ! А дали е хубаво или лошо времето ще покаже ! Който не вярва на мажоритаря може и сега да си излезе с прилична печалба !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение

      [Корекция] При венчърното инвестиране новите пари диктуват условията (Smarter ventures by Katharine Campbell). От което може да се направи обосновано предположение, че се защитават интересите на старите акционери (ИмВенчър 2 и Сие) вместо да се договори по-добър вход за новите (ИмПулс 1). Отговорът на tony1975 е: не.
      При една от презентациите на Мартинов преди IPO-то каза, че ще инвестират 70-те % през ИмВенчърите, а на въпрос защо, отговори, че таксите на ИмПулс са много ниски в сферата на VC-тата. Един вид, че те по този начин минавайки през ИмПулс и ИмВенчър ще взимат такси и от двете. Тогава ми се стори доста ясен и откровен. Така че участието в увеличението на ИмВенчър не е никак изненадващо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение

        По-скоро не. Защо парите (на ИмПулс1) трябва да минават през ИмВенчър 2 (а не директно към получателите)? Времето ще покаже.
        [Корекция] При венчърното инвестиране новите пари диктуват условията (Smarter ventures by Katharine Campbell). От което може да се направи обосновано предположение, че се защитават интересите на старите акционери (ИмВенчър 2 и Сие) вместо да се договори по-добър вход за новите (ИмПулс 1). Отговорът на tony1975 е: не.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Това добре ли е?
          По-скоро не. Защо парите (на ИмПулс1) трябва да минават през ИмВенчър 2 (а не директно към получателите)? Времето ще покаже.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            и кат се сетя че познавам разни лаици кат шефа на Биосийк - виждам каква балониада се е заформила
            Напред овце, купувайте

            Коментар


            • https://mailchi.mp/45330937d730/impe...etter-19202656

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                Това добре ли е?
                Точно както очаквах Скоро ще имаме дялове в Alterko, Analytics 4 Everyone, Browswave, Bioseek, Discordia!

                Очаквам да купят дялове в увеличенията на Promoto и Excitel и имам предчувствие че са взели малко БФБ и Телелинк от дивидентните.

                Цената на влизане в Имвенчър 2 е справедлива! За сега са коректни !
                Last edited by SoHo; 27.09.2021, 20:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                  Съветът на директорите на „ИмПулс I“ АД, ЕИК 206421264 („Дружеството“) е взел решение Дружеството да участва в увеличението на капитала на „ИмВенчър II“ КДА, ЕИК 205737996, съгласно обявената от последното покана и решение в Търговския регистър и РЮЛНЦ. Дружеството е заявило участие чрез записване на обикновени безналични акции с право на глас, формиращи клас „А“ от увеличението на капитала на „ИмВенчър II“ КДА в размер на 4 450 хил. лв.

                  ИмПулс I АД-София
                  Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 19:25

                  Решение за участие в увеличението на капитала на „ИмВенчър II“ КДА Прикачени файлове: Относно значителна транзакция
                  Това добре ли е?

                  Коментар


                  • Съветът на директорите на „ИмПулс I“ АД, ЕИК 206421264 („Дружеството“) е взел решение Дружеството да участва в увеличението на капитала на „ИмВенчър II“ КДА, ЕИК 205737996, съгласно обявената от последното покана и решение в Търговския регистър и РЮЛНЦ. Дружеството е заявило участие чрез записване на обикновени безналични акции с право на глас, формиращи клас „А“ от увеличението на капитала на „ИмВенчър II“ КДА в размер на 4 450 хил. лв.

                    ИмПулс I АД-София
                    Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 19:25

                    Решение за участие в увеличението на капитала на „ИмВенчър II“ КДА Прикачени файлове: Относно значителна транзакция

                    Коментар


                    • Някой зарежда имПулси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Уважаеми Q35, съвсем доскоро си заявявах покупките/продажбите в деня на съответната сделка (тук даже ги обявих и в съответната минута, щото Киро ме попита) и винаги съм бил изключително коректно настроен, за разлика от други, дето все купуват на дъно и продават на връх. После дойдоха лафчета на едноклетъчните, ползващи ад хоминем без да разбират значението му, тип "щом Грую е купил/продал, значи е време за спад/ъп" и понеже подписът ми гласи, че не желая да споря с идиоти, съответно блокирах една немалка част от тях и престанах да си казвам сделките. На лични, разбира се, никога не съм крил и съм споделял.

                        И все пак има тънка разлика между мен и меринджеите тук - те са едни наемници, които оперират с нашите пари, и като такива, са длъжни от една страна по закон (ок, там ще си го изпълнят), а от друга страна като добра корпоративна практика, да споделят тези неща. Иначе се получват догадки - ето, аз се чудя дали те са в основата на няколко абсолютно безумни ръста и дали влизането им в някои позиции не е като на абсолютни аматьори. А може и да не са те - да си кажат, редно е, най-малкото заради мега дитирамбите какви майки терези били и как късали от залъка си, за да има за дребните спекуланти.

                        Досега корпоративните им практики, ерго прозначността, е около 0, което изобщо не се връзва с това, което се изговори преди ИПО-то от много уважавани от мен форумци
                        Предполагам ще се съгласите ,че има тънка разлика между направена покупка или продажба и бъдещи такива.Дали пък ако се обявяват ордери от Импулс няма да се постигне обратния ефект да се засили "безумния"ръст по посочените позиции/ като се има в предвид сумите ,които се очаква да влязат от Импулс по позициите/? А относно информацията за сделките - просто трябва да се изчака законовия срок за обявяването им.
                        Дайте време на управляващите дружеството да свършат това , което са решили - може пък да останете много приятно изненадан.
                        Ваш цитат от 14,09,2021 г.
                        "Запрете се малко, дружетсвото току-що стартира дейност, кво очаквате, да извади дивидент на 3-тата седмица. Аз проблем в тази насока нямам"
                        мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

                          Уважаеми Груев , информацията къде ще се инвестират събраните пари от BEAM е ясна и публична - ясно е казано ,че 70 % ще са в бързорастящи /включая непублични дружества / - 30 % ще са в дивидентни дружества. https://beam.bse-sofia.bg/bg/impulse Нямам акции тук ! Кажете колко пъти Вие сте коментирали къде и какви ордери имате за покупка или продажба по различни позиции , че да изисквате подобно от Импулс ? Не се заяждам и не защитавам никого- просто коментирам Ваш пост .
                          Уважаеми Q35, съвсем доскоро си заявявах покупките/продажбите в деня на съответната сделка (тук даже ги обявих и в съответната минута, щото Киро ме попита) и винаги съм бил изключително коректно настроен, за разлика от други, дето все купуват на дъно и продават на връх. После дойдоха лафчета на едноклетъчните, ползващи ад хоминем без да разбират значението му, тип "щом Грую е купил/продал, значи е време за спад/ъп" и понеже подписът ми гласи, че не желая да споря с идиоти, съответно блокирах една немалка част от тях и престанах да си казвам сделките. На лични, разбира се, никога не съм крил и съм споделял.

                          И все пак има тънка разлика между мен и меринджеите тук - те са едни наемници, които оперират с нашите пари, и като такива, са длъжни от една страна по закон (ок, там ще си го изпълнят), а от друга страна като добра корпоративна практика, да споделят тези неща. Иначе се получват догадки - ето, аз се чудя дали те са в основата на няколко абсолютно безумни ръста и дали влизането им в някои позиции не е като на абсолютни аматьори. А може и да не са те - да си кажат, редно е, най-малкото заради мега дитирамбите какви майки терези били и как късали от залъка си, за да има за дребните спекуланти.

                          Досега корпоративните им практики, ерго прозначността, е около 0, което изобщо не се връзва с това, което се изговори преди ИПО-то от много уважавани от мен форумци
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Интересно би било великите меринджеи тук да си кажат те ли са онези с пакетите по 5000 бройки в телекрава, халтурата и хемуса, щото във второто и третото ги наиграха стабилно, а ако в телекрава не бяха толкова алчни и там щяха да ги наиграят супер. прилича ми на никиту 2, само че ревът на акционерите тук ще е брутален. Това ли им е стратегията? нали уж в непублични? В публични всеки мунчо може да си купи? Въпроси, въпроси, а нито един от апологетите, които се клеха в гусин ти Мартинов, все едно е комбинация от Майка Тереза и Дядо Колда, не иска да се покаже и да тръстне нещо поне?
                            Уважаеми Груев , информацията къде ще се инвестират събраните пари от BEAM е ясна и публична - ясно е казано ,че 70 % ще са в бързорастящи /включая непублични дружества / - 30 % ще са в дивидентни дружества. https://beam.bse-sofia.bg/bg/impulse Нямам акции тук ! Кажете колко пъти Вие сте коментирали къде и какви ордери имате за покупка или продажба по различни позиции , че да изисквате подобно от Импулс ? Не се заяждам и не защитавам никого- просто коментирам Ваш пост .
                            Last edited by Q35; 24.09.2021, 12:50.
                            мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                            Коментар


                            • Интересно би било великите меринджеи тук да си кажат те ли са онези с пакетите по 5000 бройки в телекрава, халтурата и хемуса, щото във второто и третото ги наиграха стабилно, а ако в телекрава не бяха толкова алчни и там щяха да ги наиграят супер. прилича ми на никиту 2, само че ревът на акционерите тук ще е брутален. Това ли им е стратегията? нали уж в непублични? В публични всеки мунчо може да си купи? Въпроси, въпроси, а нито един от апологетите, които се клеха в гусин ти Мартинов, все едно е комбинация от Майка Тереза и Дядо Колда, не иска да се покаже и да тръстне нещо поне?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                тези ще ме убият - 300 000 в Спиди -та това са под 3000 акция, че то аз имах повече - буахаха. А и на мен ми се смееха, че съм купил на 50 и продал на 80+, щото гениите купували на 14. интересно какво ли трябва да си мислим за тези, дето са купили на 100. Професионалисти, може би?
                                Все още нямаме информация колко и на каква цена са купили. Доверието се гради бавно но може да изчезне много бързо. За сега имам доверие на Импетус!

                                Коментар

                                Working...
                                X