IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига сте цапали темата!

    Коментар


    • Миков,имате дарбата на политик.Много изречения пишете,но нищо не казвате
      А това което намеквате,е все грешно.Както да се инвестира в мечи пазар,така и че пазарите били непредсказуеми,така и още доста неща.
      Всеки сам си взима инвестиционните решения.В анонимен форум се пишат мнения,които не задължават четещите ги да купуват или продават,а не обратното както вие мислите.
      Милярди,съветници на Бъфет,това са пълни глупости.Тук е БФБ и милярди няма.
      Има само неуки лайци пред голям мечи пазар,който ще ги нулира наред !
      Last edited by danetha; 26.08.2024, 07:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov
        Освен тайминга има множество (други) фактори, които не съм имал за цел да анализирам.
        Миков при мечи пазар не се инвестира и тайминга е всичко ! А пазарите са циклични.2+2= ?
        След 20 месеца бичи пазар в Импулс и промяна на паричната политика на най-голямата централна банка в света,логично е да очакваме ,че този бичи пазар свършва.Историята и фактите го казват,не аз.
        Затова отбелязвам факта,че има много некомпетентни и пишман "инвеститори" в този форум,които не са наясно с елементарни неща
        Не визирам вас.

        Коментар


        • mikomikov,на теория е така,на практика съвсем друго.Отделно тайминга е най-важното.

          Първоначално изпратено от mikomikov
          По тая (ТЯХНА) логика - най-изгодно време за купуване на даден актив е именно "мечият пазар". Купуването при мечи пазар води/водело до осредняване на по-ниски цени на текущата позиция на даден инструмент от учасстващият на пазара.

          Купуването по време на мечи пазар или "ловенето" на падащи ножове,специалност на не един и двама псведо БФБ "инвеститори" и "разбирачи",води до тежки психически травми от падащите с години цени,ходене разкрачен и огромни финансови загуби.
          А да се купува НАЧАЛОТО на мечи пазар,какъвто е случая, е меко казано дебилно


          Същите спецове казват, че се продава, не по "върховете", а именно - когато масата играчи са в еуфорията да купуват, а пазарите растат.

          Точно сега е този момент.Прочетете последните 2-3 страници и ще видите,че всеки един БФБ масовик с празна глава, купува без да гледа нищо и сънува много нули.Тотална липса на връзка с реалността породена от некомпетентност и алчност.
          Last edited by danetha; 25.08.2024, 07:29.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEглупак Разгледай мнение
            акции за покупка винаги се намират
            Не чета изцяло постове на хейтъри лаици и тая глупост съм я пропуснал.
            Може ли да обясниш как по време на мечи пазар се печели на БФБ ?
            Last edited by danetha; 25.08.2024, 17:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

              Tолкова много,че масовика ще се вцепени от ужас
              Всяко нещо има и начало,има и край !
              Тук края се вижда вече.Септември започва ски сезона
              Нивото на страх и паниране е строго индивидуално, но съм втрещен как може на някого живота му да минава в това да чака утре ли ще се сринат пазарите, като дойде утре - сигурно след 2 дни ще се срине всичко ... егати живота е това. Все едно да чакаш всеки ден от съществуването си - дали утре ще умра, нещо не ми се вижда ОК. От колко години ежедневно слушаме за големия срив дето идва. И всичко това в контекста на това, че статистиката показва в дългосрочен план еднозначно, че светът се развива, икономиките също, пазарите на акции и те.

              Животът е прекрасен, акции за покупка винаги се намират. И бъдете "по-релакснати"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mikomikov
                "Започва ски-сезона!" - е много интересен израз, който не изчерпва ситуацията.
                Аналогията със скиора може да е добра, но НЕ Е пълна, защото всеки скиор ще ни каже, че очаква с голямо желание всяко спускане, преди което скиорът задължително се изкачва.
                Това е жаргон.
                Скиор,водолаз,елха,подводница,както щеш го наречи,но идеята е все една и съща
                В конкретния случай скиора се е катерил близо 20 месеца.Е,то не може само катерене.Къв скиор е ,ако не се и спуска?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  Толкова много, че " да се прекръсти
                  Tолкова много,че масовика ще се вцепени от ужас
                  Всяко нещо има и начало,има и край !
                  Тук края се вижда вече.Септември започва ски сезона

                  Last edited by danetha; 24.08.2024, 05:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Колко много, че искам да си взема още и кога ще стане?

                    Толкова много, че " да се прекръсти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                      Топ формация като по учебник.
                      После да няма,ама що толкова много пада

                      https://s3.tradingview.com/snapshots/m/MiwfPbhu.png


                      Колко много, че искам да си взема още и кога ще стане?

                      Коментар


                      • Топ формация като по учебник.
                        После да няма,ама що толкова много пада

                        https://s3.tradingview.com/snapshots/m/MiwfPbhu.png



                        Коментар


                        • Има съобщение от днес, че на уебинара ще се разискват резултатите от второ тримесечие, което е чудесно. Обичайно ги публикуват в последния ден.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                            E то е ясно ,че го правят за да се опитат да убедят държателите на варанти да запишат акции сега.

                            Честно казано не знам дали доводите им ще победят настоящата оценка.

                            От ден първи на съществуването на акцията си мисля,че трябва да насочат усилия да привлекат дългосрочни институционални инвеститори,за което трябват редица промени .

                            Да няма да е лесно ,но авторитета на г-дата Мартинов и Манев,дългогодишния им опит и познанства в сферата на БФБ, очакваните резултати на дружеството,както и бъдещето присъединяване към Еврозоната могат да направят възможно това.

                            Интересно ми е дали са обмисляли възможността да емитират конвертируеми или не облигации ,които фондовете изкупуват като топъл хляб ?

                            Желая им успех във всички начинания !

                            Все пак те са една от малкото бели лястовици на БФБ.
                            Институционалните инвеститори имат доста ограничения и Бийм мисля е едно от тях. След 1-2 години като пораснат Импулс с по-голям капитал и се преместят на БФБ, тогава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                              По време на онлайн събитието Николай Мартинов и Виктор Манев ще разкажат повече за емисията и бъдещия план за увеличение на капитала

                              За мен, това с варантите и бъдещето увеличение е вече ясно. Освен ако няма нещо ново, разбира се.
                              По интересно би било, уебинарът да е началото на септември и да разберем колко варанти са се превърнали в акции и да дискутираме резултатите от второто тримесечие
                              E то е ясно ,че го правят за да се опитат да убедят държателите на варанти да запишат акции сега.

                              Честно казано не знам дали доводите им ще победят настоящата оценка.

                              От ден първи на съществуването на акцията си мисля,че трябва да насочат усилия да привлекат дългосрочни институционални инвеститори,за което трябват редица промени .

                              Да няма да е лесно ,но авторитета на г-дата Мартинов и Манев,дългогодишния им опит и познанства в сферата на БФБ, очакваните резултати на дружеството,както и бъдещето присъединяване към Еврозоната могат да направят възможно това.

                              Интересно ми е дали са обмисляли възможността да емитират конвертируеми или не облигации ,които фондовете изкупуват като топъл хляб ?

                              Желая им успех във всички начинания !

                              Все пак те са една от малкото бели лястовици на БФБ.

                              Коментар


                              • По време на онлайн събитието Николай Мартинов и Виктор Манев ще разкажат повече за емисията и бъдещия план за увеличение на капитала

                                За мен, това с варантите и бъдещето увеличение е вече ясно. Освен ако няма нещо ново, разбира се.
                                По интересно би било, уебинарът да е началото на септември и да разберем колко варанти са се превърнали в акции и да дискутираме резултатите от второто тримесечие

                                Коментар

                                Working...
                                X