IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телелинк Бизнес Сървисис груп АД (TBS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • EКСЕЛКА ще да е;-
    12 971 хил. лв./12 500,000х.бр.ак.

    -пп. Същевременно, дружеството продължава да реализира и многократно по-мащабни нетни финансови приходи в размер на 13,435 хил. лв., отбелязващи ръст от 59% спрямо аналогичния период на 2020 г. Източник на финансовите приходи, участващи в горепосочения показател, са дивидентите от пряко контролирани дъщерни дружества в размер на общо 13,456 хил. лв., включващи извършени през м. юни 2021 г. разпределения от 4 дъщерни дружества от България и регион Средни Западни Балкани с основния принос на ТБС ЕАД.

    не ми се снима- има си отчет -четете
    Last edited by inta53; 28.07.2021, 22:45.

    Коментар


    • Това си е доста сериозен клиент, който освен обем ще отвори и много врати към други клиенти. Браво, наистина!

      Коментар


      • https://www.investor.bg/novini-i-ana...thansa-330903/
        Успели са да подпишат с Луфтханза !Браво!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          Някой като чели е играл, за да прибере бързи 3%?
          https://www.investor.bg/novini-i-ana...nk-bsg-329952/
          Има ли прибиране на печалби от спекуланти при предлагането на "Телелинк БСГ"?

          "Кеширам бързо и освобождавам за следващото - Инфинити, Импулс I и т.н.", звучи ли логично.
          Не ми се сърди, Марияне, ама на мен ми седи малко тенденциозна тази статия. Ако някой е очаквал да се повтори Алтерко или Биодит, то много фактори не бяха налице.

          Първо, предлаганията на Алтерко бяха по-малки и желаещите да се возят на влака изведнъж се оказаха много повече, отколкото ASK-ът можеше да им предложи на разумни нива и обеми. Още по-фрапантен беше случаят с Биодит. Изведнъж се плеснахме по челата, че набирания от по милион-два-три в BEAM не са достатъчни за морето от кеш, в което явно плува пазарът. Появи се и мрънкането. Обратното - Телелинк до голяма степен задоволи всички желаещи и в крайна сметка няма "зорлии" да кълват отдясно.

          Второ, който е бил тук за спекула, е отиграл фронтръна и от 7 до 14, а в момента ТБС предлага само фундамента си, но не и хайп. Това не е достатъчно за индивидуалните очевидно. Определено тук е трудно да се търгува волатилност, съответно няма клакьори, намигания, форумни закачки.

          Трето, кой ще е тоя идиот, който да обира акциите на хипотетичните спекуланти на 14 лв, вместо да ги остави да се потят и да гонят бида дори под вторичното? Тези, които дават бидовете на 14 лв., едва ли очакват загуби в обозримото бъдеще.



          Иначе сега със Син Карс ще стане като с Биодит. На който му се играе на дребно, ще тества сутринта рано на първата сесия да си грабне малко и до обяд трябва да ги е разкарал. Категорично не вярвам, че 6 млн. лева искат да влязат в тази щуротия, но това е просто мнение.

          Иначе да се споделят различни гледни точки за динамиката на пазара винаги е от полза на всички. По-добре да се говори нещо, отколкото нищо, защото иначе емитентите са мъртъвци.

          Коментар


          • Не, Мариане - не съм съгласен. По-скоро покупките бяха масово над собствения лимит. Сега като не е подскочило според очакванията се преосмисля стратегията. Явно още известно време ще е така, докато се поочистим. Същото си мисля за част от натиска по другите позиции - понеже тук не скочи достъчно, все някой освобождава ресурс за сметка на инвестицията тук.
            Нормално е през Елана да са основните продажби - все пак през тях беше основното зареждане(по спомен).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Някой като чели е играл, за да прибере бързи 3%?
              https://www.investor.bg/novini-i-ana...nk-bsg-329952/
              Има ли прибиране на печалби от спекуланти при предлагането на "Телелинк БСГ"?

              "Кеширам бързо и освобождавам за следващото - Инфинити, Импулс I и т.н.", звучи ли логично.
              И аз така си мисля. Адмирации отново за добрата статия. Само спекулантите накрая да не останат с кеша, а акциите да последват цената на Алтерко - знае ли някой ?

              Лично аз смятам че както Батя казва - не си струва да събираш стотинки пред валяк .С две думи който купува някоя технологична акция вероятно очаква много висок ръст. Защо му е тогава да продава с минимални спредови печалби. За мен вероятно някой ИП може да продава. Нека някой купил сподели дали не е Елана случайно .
              Last edited by MrSi; 17.06.2021, 16:34.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Някой като чели е играл, за да прибере бързи 3%?
                https://www.investor.bg/novini-i-ana...nk-bsg-329952/
                Има ли прибиране на печалби от спекуланти при предлагането на "Телелинк БСГ"?

                "Кеширам бързо и освобождавам за следващото - Инфинити, Импулс I и т.н.", звучи ли логично.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                  Добре, наместисих малко ръчен багаж в купето. Сега да видим дали влакът ще ме отведе в очевидния бул кейс за компанията или машининистите имат нещо различно предвид. P/Е 14 на БФБ е летеж високо в облаците. Всяко двуцифрено число на БФБ е доказан с времето прекомерен риск, но пък един път се живее.
                  Е и аз се хванах за парапета на вагона, и се настаних под чердака на следващото след дивидентно предлагане!
                  Все пак за целта машинистите ще трябва да издуят "свирката за сбора" на заслужена кота

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                    Добре, наместисих малко ръчен багаж в купето. Сега да видим дали влакът ще ме отведе в очевидния бул кейс за компанията или машининистите имат нещо различно предвид. P/Е 14 на БФБ е летеж високо в облаците. Всяко двуцифрено число на БФБ е доказан с времето прекомерен риск, но пък един път се живее.
                    Ще почакаш малко.Много броя се купиха оня ден на 13,5лв.Ще има доста "играчори " доволни на 60,70ст печалба.Та ще трябва време да им се оберат "пакетчетата".

                    Коментар


                    • Добре, наместисих малко ръчен багаж в купето. Сега да видим дали влакът ще ме отведе в очевидния бул кейс за компанията или машининистите имат нещо различно предвид. P/Е 14 на БФБ е летеж високо в облаците. Всяко двуцифрено число на БФБ е доказан с времето прекомерен риск, но пък един път се живее.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                        Мисля, че от доста време, не само вие, но и други посредници, фондове и Пенсионни фондове, се мъчите да въведете в заблуждение, че на БФБ има нещо такова като Технологични компании, които биле Растежни, че точно от такива компании имало нужда, с което може да се каже, че допринесохте да се създадат балони и нереалистични очаквания, по подобие на 2007 г., а както и вие знаете, това няма как да свърши добре. Също така, може да се предположи, че всички компании от Софикс и Премуим пазара, за СЛУЖЕНО ИЗБРАНИ, отново от вас и истаналите посредници и повечето от тях, въобще не заслужават да бъдат в индекси. Това добринася за раздуването на балоните и поддържане за заблудите.
                        Не мога да разбера, какво имате против технологичните компании и измисления според Вас растеж. Да погледнем Алтерко, откакто са се листвали на борсата Октомври 2016, нямат година с по-слаби резултати от предишната. Влезте и прочетете всяка новина за компанията от ИПО-то до сега, тук в Инвестор и намерете една в която има нещо негативно, като резултат! Моята компания продава стоки в Амазон и много добре знам, какво значат продажбите там и това как се увеличават продажбите с увеличението на разпознаваемостта. Резултатие на компанията и постигнатите ръстове от последните години по време само на кампанията Черен петък са нещо, което показва потенциала на бизнеса в световен мащаб. И ако не Ви харесва тази компания, няма нужда да си купувате неини акции. Купете си каквото там Ви харесва.

                        И да имам акции на компанията от ИПО-то на 1,45лв, което се проведе по най-честния начин за малките инвеститори... и после си записах всички права на увеличението на капитала миналата година. И при средна покупна цена от 1,71лв плюс 21ст. дивидент до сега и днешната цена ... Вие си говорете празни приказки!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                          Браво. Машалла. Ашколсун.
                          Абсолютно прозрачно предлагане и съответно купуване на акции. Не знам защо никой не коментира .? Ще коментирам Аз -
                          За пореден път печеля от цената благодарение на това че пазарните участници сме равни и няма вътрешарски истории.
                          Акцията е супер прогнозируема
                          Чудя се защо ли не всички да приемат този подход?
                          Вместо мениджмънта да си гласува бонуси и / или акции, защо не процедира като TBS - Т.е. Да печели от резултатите? - 8.5 х ебитда например .
                          Last edited by MrSi; 09.06.2021, 17:32.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Браво. Машалла. Ашколсун.
                            Абсолютно прозрачно предлагане и съответно купуване на акции. Не знам защо никой не коментира .? Ще коментирам Аз -
                            За пореден път печеля от цената благодарение на това че пазарните участници сме равни и няма вътрешарски истории.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • На 8 юни 2021 г. Телелинк Бизнес Сървисис Груп предложи трети транш от 875 000 броя съществуващи акции на цена от 13.50 лв. Предлагането бе планирано за периода от 8 юни до 15 юни 2021 г., но акциите бяха изкупени в първите 16 минути след старта на търговията. Търсенето надвиши значително минимално планирания обем от 6%. В тази връзка, съгласно актуализираната процедура за продажба, бе предложен допълнителен 1% акции, който бе реализиран изцяло веднага след изчерпването на първите 6%. По данни от инвестиционния посредник на емисията Елана Трейдинг, са били осъществени над 250 сделки с широк кръг от инвеститори, като малко над половината от книжата са били закупени от различни местни и чуждестранни институционални инвеститори, а останалите – от индивидуални инвеститори.

                              Коментар


                              • Пожелавам на Телелинк да се прикачи като втори помощен локомотив към Алтерко и най-накрая да издърпат индекса поне до към 600
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X