IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телелинк Бизнес Сървисис груп АД (TBS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Добави и приходите, да се види как им е бизнеса, че при едните май е основно от врътки по продажби на подразделения и акции (поне за миналата година). Дай и П/Е, че тогава става още по-весела работата - ей ти го Ла Коста вика, че тук я надували, за да я продадат на П/Е 8,5 за поседлния транш - да си сметне за домашно колко е П/Е на Лешперко или те бачакт в друг сектор, а не в този И все Лешперко рулс, а тия тука са боклуци и точка!

    Аз винаги сравнявам дадена компания с пиърите и у нас и в чужбина. И спрямо телето, Лешперя си е просто една надута халтура с обещания за светло бъдеще. ма те си имат яхта, а тези тук си нямат - отново препоръчвам на всички да прочетат DigitalK на Капитал отпреди 20-на дни - там са подредени всички компании в брашна. И да си видят къде е телето и къде е лешперя
    Груйка вземи си докато има тука и не се ослушвай като теле на празни ясли!

    Коментар


    • Добави и приходите, да се види как им е бизнеса, че при едните май е основно от врътки по продажби на подразделения и акции (поне за миналата година). Дай и П/Е, че тогава става още по-весела работата - ей ти го Ла Коста вика, че тук я надували, за да я продадат на П/Е 8,5 за поседлния транш - да си сметне за домашно колко е П/Е на Лешперко или те бачакт в друг сектор, а не в този И все Лешперко рулс, а тия тука са боклуци и точка!

      Аз винаги сравнявам дадена компания с пиърите и у нас и в чужбина. И спрямо телето, Лешперя си е просто една надута халтура с обещания за светло бъдеще. ма те си имат яхта, а тези тук си нямат - отново препоръчвам на всички да прочетат DigitalK на Капитал отпреди 20-на дни - там са подредени всички компании в брашна. И да си видят къде е телето и къде е лешперя
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	66.7 КБ
ID:	3810760

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Хм, а кой продаде 1 милка акции на 6,50? А за тайминга и съгласуването с яхтата съм ги поздравил отдавна - перфектни са!
          Хм, продаде ги дружеството а не мажовец!
          И кешът не е употребен дори стои наличен, ще има за дивиденти...Вижте колко е! В годишния отчет ще гонят 1/10 капитализацията, не е Ексел !!!

          Коментар


          • Уважаеми, оставете Алтерко на мира, все пак това е форум на Телелинка, а добрата новина е че дивидента ще се изплаща от 11,10,2021, така че днес някои понапълниха пакетите си, и явно вече цената ще тръгне нагоре!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

              И все пак, няма как да го напише там, защото мажовците в Алтерко НЕ си продават хартишките...
              Що ли така, не щЪт?!
              Защото нямат пауни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                И все пак, няма как да го напише там, защото мажовците в Алтерко НЕ си продават хартишките...
                Що ли така, не щЪт?!
                Хм, а кой продаде 1 милка акции на 6,50? А за тайминга и съгласуването с яхтата съм ги поздравил отдавна - перфектни са!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Пробвай да напишеш подобно нещо в Халтурко или Недоверие и ще видиш какво значи дате издуха яхтата или адпетите атакуват (волюм 2) Тук интересното е дали пак някакви Паунйе ше фъркат или вече окончателно са изфъркали. А че няма логика (засега) дружество да качва толкова рязко след дивидент - ми няма, но както казват в Халтурко: то хората анализират процеси, а не цени на дребно. Или любимото ми - ми то просто се случи!

                  Е, приеми, че тук просто се е случило - не си от вчера на БФБ, за да задаваш такива въпроси. Вероятно ще имаш отговорите след няколко дни, просто някои ги знаят малко преди теб, но понеже не са членове на яхт дружеството, ерго нямат позвъняване по телефона, няма как да ги видиш в тази тема
                  И все пак, няма как да го напише там, защото мажовците в Алтерко НЕ си продават хартишките...
                  Що ли така, не щЪт?!
                  http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                    Явно неслучайни лица надуват позицията, за да може след месец-два, когато мажоритарят реши да пласира още 7-8% от дружеството на цена 8,5 х EBIDTA, което по мои сметки е някъде към 15,40 лв, да изглежда, че се продава голям пакет с отстъпка.
                    Това е единственото логично обяснение на странния факт, че само 6 дни след последната дата за дивидент цената качи 10% без някаква съществена причина.
                    Пробвай да напишеш подобно нещо в Халтурко или Недоверие и ще видиш какво значи дате издуха яхтата или адпетите атакуват (волюм 2) Тук интересното е дали пак някакви Паунйе ше фъркат или вече окончателно са изфъркали. А че няма логика (засега) дружество да качва толкова рязко след дивидент - ми няма, но както казват в Халтурко: то хората анализират процеси, а не цени на дребно. Или любимото ми - ми то просто се случи!

                    Е, приеми, че тук просто се е случило - не си от вчера на БФБ, за да задаваш такива въпроси. Вероятно ще имаш отговорите след няколко дни, просто някои ги знаят малко преди теб, но понеже не са членове на яхт дружеството, ерго нямат позвъняване по телефона, няма как да ги видиш в тази тема
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Явно неслучайни лица надуват позицията, за да може след месец-два, когато мажоритарят реши да пласира още 7-8% от дружеството на цена 8,5 х EBIDTA, което по мои сметки е някъде към 15,40 лв, да изглежда, че се продава голям пакет с отстъпка.
                      Това е единственото логично обяснение на странния факт, че само 6 дни след последната дата за дивидент цената качи 10% без някаква съществена причина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                        Понеже в съседна тема се обръща внимание на съотношението между BID и ASK, тук в момента на писане на този пост превесът на търсенето над предлагането е между 7 и 8 пъти. Just sayin...
                        телето е с 50% по-добри показтели от Халтурата и е на 60% от цената му. Който както иска, така да го разбира - ма си нямат яхта...
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • кИфте

                          Коментар


                          • А утре като спре падна. Да продава...не ми се мисли до къде ще стигнем

                            Коментар


                            • Понеже в съседна тема се обръща внимание на съотношението между BID и ASK, тук в момента на писане на този пост превесът на търсенето над предлагането е между 7 и 8 пъти. Just sayin...

                              Коментар


                              • Тия от Импулса нали бяха казали, че ще купуват акции от дивидентни компании! Да не са купили въпростите 65000 акции? Или тези ордери вляво са техни и чакат някой да им снесе на ниски цени!

                                Коментар

                                Working...
                                X