IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук бизнеса им не изглежда лош. Не съм се задълбочавал. Не участвах тъй като не можах да си отговоря на въпроса за каква сериозна инвестиция ще им стигнат тези пари и защо просто не изтеглиха кредит...?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
      Тук може и да има ръст в акцията. Вижте само какво е движението при Чайкафарма. Щом там този номер минава, значи и тук може да мине.
      Забавна, но и доста различна ситуация. Акционерите бяха двама, с 99% и 1%, акции не се пуснаха чрез IPO, а вторично предлагане. Така с никаква ликвидност могат и 50 лв. да направят акцията, котировките там изобщо не ги следя и не считам за меродавни. Смело ще предположа, че не след дълго ще видим "супер изгодно" увеличение на капитала при гларуса, на тези така търсени акции с устойчив растеж.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
        Тук може и да има ръст в акцията. Вижте само какво е движението при Чайкафарма. Щом там този номер минава, значи и тук може да мине.
        на БФБ минава всичко - и законно и незаконно, което е обвито в "законни" норми.
        това е булгаристанщина!

        Коментар


        • Тук може и да има ръст в акцията. Вижте само какво е движението при Чайкафарма. Щом там този номер минава, значи и тук може да мине.
          BSE is dark and full of terrors...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
            Само хейтъри ли останаха в този форум?!
            Много ви се "радвам", защото аз записах доста акции.
            Вие си губете времето за безсмислени сравнения
            Може да послужи за "преоброяване на дивите зайци" - Ако само нехейтърите са си купили -всичко извън хакционерната книга ще е хейтър ))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
              Само хейтъри ли останаха в този форум?!
              Много ви се "радвам", защото аз записах доста акции.
              Вие си губете времето за безсмислени сравнения
              Не става въпрос за хейтърство, а за обективност.
              Факт е че компанията прави ИПО в годината с най-слаби резултати от последните 3 години! Обаче очаква да се случат чудеса и догодина да са 3х по-печеливши!
              Освен това пиър групата им е 2-3х по-евтина от тях, та се питам с какво толкова Алтерко са по-добри от някои от азиатските фирми в този бранш.

              Теб примерно какво точно те привлече да купиш тук? Само недей да казваш, че си почитател на теорията за по-големия глупак (т.е. че има и по-заблудени инвеститори, които биха се подлъгали да купят акциите и на по-висока цена), защото това не е дългосрочна стратегия за инвестиции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                Само хейтъри ли останаха в този форум?!
                Много ви се "радвам", защото аз записах доста акции.
                Вие си губете времето за безсмислени сравнения
                Eeeee aма ти забравяш,че живвеш по ширини дето злобата и зависта са основното качество на матряла още повече,че в тоя форум има само печеливши.Пожелавам ти в пъти , не в % ъп.Аз също участвах но доста делеч от записаната цена
                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                Коментар


                • Само хейтъри ли останаха в този форум?!
                  Много ви се "радвам", защото аз записах доста акции.
                  Вие си губете времето за безсмислени сравнения

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                    Виждам много паралели със Сирма и не мога да разбера тези ритейл инвеститори записали акции на цена от 1.45лв! За тях няма ли NYSE, NASDAQ etc, че трябва да се набутват във фирма листваща само 10% от акциите си (ниска бъдеща ликвидност) и без лок-ъп.
                    Явно още има да се взимат парите на наивниците докато се научат.
                    Сигурно са зарибили служителите и познатите си да купуват акции, че аз не виждам кой останал оцелял инвеститор на БФБ ще купува тук на тази цена

                    Коментар


                    • Тук свърши рекламната кампания вече! Беше тя, каквато беше! Пратиха няколко Майки във Венецуела и край... няма да чуете повече нищо! "Човекът взе парите и каза: - Ще видим!!!"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                        А тия хубавци спомянте ли си ги:
                        Специализирани Бизнес Системи АД (6SP/SBS)- и те прибраха пари от борсата навремето.

                        Сега ги погледнах пак, откакто са се листнали на борсата май не са били на печалба тия юнаци.
                        Помня ги . И те влязоха в Ipо с голямата лъжица и загребаха от високата орбита. )))) Спрях да ги следя като казаха, че имали идея да се занимват с някакви китайски трактори ))) Все пак по онова време нямаше ай-ти представители, - хората им се вързваха повече))) Дано сега разликата с настощяите технологични компании да е по-голяма ))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • SBS

                          А тия хубавци спомянте ли си ги:
                          Специализирани Бизнес Системи АД (6SP/SBS)- и те прибраха пари от борсата навремето.

                          Сега ги погледнах пак, откакто са се листнали на борсата май не са били на печалба тия юнаци.
                          Last edited by Alee; 23.10.2016, 20:58.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                            Непрекъснато се коментира цифрата 1.45 лв., а не малко са дали по - високи лимитирани поръчки или дори пазарни, като за тях тези 1.45 може и евтино да изглеждат и да си докупят още след старта на търговията, въпреки цифрите и коефициентите, които се цитират и не оспорвам.

                            Компанията и продуктите са интересни, през следващата година ще се види дали ще оправдае очакванията на записалите акционери.
                            На мен ми се струва, че, ако записалите в ИПО-то купуват и след началото на търговията, то ще е за да осреднят набутването си...

                            Коментар


                            • Непрекъснато се коментира цифрата 1.45 лв., а не малко са дали по - високи лимитирани поръчки или дори пазарни, като за тях тези 1.45 може и евтино да изглеждат и да си докупят още след старта на търговията, въпреки цифрите и коефициентите, които се цитират и не оспорвам.

                              Компанията и продуктите са интересни, през следващата година ще се види дали ще оправдае очакванията на записалите акционери.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                                Това прогноза за дъно ли е и ако е така кое те кара да го мислиш?За мен също 1,45 е много над вижданията ми но пък чак 1.00
                                Цената ужасно много ще зависи от постигнатите резултати. В момента фирмата се листва на 13х очакваната ЕБИТДА за 2017г, която пък те прогнозират ще е над 3х по-висока от тази, която ще постигнат през тази година.
                                Предвид на това, че от 2014г насам резултатите са само надолу, акционерите тук трябва да се запитат дали след като тази година направят само 700хил. лв ЕБИТДА, другата година дали въобще е възможно да стопират постоянния спад и да направят над 2млн. лв ЕБИТДА. Аз лично смятам, че ще е трудно.
                                Причината ЕБИТДА-та толкова силно да се влияе от малък спад в продажбите е че фиксираните разходи са много голяма част от общите разходи и фирмата не може да е много флексибилна ако примерно загуби някой клиент.
                                Така, че тази очаквана ЕБИТДА догодина ще им е трудно да я достигнат, а дори и да я достигнат, то пиър групата им търгува на около 7х, т.е. тогава цена от 1лв/акция би било справедливата цена.
                                Ако не я постигнат, то тогава и 80ст ще са им много.
                                Виждам много паралели със Сирма и не мога да разбера тези ритейл инвеститори записали акции на цена от 1.45лв! За тях няма ли NYSE, NASDAQ etc, че трябва да се набутват във фирма листваща само 10% от акциите си (ниска бъдеща ликвидност) и без лок-ъп.
                                Явно още има да се взимат парите на наивниците докато се научат.

                                Коментар

                                Working...
                                X