IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Начи..... Освен акцонер станах и клиент на Алтерко .... Детето пощуря от кеф. И засега джаджата и мен ме кефи. Дано подобряват още.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

      И аз съм съгласен. Надутичко започва да изглежда, на общия фон. И сирма тръгна така, а не можа да изкласи.
      По мое скромно мнение, аналогии между Сирма и Алтерко са несериозни. Ако не друго, то човек може да погледне графиката цената на двете дружества, откак са на пазара. Лично за мен това са доста различни дружества в много отношения. Не твърдя, че едното е лошо, а другото добро, не твърдя нищо такова, най-вече защото избягвам да си давам мнението за компании, които нямам най-малкото защото чета по-малко за тях (нямам акции на Сирма), а и какво ли разбирам аз... Желая успехи на всички.
      Вече съм заявявал преди време в темата доброто си отношение към Алтерко и се радвам, че за момента оптимизмът ми е възнаграден. Освен това смятам, че т.нар. „интернет на нещата“ е сфера, имаща потенциал. Остава да се надяваме, че Алтерко ще се позиционира добре и ще ни изненадва приятно с бъдещите си резултати. Много хора говорят за криза и така е от години, преди се занимавах да обяснявам защо не е дошло времето, вече не си правя труда, понеже нямам време за това, а и е преливане от пусто в празно. Едни хора винаги ще им се привижда криза, имам такива познати – от 10 г. я чакат, изтърваха сума ти възможности. Някой ден ще се случи и ще кажат „аз казах ли ти“ ( всъщност аз се надявам тогава също да съм мечка, а нищо чудно те да са станали бикове най-накрая баш когато не трябва), ама животът им мина в чакане, а през това време сума народ реализира добра доходност, имаше добър стандарт на живот, опит зад гърба си. Факт е, че на пазарите винаги ще има върхове и спадове и че с всеки ден и година се приближаваме до следващи сериозни спадове, когато и да са те, скоро или не. Вероятно ще има компании, които ще минат по- безболезнено през тези неща от други. Вероятно през предишни кризи е имало компании, макар и малко, които са излизали дори по-силни от кризите. Не твърдя и не знам какво предстои за Алтерко. Просто се надявам, при следваща криза на пазарите, спадовете на компания като Алтерко (ако има спадове) да са такива, че да отведат акцията на нива много над сегашните, т.е. докато дойде време за спадове, дотогава да е пораснала цената чувствително и дори и спадовете да са до нива над сегашните или поне над средната ми цена. Ако все още си държа акциите де, понеже сравнително често преструктурирам портфейла си и не съм „женен“ за акциите си. Това не е прогноза за това как ще се движат акциите на компанията, а надеждите и брътвежите на един лаик като мен. Все пак има твърде много неизвестни и не се наемам да правя прогноза. Сигурност няма за нищо. И може би така е по-добре.

      Нямам представа какво предстои с цената на тази или на която и да е друга акция. Не твърдя къде има подцененост или надцененост. Може да греша за нещо или за всичко от написаното. Аз съм лаик. Притежавам акции на БФБ, включително и Алтерко. Акцията е доста важна за представянето на портфейла ми и вероятно съм пристрастен. Препоръки нямам никакви.

      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Според мен с години ще расте и постоянно ще ви изглежда скъпо, защото гледате трейлинг резултати а не фоуърд. Когато погледа е обърнат назад или напред се получават различни оценки.
        Просто имате форуърдни очаквания, като в Агрия, които могат да се случат, но може и да не се случат. Зависи от доста неща, включително волята на маджото, а както знаем, това си зависи от неговото мислене, не точно от нашето. А иначе и аз се мотивирам основно при форуърд очаквания, треилингите са вече в миналото.
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • Според мен с години ще расте и постоянно ще ви изглежда скъпо, защото гледате трейлинг резултати а не фоуърд. Когато погледа е обърнат назад или напред се получават различни оценки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            така е, но кап-а е почти колкото на един холдинг(отскоро с банка)...май доста очаквания отразява!!!
            И аз съм съгласен. Надутичко започва да изглежда, на общия фон. И сирма тръгна така, а не можа да изкласи.
            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              факт, но понякога едно дружество от технологичния сектор особено с възможнсти и пазари за експорт може да е много по-печелившо и перспективно в сравнение с някой холдинг с гардероб пълен със скелети, тежка структура, много персонал ... зависещ от въртешен пазар на услуги в голямата си част.

              поздрави
              Съгласен съм!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                така е, но кап-а е почти колкото на един холдинг(отскоро с банка)...май доста очаквания отразява!!!
                факт, но понякога едно дружество от технологичния сектор особено с възможнсти и пазари за експорт може да е много по-печелившо и перспективно в сравнение с някой холдинг с гардероб пълен със скелети, тежка структура, много персонал ... зависещ от въртешен пазар на услуги в голямата си част.

                поздрави
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Симпатични са ми колегите ама викам да не отиваме към крайности Нека си се развива компанията а знамена няма нужда се веят
                  така е, но кап-а е почти колкото на един холдинг(отскоро с банка)...май доста очаквания отразява!!!

                  Коментар


                  • Симпатични са ми колегите ама викам да не отиваме към крайности Нека си се развива компанията а знамена няма нужда се веят
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Иска ми се да цитирам един форумец.

                      НАЙ СМЕ.

                      Коментар


                      • ГОЛЯМО БРАВО и от мен! Заслужават го

                        Коментар


                        • Това дружество прави страхотно представяне. Интересно каква ли щеше да е капитализацията на друга борса.
                          Поздравления и от мен.

                          Коментар


                          • Чудесен отчет! Поздравления за мениджмънта!

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-294186/
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Дивидент....
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X