IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Благодаря Грую!
    Да, вярвам че акцията има потенциала да донесе 200% доходност в следващите 3 г.
    Именно затова, въпреки тегавите времена на БФБ, мобилизирах максимален възможен ресурс за да запиша тук.

    Успех и в твоите инвестиции!
    Батя, сигурно си направил голям залог тука. Специално тук, за разлика от много други компании, където има някаква сигурност или прогнозируемост, като погледне човек портфолиото на тази компания, аз не виждам кой може да каже, дали продуктите и ще се продават, а всичко зависи от това, колко се купуват. При все че никой не може да го предвиди, е доста смело. Новите им продукти също нито е ясно дали ще са успешни и да са, колко ще се купуват. То и Амазон е бил несигурен продукт, но тук като гледам май не сте грабнати от продуктите и това какво продават, а от презентациите и фантазиите които ви разказаха, като Франкфурт и т.н. които за мен са несериозни при условие, че продукта ти още не е готов, но ти слагаш вече тигана. Всеки си знае де.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от briton Разгледай мнение

      В предишна статия от същия автор четем "Минимумът за успех на увеличението е записването на 1 млн. акции за 3 млн. лв."
      От тази пък излиза, че успех е изкупуване на права, а не на акции.
      Сега, това успех ли е или не? Теоретично, това че си купил права, не означава че ще купиш акции, нали? Може да се откажеш, а може и да купуваш права, за да развъртиш търговия с тях.
      Здравейте
      изглежда не сте чели статията
      в нея ясно си пише, защо покупката на права дефеакто е гаранция за плащане на новите акции

      цитирам статията
      когато някой е дал 0,65 лв. или 0,845 лв., за да придобие акция за 3 лв., той ще плати тези 3 лв. до 30 октомври 2020 г., защото в противен случай веднага инкасира загуба от тези 0,65 лв. Това се равнява на загуба от около 18% и е много нелогично. Всеки, закупил права, ще се бори да намери по 3 лв. на акция. Затова може да се приеме, че увеличението е успешно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от briton Разгледай мнение

        да, разбрах. чувствам се една идея по-умен вече. разбрах и защо греша, защото използвам информацията на инвестор.бг, че цената беше 3.70 при положение, че това е цената на последната сделка, а реално на 3.70 не можеше да се купи, защото най-ниското на което можеше да се купи беше 3.85 примерно.
        благодаря за дискусията де. реално 3лв + права е прави крайна цена с намаление към пазарната, което беше и моята логика. аз очаквах по-сериозно намаление обаче.
        Спокойно, учи се. Не влизаме с лошото и с бутонките. Има тука разни стари кучета с повечко бфбстаж. Добрия играч не тр. да чака на инвестора. Когато инвестора напише, значи вече оттам са играли, каквото са играли и са пуснали съответната статия. Трябва да си по-бърз от инвестора

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          Увеличението на "Алтерко" е успешно, правата свършиха в първата минута*
          https://www.investor.bg/novini-i-ana...minuta-313455/
          В предишна статия от същия автор четем "Минимумът за успех на увеличението е записването на 1 млн. акции за 3 млн. лв."
          От тази пък излиза, че успех е изкупуване на права, а не на акции.
          Сега, това успех ли е или не? Теоретично, това че си купил права, не означава че ще купиш акции, нали? Може да се откажеш, а може и да купуваш права, за да развъртиш търговия с тях.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
            Увеличението на "Алтерко" е успешно, правата свършиха в първата минута*
            https://www.investor.bg/novini-i-ana...minuta-313455/
            Oще на отварянето на аукциона излетяха правата. Вече се чудех колко време ще са нужни на инвестора да вдене какво става
            Излетя като гълъбче, както би казал г-н Боанвентура
            По нашенски - не остана Моя кобос това показа преди малко - 18 стинки
            Click image for larger version

Name:	laterko.jpg
Views:	1
Size:	40.2 КБ
ID:	3660476

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Разбра ли най-после, как се смятат правата ?! Вече са 15 стинки ....
              да, разбрах. чувствам се една идея по-умен вече. разбрах и защо греша, защото използвам информацията на инвестор.бг, че цената беше 3.70 при положение, че това е цената на последната сделка, а реално на 3.70 не можеше да се купи, защото най-ниското на което можеше да се купи беше 3.85 примерно.
              благодаря за дискусията де. реално 3лв + права е прави крайна цена с намаление към пазарната, което беше и моята логика. аз очаквах по-сериозно намаление обаче.

              Коментар


              • Увеличението на "Алтерко" е успешно, правата свършиха в първата минута*
                https://www.investor.bg/novini-i-ana...minuta-313455/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ... За съжаление от купените пакети не оставам с впечатление за участие на ПФ, но това си е техен проблем. Като гледам как сипят по всички позиции наред и бягат към набалонченото NYSE, то май за акционерите тук ще е подбре
                  Успех на всички!
                  Да, Тони, много по-добре е че ПФ не се включиха тук, аз съм щастлив от този факт!
                  Те се доказаха като супер неадекватни и неефективни играчи на БФБ. Присъствието им в акционерната структура на компанията, вместо да носи стабилност и престиж, напротив, предпоставя бъдещи неприятни изненади и несигурност!
                  Предполагам че след 3 г. на тях ще продаваме акциите си на двуцифрени цени

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                    Тони, при над 20ст са си едни чисти 50+ %. Не съм сигурен, че няма да продам
                    Така погледнато изглежда изкушаваща доходност, прав си. Но пък базата е много ниска и абсолютната печалба няма да е впечатляваща.
                    От друга страна, 20 ст. за право означават 4 лв. за акция, а аз мисля че след края на подписката няма да могат да се купуват акции на Алтерко на такава цена.. по скоро към 4,30-4,50 мисля че ще се кротнат на първо време, в очакване на новини и резултати за бъдещ, по-сериозен растеж!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Батя, ти така и не разбра, че съм добронамерен във всеки случай, в който срещу мен има интелигентен и незлоблив човек. Така че ти желая успех, да минете и 4, и 5 лева, пък ако може и да удвоите. ...Още веднъж успех!
                      Благодаря Грую!
                      Да, вярвам че акцията има потенциала да донесе 200% доходност в следващите 3 г.
                      Именно затова, въпреки тегавите времена на БФБ, мобилизирах максимален възможен ресурс за да запиша тук.

                      Успех и в твоите инвестиции!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                        Аз пък си мисля че след увеличението цената на хартията пак ще си гравитира около 3-те лева ,обикновено така става.......няма да бързам засега ..
                        мхм - хитро, чакай ти от 3.94 в момента да се върне на 3

                        Коментар


                        • Аз пък си мисля че след увеличението цената на хартията пак ще си гравитира около 3-те лева ,обикновено така става.......няма да бързам засега ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от briton Разгледай мнение

                            "Слага" не беше правилен изказ. Моя грешка.
                            Именно. Цената на право няма как да е 14ст във вашия пример, защото обезмисля привличането на нов капитал след като всеки заинтересован може да отиде и да си купи на пазарната цена. Така че цената на правата по 5 + 3лв няма как да е близо до пазарната цена. Аз например на повече от 10ст (5% от текущата цена) не бих си купил, даже и 10ст ми е много. Но на големите може и да им е интересно 5%.
                            Разбра ли най-после, как се смятат правата ?! Вече са 15 стинки ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Пропуснах го че имах ангажимент навън. Дали някъде няма видео?
                              Сори, Батя. Пропуснах вчера без да се усетя една страница от темата и сега видях че си питал, а и Тони е отговорил. Връщам се назад из темата за да намеря въпрос на форумец за правата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                Преди имах по-малко, но с оглед на ликвидността увеличих броя на позициите и сега са 10
                                Нека не спамим повече тук - днес е ден на Алтерко и на хората стоящи зад увеличението! Те доказват, че борсата ни е жива и за читави компании пари има.
                                Инвеститорите купиха почти всички намиращи се на пазара права. За съжаление от купените пакети не оставам с впечатление за участие на ПФ, но това си е техен проблем. Като гледам как сипят по всички позиции наред и бягат към набалонченото NYSE, то май за акционерите тук ще е подбре
                                Успех на всички!
                                Успех!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X