IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Помпят ви правата, че е по-лесно за да кълвете от акциите.
    Само на БФб при набиране на капитал за супер рисков и несигурен растеж на нов бизнес се случва това. Акциите и правата растат, вмест да падат заради риска, новият капитал да не донесе растеж. Защо не търгувате това? То е по-вероятното, да се наемат хората, да се направят складовите наличности, и вмето растеж да има спад в продажбите и печалбата..всеки разумен, ще ви каже, че това е по-вероятното.

    Има един начин да защитиш тезата си;-
    обърни се към посредника и поискай да ти заеме 10-50 или 100х. акции за шест мес. да речем и сега е твоят момент да разпродаваш и прибираш кеша

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
      Нещо не ми се връзва математиката. Някой със сигурност е малоумен.

      Алтерко (права) Последна сделка цена: 0.32
      5 права по 0.32 = 1.6 лева даваш за правото да запишеш една акция на 3 лева. Т.е. ще ти струва 4.6 лева.

      А цената на аска в момента е 4.46 лв.

      Уот дъ фъ?
      Помпят ви правата, че е по-лесно за да кълвете от акциите.
      Само на БФб при набиране на капитал за супер рисков и несигурен растеж на нов бизнес се случва това. Акциите и правата растат, вмест да падат заради риска, новият капитал да не донесе растеж. Защо не търгувате това? То е по-вероятното, да се наемат хората, да се направят складовите наличности, и вмето растеж да има спад в продажбите и печалбата..всеки разумен, ще ви каже, че това е по-вероятното.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Супер, ти такива ги пишеше и при Доверие на 5-6 кинта - как това било само началото, банката в Молдова какъв навероятен бизенс била, мистър донев много ги разбира нещата и т.н. После изведнъж рече, че баш в началото на март си бил продал на макса и си сложил всичко на късо и пак т.н. Ми то всичко е толкова лесно, че направо не знам как може да има баламурници, които да губят пари на борсата? Само трябва да следват твоите следварителни съвети и всичко е точно

        Поздравления на инвестиралите в Лешперко и дано видят още по-добри нива - аз съм им благодарен, защото виждам хубави цени за влизане в други акции, които считам за добри, които пък те разпродават, за да влязат в новия флагман. Всеки си преценява сам де, дот ком балонът е хубав балон и дано всеки успее да го отиграе максимално добре преди да се пръсне. Още веднъж успех и все нагоре!
        Сега ако се беше качил на влака тука както направи при Спиди нямаше да спреш да пишеш колко е велика акцията. С какво Спиди е по различно от Алтерко, че едното го възхваляваш (защото имаш), а другото го плюеш и наричаш Лешперко, твърдейки че НИЩО не разбираш от бизнеса им.

        Само да кажа имам Спиди 395 броя на 42.411 и Алтерко 2450 броя на 3.707.

        И всеки път казваш така "Поздравления на инвестиралите в Лешперко и дано видят още по-добри нива" и след това започва ебати хейта. В смисъл пожелай ни успех и си спести хейта, за щото не си се сетил навреме да купиш.

        Ставаш мега досаден.

        Коментар


        • Нещо не ми се връзва математиката. Някой със сигурност е малоумен.

          Алтерко (права) Последна сделка цена: 0.32
          5 права по 0.32 = 1.6 лева даваш за правото да запишеш една акция на 3 лева. Т.е. ще ти струва 4.6 лева.

          А цената на аска в момента е 4.46 лв.

          Уот дъ фъ?

          Коментар


          • Сега ще ви кажа истината за случващото се тук. Това е резулатат от всичко на БФБ за 20 г. Всички знаят дереджето и несъстоятелността на БФБ. Дори депутатите в НС, вчера го показаха, че знаят, че БФБ е несъстоятелна като пазар да дава оценки. Именно това е средата да се случват такива аномалии като сега - права , акции скачат с 30-40% на ден.
            Ако БФБ беше нормална борса, с нормални участници, това щеше да е увеличение на капитал, което трудно щеше да е новина, акциите щяха да се търгува на 1 лв., заради риска, не че е лош бизнеса или начинането, но е лошо, когато излиза някой и ти развива алабалистики, че това е най-великото дружество на БФБ някога, най-големият гарантиран растеж, което щяло видители след 3 г. да ходи на Франкфурт да се листва.
            Та така, умрялата БФБ ражда своето поредно изчадие, което ще бъде със сигурност поредното разочарование, защото начина по който се прави това сочи, че тук не се тръгва към растежа, той няма как да дойде, няма ги и състоятелните идеи как ще дойде (заслушах се в презентацията) , НО се тръгва към ФРАНКФУРТ на майн.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Супер, ти такива ги пишеше и при Доверие на 5-6 кинта - как това било само началото, банката в Молдова какъв навероятен бизенс била, мистър донев много ги разбира нещата и т.н. После изведнъж рече, че баш в началото на март си бил продал на макса и си сложил всичко на късо и пак т.н. Ми то всичко е толкова лесно, че направо не знам как може да има баламурници, които да губят пари на борсата? Само трябва да следват твоите следварителни съвети и всичко е точно

              Поздравления на инвестиралите в Лешперко и дано видят още по-добри нива - аз съм им благодарен, защото виждам хубави цени за влизане в други акции, които считам за добри, които пък те разпродават, за да влязат в новия флагман. Всеки си преценява сам де, дот ком балонът е хубав балон и дано всеки успее да го отиграе максимално добре преди да се пръсне. Още веднъж успех и все нагоре!
              мда, и на мен ми напомня нещо за (не)Доверие ... някой със сигурност ще направят пари

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Тук оценката е през растеж. Тези, които възприемат света през стойност го гледат като снимка тук и сега и не могат да обърнат внимание на компанията
                твоят опит е достатъчен да развиваш алабалистики за наивници.
                Аз мога да ти кажа, че Алрерко не е първото дружество на БФБ, което се търгува през както го казват РАСТЕЖ.
                Знаеш ли колко други дружества така имаха големи оценки заради очакван растеж и НИТО ЕДНА НЕ ЗАСЛУЖИ В ПОСЛЕДСТВИЕ КАПИТАЛИЗАЦИЯТА СИ. ЗАЩО СИ МИСЛИШ ЧЕ ТОЧНО ПРОИЗВОДСТВОТО НА СМАРТ КРУШКИ ИЛИ ГРОЗНИ КАИШКИ ЗА ДЕЦА Е ТОВА КОЕТО ГАРАНТИРА РАСТЕЖ?

                Коментар


                • ТОВА КОЕТО СЕ СЛУЧВА 20-30 ПОВЯРВАХА, ЧЕ СЛЕД 3 Г. СЕ ЛИСТВАТ ВЪВ ФРАКФУРТ.
                  Какви алабалистики за растеж и подобни, Сирма колко Р§Д има, ЗАЩО НЕ РАСТЕ?, те и Алтерко така ще растат, сега с тези пари наемат хората, те почват да се учат, почват да измислят новите продукти и ПОЧВАТЕ ДА РАСТЕТЕ!
                  Абе вие съвсем за балами правите хората.

                  Коментар


                  • Когато акцията расте и то единствена на борса няма кой какво да каже, факт, но това не значи, че може да излъжете повече от 20-30 наивника.
                    Като дойде времето да излезе отчета с продажбите ТОГАВА ЩЕ ВИДИТЕ "РАСТЕЖА"! Примерно, които според презентациите трябва да дойде от Китай, как се продават краставици на краставичарите там и КАК СЕ РАСТЕ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Алтерко дава най-важното за една борса. Нагледно доказателство, че на нея може и да се печели на пук на всички хейтъри. Това изобщо не е малко. Това дава възможност да участниците на пазара да се опитат да мислят с главите си и излязат от този ступор и колективна самохипноза. В последно време форума се беше превърнал в сборище не хейтъри, които се опитват да докажат на целият свят, че провал им не е заради тях а заради нещо друго. На тази борса може и да се печели, което е добре. Успех на съакционерите. Аз си въобразявам, че това тук е само началото. Да видим дали съм прав.
                      Супер, ти такива ги пишеше и при Доверие на 5-6 кинта - как това било само началото, банката в Молдова какъв навероятен бизенс била, мистър донев много ги разбира нещата и т.н. После изведнъж рече, че баш в началото на март си бил продал на макса и си сложил всичко на късо и пак т.н. Ми то всичко е толкова лесно, че направо не знам как може да има баламурници, които да губят пари на борсата? Само трябва да следват твоите следварителни съвети и всичко е точно

                      Поздравления на инвестиралите в Лешперко и дано видят още по-добри нива - аз съм им благодарен, защото виждам хубави цени за влизане в други акции, които считам за добри, които пък те разпродават, за да влязат в новия флагман. Всеки си преценява сам де, дот ком балонът е хубав балон и дано всеки успее да го отиграе максимално добре преди да се пръсне. Още веднъж успех и все нагоре!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Хари, дългогодишният ми опит на пазарите, сочи че на тях може да се търгува ефективно по три начина. Да се търгува растеж, стойност и волатилност. Тук оценката е през растеж. Тези, които възприемат света през стойност го гледат като снимка тук и сега и не могат да обърнат внимание на компанията. Волатилност имаше днес така, че става за дей трейдинг или на седмична база. До кога ще има волатилност никой не знае. Та тези които възприемат света през процеси, които протичат във времето си харесват Алтерко. Те виждат растежа и изчисляват разликата между бъдещото очаквано от тях състояние и текущата цена. Гледат смятат и се кефят. Има и една група идиоти дето не знаят какво правят и просто цъкат с мишката на случаен принцип и задръстват форума с тъпотии. Та ти очевидно не разбираш от процеси във времето Иначе нямаше да се набиваш всяка втора компания която тръгне да фалира. Явно не разбираш и от стойност щото иначе нямаше как да държиш фалирала компания. Не съм достатъчно компетентен да разбера дали разбираш от воатилност, но след като Инта и Батя ти намекнаха някои неща явно и от това не разбираш. Така погледнато ти остава четвъртият метод, който не го препоръчвам на никой.
                        Осъзнаваш ли колко нелепа ти е тезата. Обвиняваш хората защо са инвестирали на места където печелят пари и ги критикуваш най-откровено защо не са вкарали пари там където ти си загубил много. Те хората да не са идиоти да се стремят да губят пари? Вместо да кажеш браво момчета, добре се справихте, аз следващият път няма да сбъркам ти искаш да ги караш да губят като теб? Вместо да се учиш от успешните ги критикуваш. Така ще продължиш да губиш много пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Алтерко дава най-важното за една борса. Нагледно доказателство, че на нея може и да се печели на пук на всички хейтъри. Това изобщо не е малко. Това дава възможност да участниците на пазара да се опитат да мислят с главите си и излязат от този ступор и колективна самохипноза. В последно време форума се беше превърнал в сборище не хейтъри, които се опитват да докажат на целият свят, че провал им не е заради тях а заради нещо друго. На тази борса може и да се печели, което е добре. Успех на съакционерите. Аз си въобразявам, че това тук е само началото. Да видим дали съм прав.
                          Нагледно докателство за дереджето и глупостта на БФБ.
                          Цялата борса спи, а едно дружеството, което прави крушки, които светват от смарт телефона (ако питам някой от притежателите, няма и да знаят къдете се произвеждат) прави фурор (с оборот колкото комисионната за емисията). Какъв дисонананс? Това се случва, точно защото няма кой да мисли. И цялата работа да излъцете 20-30 нови бройки в акцинерната таблица, като погледнете с толкова ще се е увеличила бройката.
                          Хората не са толкова глупави.

                          Коментар


                          • Алтерко дава най-важното за една борса. Нагледно доказателство, че на нея може и да се печели на пук на всички хейтъри. Това изобщо не е малко. Това дава възможност да участниците на пазара да се опитат да мислят с главите си и излязат от този ступор и колективна самохипноза. В последно време форума се беше превърнал в сборище не хейтъри, които се опитват да докажат на целият свят, че провал им не е заради тях а заради нещо друго. На тази борса може и да се печели, което е добре. Успех на съакционерите. Аз си въобразявам, че това тук е само началото. Да видим дали съм прав.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              А още сме 2ри ден откак се търгуват правата. ...
                              Горкият Хари ... ако се събуди и види числата в платформата, ще припадне. ... (Ако има платформа )
                              Както сте зaбелязали,
                              - обичам да казвам в такива случaи: Излетя като гълъбче ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                А още сме 2ри ден откак се търгуват правата. ...
                                Горкият Хари ... ако се събуди и види числата в платформата, ще припадне. ... (Ако има платформа )
                                Никаква платформа няма, може би играе само на демо ! Така и не дава отговор на въпроса има ли, имал ли е акции някога някъде !

                                Коментар

                                Working...
                                X