IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

    Преди една година са оповестили че тази седмица ще има IPO на LInk Mobility на цена от 47 крони и че Алтерко ще може да продава? Къде намери тази информация преди 1 година?
    Имах предвид, че преди година оповестиха сделката с норвежците, което щеше да има отражение върху бъдещите индивидуални отчети. Конкретната продажба на акциите на ipo-то е еднократен ефект, без значение за оценката на компанията. Малко ще им подобри кеша, но те и без това събраха колкото искат.

    Коментар


    • Пичове, можахте да оплюете акция поскъпнала за четири години от ИПО от 1.46 до 5.20. Отделно дадоха два добри дивидента. Ако това не ви кефи не знам какво. Трябват ни повече такива компании, но как да се листнат като прочетат форума и видят какво мислят инвеститорите. Какво да им дадат повече, че да са доволни. Ще бягат като дявол от тамян. Това е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        И в крайна сметка ако печелят - супер съм, ако губят - другите са виновни. (Поздрaви на dddd, обича да коментира тази тема)
        Тук очаквам да се случват много хубави работи в бъдеще, следователно много плюене ще има...
        Нормално е да загуби интерес, човека

        Коментар


        • В този форум отдавна гледаме едни хора да разиграват следните сценарии:

          Купили са си акции и те падат - егати мошениците, как ни лъжат
          Не са купили акции и те падат - егати пича съм, знаех си че така ще стане
          Купили са акции и те се качват - егати пича съм, знаех си че така ще стане
          Не са купили акции и те се качват - егати борсата, тия са имали вътрешна информация

          И в крайна сметка ако печелят - супер съм, ако губят - другите са виновни. (Поздрaви на dddd, обича да коментира тази тема)
          Тук очаквам да се случват много хубави работи в бъдеще, следователно много плюене ще има...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Момчета, мисля че търсите под вола теле. !
            Аз вече не търся нищо тук, ма за всеки разумен е ясно че навсякъде под воловете на бфб има теле.
            Явно става ясно че и тук има такова, поне откъм коректност. И надали с нещо се различават от останалите в това отношение.
            Дано поне Ви излязат сметките с тия мажоритари откъм кадърност и професионализъм, че много бъдещи надежди сте натоварили.

            Гледам все в началото на форума тая тема, явно иде дума за наш Амазоний дето ще изтегли цялата борса за косата от тресавището
            Трудна работа - ма да пожелаем успех !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
              https://finansavisen.no/nyheter/bors...bility-pa-bors
              "Siri Knutsen Vosgraff
              08:28 - 13 Oct. | Updated 08:42 - 13 Oct.
              As it became known a week ago, Link Mobility will now be on the stock exchange again."

              https://newsnreleases.com/2020/10/06...tock-exchange/ LINK Mobility plans NOK 2.5 billion IPO on the Oslo Stock Exchange

              Press Release October 6, 2020

              Мениджмънта и собстввениците казвате не са знаели за това още преди 10 дена поне и снощи съм им съобщили? Дообре
              Защо не са го оповестили ли, нямам идея, сигурно за да може онзи техен фонд и други инсайдъри да си купят правата ниско, както казаха на брифинга, за да му се изплатят, вероятен сценарии, но това не ме интересува! ТРЯБВАШЕ да го обявят преди предлагането да започне!
              Kaкво е трябвало да обявят, че имат дял в Link-a ли?,- това са го обявили, че смятат да участват в IPO-то ?
              А ако това IPO не е успешно какво ще свирите тогава - защо ни подведоха че им купихме акции ?
              Ей не се правете на палячовци, ей !!!
              Продали сте - продали. Не ви харесва - Идете си купете Хим, пиб ихлбл и други. Шитове бол
              Ама да се правите на палячовци - няма голям смисъл
              Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Интересна теза защитваш, че двамата основни акционери са се прецакали, че са си продали правата на 0.13лв, така ли? Направете агитка в защита на техните права

                Тук въпросът е компанията и екипът ѝ могат ли да поддържат този стремителен темп на развитие, аз считам че могат, но времето ще покаже.
                Тезата ми е че ако трябваше да се платят по 40 стотинки на право, нямаше да се намерят достатъчно нови акционери и предлагането щеше да е неуспешно без стимул да направиш добра печалба още в първата седмица. Според мен повечето нови акционери ще са свързани с един от членовете на СД и негови доверители (нека да изчакаме да видим), а той със сигурност е имал тази информация преди всички нас.

                Коментар


                • https://finansavisen.no/nyheter/bors...bility-pa-bors
                  "Siri Knutsen Vosgraff
                  08:28 - 13 Oct. | Updated 08:42 - 13 Oct.
                  As it became known a week ago, Link Mobility will now be on the stock exchange again."

                  https://newsnreleases.com/2020/10/06...tock-exchange/ LINK Mobility plans NOK 2.5 billion IPO on the Oslo Stock Exchange

                  Press Release October 6, 2020

                  Мениджмънта и собстввениците казвате не са знаели за това още преди 10 дена поне и снощи съм им съобщили? Дообре
                  Защо не са го оповестили ли, нямам идея, сигурно за да може онзи техен фонд и други инсайдъри да си купят правата ниско, както казаха на брифинга, за да му се изплатят, вероятен сценарии, но това не ме интересува! ТРЯБВАШЕ да го обявят преди предлагането да започне!
                  IM d best

                  Коментар


                  • Батя, ти не си разполагал с информацията и въпреки това си взел правилно решение, но други, предполагам, не са и са продали. Случаят не го следя, но със сигурност мога да кажа, че на БФБ има инфомационно затъмнение в сравнение с истинските борси ... трябва да се взимат мерки, не знам КФН ли , друг ли ..
                    Last edited by petyob; 14.10.2020, 11:06.

                    Коментар


                    • Интересна теза защитваш, че двамата основни акционери са се прецакали, че са си продали правата на 0.13лв, така ли? Направете агитка в защита на техните права

                      Тук въпросът е компанията и екипът ѝ могат ли да поддържат този стремителен темп на развитие, аз считам че могат, но времето ще покаже.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Момчета, мисля че търсите под вола теле. От Алтерко нямат интерес да спотайват информация, която би засилила интереса към предстоящото им предлагане. И да, аз лично нямах инфо, че ще излезе такава новина, но си купих доволно количество права на 13 ст. Перспективите пред компанията, които очертава мениджмънта й в проспекта, ми бяха достатъчни. Още повече, че този мениджмънт вече доказа, че изпълнява обещанията и прогнозите си.
                        Мисля и че не е случайно, че новината е публикувана в Екстри толкова късно снощи.. предполагам че веднага след като са получили потвърждение, са искали да я обявят сред общността.
                        Съжалявам, че не сте преценили добре тази компания и възможността която се предостави! На мен също ми се е случвало многократно да правя такива пропуски.. Не намирам обаче особен смисъл да хейтя в такъв момент, по скоро се мотивирам следващия път да бъда по-старателен в анализа си и да бъда нащрак

                        Успех в търговията!
                        Да разбирам че тази информация не е била съществена и не е трябвало да се оповести преди предлагането?
                        От Алтерко имат интерес да мине увеличението и това става много лесно, когато двамата големи акционери обещаят на друг член на СД (и на други лица консултирани от него) да им продадат на цена от 13 стотинки и седмица по-късно да оповестят информацията за потенциални 5 млн. кеш от продажбата на акции, която разбира се е доста съществена. Лесно е да правиш инвестиции, когато са ти гарантирали печалба още преди да си внесъл парите по набирателната сметка.
                        Иначе поздравления че си купил на 13 стотинки, но в случая няма как да направиш по-добър анализ (да разполагаш с вътрешна информация както Съвета на Директорите).

                        Коментар


                        • Момчета, мисля че търсите под вола теле. От Алтерко нямат интерес да спотайват информация, която би засилила интереса към предстоящото им предлагане. И да, аз лично нямах инфо, че ще излезе такава новина, но си купих доволно количество права на 13 ст. Перспективите пред компанията, които очертава мениджмънта й в проспекта, ми бяха достатъчни. Още повече, че този мениджмънт вече доказа, че изпълнява обещанията и прогнозите си.
                          Мисля и че не е случайно, че новината е публикувана в Екстри толкова късно снощи.. предполагам че веднага след като са получили потвърждение, са искали да я обявят сред общността.
                          Съжалявам, че не сте преценили добре тази компания и възможността която се предостави! На мен също ми се е случвало многократно да правя такива пропуски.. Не намирам обаче особен смисъл да хейтя в такъв момент, по скоро се мотивирам следващия път да бъда по-старателен в анализа си и да бъда нащрак

                          Успех в търговията!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                            Че те го оповестиха преди година, ама кой да чете.
                            Преди една година са оповестили че тази седмица ще има IPO на LInk Mobility на цена от 47 крони и че Алтерко ще може да продава? Къде намери тази информация преди 1 година?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                              Сделка с Link Mobility Group Чудесно! А защо не го оповестиха преди седмица?
                              Тия си плачат за глоби за ТЪРГОВИЯ С ВЪТРЕШНА ИНФОРМАЦИЯ, а може би е добре да се провери дали и някои други "специалисти", примерно и от този форум, не са разполагали с този "задълбочен анализ" преди всички други!
                              И аз си мислех същото. Как така някои лица разполагащи с тази информация си купиха права на 13 стотинки? Съмнявам се да не са имали тази информация преди старта на търговията с права. И защо не го споменагха на срещата? Затова пазара ни е в такова състояние. КФН какво прави или действат само като им наредят отгоре?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                                Сделка с Link Mobility Group Чудесно! А защо не го оповестиха преди седмица?
                                Тия си плачат за глоби за ТЪРГОВИЯ С ВЪТРЕШНА ИНФОРМАЦИЯ, а може би е добре да се провери дали и някои други "специалисти", примерно и от този форум, не са разполагали с този "задълбочен анализ" преди всички други!
                                Че те го оповестиха преди година, ама кой да чете.

                                Коментар

                                Working...
                                X