IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    А, вие като какъв пъдите хора от форума? Мариан ясно, той е работник в Инвестор и модератор, има право да пъди и квалифицира, да казва кой да пише, кой да не пише. Всеки пише според познанията си и опита, аз съм казал какво мисля, а вие щом знаете повече кое е вярно и кое не е - кажете го. Така само - вие не знаете, не пишете, аз знам, но няма да кажа е без смисъл. Не всички сме като вас да знаем как да се смята растеж в бъдеще време.
    Апропо да припомним. Днес има статия в Капитал мисля - продават терени на Спарки, поне имат имоти. Също влезе в Софикс без да заслужава и да им е мястото. Някой да излезе и да обясни, какъв бизнес има Лешерко, какво ще продава на следващия Черен петът? Същата ли стока? Защото пак казвам,, това е първото ниво, тези сглобки на ел табло да светва през тепефон, Теси бойлерите преди 3-4 г мисля им беше рекламата го превеха това. Това не е нещо което ще ти даде растеж и продажби в бъдеще време, камо ли капитализация 127 МИЛИОНА.
    Не сте ме разбрали правилно. Никого не гоня. Просто размислите ви от доста дълго време задимяват цялата страничка по темата Алтерко. Няколко от съфорумците многократно обръщат внимание на разработките и успехите в продуктовата линия на дружеството, но вие продължавате да си управлявате крушката от телефона. Излезте от рамката, която усещам, че сам сте си поставили и разгледайте първоначално сайта на Shelly, прочетете отчетите на дружеството, както и прозрачността, с която работят в период различен от 1 година. Няколко от колегите многократно са ви представяли източници за анализ. Необходимо е просто да прочетете! Подчертавам, не искам да гоня никого. Не искам и да твърдя, че Алтерко е най-добрата компания или че всеки трябва да има акции тук. Просто правете разлика между кон и кокошка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Здравей. Трейдинга и Роботикс не са публични дружества и мисля че не са длъжни да обявяват каквото и да е в рамките на закона информация. Не си престанала да търсиш под вола теле .
      а Донев Инвестмънт е публично дружество и за това обявява като търгува Софарма - така ли си мислиш?
      IM d best

      Коментар


      • Според мен промяната в цената не е непременно основание за сделка. По-важното е накъде ще тръгне цената след сделката и това е въпроса за 1млн. В този ред на мисли много не мърдам, но това не пречи да си трупам загуби..все пак потънах по-малко от Софикс и това ми създава някакво фалшиво усещане за спокойствие

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение


          Прощавайте, считам, че въобще не сте наясно с какво се занимава групата на Алтерко. Моля ви, запознайте се с дейността и ако и след това мнението ви не се е променило след това пишете небивалици. Не съм от активните потребители, които пишат във форума, вероятно рядко имам какво да кажа на обществеността от инвеститори, но считам че вие пък съвсем няма с какво да допринесете на групата. Поздравления на мениджмънта на дружеството и на последователността, с която изпълняват и преследват целите си!
          А, вие като какъв пъдите хора от форума? Мариан ясно, той е работник в Инвестор и модератор, има право да пъди и квалифицира, да казва кой да пише, кой да не пише. Всеки пише според познанията си и опита, аз съм казал какво мисля, а вие щом знаете повече кое е вярно и кое не е - кажете го. Така само - вие не знаете, не пишете, аз знам, но няма да кажа е без смисъл. Не всички сме като вас да знаем как да се смята растеж в бъдеще време.
          Апропо да припомним. Днес има статия в Капитал мисля - продават терени на Спарки, поне имат имоти. Също влезе в Софикс без да заслужава и да им е мястото. Някой да излезе и да обясни, какъв бизнес има Лешерко, какво ще продава на следващия Черен петът? Същата ли стока? Защото пак казвам,, това е първото ниво, тези сглобки на ел табло да светва през тепефон, Теси бойлерите преди 3-4 г мисля им беше рекламата го превеха това. Това не е нещо което ще ти даде растеж и продажби в бъдеще време, камо ли капитализация 127 МИЛИОНА.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

            Защото няма кой знае колко акции за продаване. ....
            Чета толкова небивалици и се чудя какво да напиша. Хем си казвам няма да се ядосвам на глупостите дето се пишат, хем пак решавам че има смисъл. Това увеличение на капитала го чакам от началото на годината и все се чудех само аз ли виждам тази възможност на масата. Аз такава възможност не съм виждал на нашия пазар от много години. Е мина увеличението и виждам, че не съм бил само аз.

            Когато видиш една компания дето прави CAGR от над 70% за последните 3 години, после за шестмесечието расте със 100% спрямо 6-месечието на предходната година, виждаш че работи с грубо 30% ЕБИТДА марж. Знаеш какви са оценките на технологичните компании по земята, дето никога не са виждали печалба, а пазарът ги оценва на по 10-20, че дори и 100 пъти продажби (Snowflake).
            2015 *** 139
            2016 *** 3,820
            2017 *** 7,374
            2018 *** 10,949
            2019 *** 21,039
            Това са продажбите на джаджи. За 9-месечието вече са продали повече отколкото за цялата предходна година. Нужно ли е някой да го смели това, за да си направиш труда да разиграеш няколко варианта за следващите години. Дружество в сектор, който прогнозите са да расте с над 30% годишно през следващите 5 години, това е 30% средно! Добрите растат с повече, а очевидно Алтерко са от добрите.

            Разбирам, че някои виждат дадена възожност, други не. Ама достойноство е хубаво да има човек. И да не плюете малкото добри примери на нашия пазар.

            п.п. Разбира се, риск има и може да се провалят. Това винаги го има на масата. И не трябва да се забравя. Но засега не изглежда толкова голям този риск според мен.
            Last edited by BSEtrader; 04.12.2020, 16:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Грую, тезата ти би сработила в случай, че следващите отчети са като предходните или с влошаване. Какво би се случило при постоянно подобряващи се отчети? Възможно ли е така наречената от теб цаца да види годишният консолидиран отчет и да си каже, че цена от 7 лева изобщо не е скъпа. През цялото време обсъждаш усещанията си за движението на цената на акцията, но не и растежа и стойността на компанията. Правил ли си опити да си сметнеш годишният отчет и да съпоставиш с други компании? Не може цената на акцията да се разглежда разкачена от компанията. Много добре разбирам тезата ти. Усещаш,че цената скочи твърде много и трябва да падне. Но ако стойността е скочила повече от цената или цената още не е догонила стойността, то усещането ти е безпредметно. Затова ти давам идея да сметнеш стойността на компанията и да съпоставиш с цената. Така усещанията ти ще придобият стойност и полезност. Това не е заяждане. Просто ти давам възможност да се замислиш и разбереш какво говорят другите. Успешна търговия.
              Не само това, никой не знае на къде ще тръгне цената на каквото и да е. Има според мен обаче една основна грешка която правят повечето инвеститори включително и аз, а тя е че при възходящ тренд много хора продават за да реализират малка печалба вместо да купуват, както и обратното - при спад бързат да купят защото смятат че това е дъното и че купуват изгодно, но това е заблуда. Лично при мен става така че поскъпващите акции стават още по - скъпи , а тези които поевтиняват - още по- евтини, колкото и подценени да изглеждат. Това си е мое мнение разбира се и не е препоръка за нищо.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                Бай Груйоо, това дето приказваш за Софикс, да не говорим за Франкфурт, Хима преди 13 г. щепе да ходи в Лондон, са слагане на тигана преди рибата. Тука няма риба. Няма стока, продукция ли е - те ли я произвеждат, или стоки продават не знам, но тези стоки - да ти се отварят курниза или да ти светва крушката или телевизра през телефона (всед едно телефона ти е дистанционно) не е бизнес , които може да ти осигури продажби след 1-2-3 г. Това е първото ниво, което е лесно за влизане и като тях има десетки само в Б-я вероятно, по света и Китай сигурно са хиляди, които правят същата стока, нещо като дето са хиляди които правят и лаптопи и смартфони - марки и прозиводители колкото искаш. Тука за да си на пазара и да има какво да продаваш ти трябва иновация, която за да я правиш трябва да имаш милиарди, да имаш база от клиенти за милиарди, да може да налагаш тенденции и т.н. АКо сега някой купува "смарт" крушка която светва през телефона, само след 6 месеца същият ще се псува, че е купил таково дъми устройство и ще иска да може да му говори и то да изпълнява желания. Преди да имаш бизнеса/продукта, да мислиш за Софикс е абсурдно.
                Ама те си знаят. Аз знам само, че това е грешен път без изход.
                Да отговоря и на човека, дето казва, че трябвало такива още 10 дружества. Ами то ги има да се огледа малко - Птичият грип какво е? Не беше ли дружество спасения за БФБ? Ами ТСБ, 11К, Сирма , ами Радиаторите с дивиденти по 4 пъти в годинта, са все дружества които ги сложига във витрината на БФБ - те не са ли идеални? Или сега излиза, че само Лешерко е идеално, всичко друго е шит?

                Прощавайте, считам, че въобще не сте наясно с какво се занимава групата на Алтерко. Моля ви, запознайте се с дейността и ако и след това мнението ви не се е променило след това пишете небивалици. Не съм от активните потребители, които пишат във форума, вероятно рядко имам какво да кажа на обществеността от инвеститори, но считам че вие пък съвсем няма с какво да допринесете на групата. Поздравления на мениджмънта на дружеството и на последователността, с която изпълняват и преследват целите си!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Ако си прав че вдигането е заради това, а не заради убийствения скок на продажбите с 300% покрай черния петък, то защо сега цената не е пак 6 лева натисната от продавачите?

                  п.п. Хората обявяват че за 4 дни промоция са продали повече стока отколкото миналата година за цялото последно тримесечие барабар с тогавшния черен петък, ама ти си изненадан пак
                  Защото няма кой знае колко акции за продаване. Не забравяй че основната част от пакета при увеличението на капитала беше закупена от свързани лица и техни приятели на база вътрешна информация. Най-вероятно има и договорка да не се продава, докато не се появи голям чуждестранен инвеститор. А дотогава ще се поддържа цената, защото няма никой голям, който да може да натисне. Това, което мен ме притеснява е че както Някой влезе с вътрешна информация, така и ще опита да излезе с вътрешна информация, ако нещата се влошат. А за всички пишеши във форума, ще останат само мечтите за възвращаемост. Накратко, важен е не само бизнеса, но и корпоративното управление. Най-големия абсурд е че Алтерко с сред номинираните за тазгодишните награди на асоциацията на ДВИ-тата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Грую, тезата ти би сработила в случай, че следващите отчети са като предходните или с влошаване. Какво би се случило при постоянно подобряващи се отчети? Възможно ли е така наречената от теб цаца да види годишният консолидиран отчет и да си каже, че цена от 7 лева изобщо не е скъпа. През цялото време обсъждаш усещанията си за движението на цената на акцията, но не и растежа и стойността на компанията. Правил ли си опити да си сметнеш годишният отчет и да съпоставиш с други компании? Не може цената на акцията да се разглежда разкачена от компанията. Много добре разбирам тезата ти. Усещаш,че цената скочи твърде много и трябва да падне. Но ако стойността е скочила повече от цената или цената още не е догонила стойността, то усещането ти е безпредметно. Затова ти давам идея да сметнеш стойността на компанията и да съпоставиш с цената. Така усещанията ти ще придобият стойност и полезност. Това не е заяждане. Просто ти давам възможност да се замислиш и разбереш какво говорят другите. Успешна търговия.
                    Добре, 4Д, като си рекъл хоп, вземи и скочи - много е тъпо това с наставническото поведение и менторстване без причина. Застани поне веднъж с числа, а не с общи приказки. примерно - считам, че акцията ще стане 10 кинта, защото основните ѝ пиъри в Румъния, Хърватия и Полша се търгуват на Хикс по Ебитда, а форуърд ебитдата тук е еди колко си милиона, като махнем уан оф ефектите, затова моята прогоза е за стронг бай и т.н. Ама не, такова нещо няма, има само общи приказки, което не е ок!

                    Да припомня ли, че изрових сума ти данни за сравнение между Спиди и Еконт, за да покажа къде сме ние и защо цената ще продължи да расте, но и там получих само бодряшки фрази и дали съм знаел как се смята ентърпрайз валю - ми знам, отлично знам, още някога от икономическия техникум го знам Та малко повече конректика не би навредила на никого, напротив, би спомогнала още цаца да се яви тук, ерго, да качи цената на акциите ви, от което само може да спечелите! Ма пък срамът от това да се покажете като човек, който също греши, особено ако прогнозите не излязат, сигурно е влудяващ - те затвао бяха и постовете вчера!

                    И да, аз харесвам всички мнения, без трибуквените и "бегай бе, голтак, ти ли разбираш повече от г-н еди кой си" - както казах, точно заради такива мнения се зароди интереса ми към Спиди, което си считах за балоняк на 50 кинта. Оказа се, че не е точно балоняк, за което благодаря на всеки, писал в темата!

                    Ето толкова е просто да превърнем отново форума в едно място за обмяна на идеи
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Много просто, защото цацата все още държи и се ослушва, за да не се мине, като продалите на 5 лева (ако имах, и аз щях да продам на 5 лева, което, при сегашната реалност, би било грешка - казвам само какво бих направил аз). Ако няма нов напън, който да качи цената от 7 на 8 лева, цацата ще започне лекичко да продава, за да иде някъде другаде, в друго "вървежно" дружество, дето сега се вдига - пиб, хим, каквото се сетиш, без значение, щото цацата най-мрази да не се мине и да не реализира виртуална печалба (и аз съм цаца, да не помислите, че се изключвам).

                      Ето сега ще кажа добра дума - явно меринджеите тук следват определена цел, вероятно възможността да продадат пакет на по-висока цена, ерго, правят всичко по силите си за максимална прозрачност (влизане в Софикс би било супер за пред външен инвеститор, незапознат колко ни е насран водещият индекс, но хей, това все пак е водещият борсов индекс на държава-членка на ЕС, нали), въпросът е дали ще им стигнат силите и дали изобщо ще има такава сделка (лично усещане). Засега действат умно и гърмят патроните правилно - колко патрона имат и каква е точната им цел са двата въпроса, на които всеки сам трябва да си намери отговора. Щото примерът със Сирма и шефчетата, дето купуваха като луди по 90 стинки май беше, само за да видим капитулация на 40 стинки малко по късно и сегашната цена от 55 все още е доста пресен...

                      Разбора се, може всичко да е супер, нашият пазар да е логичен, хората да си работят супер (апропо, колко служители имат Алтерко и дъщерните им - може би са го писали в проспекта си) и аз да съм прост(о) заядлив хейтър - ще видим

                      Не е препоръкЪ
                      Бай Груйоо, това дето приказваш за Софикс, да не говорим за Франкфурт, Хима преди 13 г. щепе да ходи в Лондон, са слагане на тигана преди рибата. Тука няма риба. Няма стока, продукция ли е - те ли я произвеждат, или стоки продават не знам, но тези стоки - да ти се отварят курниза или да ти светва крушката или телевизра през телефона (всед едно телефона ти е дистанционно) не е бизнес , които може да ти осигури продажби след 1-2-3 г. Това е първото ниво, което е лесно за влизане и като тях има десетки само в Б-я вероятно, по света и Китай сигурно са хиляди, които правят същата стока, нещо като дето са хиляди които правят и лаптопи и смартфони - марки и прозиводители колкото искаш. Тука за да си на пазара и да има какво да продаваш ти трябва иновация, която за да я правиш трябва да имаш милиарди, да имаш база от клиенти за милиарди, да може да налагаш тенденции и т.н. АКо сега някой купува "смарт" крушка която светва през телефона, само след 6 месеца същият ще се псува, че е купил таково дъми устройство и ще иска да може да му говори и то да изпълнява желания. Преди да имаш бизнеса/продукта, да мислиш за Софикс е абсурдно.
                      Ама те си знаят. Аз знам само, че това е грешен път без изход.
                      Да отговоря и на човека, дето казва, че трябвало такива още 10 дружества. Ами то ги има да се огледа малко - Птичият грип какво е? Не беше ли дружество спасения за БФБ? Ами ТСБ, 11К, Сирма , ами Радиаторите с дивиденти по 4 пъти в годинта, са все дружества които ги сложига във витрината на БФБ - те не са ли идеални? Или сега излиза, че само Лешерко е идеално, всичко друго е шит?

                      Коментар


                      • Грую, тезата ти би сработила в случай, че следващите отчети са като предходните или с влошаване. Какво би се случило при постоянно подобряващи се отчети? Възможно ли е така наречената от теб цаца да види годишният консолидиран отчет и да си каже, че цена от 7 лева изобщо не е скъпа. През цялото време обсъждаш усещанията си за движението на цената на акцията, но не и растежа и стойността на компанията. Правил ли си опити да си сметнеш годишният отчет и да съпоставиш с други компании? Не може цената на акцията да се разглежда разкачена от компанията. Много добре разбирам тезата ти. Усещаш,че цената скочи твърде много и трябва да падне. Но ако стойността е скочила повече от цената или цената още не е догонила стойността, то усещането ти е безпредметно. Затова ти давам идея да сметнеш стойността на компанията и да съпоставиш с цената. Така усещанията ти ще придобият стойност и полезност. Това не е заяждане. Просто ти давам възможност да се замислиш и разбереш какво говорят другите. Успешна търговия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                          Гаф след гаф и нарушения постилат пътя на Алтерко на борсата! „Алтерко Роботикс“ ЕООД и „Алтерко Трейдинг“ ЕООД са 100% дъщерни дружества!
                          На нито едно от 7те ОСА на Алтерко не е взимано решение за обратно изкупуване на акции!
                          Много странно до кога КФН ще си затваря очите?

                          Здравей. Трейдинга и Роботикс не са публични дружества и мисля че не са длъжни да обявяват каквото и да е в рамките на закона информация. Не си престанала да търсиш под вола теле .
                          Last edited by MrSi; 04.12.2020, 16:00.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Гаф след гаф и нарушения постилат пътя на Алтерко на борсата! „Алтерко Роботикс“ ЕООД и „Алтерко Трейдинг“ ЕООД са 100% дъщерни дружества!
                            На нито едно от 7те ОСА на Алтерко не е взимано решение за обратно изкупуване на акции!
                            Много странно до кога КФН ще си затваря очите?


                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                              Ако си прав че вдигането е заради това, а не заради убийствения скок на продажбите с 300% покрай черния петък, то защо сега цената не е пак 6 лева натисната от продавачите?

                              п.п. Хората обявяват че за 4 дни промоция са продали повече стока отколкото миналата година за цялото последно тримесечие барабар с тогавшния черен петък, ама ти си изненадан пак
                              Много просто, защото цацата все още държи и се ослушва, за да не се мине, като продалите на 5 лева (ако имах, и аз щях да продам на 5 лева, което, при сегашната реалност, би било грешка - казвам само какво бих направил аз). Ако няма нов напън, който да качи цената от 7 на 8 лева, цацата ще започне лекичко да продава, за да иде някъде другаде, в друго "вървежно" дружество, дето сега се вдига - пиб, хим, каквото се сетиш, без значение, щото цацата най-мрази да не се мине и да не реализира виртуална печалба (и аз съм цаца, да не помислите, че се изключвам).

                              Ето сега ще кажа добра дума - явно меринджеите тук следват определена цел, вероятно възможността да продадат пакет на по-висока цена, ерго, правят всичко по силите си за максимална прозрачност (влизане в Софикс би било супер за пред външен инвеститор, незапознат колко ни е насран водещият индекс, но хей, това все пак е водещият борсов индекс на държава-членка на ЕС, нали), въпросът е дали ще им стигнат силите и дали изобщо ще има такава сделка (лично усещане). Засега действат умно и гърмят патроните правилно - колко патрона имат и каква е точната им цел са двата въпроса, на които всеки сам трябва да си намери отговора. Щото примерът със Сирма и шефчетата, дето купуваха като луди по 90 стинки май беше, само за да видим капитулация на 40 стинки малко по късно и сегашната цена от 55 все още е доста пресен...

                              Разбора се, може всичко да е супер, нашият пазар да е логичен, хората да си работят супер (апропо, колко служители имат Алтерко и дъщерните им - може би са го писали в проспекта си) и аз да съм прост(о) заядлив хейтър - ще видим

                              Не е препоръкЪ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                                Все пак заради тези 20 000 хил. акции средната цена се вдигна от 6,28 на 6,94 на 2-ри декември.
                                На около 6 лв мина пакет от около 50 хил акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X