IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
    9 лв е на прага.
    Накацаха някакви грозни мечки и върнаха цената ..
    Не е препоръка

    Коментар


    • 9 лв е на прага.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

        2009 г. един колега ми сподели, че всичко което са инвестирали в Сърбия и Македония останало закопано там, но много хубаво станало, че в България има пенсионни и договорни фондове, както и много финансовонеграмотни и заблудени дребни инвеститори, но с пари и чуждите фондове с милярди активи успели върху тях да разпродадат и да се махнат от пазара преди всичко да потъне! Жалко е, но установявам, че е факт и днес!
        И да добавя, част от учредителите разпродават, а дребни инвеститори със спестявания от заплата купуват - това е ужасно!!!
        Защо да е ужасно. Спестяваш от баничка и забогатяваш. Хем и не дебелееш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

          ..И да добавя, част от учредителите разпродават, а дребни инвеститори със спестявания от заплата купуват - това е ужасно!!!
          Ако не продаваха.Пак щеше да ревеш-стискат се,само за себе си мислят В Алтерко голям продаде на 6,5лв за 3 дни-8,5лв.Коментар...?
          Last edited by 0; 16.01.2021, 17:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
            Може и това Скоти:
            https://youtu.be/l0U7SxXHkPY

            Коментар


            • https://m.youtube.com/watch?v=N31bHfgDIA0

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Как ще я закриваме бе, тъкмо потръгна малко! Започнах да си припомням какво е жива търговия и в края на сесията очите ми да започват да се премрежват от умора. Ама няма лошо, като пада лев
                Нека си се търгува и тук и в Германско.. тъкмо ще гледат Харита и Груйчовци как се оценява растежа компания с добър мениджмънт на Запад
                2009 г. един колега ми сподели, че всичко което са инвестирали в Сърбия и Македония останало закопано там, но много хубаво станало, че в България има пенсионни и договорни фондове, както и много финансовонеграмотни и заблудени дребни инвеститори, но с пари и чуждите фондове с милярди активи успели върху тях да разпродадат и да се махнат от пазара преди всичко да потъне! Жалко е, но установявам, че е факт и днес!
                И да добавя, част от учредителите разпродават, а дребни инвеститори със спестявания от заплата купуват - това е ужасно!!!
                Last edited by buyvalue; 15.01.2021, 21:12.
                IM d best

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Ами освен да закриваме нашата борса и сериозните компании барабар с нас инвеститорите да се местим във Франкфурт !
                  Как ще я закриваме бе, тъкмо потръгна малко! Започнах да си припомням какво е жива търговия и в края на сесията очите ми да започват да се премрежват от умора. Ама няма лошо, като пада лев
                  Нека си се търгува и тук и в Германско.. тъкмо ще гледат Харита и Груйчовци как се оценява растежа компания с добър мениджмънт на Запад

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    А сега де, Алтерко повлече крак

                    Телелинк Бизнес Сървисис Груп АД-София Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 17:17
                    Уведомление за решение за проучване на възможностите за допускане на акциите на ТБСГ на Франкфуртската фондова борса.
                    Прикачени файлове: Uvedomlenie
                    Ами освен да закриваме нашата борса и сериозните компании барабар с нас инвеститорите да се местим във Франкфурт !

                    Коментар


                    • А сега де, Алтерко повлече крак

                      Телелинк Бизнес Сървисис Груп АД-София Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 17:17
                      Уведомление за решение за проучване на възможностите за допускане на акциите на ТБСГ на Франкфуртската фондова борса.
                      Прикачени файлове: Uvedomlenie

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        Значи първо май вече с 150 милиона капитализация, за цялата история няма и 100 милиона лева реализирани нали? Счетоводно още нямат 100 милиона приходи за цялата си истроия, така ли е?
                        Вие вече смятате за 200 милиона да прави годишни? Как да стане?
                        Второ, такива маржове от 30-40% са за иновативен софтуер, такъв марж няма при продажба на смарт крушки или релета, Те може такива да ви ги приказват, но трябва да си знаете, че ви лъжат. Няма такъв марж. Пълни фантазии, при комодити стоките, маржовете само падат, докато се изпилят до 2-3%. Затова да си знаете, че ОХ и АХ идва.
                        Сега разбрах защо си се ушил на пибанката...тя раздала милиарди левовЕ кредити, пък да струва толкова малко. Ахахаха. Професор Каро Втори.

                        Ще дам пример за един продукт от следващото след продуктите на Алтерко ниво (не е ритейл):
                        Производствена цена - 18€ по цени за 1000 бройки в България (където всичко е скъпо).
                        Такси и лицензи (стека не е собствена разработка, а ползва готов) - 25€ (всеки може да си купи devkit за 5к €, в ебая изпадат и за няколко стотачки, сертифицирането е по-дебело).
                        Цена на едро - 95€ (без ДДС)
                        Цена в немските онлайн магазини (в България не се предлага) - 158-190€

                        Не знам дали при Алтерко е така, та не е препоръка.

                        Коментар


                        • Mили спомени, успях да купя БТК срещу компенсаторки в диапазона 0,80 - 1,16 лв./акция по схема "ветрило", като бях купил боновете на о,30 лв. Ех, какво време беше, красота!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                            Спечелилите тук заслужават. Честито!
                            Както и общия подем в Доверие, Агрия и може би Албена ще се включи.
                            Хубаво става, иначе ядрото на родния спекулант отиваше на твърде тежка вегетация след 3 години срив на SOFIX.

                            Аз както винаги го играя не по врат и по шия. Например при БТК срещу КИ всички купуваха аз ги шортих…. и т.н. (става като имаш чужди КЗ на твое име и кажеш, че си взел БТК, а си взел друго и му ги водиш БТК на хартия, а ги няма, реално носих риска на БТК в мене си, като застраховател
                            Не се сещам за 1 път да съм бил с модерните акции …..
                            Явно така ще си карам, тра-ла-ла-ла. Явно не обичам да плувам в група, но късмета засега ме води за ръчичка, да видим към кое блато
                            И аз шортих компенсаторките навремето, но по-професионално, т.е. без да подвеждам никого във фиктивни сделки. Просто купих акции на бтк без да имам компенсаторки, после купих компенсаторки няколко дни по-късно. Бях в забава по сделката и ип-то ми се сърди малко, но всичко си мина и замина.

                            Коментар


                            • Спечелилите тук заслужават. Честито!
                              Както и общия подем в Доверие, Агрия и може би Албена ще се включи.
                              Хубаво става, иначе ядрото на родния спекулант отиваше на твърде тежка вегетация след 3 години срив на SOFIX.

                              Аз както винаги го играя не по врат, а по шия. Например при БТК срещу КИ всички купуваха аз ги шортих…. и т.н. (става като имаш чужди КЗ на твое име и кажеш, че си взел БТК, а си взел друго и му ги водиш БТК на хартия, а ги няма, реално носих риска на БТК в мене си, като застраховател
                              Не се сещам за 1 път да съм бил с модерните акции …..
                              Явно така ще си карам, тра-ла-ла-ла. Явно не обичам да плувам в група, но късмета засега ме води за ръчичка, да видим към кое блато и гейм овър
                              Last edited by oslo; 15.01.2021, 16:04.

                              Коментар


                              • Българската Tesla, от "дрънкулки в гаража" до БФБ и Франкфурт

                                Коментар

                                Working...
                                X