IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук пък как не излезе някой да си признае какъв глупак е бил като е оплюл акцията от 4 до 12 лв. И то за седем месеца. И то не на ексел, а всеки който е искал да продаде, може за го направи. Ама Бай Ганю не ще да си признае.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение
      Хайде изпревари и ХИМ по капитализация.


      Навеждам глава и си признавам, че когато преди 1г. дддд на едно кафе ми сподели виждането си, че това може да стане(кап.Алтерко > кап.Химимпорт) си казвах - дано, ама Господи какъв мечтател?!?!
      Поздравления за очакванията и мечтите дано се сбъднат всички!!!

      п.п. без политичеките - там продължавам да смятам, че не е прав
      Last edited by tony1975; 07.04.2021, 14:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

        Грую.ти и Хари се държите като малки деца-моята майка е най-хубава,моят татко е най-силен.Когато фактите говорят.......Един голям руски менаджер бе казал....Като си умен,защо си беден?Няма смисъл да ти го превеждам.Това ти го пиша с добри чувства....погледни фактите-те показват кой е прав за момента,Мой приятел казваше за споровете с клиентите-искаш да си прав или да правиш пари!?!Аз излязох от тук на около 10,8лв.с добър профит,но очевидно съм сбъркал.И не куткудякам постоянно колко съм гОлЕм
        Хубаво мнение, благодаря, приемам всички критики и не се смятам за безгрешен! Голям не съм други са професионалните инвеститори тук, но и беден не съм - всъщност, много е вероятно стандартът ми на живот да е много по-добър от на 90% от акционерите тук. И да, за момента аз греша - не просто греша, греша катастрофично - за разлика от много други нямам мания за непогрешимост и винаги се старая да гледам реално на нещата. Обаче ми мирише от километри на постановка, тип онази с Каролев и една банка с едни туитове и една цена, дето сега е 4-5 пъти по-ниска. Да видим, да видим, нека аз да греша (все пак не съм сложил пари тук, то няма и как де, при липса на къси на бфб, заложил съм само по една хубава бутилка уиски с $ за резултатите от продажбите за тази година - евала му правя, може да се бъзикаме иначе, но се оказа с топки!), а вие всички да сте прави - никога не съм завиждал на чужд успех и едва ли някога ще завиждам. Успех на държащите тук и все напред и нагоре. Ето, самобанирам се до края на този месец в тази тема и можете да си пишете на спокойствие, няма да ви преча, аз моето за пиесата и режисьора съм си го казал. Бъдете здрави!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Хайде изпревари и ХИМ по капитализация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Благодаря за мнението - рядко срещано в тази тема, която все повече заприличва на чичовите адепти с тяхното НАЙ и нищо повече - даже Батя ще ме учи какво е дялово инвестиране и т.н., дето 1 от 100 компании прокопсва и с което съм бил запознат, когато той е брал ягоди в Англия на бригада от ВИНС-а (дружеска шегичка), а типичният представител за нашата борса в лицето на Илевън си се влачи стабилно в последната една година на нивото на ИПО-то си. Q4 им е най-силното тримесечие,а и сметките ти предполагат forward EV/EBITDA, която не винаги излиза, но нейсе, нека е така - уважавам мнението ти и сложих един плюс. Най-искрено желая успех и на теб и дано не останеш излъган в очакванията си тук!
            Грую.ти и Хари се държите като малки деца-моята майка е най-хубава,моят татко е най-силен.Когато фактите говорят.......Един голям руски менаджер бе казал....Като си умен,защо си беден?Няма смисъл да ти го превеждам.Това ти го пиша с добри чувства....погледни фактите-те показват кой е прав за момента,Мой приятел казваше за споровете с клиентите-искаш да си прав или да правиш пари!?!Аз излязох от тук на около 10,8лв.с добър профит,но очевидно съм сбъркал.И не куткудякам постоянно колко съм гОлЕм
            Last edited by 0; 07.04.2021, 13:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Грую, знам че не е към мен това което си писал, ама да се включа и аз с няколко думи. Пишеш така сякаш EV/EBITDA 50 е станало.

              Без да слагам някакви баснословни ръстове, въпреки че си мисля че ще са реални, набързо - вземи само ЕБИТДА от последното тримесечие което имаме - 2020Q4, умножи го по 4, даже сложи един дисконт от 10%, за да ти е по-спокойно и смятай. Ще получиш EV/EBITDA от почти точно 8, мъничко отгоре е при цена 11.70, с 11.60лв щеше да е баш

              Успех и повече такива компании на БФБ, това ни е шанса!
              Благодаря за мнението - рядко срещано в тази тема, която все повече заприличва на чичовите адепти с тяхното НАЙ и нищо повече - даже Батя ще ме учи какво е дялово инвестиране и т.н., дето 1 от 100 компании прокопсва и с което съм бил запознат, когато той е брал ягоди в Англия на бригада от ВИНС-а (дружеска шегичка), а типичният представител за нашата борса в лицето на Илевън си се влачи стабилно в последната една година на нивото на ИПО-то си. Q4 им е най-силното тримесечие,а и сметките ти предполагат forward EV/EBITDA, която не винаги излиза, но нейсе, нека е така - уважавам мнението ти и сложих един плюс. Най-искрено желая успех и на теб и дано не останеш излъган в очакванията си тук!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                Скъса синджира и зае 1позиция с претенции да не бъде догонена
                Ами то при този чудовищен ръст на много хора ще им излезе като номер едно в портфейла !
                А за себе си съжалявам, че не се включих с по голяма сума. За номер едно ще ми трябват още едни 350% нагоре !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  дано скоро се включи още някоя компания от Софикс и им помогне да изтеглят индекса нагоре!
                  И - не беше за публика

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    [ATTACH=CONFIG]n3743287[/ATTACH]



                    Красота !
                    Скъса синджира и зае 1позиция с претенции да не бъде догонена

                    Коментар


                    • дано скоро се включи още някоя компания от Софикс и им помогне да изтеглят индекса нагоре!

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	Screenshot_2021-04-07 Алтерко АД - пълен профил в Investor bg.png
Views:	3
Size:	2.8 КБ
ID:	3743287




                        Красота !
                        Last edited by Zdravko; 07.04.2021, 12:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Грую, знам че не е към мен това което си писал, ама да се включа и аз с няколко думи. Пишеш така сякаш EV/EBITDA 50 е станало.

                          Без да слагам някакви баснословни ръстове, въпреки че си мисля че ще са реални, набързо - вземи само ЕБИТДА от последното тримесечие което имаме - 2020Q4, умножи го по 4, даже сложи един дисконт от 10%, за да ти е по-спокойно и смятай. Ще получиш EV/EBITDA от почти точно 8, мъничко отгоре е при цена 11.70, с 11.60лв щеше да е баш

                          Успех и повече такива компании на БФБ, това ни е шанса!
                          Хари Кейн има по-голям шанс да те разбере.

                          Коментар


                          • И Харко от село Осеня се включи ..... днес е добър ден за българския форум ....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              при EV/EBITDA от 8, колко трябва да е ЕБИТДА-та тук, за да оправдае настоящата цена. И колко продажби следва да се правят, за да се постигне настоящата цена. Другото е ала-бала за наивници. Па ако щеш и на 10 я тури ЕВ/ЕБИТДА, не е проблем, ма не с общи лафчета.
                              Грую, знам че не е към мен това което си писал, ама да се включа и аз с няколко думи. Пишеш така сякаш EV/EBITDA 50 е станало.

                              Без да слагам някакви баснословни ръстове, въпреки че си мисля че ще са реални, набързо - вземи само ЕБИТДА от последното тримесечие което имаме - 2020Q4, умножи го по 4, даже сложи един дисконт от 10%, за да ти е по-спокойно и смятай. Ще получиш EV/EBITDA от почти точно 8, мъничко отгоре е при цена 11.70, с 11.60лв щеше да е баш

                              Успех и повече такива компании на БФБ, това ни е шанса!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Любопитно, когато след 1г, вероятно станем най-тегловната и яка компания в индекса, какво ще се пише...
                                Начи аз така не съм се смял от началото на Ковид-19. Ти ша засенчиш Хари с лафове.
                                Костолани ми е интересно, нещо споменал ли е за твоя типаж?

                                Коментар

                                Working...
                                X