IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моите първи сделки с ДЦК са от 1998 а с акции на БФБ някъде около 2000 или 2001 г. Бях дребен клиент на пощенска банка. Не претендирам да съм бил с голям обем. Нямало е и как да стане, но с времето пораснахме. Предполагам с Батя е било същото.
    По отношение на Алтерко е ясно, че пазара тотално не може да оцени растежа и да го вкара в цената. До сега бяха в сегмента направи си сам, където лесно можеш да реконструираш съществуваща сграда. Сега пускат Pro линията, която ще ги вкара в новите сгради, индустриални и търговски обекти. Отделно TRV им дава достъп за управление на радиатори в сгради с централно отопление. Това няма как да не повиши значително приходите. Отделно те качиха цените на някои от артикулите си.
    Чисто географски присъстват практически само в Европа. Експанзията към останалият свят тепърва предстои. Отделно сектора расте а те са обречени да растат по-бързо от него. Видя се, че преизпълниха очакванията за приходите в анализа на Wood's с 4 милиона лева. Според мен и рентабилността ще е по-висока от заложената в анализа.
    Предвид убедеността ми, че продуктовата и географска експанзия са още в началото си и сектора като цяло расте съм спокоен. Имам акции. Не съм продавал, даже тези дни си взех още малко. В момента е най-тежкото в портфейла ми.
    Лично аз избягвам да пиша защото тук няма как да стане дискусия. В мига когато прочета думата ребрандировач разбирам че човека насреща си няма и хабер от компанията и просто няма на какво да се стъпи за разговор. За мен това, че проспалите акцията я хейтят и ликуват от корекцията не е проблем. Те не я разбираха на три лева не я разбират и сега. Лично аз ще бъда много притеснен в случай, че хора с друг профил се разочароват.
    Пожелавам ви утре доходоносна търговия и напомням, че написаното от мен не е препоръка за ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      И пак не сте права, имаше си търговия достатъчна да загубя половината си спестявания.
      А Батя явно е по-буен, не му се сърдете, и затуй и търговията му по-рискова, за което често го и джавкат.
      Весела нощ!
      еми права съм 2001 3 месеца продавахме 12'000 акции на Софарма, 3 месеца и на края ги продадохме на 1.20 за крупната сума от 14'400 лв. За каква активна търговия иде реч?
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        И пак не сте права, имаше си търговия достатъчна да загубя половината си спестявания.
        А Батя явно е по-буен, не му се сърдете, и затуй и търговията му по-рискова, за което често го и джавкат.
        Виж ни никовете в инвестора всички са от 2005...нещо служебно ги пререгистрираха тогава .... а преди този дори пишех с друг прав е Батя!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue
          ...До 2004 - 2005 просто нямаше търговия! ...
          И пак не сте права, имаше си търговия достатъчна да загубя половината си спестявания.
          А Батя явно е по-буен, не му се сърдете, и затуй и търговията му по-рискова, за което често го и джавкат.
          Весела нощ!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            И пак не сте права. https://www.bse-sofia.bg/bg/history
            Търговията не почва с COBOS, a през RTS далеч не само в офиса на борсата се търгуваше.
            С оглед на това, че тук наистина списват и четат борсови "динозаври", хора които са били инициатори и двигатели на борсовото развитие, не правете тъй щото мненията ви да олеква като цяло.

            Уверявам ви човекът, който стои зад ника Батя наистина има за какво да е в устата на форумците. Далеч не само той разбира се, но той някак си по го умее - характер може би.
            Аналите на Инвестор.бг пазят достатъчно информация потвърждаваща думите му, но не е моя работа да я соча.
            Точно така! Правилно! Моя грешка! Трябва да се коментира не Батя, а дружествата и ще е ценно, ако се споделя мнение и информация за отчети, търговия и сентимент, а не хвалби, его и кой колко спечелил!
            Много добра забележка!!!
            IM d best

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
              Дистанциония достъп до борсата беше въведен някъде в началото на 2003 г. До тогава САМО брокери /обикновенно 3ма - 4ма/ се влачеха за по 30 мин до компютрите в сградата на КНСБ на 10ти етаж, където беше борсата и пускаха по 1-2 поръчки НА СЕДМИЦА!!!
              Не разбирам за какъв Октомври 2001 г. говориш? ...... с риск да бъда упректната, че се заяждам, но това са долни лъжи!
              И пак не сте права. https://www.bse-sofia.bg/bg/history
              Търговията не почва с COBOS, a през RTS далеч не само в офиса на борсата се търгуваше.
              С оглед на това, че тук наистина списват и четат борсови "динозаври", хора които са били инициатори и двигатели на борсовото развитие, не правете тъй щото мненията ви да олеква като цяло.

              Уверявам ви човекът, който стои зад ника Батя наистина има за какво да е в устата на форумците. Далеч не само той разбира се, но той някак си по го умее - характер може би.
              Аналите на Инвестор.бг пазят достатъчно информация потвърждаваща думите му, но не е моя работа да я соча.

              Коментар


              • Батинка, няма нужда да продължаваш..Ти първи започна да нападаш колегата и първи спри..Понякога прекаляваш със хвалбите и самоизтъкването..То и егото трябва да има граници..Тук сме не да мачкаме различните мнения и някои да се правят на велики..Трябва да знаеш, че тези които тогава търгуваха се познават и са имали сделки помежду си..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Гледам сайта на Франкфуртската борса. Щеше да е супер там да има по-висок интерес, но ... каквото - такова. Според мен не трябва да очакваме, че там ще има ликвидност като на BMW или BASF. Логично е да съпоставяме с нещо съпоставимо - например с България или с акциите на SOFIX индексния фонд, които също се търгуват там. Оборотът с Алтерко е 1,81млн евро, с Експат Софикс e 490хил евро - ами почти 4 пъти на индекса на БФБ.

                  Едва ли немците купуват и продават, така че по всичко личи, че германски инвеститори са купили към 149хил акции. Бива, с времето повече.
                  Много добра забележка! На онзи пазар търгуват основно, да не кажа само Експат. Имам някакви контакти, познати, приятели....Симуацията е пълна и се опасявам, че другарите от Експат повтарят грешките от Софикс сертификата и върху това дружество!!!
                  IM d best

                  Коментар


                  • [QUOTE=buyvalue;n3862678]
                    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Търгувам активно на БФБ от Октомври 2001-ва. Ако не си забравил/а Математиката от 2-ри клас, до днешна дата това прави малко над 20 г. Ако ти имаш уклон да лъжеш в този форум, не преписвай това си "качество" автоматично и на останалите форумци

                    Дистанциония достъп до борсата беше въведен някъде в началото на 2003 г. До тогава САМО брокери /обикновенно 3ма - 4ма/ се влачеха за по 30 мин до компютрите в сградата на КНСБ на 10ти етаж, където беше борсата и пускаха по 1-2 поръчки НА СЕДМИЦА!!!
                    Не разбирам за какъв Октомври 2001 г. говориш? ...... с риск да бъда упректната, че се заяждам, но това са долни лъжи!
                    Батята е завършен разказвач на приказки от шипковия храст.
                    А пък дъната и върховете си ги хваща ей така, докато чопли семки в парка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                      Индикаторът RSI на дневна графика показва, че акцията е свръхпродадена Здравко, купих малко


                      И аз взех малко днес..... за първи път влизам тук тази година

                      Коментар


                      • Гледам сайта на Франкфуртската борса. Щеше да е супер там да има по-висок интерес, но ... каквото - такова. Според мен не трябва да очакваме, че там ще има ликвидност като на BMW или BASF. Логично е да съпоставяме с нещо съпоставимо - например с България или с акциите на SOFIX индексния фонд, които също се търгуват там. Оборотът с Алтерко е 1,81млн евро, с Експат Софикс e 490хил евро - ами почти 4 пъти на индекса на БФБ.

                        Едва ли немците купуват и продават, така че по всичко личи, че германски инвеститори са купили към 149хил акции. Бива, с времето повече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Определено не разбирам това желание да изкара човек часове наред всеки ден в заяждане с този или онзи. Безумно за мен. Информация в наши дни в интернет има необятна, часовете в денонощието не могат да стигнат за четене на новини, отчети, анализи, презентации за бизнеси и компании по света и у нас. Мен ако питаш резултатите са пряко свързни с инвестираното време за това. Смисъл от трупане на негативни емоции въс форума не виждам никакъв.

                          Успех в инвестициите и нека бъдем и по-добри хора!
                          Груеца този път изкърти... много се смях с тази информация....голяма обърканост... дано стане по добър и мрази по малко...

                          Коментар


                          • Поръчките бяха повече,но другото беше така както казваш..Търговия с акции и вр.удостоверения-налични има от 1993г. На пода на 8те частни борси..Разбира се много от онези дружества вече ги няма..После те се сляха в БФБ..Поздрави..

                            Коментар


                            • [QUOTE=Батя;n3862122]

                              Търгувам активно на БФБ от Октомври 2001-ва. Ако не си забравил/а Математиката от 2-ри клас, до днешна дата това прави малко над 20 г. Ако ти имаш уклон да лъжеш в този форум, не преписвай това си "качество" автоматично и на останалите форумци

                              Дистанциония достъп до борсата беше въведен някъде в началото на 2003 г. До тогава САМО брокери /обикновенно 3ма - 4ма/ се влачеха за по 30 мин до компютрите в сградата на КНСБ на 10ти етаж, където беше борсата и пускаха по 1-2 поръчки НА СЕДМИЦА!!!
                              Не разбирам за какъв Октомври 2001 г. говориш? ...... с риск да бъда упректната, че се заяждам, но това са долни лъжи!
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                А, Трейдърко, от теб подобен лаф не съм очаквал. Винаги си ми бил сред топ форумците, но явно money talks. Жалко, чукайте си лафа с батката тогава и още няколко адепта и бъдете рахат. Ето, обещавам да не ви развалям рахата един месец в тази тема - пишете си, надъхвайте се, търсете адепти, на които да продадете и всичко е точно. И сам знаеш, че това, дето си го написал, е много под нивото ти, особено за чоевк, който има информация, но никога не е парадирал с нея, за разлика от други. Отново ти пожелавам да бъдеш здрав и успешен
                                ЗАДЪЛЖЕНИ сме Ви !

                                Коментар

                                Working...
                                X