IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

    Не й приляга да е под 20 лв. на тази акция..... мисля, че още тая седмица ще се върневе твърдо над 20
    и да се върне над 20 ще продадеш ли? Беше и над 25 и не продаде
    пп. ако няма да продадеш какво те интересува колко ще е ?
    Last edited by petyob; 06.02.2022, 23:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Странна работа са нашите ПФ - нито ПФ Доверие, Алианц, ДСК или пък ОББ(НН) притежават акции на Алтерко към 31.12.21г.! Нямат дял в компанията, която върна индекса над 600пункта, която е в топ10 на очакванията и за настоящата година, компания с добра прозрачност и дори предпочитания от тях дивидент...не ги разбирам тези хора! Дано вливането в ОББ, помогне поне на бившето НН да осмисли инвестициите си.
      Не й приляга да е под 20 лв. на тази акция..... мисля, че още тая седмица ще се върне твърдо над 20

      Коментар


      • Странна работа са нашите ПФ - нито ПФ Доверие, Алианц, ДСК или пък ОББ(НН) притежават акции на Алтерко към 31.12.21г.! Нямат дял в компанията, която върна индекса над 600пункта, която е в топ10 на очакванията и за настоящата година, компания с добра прозрачност и дори предпочитания от тях дивидент...не ги разбирам тези хора! Дано вливането в ОББ, помогне поне на бившето НН да осмисли инвестициите си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bebson Разгледай мнение

          Готска табличка. Напомня ми, че преди последното надуване Тесла се търгуваше на 6 пъти продажбите. Тесла, която удвоява продажбите си на всеки две години, строи два нови завода, миналата седмица репортна маржове много близки до тези на Епъл, които произвеждат телефони, и free cash flow от близо 3 млрд долара. Алтерко преизпълнява плановете, а ние преизпълняваме оценката )
          Има Тесла и Тесла.
          При едните ударението е на "Е", при другите - на "A" !
          Я всегда буду твоим поводом напиться.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Ето какво ни обещаха от Алтерко през 2020г. - мисля, че преизпълниха плановете си отдавна и нямаме причина да сме недоволни. През 1-во трим на 2022г. са в продажба нови продукти от плюс и про-серията, както и много добре приетото Shelly TRV. Надявам се и отчета за 1трим да ни изненада приятно. Успех!
            Готска табличка. Напомня ми, че преди последното надуване Тесла се търгуваше на 6 пъти продажбите. Тесла, която удвоява продажбите си на всеки две години, строи два нови завода, миналата седмица репортна маржове много близки до тези на Епъл, които произвеждат телефони, и free cash flow от близо 3 млрд долара. Алтерко преизпълнява плановете, а ние преизпълняваме оценката )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              Разбира се!
              Има някои понятия като risk reward, market risk, sector risk, minority discount etc
              ....
              На този риск оценката ми е под 3
              Много благодаря! С цялата си наивност, очаквах да получа някаква конкретика, но предвид това, че не видях нито една цифричка, приемам, че експертната Ви оценка е базирана на абстрактен понятиен апарат плюс някаква женска(?) интуиция, в комбинация с множество негативни емоции към дружеството. Към момента съм склонен да приема оценката на Wood за малко по-професионална.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                В случай, че това е професионалното Ви мнение, ще можете ли да аргументирате цитираната стойност?
                Разбира се!
                Има някои понятия като risk reward, market risk, sector risk, minority discount etc
                По-просто! ако премериш възвръщаемост с рисковете, които посрещат, като инвестираш в такова дружество, то следва да се има предвид колко е ликвидно, колко е рискът на следващият отчет да изчезнат резултатите, колко феър и прозрачни са действият на мажоритаря и така нататъка!
                Да не се връщам при първоначалното пласиране, но остана горчив вкус в устата как се пласира, после излиза инфо, после някой друг купува, после се надъхва тълпата.... много жалка манипулация
                Но, ако оставим глупостите - рискът е на лице!
                Той се нарича world supply chain!
                Има огромни проблеми с това и повярвай те само ескалират, а не се намира решение! Алтерко няма производство, лошо!, чака доставка да се сглоби нещо и да продаде и ако не се достваи чарколяка, музиката спира да звучи, продажбите заминават и печалбата също.
                На този риск оценката ми е под 3
                IM d best

                Коментар


                • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                  Като удяри fair value-то от 3 лв./акция ще купя и аз, но за 100 лв. само!
                  В случай, че това е професионалното Ви мнение, ще можете ли да аргументирате цитираната стойност?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                    На мен пък ми прилича на глава и рамене и да ходи къде 12 кинта.
                    Като удяри fair value-то от 3 лв./акция ще купя и аз, но за 100 лв. само!
                    IM d best

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                      И сега кой ще пише в немския форум
                      Който поназнайва немски, да се пробва
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • И сега кой ще пише в немския форум

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                          Че доста дълъг и тлъст сезон се очертава.
                          Коз, ти верно ли разкеши балонеркото
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                            Не се занасяй с хората, Продавай и се инвестирай в неохим !
                            Докат е сезона
                            Че доста дълъг и тлъст сезон се очертава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                              Петрункеее, петрунке, както казах с тоя ник си най-разгонена. Никът на розовия кретен повече ти отива.
                              Не се занасяй с хората, Продавай и се инвестирай в неохим !
                              Докат е сезона

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Може и една друга глава да е,но без рамене
                                Петрункеее, петрунке, както казах с тоя ник си най-разгонена. Никът на розовия кретен повече ти отива.

                                Коментар

                                Working...
                                X