IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Някой май вече продава в Уолмарт
    https://www.walmart.com/search?q=She...t=brand:Shelly


    Анализа на Монтега и на английски

    https://allterco.com/documents/FINAN...%202023_en.pdf
    Страхотна новина Тонка, браво на компанията ! Сега ако успеят да влезнат и в другите големи вериги, и по специално в магазините за ремонти и електроника грешка няма да имат !

    Коментар


    • Някой май вече продава в Уолмарт
      https://www.walmart.com/search?q=She...t=brand:Shelly


      Анализа на Монтега и на английски

      https://allterco.com/documents/FINAN...%202023_en.pdf
      Last edited by tony1975; 13.08.2023, 13:30.

      Коментар


      • Тва фибоначито е голяма работа

        Голяма графика

        Коментар


        • Шелли Груп“ АД: Покана за участие в уебкаст/среща с
          инвеститорите на 17 август 2023 г. относно неодитираните
          резултати към първото шестмесечие на 2023 г.
          София / Мюнхен, 10 август 2023 г. - "Шелли Груп" АД (код SLYG / ISIN: BG1100003166) ("Шелли
          Груп"), доставчик на продукти за IoT и интелигентен дом, базиран в София, България, кани
          инвеститори и анализатори на уебкаст/среща с ръководството на Дружеството на 17 август
          2023 г. от 09.00 CEST (10.00 EEST), относно неодитираните консолидирани резултати за първото
          шестмесечие на 2023 г.
          Неодитираният междинен консолидиран отчет ще бъде публикуван на 16 август 2023 г. след
          затваряне на търговията.
          Обсъждане на резултатите (Earnings call):
          Димитър Димитров и Волфганг Кирш ще коментират неодитираните консолидирани резултати за
          първото шестмесечие на 2023 г. чрез уебкаст презентация. Уебкастът/срещата ще се проведе на
          английски език.
          Моля, регистрирайте се за участие в уебкаста/срещата на адрес:
          Shelly Group PLC - Earnings Call 6М 2023.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Въртиш ,сучеш ,все тая.Фактите не може да ги промениш.А те са:

            Акцията расте ,а обема пада !
            Акцията направи АТН с по-нисък обем !

            Това е важното за обема,другото е ала-бала

            И да не мислиш,че Балонерко растял защото някъв там казал,след еди колко си години ще направим 1 трилион оборот,вервайте ми !
            И щото ходел на събранията ?
            По тази логика защо Агрия не расте примерно ? Не заслужават ли?Резултати ли нямат? Шефа ли им е кофти? Едното расте 65% за 4мес без обем,а другото пада.Как стават тея работи?
            Да колега, прав сте в седмицата 15-19 Май е реализиран най-големия седмичен обем в Германия. Да колега, прав сте акцията достигна най-високата си цена с по-нисък обем.

            Щом това е важното за Вас, добре.

            Не мисля, че Шели расте, заради думите на изпалнителния директор. Расте, защото хората дават повече пари, за да имат тази акция! А защо ги дават, потърсете си Вие отговор, аз за себе си го знам!
            Ако Вие не ходите на събранията си е Ваше решение, там можете да чуете неща, които свещите не могат да кажат.
            Не мога да кажа защо Агрия не расте (всъщност имам мнение, но не е за тази тема). Не мисля, че не заслужават, даже напротив! Не казвам, че нямат резултати. Не познавам собственика и нямам мнение за него, видимо е изградил бизнес, който може да носи милиони печалба.

            Но относно растежа без обем изказването Ви не отговаря на истината! Както и в предишния си пост написах обема в Германия от Май до сега е по-голям отколкото за цялата минала година!!! Обема в България лесно можете да го видите, но за Ваше улесение Ви прилагам линк за най-ликвидните ни компании https://www.bse-sofia.bg/bg/indices/bgbx40 Вижте кои са лидерите по обем за последните 6 месеца и пак кажете как няма обем

            Относно "Как стават тея работи?", струва ми се и аз и някои други колеги се опитахме да Ви обясним. Аз също използвам ТА в търговията на инструменти извън нашата борса, и от личен опит знам, че графиката не дава цялата информация!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Как стават тея работи?
              Ами стават - пазар. Търсене - предлагане

              Аз чакам с интерес да видя каква печалба са направили през Q2.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                Та от тогава до сега обема в Германия (защото тя се цитира много) е по-голям отколкото цялата минала година.
                Въртиш ,сучеш ,все тая.Фактите не може да ги промениш.А те са:

                Акцията расте ,а обема пада !
                Акцията направи АТН с по-нисък обем !

                Това е важното за обема,другото е ала-бала

                И да не мислиш,че Балонерко растял защото някъв там казал,след еди колко си години ще направим 1 трилион оборот,вервайте ми !
                И щото ходел на събранията ?
                По тази логика защо Агрия не расте примерно ? Не заслужават ли?Резултати ли нямат? Шефа ли им е кофти? Едното расте 65% за 4мес без обем,а другото пада.Как стават тея работи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Точно същата е причината, която не проумяваш - нарича се Фундамент
                  нима не се сещаш
                  как да ти се обясни по-добре, след като това в никой чарт го няма ????
                  Да обобщим някои неща - Шели е дружество без абсолютно никакъв аналог на БФБ. Дори като ценна хартишка (а не като пиъри) е без аналог!
                  Растежът на фундамента тук е толкова бърз и мощен че дори играчорите на най песимистичната борса не могат да включат какво им се случва и ...
                  Влизат-излизат, рисуват чукове, наковални, бесилки, брадви, тесли, но не помага не е това правилното хапче
                  Много трябва да обясняваме, но полето от тел е твърде малко за да го пишем

                  Извод - винаги има изключения. Особено при ТА Извод 2 - без да има въображението да вижда поне предполагаеми Елиът вълни, ТА-анализаторът е обречен на грешни тези за неизвестното бъдеще
                  и малко Препоръки за ТА "анализатори" - учете Тех.Анализа цялостно а не само старите Дау-теории. Да и те работят но съвременните тунинги са също много полезни
                  Мъчение е да се чете този интелектуален бълвоч....

                  Какъв е тоя фундамент с години да стои на едно място и изведнъж акцията расте 900% за само 3г и то без обем,без новини,в летните месеци,и по време на една от най-кризи и война на 300км.Какъв е тоя спекулативен фундамент?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                    ...Относно очакванията Ви за 200-300К Евро на седмица, според мен е непостижимо. Би било страхотно и бих се радвал да греша, ама...
                    Просто прелиствайки назад, ми попадна и това. Та да си покажа, че и аз греша и подценявам компанията! В последно време никак не е трудна задача прехвърлянето на такъв обем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Това е близо 18-19 евра малко в сферата на фантастиките се движим.Или аз не съм разбрал за коя година става въпрос

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Изобщо не си наясно какво говоря и отговаряш с общи приказки

                        Каква е причината Балонерко да напредне 65% за 4 месеца без обем и без новини???
                        Каква е причината всички акции в Софикс да са умряли,а само Балонерко да катери?
                        Наясно ли е маркет мейкъра с движенията по ЕУ и УС фондовите борси?
                        Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Иначе колегите в Германия натискат здраво ,12.8е (около 25лв) и 8.5% ръст вчера и то с със сериозен обем > 10к акции.Изоставаме ,но ще наваксаме.
                        Това сте го писали Май месец. Та от тогава до сега обема в Германия (защото тя се цитира много) е по-голям отколкото цялата минала година. От тогава до сега е излязъл отчета за първото тримесечие с над 60% ръст спрямо миналата година, бе представена актуализирана прогноза на менъджмънта за целите през следващите три години със среден темп на растеж от над 40%, излезе и отчета за полугодието, който е с над 50% ръст, и казвате, че няма новини, че няма обем???

                        Що се отнася до Софикс, отговора се крие в горните ми думи. Коя от компаниите направи дори частица от горното? Коя от компаниите се среща с инвеститорите си на всеки три месеца? Коя от компаниите се презентира на инвестиционни форуми? Бях на общите събрания на други две компании от Софикс, а една я продадох още в началото на годината. Аз лично, там не видях този потенциал, който има тук! Та там нещата бяха с пожелателен характер, ще се радват да се случат. Тук нещата са коренно различни, това са целите -> това са начините, по които ще ги постигнем! Ще Ви върна малко по-нагоре, където числата показват, че това което правят носи резултатите, които се очакват!

                        Относно маркет мейкъра, ако се поинтересувате малко повече по темата, ще научите че това е по-скоро някакъв посредник отколкото маркет-мейкър... ама и там един ден ще има решение!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          A каква е причината цената на акцията да нарасне ~900% за 3г ?????

                          И защо 1000 акции свалят цената 7-8%.Нали ужким е на много "изгодни " нива тук защо няма желаещи да купуват хелия?
                          Ако лиснат в Германия тук какво правим?
                          Точно същата е причината, която не проумяваш - нарича се Фундамент
                          нима не се сещаш
                          как да ти се обясни по-добре, след като това в никой чарт го няма ????
                          Да обобщим някои неща - Шели е дружество без абсолютно никакъв аналог на БФБ. Дори като ценна хартишка (а не като пиъри) е без аналог!
                          Растежът на фундамента тук е толкова бърз и мощен че дори играчорите на най песимистичната борса не могат да включат какво им се случва и ...
                          Влизат-излизат, рисуват чукове, наковални, бесилки, брадви, тесли, но не помага не е това правилното хапче
                          Много трябва да обясняваме, но полето от тел е твърде малко за да го пишем

                          Извод - винаги има изключения. Особено при ТА Извод 2 - без да има въображението да вижда поне предполагаеми Елиът вълни, ТА-анализаторът е обречен на грешни тези за неизвестното бъдеще
                          и малко Препоръки за ТА "анализатори" - учете Тех.Анализа цялостно а не само старите Дау-теории. Да и те работят но съвременните тунинги са също много полезни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            A каква е причината цената на акцията да нарасне ~900% за 3г ?????

                            И защо 1000 акции свалят цената 7-8%.Нали ужким е на много "изгодни " нива тук защо няма желаещи да купуват хелия?
                            Ако лиснат в Германия тук какво правим?
                            Резултатите петърчо резултатите и очакванията

                            На 16 като купи що не питаше защо е скочила толкова цената ???

                            После като продаде на 24 и изпусна влака почна да задаваш умни въпроси

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Съвсем елементарна е причината... Нарича се Растеж от над 50% ...не само за 2023 но и за следващата над 50% и за по-скедващата 50% ...и за по-по- следващата година пак 50% Но това се нарича фундамент, съвсем различно от чарта ...
                              и докато БФБ-играчорите го играете "корекция", в Германия се усещат да прибират хартишките евтинджос....като в корекция
                              Без препоръка
                              A каква е причината цената на акцията да нарасне ~900% за 3г ?????

                              И защо 1000 акции свалят цената 7-8%.Нали ужким е на много "изгодни " нива тук защо няма желаещи да купуват хелия?
                              Ако лиснат в Германия тук какво правим?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Изобщо не си наясно какво говоря и отговаряш с общи приказки

                                Каква е причината Балонерко да напредне 65% за 4 месеца без обем и без новини???

                                Очаквания.На борсите се търгуват очаквания.
                                Чипове, прогнози на разни анализатори... Когато ги има резултатите цената ще е друга.

                                Каква е причината всички акции в Софикс да са умряли,а само Балонерко да катери?

                                -На бг борса не търси логика. Хима ли да расте или ЦЦБ или ПИБ? Фармата вече порасна. Доверие е ясно. Който работи и показва резултати, расте, макар и забавено.
                                -Каква беше причината, когато всички борси катереха ние да дремем?


                                Наясно ли е маркет мейкъра с движенията по ЕУ и УС фондовите борси?

                                Коментар

                                Working...
                                X