IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    Колега, какъв е този анализ?
    Анализа е на фонд мениджър, публикуван е в https://sumzero.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
      Част от анализ на Шели
      Колега, какъв е този анализ?

      Коментар


      • Част от анализ на Шели

        Коментар


        • При СПИДИ е много малък фрее флоутът, повечето свободни акции са във французите. Е, ако пуснат по 150 - 160 лв. на книга - мога и да си "оженя" акцийките. Не е препоръка за търговия, само контра коментар на колегата преди мен?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Важно е какво стои отзад - в компанията. Да расте с по 50% на година, да правят по 25-30% ЕБИТДА марж, пък колко грижи да имаме. И ти знаеш колко паднаха технологични компании и млади компании с голям растеж, но горящи пари, това вече се случи, но при Шелли го няма, защо ли?! Ако имаше оценка като някои свои американски събратя можеше да е еднорог преди 3 години още и тогава щеше да има немалка вероятноста да има падане, пък било и временно.
            Всеки си има мнение и затова е интересно на борсите.

            А в Германия оборотът вече е не 16хил, а 70хил евро за деня, според мен не е толкова зле.

            Поздрави от мен, весели празници и много успешна 2024г.!
            Е не е толкова плачевен оборотът като при Спиди да кажем, ама пак си е доста малко за такава капитализация.
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              още три пъти по толкова и може и да стигне за апартамент в лошата част на Люлин. Имаш ли идея какво може да стане на нисколиквидна акция при мечи пазар? Софикс неслучайно е на една трета от нивата от 2007
              Важно е какво стои отзад - в компанията. Да расте с по 50% на година, да правят по 25-30% ЕБИТДА марж, пък колко грижи да имаме. И ти знаеш колко паднаха технологични компании и млади компании с голям растеж, но горящи пари, това вече се случи, но при Шелли го няма, защо ли?! Ако имаше оценка като някои свои американски събратя можеше да е еднорог преди 3 години още и тогава щеше да има немалка вероятноста да има падане, пък било и временно.
              Всеки си има мнение и затова е интересно на борсите.

              А в Германия оборотът вече е не 16хил, а 70хил евро за деня, според мен не е толкова зле.

              Поздрави от мен, весели празници и много успешна 2024г.!

              Коментар


              • Акцията е не само в SOFiX. Тя бавно, но еднопосочно се премества в Германия. А там пазарът е друг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Ние ще гледаме цената, ти си следи оборота. Нямам проблем да видим същия обем и на 50 евро. Днес - 24 евро стигнало.

                  п.п. Поне го гледай обема/оборота вечерта колко е станал за целия ден.
                  още три пъти по толкова и може и да стигне за апартамент в лошата част на Люлин. Имаш ли идея какво може да стане на нисколиквидна акция при мечи пазар? Софикс неслучайно е на една трета от нивата от 2007
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    please...
                    Turnover 16,842
                    Ние ще гледаме цената, ти си следи оборота. Нямам проблем да видим същия обем и на 50 евро. Днес - 24 евро стигнало.

                    п.п. Поне го гледай обема/оборота вечерта колко е станал за целия ден.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                      Германия работи днес и пак катери.
                      please...
                      Turnover 16,842
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Германия работи днес и пак катери.

                        Коментар


                        • Благодаря. Като се има напред вид, че Германия е около 80% от немско-езичния свят, дава инфо колко Шели е зависима от продажбите там.

                          Коментар


                          • Колега, продажбите в DACH региона бяха 50% към деветмесечието. Колко са тези в Германия, не знам и не знам каква е потребността Ви да разгледате само Германия, според мен не случайно са разделени по региони!

                            Коментар


                            • Има ли някой представа какъв е процента на продажбите в Германия спрямо всички продажби и също продажбите в DACH спрямо всички продажби?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                                Нали съм спекулант направих още една бърза игра. Купени на 41 лв. и продадени на над 45 лв. Дано този, който ми ги купи да направи добра печалба! Добре че сме спекулантите, за да правим ликвидност на борсата

                                Весело посрещане на празниците!
                                Ми пак заповядай на 51
                                Весело посрещане на празниците и весело разпъване!

                                Коментар

                                Working...
                                X