IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Deep Sail Capital Partners


    Current Position: Shelly Group
    Shelly Group is one of the more unique opportunities that I stumbled upon in my time as an
    investor.
    https://www.deepsailcapital.com/_fil...17ff8aee25.pdf

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

      Това е така, но и те също са хората, които купуват и държат с години понякога. Това, което се цели (поне по впечатлението ми от последната им среща) е да имат доста добра ликвидност, а не в двете посоки ордер бук-а да е доста слаб. Май на събитето на Инвестор го бяха споменали. Затова смятам, че може и в близкото да се случи. Иначе със сигурност са намислили нещо, защото стоят над голяма купчина кеш по отчета, който споделиха с всички и този дивиден ще е много малка част от него.

      Не целя да се заяждам, просто споделям мнение
      ...е нали амазоня ще купуваме, кеш си трябва
      Шегата настрана, но не е невъзможно да се оглеждат за някоя покупка примерно в Щатите, която да им отвори по-лесно пазара.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        не

        - Have you looked at Shelly Group AD

        - of course, it's based in my hometown. Pretty impressive growth, good partnerships, expanding in the USA. However, the volume sucks and they are expensive. Market cap of 637 million euros while the guidance for 2024 is for 105 million euros of sales and EBIT of over 26 million euros.

        сложил съм го като топ бфб акцията ми за 2024, ама предпочитам някакви валю неща като БАКБ, Доверие, Агрия. не си падам по такива growth акции
        Защо не му написа, че постоянно растящият оборот на Шели отива вече близо 2 пъти повече от сумарния оборот на Доверие, Агрия и БАКБ!??
        Май се поддаваш на някакъв субективизъм извън числата
        ​​​​​​Да не говорим, че скоро в другата тема Фортис даде пресни данни при банката на Доверие ... Ами що за валю акция е например доверие ако банката й прави по 1% ръст в печалба и как изобщо това да бъде оценено като "валю", като спрямо инфлацията си е направо мижав резултат.
        Без препоръка разбира се, обаче ето и малко данни за оборота ...
        Средно дневен оборот за последни 12месеца:
        Бакб - 2300 лв
        Агрия - 37800 лв
        Доверие - 41300лв

        Шели - 148 500лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Сплита е за балъците.. той има смисъл само ако една акция стане толкова скъпа че не може малък инвеститор да си я позволи.. т.е. над 300-400 лв. Иначе като имаш 1000 или 5000 лв. за инвестиране какво значение има колко бройки ще си купиш.. дали 50 или 500 .. Хората които определят цената на пазара (професионалните инвеститори) изчисляват съотношения.. не ги интересува абсолютната цена.
          Това е така, но и те също са хората, които купуват и държат с години понякога. Това, което се цели (поне по впечатлението ми от последната им среща) е да имат доста добра ликвидност, а не в двете посоки ордер бук-а да е доста слаб. Май на събитето на Инвестор го бяха споменали. Затова смятам, че може и в близкото да се случи. Иначе със сигурност са намислили нещо, защото стоят над голяма купчина кеш по отчета, който споделиха с всички и този дивиден ще е много малка част от него.

          Не целя да се заяждам, просто споделям мнение

          Коментар


          • Батя от кога ще трябва да се притесняваме, че "шефовете" ще ни се разсърдят? Не че не си прав за 45 лева кап. печалба и рехав дивидент, но при при БАКБ ме обяви за "лисун" за същото.
            P.S.За БАКБ прочети назад по темата и моето отношение към банката.
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              едва ли
              Click image for larger version

Name:	photo_2024-04-23_11-00-41.jpg
Views:	1
Size:	39.2 КБ
ID:	4174944



              Click image for larger version

Name:	photo_2024-04-23_11-00-41 (2).jpg
Views:	1
Size:	55.5 КБ
ID:	4174945



              Гуандун е наричан технологичното сърце на Китай, напълно е възможно някой доставчик да е от района

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                Интересно дали наводненията в Китай ще засегнат производствените партньори на Шели
                едва ли
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Интересно дали наводненията в Китай ще засегнат производствените партньори на Шели

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Ами просто е смешно Тони.. акцията се качила с 45 лв. за годината, вие за някакви стинки дивидент отваряте въпрос. Аз ако съм шеф в компанията ще ви се ядосам не на шега.. това си е неблагодарност в шефските очи.

                    Чак пък толкоз
                    чешене на езици в анонимен форум
                    стана политически въпрос
                    но е факт, че нагласата беше за 30-40 ст дивидент,
                    въпреки, че нямат никакво значение 10-15 ст на фона на капиталовата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Ами просто е смешно Тони.. акцията се качила с 45 лв. за годината, вие за някакви стинки дивидент отваряте въпрос. Аз ако съм шеф в компанията ще ви се ядосам не на шега.. това си е неблагодарност в шефските очи.
                      Аз съм си повече от доволен - да не се сърди г-н Димитров. Просто очаквах дивидента да расте с темп близък до ръста на печалбата. Е явно са решили нещо друго - да видим.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Сплита е за балъците.. той има смисъл само ако една акция стане толкова скъпа че не може малък инвеститор да си я позволи.. т.е. над 300-400 лв. Иначе като имаш 1000 или 5000 лв. за инвестиране какво значение има колко бройки ще си купиш.. дали 50 или 500 .. Хората които определят цената на пазара (професионалните инвеститори) изчисляват съотношения.. не ги интересува абсолютната цена.
                        Добре казано, имаше някакъв на име Бъфет дето не обичаше сплитове
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

                          В един момент ще има сплит със сигурност. В Германия имат прекалено малко акции, които няма откъде да дойдат. Тук си прехвърляме някакви малки бройки едни на други, същото е там. Въпрос на време е според мен.
                          Сплита е за балъците.. той има смисъл само ако една акция стане толкова скъпа че не може малък инвеститор да си я позволи.. т.е. над 300-400 лв. Иначе като имаш 1000 или 5000 лв. за инвестиране какво значение има колко бройки ще си купиш.. дали 50 или 500 .. Хората които определят цената на пазара (професионалните инвеститори) изчисляват съотношения.. не ги интересува абсолютната цена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            Е стига сега, ние не с лошо. Бях останал с впечатление че тази година дивидента ще е повече, защото някаква печалба се бе появила из холдинговите структури и я бяха пропуснали за м.г.
                            Ами просто е смешно Тони.. акцията се качила с 45 лв. за годината, вие за някакви стинки дивидент отваряте въпрос. Аз ако съм шеф в компанията ще ви се ядосам не на шега.. това си е неблагодарност в шефските очи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              каза ли му да купува, докато не ти е звъннал Безос да те пита и той за Шели
                              не

                              - Have you looked at Shelly Group AD

                              - of course, it's based in my hometown. Pretty impressive growth, good partnerships, expanding in the USA. However, the volume sucks and they are expensive. Market cap of 637 million euros while the guidance for 2024 is for 105 million euros of sales and EBIT of over 26 million euros.

                              сложил съм го като топ бфб акцията ми за 2024, ама предпочитам някакви валю неща като БАКБ, Доверие, Агрия. не си падам по такива growth акции
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                Един американец в алфата ме пита какво мисля за шелито, досега не се беше случвало да ме питат за бг компании там
                                каза ли му да купува, докато не ти е звъннал Безос да те пита и той за Шели

                                Коментар

                                Working...
                                X