IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    БАЛОНЪТ Е СПУКАН. Няма да се уморя да повтарям. Красота и пример за ИСТИНСКИ РАСТЕЖНА АКЦИЯ/НАИСТИН ТЕХ, какво остава за Лещерко
    Zoom Video Communications Inc
    171.35 USD-185.46 (-51.98%)past year
    Ти недовиждаш. На запад след 5000% ръст съвсем нормално си коригират, с колкото си искат.
    Та, какво казваш, че си учил Храчко?
    Не отговаряш досега и това ме навежда на мисълта, че нямаш дори средно.

    Коментар


    • Само минавам да ви кажа, че на графиката вече има по-нисък връх от предходния

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Няма да се уморя вика Харко.. и на 35 и на 45 лв. да стане, той няма да се умори
        Казал го е народа: Луд уморе нема, само се поти!
        белким види малко стотинки в 'неговото дружество' , че да мирясаме от него
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

          Спукан е твоя балон Хари. При Алтерко няма балон
          Няма да се уморя вика Харко.. и на 35 и на 45 лв. да стане, той няма да се умори Както не се умори от 8 до 28 лв.
          Казал го е народа: Луд умора нема, само се поти!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение
            Човек аз виждам бъг още в първото изречение. Как реши че са 13-14 мил печалба. Ума ми не побира такава теза!
            добре че си писал че е твое очакване
            Аз пък виждам бъг в твоето второ изречение - при въпрос се слага въпросителен знак накрая!
            В деветмесечния консолидиран отчет за 2021 приходите се 38 520 хил лв, брутната печалба е 20 077 хил, а нетната печалба е 8 172 хил или по 0,45 лв на акция. Ти си прави сметката колко е маржът на печалба и колко може да бъде годишната печалба.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              БАЛОНЪТ Е СПУКАН. Няма да се уморя да повтарям. Красота и пример за ИСТИНСКИ РАСТЕЖНА АКЦИЯ/НАИСТИН ТЕХ, какво остава за Лещерко
              Zoom Video Communications Inc
              171.35 USD-185.46 (-51.98%)past year
              Спукан е твоя балон Хари. При Алтерко няма балон

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение
                Човек аз виждам бъг още в първото изречение. Как реши че са 13-14 мил печалба. Ума ми не побира такава теза!
                добре че си писал че е твое очакване
                БАЛОНЪТ Е СПУКАН. Няма да се уморя да повтарям. Красота и пример за ИСТИНСКИ РАСТЕЖНА АКЦИЯ/НАИСТИН ТЕХ, какво остава за Лещерко
                Zoom Video Communications Inc
                171.35 USD-185.46 (-51.98%)past year

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                  Дружество с 59,5 млн приходи и печалба 13-14 млн лв /по мои очаквания/ би трябвало да реализира доста по-голям ръст на приходите и печалбата, за да обоснове пазарна капитализация около 430 млн лева.
                  Според мен ръстът би трябвало да е поне 50%, а той спадна през последните 2 тримесечия на 20-30% и тенденцията явно е към по-нататъшното му намаляване. Подозирам, че имат трудности с доставките на чипове.
                  При това положение дружеството би могло да се търгува на подобни цени на европейските борси, но у нас оценките за момента са доста по-ниски.
                  Подобни оценки на БФБ имаше през 2007 г. и тогава и аз ги приемахме за нормални, но след ноември 2007 г. се коригирахме.
                  Човек аз виждам бъг още в първото изречение. Как реши че са 13-14 мил печалба. Ума ми не побира такава теза!
                  добре че си писал че е твое очакване

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Dio ми е в игнор листата и го виждам само ако някой го цитира. Басът е за 90 милки - това е точно според прогнозата на дружеството за 50% през 2022 - щом са направили 60 милки през 2021, значи, следвайки предвиждания от тях темп на ръст, следва да имат 90 милки от продажби на устройства през 2022. така че оставам си на думите - бас на хубаво уиски (друг алкохол по избор на спечелилия, ако загубя, мога и да преведа сумата по посочен акаунт, също не е проблем) за 200 кинта. Ако е над 90 милки - губя и плащам, ако е под 90 милки - печеля и ми се праща бутилка хубаво уиски в диапазона на 200 кинта. Ако има желаещ - на линия съм
                    Басът е за над 82 Милки - точно 50% растеж от прогнозите на Алтерко за 54.5 милки или забрави? А я беше разтягал някъде и тая дъвка
                    Ако имаш топки и си мъж де. Аз твърдя че приходите на Алтерко ще са над 82 мил за 2022. Айде бонус за теб щото бягаш по тъча при под 85 мил ти печелиш.
                    Нали твърдиш че приходите ще спадат . Е аз твърдя че ще са над 85 мил.
                    Оттук насетне недей пиши за спадащи ръстове. Ако не приемеш този бас - ще има много явно несъответствие между топки, виждания и форумна палячовщина. Или си защити тезата с баса или си живей в игнора. Ако искаш уискито може да е 300кинта не ме бъркат другите условия.
                    Last edited by Dio; 12.01.2022, 18:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение
                      Защо да не ги обосновава? Вие как оценявате дружества от такъв тип ?
                      Дружество с 59,5 млн приходи и печалба 13-14 млн лв /по мои очаквания/ би трябвало да реализира доста по-голям ръст на приходите и печалбата, за да обоснове пазарна капитализация около 430 млн лева.
                      Според мен ръстът би трябвало да е поне 50%, а той спадна през последните 2 тримесечия на 20-30% и тенденцията явно е към по-нататъшното му намаляване. Подозирам, че имат трудности с доставките на чипове.
                      При това положение дружеството би могло да се търгува на подобни цени на европейските борси, но у нас оценките за момента са доста по-ниски.
                      Подобни оценки на БФБ имаше през 2007 г. и тогава и аз ги приемахме за нормални, но след ноември 2007 г. се коригирахме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        не е като да плямпа само, след като спечели подобен бас от полу-божеството за верващите тук явно е и с топки, нищо че не се виждат на аватара му
                        Dio ми е в игнор листата и го виждам само ако някой го цитира. Басът е за 90 милки - това е точно според прогнозата на дружеството за 50% през 2022 - щом са направили 60 милки през 2021, значи, следвайки предвиждания от тях темп на ръст, следва да имат 90 милки от продажби на устройства през 2022. така че оставам си на думите - бас на хубаво уиски (друг алкохол по избор на спечелилия, ако загубя, мога и да преведа сумата по посочен акаунт, също не е проблем) за 200 кинта. Ако е над 90 милки - губя и плащам, ако е под 90 милки - печеля и ми се праща бутилка хубаво уиски в диапазона на 200 кинта. Ако има желаещ - на линия съм
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                          Това, че продажбите им ще са над дадените от тях прогнози, мислиш ли, че ще обоснове сегашната цена?
                          И понастоящем резултатите им са над прогнозните, но цената е в низходящ тренд след листването във Франкфурт.
                          Защо да не ги обосновава? Вие как оценявате дружества от такъв тип ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            не е като да плямпа само, след като спечели подобен бас от полу-божеството за верващите тук явно е и с топки, нищо че не се виждат на аватара му
                            Ако сега не потвърди баса, след като е убеден, че ще спадат приходите на алтерко значи е най обикновен артист без топки и плямпач
                            Айде след като е спечелил баса, нека да го повтори публично. КафА от лаладжии. Алтерко са декларирали ръст 50% за 2022 над 55млн. тазгодишни приходи. т.е. приходите на Алтерко ще бъдат над 83 млн за 2022. Може и 90 може и 100 да са, все едно, Ако е мъж на място и с топки - да вързваме баса и стига плямпане по въпроса. Виждам че си му адвокат нещо. Ти не си ли мераклия да ти го изплющя на тебе баса??
                            Last edited by Dio; 12.01.2022, 15:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение
                              Адвокате мога да ти вържа бас, че продажбите на Алтерко ще са над дадените от тях прогнози. Ако си с топки давай. Иначе само плямпаш плява.
                              Това, че продажбите им ще са над дадените от тях прогнози, мислиш ли, че ще обоснове сегашната цена?
                              И понастоящем резултатите им са над прогнозните, но цената е в низходящ тренд след листването във Франкфурт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                                Адвокате мога да ти вържа бас, че продажбите на Алтерко ще са над дадените от тях прогнози. Ако си с топки давай. Иначе само плямпаш плява.
                                не е като да плямпа само, след като спечели подобен бас от полу-божеството за верващите тук явно е и с топки, нищо че не се виждат на аватара му

                                Коментар

                                Working...
                                X