IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
    Я съм опънал фибоначито от 29.10 до 38.40 и чакам с чифтето

    Голяма графика

    Я па си чекам 120 лв на хартиша през великата 2026, лето господне
    /* Оти да продам?, като после немое да купя!?*/
    КОй го не е Играл мача купи-продай...- той не знае за него

    Коментар


    • Браво!
      Last edited by tony1975; 16.08.2023, 19:51.

      Коментар


      • Я съм опънал фибоначито от 29.10 до 38.40 и чакам с чифтето ​​​​​​​

        Голяма графика

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

          Напълно съгласен и аз, още повече, че имам и от двете изброени от теб ! Алтерко повече като, че ли изпъква от всички в последните години като най технологичната компания и може би затова така се изразих ! А иначе сигурно и компания като Агрия изнася зърно по целия свят, но това не е нещо, в което има кой знае какво като добавена стойност и новост. Друго си е да видиш продукт на българска компания по щандовете на Walmart и Home Depot, даже и не съм си го представял, че може да се случи някога !
          Трудно се сравняват ябълки с круши,а и няма никакъв смисъл - нека работят и да продават.Просто на Шели нещата стигат почти пряко краен потребител ! Продажбите са ВАЖНИ /естествено и маржовете на печалба/ !
          мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение

            Лека корекция - има още доста компании ,които продават в цял свят - МСН и НЕS са даже водещи в световен мащаб - близо 8 % от пазара владеят,но това не омаловажава поста ти.С останалото съм съгласен даже 3 пъти.Всеки, който полага усилия , заслужава награда за труда си !
            Напълно съгласен и аз, още повече, че имам и от двете изброени от теб ! Алтерко повече като, че ли изпъква от всички в последните години като най технологичната компания и може би затова така се изразих ! А иначе сигурно и компания като Агрия изнася зърно по целия свят, но това не е нещо, в което има кой знае какво като добавена стойност и новост. Друго си е да видиш продукт на българска компания по щандовете на Walmart и Home Depot, даже и не съм си го представял, че може да се случи някога !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение
              Я, че нека си продават, кой ги спира. Идва от време на време и кеш, идеално да допълвам ако бутурясат цената. Не само че няма да се хваля, че съм продал "на върха", защото никой локален връх не е по-голям от макса, но още отсега ти казвам, че и в следващите 2г мисля и 1 хартишка да не продам. Освен ако не ми с е наложи по здравословни или непредвидени обстоятелства. Ако не изникнат такива извънборсови обстоятелства, нищо няма да продам, чакам ви корекцията
              За първата част с непродаването +1. За втората с непредвидените обстоятелства, малко е извън темата и дано да не го изтрият, ама за здравето има застраховки, които биха помогнали в най-тежките ситуации. Други непредвидени разходи, които биха глътнали много пари биха били някакви щети по жилището, за които пак има застраховки. Останалите непредвидени, за които е небходимо човек да има буфер е някакви ремонти по автомобил, такива които не се покриват от застраховки или (не знам семейния Ви статус), но половинката Ви да Ви каже, че чакате тризнаци. Всички останали разходи включително и тези са въпрос на планиране! Извинявам се на всички, че е малко в страни от темата, ама го споделям с най-добри чувства, за да не се налага продажба на акции тук по такива нелепи причини.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                Компанията напълно заслужено получава голямо внимание от всякакви инвеститори защото , нека някой ме поправи ако греша, но няма друга продаваща продуктите си по целия свят. Ако имахме повече такива компании не ми се мисли къде щяхме да сме като борса и нива на индексите сега !
                Лека корекция - има още доста компании ,които продават в цял свят - МСН и НЕS са даже водещи в световен мащаб - близо 8 % от пазара владеят,но това не омаловажава поста ти.С останалото съм съгласен даже 3 пъти.Всеки, който полага усилия , заслужава награда за труда си !
                мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                  Разбира се, че ще има корекция, защото нищо не върви нагоре завинаги. Но тогава по стара форумна традиция повечето ще обявят, че са продали точно на върха. Както се казва - в един цирк играем и номерата си знаем
                  Я, че нека си продават, кой ги спира. Идва от време на време и кеш, идеално да допълвам ако бутурясат цената. Не само че няма да се хваля, че съм продал "на върха", защото никой локален връх не е по-голям от макса, но още отсега ти казвам, че и в следващите 2г мисля и 1 хартишка да не продам. Освен ако не ми с е наложи по здравословни или непредвидени обстоятелства. Ако не изникнат такива извънборсови обстоятелства, нищо няма да продам, чакам ви корекцията

                  Коментар


                  • Компанията напълно заслужено получава голямо внимание от всякакви инвеститори защото , нека някой ме поправи ако греша, но няма друга продаваща продуктите си по целия свят. Ако имахме повече такива компании не ми се мисли къде щяхме да сме като борса и нива на индексите сега !

                    Коментар


                    • Разбира се, че ще има корекция, защото нищо не върви нагоре завинаги. Но тогава по стара форумна традиция повечето ще обявят, че са продали точно на върха. Както се казва - в един цирк играем и номерата си знаем

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

                        Прав си, но от друга страна по брой сделки няма кой да им стъпи. Това за мен е много хубаво, защото вместо няколко големи инвеститора да си разменят големи пакети от акции, при тях имаме много дребни инвеститори, които са вътре в играта.
                        От друга страна това не е много добре, защото прави самата позиция адски волатилна и надценена и в един момент според мен ще коригира. Не ми е много ясно кога, но е неизбежно. Просто според мен дали заради кофти ПР на останалите участници или заради прекалено много голям фокус върху тях много хора пропускат други възможности. Прилича ми малко като на истерията с FAANG акциите на запад по време на пандемията. По-долу е скрийншот от БГТР30 от сайта на борсата
                        . [ATTACH=CONFIG]n4103762[/ATTACH]
                        Да и по брой сделки са лидер. Според мен тук освен малки има и големи инвеститори. При фрий флоут от почти 250млн и 1370 (според мен тук не влизат Немските) акционери освен двамата мажоритари, средната стойност на пакет би била 180к лева. Ако погледнем и изтъргуваните тук 13млн лева от началото на годината ще видим, че много малка част реално е изтъргувана, около 5% от ФФ. По мое мнение големите изобщо не пипат пакетите си, от една страна явно сегашнште цени не ги устройват, а от друга не виждат в какво друго по-добро могат да ги прехвърлят!

                        Да в даден момент ще има корекция или консолидация, като това е напълно естествено!

                        Аз не мисля, че проблема на другите участници на нашата борса е кофти ПР. За мен проблема е в доверието и това, че през годините сме се нагледали на какви ли не игрички и липса на контрол от регулаторните органи. Тук имаме компания, която е максимално прозрачна, такава която е подопечна и на чужд регулатор, на който от друга страна имаме доверие, развива бизнес в сфера с голям потенциал. Когато казвате пропускане на други възможности, визирате ли някои конкретни компании или по-скоро възможността да не се отдели внимание, за да се анализират и други компании?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                          Колеги, не мога да Ви разбера какво толкова я превъзнасяте тази акция. Като че ли от началото на годината това е акцията с най-голям ръст в цената от акциите в Софикс, или пък с най-голям оборот измежду тях, или пък с най-много сделки, или пък с най-голяма стойност на фрий-флоута, та той сам по себе си е по-голям от едва половината от компаниите в Софикс, ами другите 6. Та не мога да Ви разбера. Ама като гледам пък има и една компания в Софикс с по-голяма пазарна капитализация, а и още една друга на нашата борса с по-голяма такава, така че...

                          И другото, няма какво да се притеснявата от тези 20к във Франкфурт. Точно на време се появяват! Как ще прави нови върхове без обеми, нали няма да отговаря на критерия, че не може да се прави връх с по-нисък обем
                          Прав си, но от друга страна по брой сделки няма кой да им стъпи. Това за мен е много хубаво, защото вместо няколко големи инвеститора да си разменят големи пакети от акции, при тях имаме много дребни инвеститори, които са вътре в играта.
                          От друга страна това не е много добре, защото прави самата позиция адски волатилна и надценена и в един момент според мен ще коригира. Не ми е много ясно кога, но е неизбежно. Просто според мен дали заради кофти ПР на останалите участници или заради прекалено много голям фокус върху тях много хора пропускат други възможности. Прилича ми малко като на истерията с FAANG акциите на запад по време на пандемията. По-долу е скрийншот от БГТР30 от сайта на борсата
                          .
                          Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2023-08-15 22-36-15.png
Views:	2
Size:	3.2 КБ
ID:	4103762

                          Attached Files

                          Коментар


                          • Колеги, не мога да Ви разбера какво толкова я превъзнасяте тази акция. Като че ли от началото на годината това е акцията с най-голям ръст в цената от акциите в Софикс, или пък с най-голям оборот измежду тях, или пък с най-много сделки, или пък с най-голяма стойност на фрий-флоута, та той сам по себе си е по-голям от едва половината от компаниите в Софикс, ами другите 6. Та не мога да Ви разбера. Ама като гледам пък има и една компания в Софикс с по-голяма пазарна капитализация, а и още една друга на нашата борса с по-голяма такава, така че...

                            И другото, няма какво да се притеснявата от тези 20к във Франкфурт. Точно на време се появяват! Как ще прави нови върхове без обеми, нали няма да отговаря на критерия, че не може да се прави връх с по-нисък обем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                              И аз се чудя какъв е тоя форум където влизат да коментират хора нямащи акции !
                              Веднага да го онагледим - Петърчо с култовата му фраза - Никога не съм имал
                              Click image for larger version

Name:	Untitled11.jpg
Views:	12
Size:	13.1 КБ
ID:	4103672

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                                Дали пък не е друга играта? Тоя с 20К броя от както ги е сложил няма една отхапана акция от тях, но под тях алъш-вериша си върви. Дали този същия не обира всичко излязло от подплашени играчи? В четвъртък мисля ще разберем. Отчета ще е излязъл и ако тоя го няма и не е купен, за мен това е била целта.
                                Същото си мислех и аз. Ако искаш да продадеш такъв пакет, то не това е най-оптималният начин да го направиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X