IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

    Да не ти плащат да зарибяваш хората, че да купуват тази акция ?
    Има си отчети, на български език са, вижда се какво и как се върши до момента, ама да прехласваш хората със евентуални розови техни проекти е недопостимо.
    Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

    Да не ти плащат да зарибяваш хората, че да купуват тази акция ?
    Има си отчети, на български език са, вижда се какво и как се върши до момента, ама да прехласваш хората със евентуални розови техни проекти е недопостимо.
    Мисля, не се разбирате правилно,. А няма такива отчети, които да са интересни, като ненаписаните
    Дддд има предвид отчети в бъдеще време, които ще гледаме тепърва. Той се старае да хване добрата компания в бъдещето, а не след новината на отчета. На отчет предполагам, че може да си позволи и да продава, Докато Ти имаш предвид отчети, които вече са написани. Е тях можем да гледаме, но кел-файда, както се казва, и докато се чуди някой да купи или да не купи - става това което Батя казваше - "ще ги гоним по баира"
    Борсата обикновено "гледа" (отчита) едни 9 месеца напред,...
    (колкото да се роди едно малко сладко бебе )
    Просто говорите на различен език с dddd, ) според мен, де - аз например почти не гледам минали коеф. а основно "forward" ме интересуват. Но всеки знае себе си.
    Та така, понякога някои играчи купуват осланяйки се на бъдещето. Без риск не става добър профит.
    И не е препоръка, понеже имам, но то и затова имам, щото ми харесаха споменатата от ддд "креативност" и т.н.
    Last edited by precakanoto; 12.10.2020, 12:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Нека не сме толкова крайни в оценките. Аз също предпочитам да са под наем а не да строят и с това да губят време и фокус, но това е нищожно на фона на огромните плюсове, които вървят с този начин на мислене. Излишната консервативност върви ръка за ръка с невероятна креативност, която създава огромна стойност за акционерите. Аз не мога да се сетя за друга по-креативна компания на БФБ. Това е компания, която се развива отлично и описанието им като аматьори ми идва в повече. Димитър Димитров и Импетус са всичко друго но не и аматьори.
      Да не ти плащат да зарибяваш хората, че да купуват тази акция ?
      Има си отчети, на български език са, вижда се какво и как се върши до момента, ама да прехласваш хората със евентуални розови техни проекти е недопостимо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

        да, някой трябва да вразуми шефа , да спре да купува имоти ))
        Не знам дали разбира колко аматьорско това
        Нека не сме толкова крайни в оценките. Аз също предпочитам да са под наем а не да строят и с това да губят време и фокус, но това е нищожно на фона на огромните плюсове, които вървят с този начин на мислене. Излишната консервативност върви ръка за ръка с невероятна креативност, която създава огромна стойност за акционерите. Аз не мога да се сетя за друга по-креативна компания на БФБ. Това е компания, която се развива отлично и описанието им като аматьори ми идва в повече. Димитър Димитров и Импетус са всичко друго но не и аматьори.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

          да, някой трябва да вразуми шефа , да спре да купува имоти ))
          Не знам дали разбира колко аматьорско това
          Точно това мен ме спря да участвам в това увеличение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            Добре аз ще направя прогноза, с уточнението че съм лаик и прогнозата не е базирана на нищо, освен на добавяне на по 1 млн. лв. за всяко следващо тримесечие
            За Q2 бяха 7 млн. лв. продажби на устройства
            Прогнозирам 8 млн. лв. продажби на устройства за Q3
            за Q4 да са 9 млн. лв.
            за Q1 на 2021 г. 10 млн. лв.
            и за Q2 на 2021 г. да са 11 млн. лв. Така за година ще има ръст от 57%. С отчитане на ръста в новите акции (при очакван пълен успех на увеличението) от 20%, увеличението на продажбите на акция ще е 31%
            печалбата я прогнозирам на 10% от продажбите, така че може да се сметне лесно, съответно 0,8, 0,9, 1 и 1,1 млн. лв. на тримесечие

            Предполагам, че може да е оптимистично или консервативно. Не знам

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа, за правене на анализи и т.н.
            Така като четох и се сетих, че конфигурацията наподобява с нещо на хеса , разбира се, че са от различен бранш, но чисто параметричeски -
            бр артии =18мил, - еднакъв ,
            прогнозна печалба горе доле еднаква. А и Хеса го докарваше между 10 и 15% марж печалба/продажби,
            E явно тук пазарът отчита и някакви по-големи перспективи, хеса все пак почти няма накъде да расте, а тук темпът все още не е ограничен така, продукцията може да се продава из цял свят и вероятно затова цена на хеса 3,60, а алтерко 4,60

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Определено това бе седмицата на Алтерко!
              Поздрави за всички включили се и на момчетата, които заостриха вниманието ми за тази компания.
              При такова търсене на права, определено увеличението ще е успешно. Дано ползват кеша умно и за читави продукти - харесват ги клиентите
              да, някой трябва да вразуми шефа , да спре да купува имоти ))
              Не знам дали разбира колко аматьорско това

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Тъй като увеличението вече практически приключи, чудя се какво е следващото нещо, което ще се следи.

                Например прогнози на инвеститори за продажбите на устройства през трето и четвърто тримесечие (поотделно), или печалба за трето и четвърто тримесечие , прогноза за 2021 г. за продажби на устройства и печалба?

                Така в края на ноември ще може да се сверят очакванията с данните, както и в края на февруари и т.н.
                Аз лично нямам търпение да е август 2021 г. да видя данните до юни 2021 г.

                Поздрави
                Добре аз ще направя прогноза, с уточнението че съм лаик и прогнозата не е базирана на нищо, освен на добавяне на по 1 млн. лв. за всяко следващо тримесечие
                За Q2 бяха 7 млн. лв. продажби на устройства
                Прогнозирам 8 млн. лв. продажби на устройства за Q3
                за Q4 да са 9 млн. лв.
                за Q1 на 2021 г. 10 млн. лв.
                и за Q2 на 2021 г. да са 11 млн. лв. Така за година ще има ръст от 57%. С отчитане на ръста в новите акции (при очакван пълен успех на увеличението) от 20%, увеличението на продажбите на акция ще е 31%
                печалбата я прогнозирам на 10% от продажбите, така че може да се сметне лесно, съответно 0,8, 0,9, 1 и 1,1 млн. лв. на тримесечие

                Предполагам, че може да е оптимистично или консервативно. Не знам

                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа, за правене на анализи и т.н.

                Коментар


                • Определено това бе седмицата на Алтерко!
                  Поздрави за всички включили се и на момчетата, които заостриха вниманието ми за тази компания.
                  При такова търсене на права, определено увеличението ще е успешно. Дано ползват кеша умно и за читави продукти - харесват ги клиентите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    Тъй като увеличението вече практически приключи, чудя се какво е следващото нещо, което ще се следи.

                    Например прогнози на инвеститори за продажбите на устройства през трето и четвърто тримесечие (поотделно), или печалба за трето и четвърто тримесечие , прогноза за 2021 г. за продажби на устройства и печалба?

                    Така в края на ноември ще може да се сверят очакванията с данните, както и в края на февруари и т.н.
                    Аз лично нямам търпение да е август 2021 г. да видя данните до юни 2021 г.

                    Поздрави

                    ? e Беше редно да споделиш дали си се възползвал от предлагането и си купил 4бр. от правата за целта

                    Коментар


                    • Тъй като увеличението вече практически приключи, чудя се какво е следващото нещо, което ще се следи.

                      Например прогнози на инвеститори за продажбите на устройства през трето и четвърто тримесечие (поотделно), или печалба за трето и четвърто тримесечие , прогноза за 2021 г. за продажби на устройства и печалба?

                      Така в края на ноември ще може да се сверят очакванията с данните, както и в края на февруари и т.н.
                      Аз лично нямам търпение да е август 2021 г. да видя данните до юни 2021 г.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                        Помпят ви правата, че е по-лесно за да кълвете от акциите.
                        Само на БФб при набиране на капитал за супер рисков и несигурен растеж на нов бизнес се случва това. Акциите и правата растат, вмест да падат заради риска, новият капитал да не донесе растеж. Защо не търгувате това? То е по-вероятното, да се наемат хората, да се направят складовите наличности, и вмето растеж да има спад в продажбите и печалбата..всеки разумен, ще ви каже, че това е по-вероятното.
                        harry Kane, много ти благодаря за всички твои коментари. Много си ми полезен. Това, което хвалиш се срива, а това, което плюеш, се качва. Спести ми доста загуби в фибанкасъ и ми направи добри кинти тука.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          Опитай да купиш 10К акции от аска. До къде ще закараш цената?
                          По лесно е с 50К права...
                          Е и това е така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                            Даже малко повече, ако включваш комисиона в сметките.


                            Опитай да купиш 10К акции от аска. До къде ще закараш цената?
                            По лесно е с 50К права...

                            Коментар


                            • Даже малко повече, ако включваш комисиона в сметките.

                              Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                              Нещо не ми се връзва математиката. Някой със сигурност е малоумен.

                              Алтерко (права) Последна сделка цена: 0.32
                              5 права по 0.32 = 1.6 лева даваш за правото да запишеш една акция на 3 лева. Т.е. ще ти струва 4.6 лева.

                              А цената на аска в момента е 4.46 лв.

                              Уот дъ фъ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Сега ако се беше качил на влака тука както направи при Спиди нямаше да спреш да пишеш колко е велика акцията. С какво Спиди е по различно от Алтерко, че едното го възхваляваш (защото имаш), а другото го плюеш и наричаш Лешперко, твърдейки че НИЩО не разбираш от бизнеса им.

                                Само да кажа имам Спиди 395 броя на 42.411 и Алтерко 2450 броя на 3.707.

                                И всеки път казваш така "Поздравления на инвестиралите в Лешперко и дано видят още по-добри нива" и след това започва ебати хейта. В смисъл пожелай ни успех и си спести хейта, за щото не си се сетил навреме да купиш.

                                Ставаш мега досаден.
                                Аморфния, не си ме разбрал, но нищо - аз, за разлика от други, нямам поставена цел да пиша по тази или онази тема, щото иначе ше ми спрат заплатката към посредника. Пиша тук, защото виждам всеобщата истерия, а тя, за пазар като нашия, е от голямо значение и следва да се съобразявам с нея - ял съм бахура с подобна истерия (при хима, дето го чаках на тройка с гарнитура), но и съм се предпазвал (при недоверие да речем), затова споделям мнение. Ако не те кефи, не четеш, ако пък съм омръзнал на форумците - спирам да пиша и толкова, както ти казах, не ми плащат, за да защитавам тази или онази акция.

                                Наричам почти всички акции с прякори - на тази особено ѝ отива Лешперко, просто така ми идва и така я наричам. А разликата между нея и Шпидиту е... абе няма дате занимавам с глупости - онова там е балон, а тук е бъдеща ракета.

                                П.С. Понеже си ги мерим - имам по-голямо капиталовложение в акции на "балоняка", отколкото в твоето в него и Лешперко общо - не се хваля, просто казвам, не че е някаква кой знае каква сума. И понеже съм искрен - успех и все нагоре, в твоя чест няма да пиша в тази тема, щото те дразня, до края на месеца. ЪЪЪЪЪЪЪПППППП поне 10 лева!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X