IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
    цифрата е груба, разбира се и се базира на модел за дисконтиране на парични потоци за 10 годишен период при базисен резултатите от 2014 или бъркам?
    ... само оптимистите смятат така
    Аз щото съм назадничав смятам предимно Book Value ...
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
      Просто от интерес да попитам - защо точно 40млн. лв?
      цифрата е груба, разбира се и се базира на модел за дисконтиране на парични потоци за 10 годишен период при базисен резултатите от 2014 или бъркам?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
        и аз излезнах на загуба, но явно акцията си е тръгнала към фундаменталната стойност от около 40 млн. пазарна капитализация. ще ги чакам там
        Просто от интерес да попитам - защо точно 40млн. лв?

        Коментар


        • Вчера,
          Сп. Икономика и КРИБ наградиха Сирма:
          Цветан Алексиев, изпълнителен директор на "Сирма груп холдинг", бе отличен в категория "ИКТ, аутсорсинг, бизнес услуги". Наградата в тази категория връчи господин Иван Вутов, заместник-председател на Управителния съвет на КРИБ
          http://www.economic.bg/bg/news/5/nik...mika-2015.html

          Наградата получи г-на Цветан Алексиев, който ме изуми с разпасаност, безумен поглед и изказвания от типа на - ние сме най-добрите, ние сме номер едно и ... т.н.?!

          P.S. Иначе се радвам, че IPO бе успешно, но пак казвам ИЗУМЕН съм от поведението?!

          Коментар


          • Беше въпрос на време да падне под 1,2. Много се учудих след като видях как някои от съфорумците се подлъгаха и участваха в първичното.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
              Тук убиха мечтите на всички спекуланти за бърза печалба!
              Нищо - аз инвестирах малко на 1.185 - да видим дали ще последва "тест" на 1.10 или на 1.25 - 1.30!
              и аз излезнах на загуба, но явно акцията си е тръгнала към фундаменталната стойност от около 40 млн. пазарна капитализация. ще ги чакам там

              Коментар


              • Тук убиха мечтите на всички спекуланти за бърза печалба!
                Нищо - аз инвестирах малко на 1.185 - да видим дали ще последва "тест" на 1.10 или на 1.25 - 1.30!

                Коментар


                • Има и още сделки под 1.20, а най-високата купува е вече 1.136 ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                    Коментирал съм на поста ти преди да си го оправиш!
                    Писал си, че не си видял такова условие. В проспекта е и няма да предлагат стабилизация!
                    Няма драма, така че споко.
                    поста не е поправен, а допълнен, за да няма недоразбрали. нали трябва да информираме, а не дезинформираме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      е да де, не съм видял условие, при което да са провеждат стабилизационни действия, кое не разбра
                      Коментирал съм на поста ти преди да си го оправиш!
                      Писал си, че не си видял такова условие. В проспекта е и няма да предлагат стабилизация!
                      Няма драма, така че споко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                        Напротив, има - точка 9.5. Но изрично пише, че Елана няма да предлага стабилизиране на цената.
                        Тук може да падне и до под 1.20лв в следващите няколко дни.
                        е да де, не съм видял условие, при което да са провеждат стабилизационни действия, кое не разбра

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          не съм видял подобно условие в проспекта
                          Напротив, има - точка 9.5. Но изрично пише, че Елана няма да предлага стабилизиране на цената.
                          Тук може да падне и до под 1.20лв в следващите няколко дни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                            Има сделка и под цената на ИПО-то. Някакви предположения колко може да падне цената, докато се намери "реалната оценка"?
                            Не търсете под вола теле - това бях аз с последната си сделка по позицията. Вече съм напълно аут, а печалбата ми е скромна, но от сърце.

                            Пожелавам успех на всички, които са решили да се доверят на Сирма!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                              Не знам какъв е договора на Елана относно това ИПО, но обикновенно водещият емисията трябва да прави и стабилизация на цената за 30 дни след започване на търговията.
                              Ако е така, то не очаквам някакви големи раздвижвания надолу преди Коледа, просто защото Елана ще се включва с покупки, за да държи поне минималната цена.
                              не съм видял подобно условие в проспекта на стр 41 (като изключвам възможността някой с мнение по въпроса да не го е чел):
                              Емитентът, както и акционерите му, не са предвидили опция за превишаване на размера на предлаганото
                              количество акции, както и други действия за ценовото им стабилизиране.
                              Last edited by obafeme; 01.12.2015, 11:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение
                                Има сделка и под цената на ИПО-то. Някакви предположения колко може да падне цената, докато се намери "реалната оценка"?
                                Не знам какъв е договора на Елана относно това ИПО, но обикновенно водещият емисията трябва да прави и стабилизация на цената за 30 дни след започване на търговията.
                                Ако е така, то не очаквам някакви големи раздвижвания надолу преди Коледа, просто защото Елана ще се включва с покупки, за да държи поне минималната цена.

                                Коментар

                                Working...
                                X