IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    ако падне на 30ст аз не бих купил, по скоро бих купил на 90ст от колкото на 30ст
    Точно така. Ти не би купил, но аз бих купил. Казваме едно и също.
    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

    Коментар


    • Изкупуване с дълг за момента ми се вижда малко вероятно. Защо да поемат този риск? Подобен варриант само малките акционери ги блазни, за да излязат на малко по-добри нива. Освен това, понеже явно се преговаря поне от врвме на време, да купуват здраво мениджърите може да им изиграе лоша шега, ако стане сделка и се окаже, че са търгували с вътрешна информация.

      Не се знае и дали има консенсус за продажба между по-големите акционери. Пълна каша, но цената е ниска и привлича за спекулация.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
        Впечатления и записки от днешното ОСА на Сирма в офиса на фирмата:
        Сградата изглежда добре подържана с футуристичен вътрешен дизайн и осветление, огледални асансьори, лед дисплеи и тримерни табели на подфирмите по коридорите.
        Струва ми се, че CEO-то отговори директно на всички въпроси без да го интересува как ще се отрази на имиджа. Обясни, че увеличението се е провалило, защото е имало хора от старите собственици, които имали нужда от пари и са свалили цената с множество сделки с неголеми суми при неликвиден пазар, като са продавали без да се съобразяват с увеличението (или именно заради него?). Съответно това е отблъснало БГ инвеститорите, а външните инвеститори са искали делистване за да инвестират. Сподели, че и в момента се преговаря с инвеститори. На въпроса с приходите от системна интеграция обясни, че е променена класификацията на приходите, които са били преди в перо "системна интеграция".
        Интересно е че комитета по възнаграждения за съвета на директорите е решил да на дава бонуси на СД, защото инвеститорите не са доволни от цената на пазара и ръста е 13% при очакван 15%.
        На моменти настроението беше много весело с шеги и самоирония за цената на акциите. Имаше някакъв голям оптимизъм за бъдещето.

        Не е препоръка (акционер съм).
        Отдавна не съм чел толкова смислени коментари в този форум!
        Сирма Груп /Не Бургаското Сирма / е доста интересна и противоречива компания. Ако погледнеш отчетите и презентациите трябва да е 2 лева, но ако видиш как се изсипват акции от основните собственици се питаш дали пък не е фалирала вчера и само ти не знаеш за това! Интересен е въпросът защо мениджмънтът, които са и част от мажоритарният пакет, доколкото схващам не вземат заем /лихвите са никакви в момента/ и не изкупят, колкото се може повече акции от пазара, от прекрасната си компания? Аз ако ръководех компанията, знаех какво има бекстейдж, как са реално нещата и можех да си дам сметка колко реано струва групата, то щях да мобилизирам всички възможности и да си напазарувам евтино!!!
        Фактът, че не го правят е меко казано притеснителен - или не могат да си направят сметката или нещата не са както трябва!
        Направих си трудаа, почетох малко доклади и излиза, че главният изпълнителен директор има 324 хил. лв. годишен доход - срещу това всяка банка ще му отпусне 2 мил - 2.5 мил. лева кредит без да й мигне окото Всички знаете с такъв ресурс, на тази борса къде отива цената!
        IM d best

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
          На тия не им е ясно защо изобщо им е да са публична компания.
          Как да не е - виж списъка от ИПО-то, колко народ влезна с оптимизъм на 1.20, а сега лапа сополи на 0.67 има - няма 45% загуба, а в природата нищо не се губи, само сменява собственика си. Щом на ИПО едни са загубили 45%, значи тези 45% са отишли в други джобове
          Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

          Коментар


          • В протокола не пише изобщо някой да се е изказвал за нещо.И по т.4 са нарушили закона,като не са гласували точката както е записана в поканата.Вярно,че е сгрешено(странно защо плащат на юристи,счетоводители,ДВИ и т.н.),но трябва и това предложение да се гласува,както и новото поправено предложение.На тия не им е ясно защо изобщо им е да са публична компания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
              Обясни, че увеличението се е провалило, защото е имало хора от старите собственици, които имали нужда от пари и са свалили цената с множество сделки с неголеми суми при неликвиден пазар, като са продавали без да се съобразяват с увеличението (или именно заради него?). Съответно това е отблъснало БГ инвеститорите, а външните инвеститори са искали делистване за да инвестират.
              Интересно е тези дето продават и провалят увеличението, разбирай успешното бъдеще на компанията все още в групата ли са или са такива дето вече са спрели да работят там?

              Коментар


              • Цената ли да гледаме и поведението на акционерите или сладките приказки. Интерес може да има, но явно при по-подробен анализ се отказват. Откакто го говорят това имаше време за три сделки, тук сделка би станала доста бързо, според мен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                  Впечатления и записки от днешното ОСА на Сирма в офиса на фирмата:
                  Сградата изглежда добре подържана с футуристичен вътрешен дизайн и осветление, огледални асансьори, лед дисплеи и тримерни табели на подфирмите по коридорите.
                  Струва ми се, че CEO-то отговори директно на всички въпроси без да го интересува как ще се отрази на имиджа. Обясни, че увеличението се е провалило, защото е имало хора от старите собственици, които имали нужда от пари и са свалили цената с множество сделки с неголеми суми при неликвиден пазар, като са продавали без да се съобразяват с увеличението (или именно заради него?). Съответно това е отблъснало БГ инвеститорите, а външните инвеститори са искали делистване за да инвестират. Сподели, че и в момента се преговаря с инвеститори. На въпроса с приходите от системна интеграция обясни, че е променена класификацията на приходите, които са били преди в перо "системна интеграция".
                  Интересно е че комитета по възнаграждения за съвета на директорите е решил да на дава бонуси на СД, защото инвеститорите не са доволни от цената на пазара и ръста е 13% при очакван 15%.
                  На моменти настроението беше много весело с шеги и самоирония за цената на акциите. Имаше някакъв голям оптимизъм за бъдещето.

                  Не е препоръка (акционер съм).
                  Едно не мога да разбера - защо при така зародения оптимизъм и свежото настроение на ОСА инсайдерите вкл. работещите на ниски позиции не се надъхват да купуват ? При тия обороти цената цената щеше вече да гони двойката....ама май нямат доверие във фирмата и меринджеите ...дори само на себе си да си бяха повярвали ...А те го ударили на самоирония
                  п.с. нямам все оше тук
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Впечатления и записки от днешното ОСА на Сирма в офиса на фирмата:
                    Сградата изглежда добре подържана с футуристичен вътрешен дизайн и осветление, огледални асансьори, лед дисплеи и тримерни табели на подфирмите по коридорите.
                    Струва ми се, че CEO-то отговори директно на всички въпроси без да го интересува как ще се отрази на имиджа. Обясни, че увеличението се е провалило, защото е имало хора от старите собственици, които имали нужда от пари и са свалили цената с множество сделки с неголеми суми при неликвиден пазар, като са продавали без да се съобразяват с увеличението (или именно заради него?). Съответно това е отблъснало БГ инвеститорите, а външните инвеститори са искали делистване за да инвестират. Сподели, че и в момента се преговаря с инвеститори. На въпроса с приходите от системна интеграция обясни, че е променена класификацията на приходите, които са били преди в перо "системна интеграция".
                    Интересно е че комитета по възнаграждения за съвета на директорите е решил да на дава бонуси на СД, защото инвеститорите не са доволни от цената на пазара и ръста е 13% при очакван 15%.
                    На моменти настроението беше много весело с шеги и самоирония за цената на акциите. Имаше някакъв голям оптимизъм за бъдещето.

                    Не е препоръка (акционер съм).
                    Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lenko Разгледай мнение

                      - външните услуги намаляват защото към датата на отчета все още не са се разплатили с доставчиците си и не са получили фактури от тях - имат 720х. по-малко задължения плюс 558х. по-малко аванси. Следващото тримесечие ще е трагично..

                      .
                      Съгласен съм, но не ми се занимаваше да го напиша. Само за външните услуги може би не си прав. Ако имат договори и са извършени, разходът се признава счетоводно. Ако не са платени тогава паричния поток изглежда по-добре сега, но ще е по-зле следващия период. Ако не съм те разбрал, се извинявам.

                      Но все пак цената отразава всичко това, че даже и повече.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        отчета не изглежда зле
                        задълженията към банки не се увеличават, няма капитализиране на разходи
                        само се чудя две неща
                        защо разходите за персонал се срутват с 10%, както и за външни услуги
                        значи персонала им бяга и не са прехвърлили дейност към външни фирми?

                        Манджа с грозде
                        Не знам как така се получава - явно четем различни отчети...
                        - задълженията към банки се увеличават с малко - към 300х в краткосрочните заеми т.е. теглили са от овърдрафтите. Нови заеми няма как да има защото вече няма какво да се залага;
                        - капитализирани разходи има - 697х.
                        - разходите за персонал падат, защото миналата година са давали бонуси (580х.) а тази година няма парички...
                        - външните услуги намаляват защото към датата на отчета все още не са се разплатили с доставчиците си и не са получили фактури от тях - имат 720х. по-малко задължения плюс 558х. по-малко аванси. Следващото тримесечие ще е трагично..
                        - това последното е и причината за увеличената на пръв поглед печалба и за положителния за пръв път от много време cashflow
                        - най-плашещото е че приходите от системна интеграция (boxmoving) нарастват като дял и вече са над 50% от приходите. Сирма вече не е софтуерна компания, а доставчик на хадуер по търгове на държавната администрация.

                        Коментар


                        • "В обхвата на инициативата (Ден за акции) са включени само инструментите, допуснати до търговия на Основен пазар на БФБ, но само в някои от следните сегменти: Сегмент акции „Premium”, Сегмент акции „Standard”, Сегмент за дружества със специална инвестиционна цел и Сегмент за борсово търгувани продукти. Сирма Груп Холдинг АД-София е регистрирана на Основен пазар, Сегмент акции Premium. Списък с финансовите инструменти, листнати на Основен пазар и видовете сегменти можете да намерите на сайта на БФБ от секция „Меню“ >„Листване“ > „Пазарни сегменти“ > най-отдолу „Връзки“ > „Финансови инструменти, допуснати до търговия на Oсновен пазар BSE“. "
                          Last edited by forexar; 12.06.2019, 10:51. Причина: на въпроса беше получен отговор от посредник
                          Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

                            Казвам,че ОСА може да разпредели индивидуалната печалба,която е 2596 хил.лв.,а не консолидираната.Такова нещо не съм виждал до сега.
                            И аз не бях виждал да забравят,че мандатите на СД и ОК изтичат след месец и да се налага акционер да внася допълнителни точки в дневния ред на ОС.Пак на време се усетиха,а може и някой да им е подсказал.
                            9. Промяна в състава и числеността на Съвета на директорите.
                            Проект на решение по т. 9:
                            „Общото събрание на акционерите освобождава от длъжност и отговорност Цветомир Ангелов Досков и Саша Константинова Безуханова.“
                            10. Продължаване на мандата на Съвета на директорите.
                            Проект на решение по т. 10:
                            „Общото събрание на акционерите продължава мандата на Съвета на директорите с 2 (две) години при досегашното възнаграждение.“
                            11. Продължаване на мандата на Одитния комитет.
                            Проект на решение по т. 11:
                            „Общото събрание на акционерите продължава мандата на Одитния комитет с 3 (три) години.“

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                              ако някога стане 20-30 стинки може и аз да се включа
                              ако падне на 30ст аз не бих купил, по скоро бих купил на 90ст от колкото на 30ст

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                                ако някога стане 20-30 стинки може и аз да се включа
                                Значи няма да се включиш.....

                                Коментар

                                Working...
                                X