IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
    За съжаление, поради технически проблем не можа да се осъществи запис.
    Колебаех се дали да участвам.
    Това премахна всякакви колебания
    Жалко..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
      Тъкмо мислех, че ще имам стимул да започна да тренирам, ама нищо - ще изчакам следващата IT фирма, която успешно направи запис на срещата на директорите с потенциалните инвеститори преди IPO-то.

      С риск да прозвуча малко нагло, ама е смехотворно IT фирма от ранга на Сирма да има технически проблеми, които да възпрепятстват какъвто и да било запис на каквито и да било срещи. И после защо съм скептично настроен към това IPO... ами ето защо!

      Това за пореден път ми напомня за гафа с онлайн системата за записване в детските градини от преди няколко години. И после защо съм скептично настроен към това IPO... ами ето защо!

      Всеки решава за какво да похарчи парите си. Ако Сирма наистина има сериозни планове за експанзия и успее да ги реализира, няма да има никакво значение дали човек ще вземе акции сега или след 6 месеца, или след 1 година. Разликата (според мен) е, че сега рискът все още е твърде голям, имайки предвид историята на Сирма и поговорката, че вълкът козината си мени, но нрава - не!
      Всеки има право да интерпретира нещата както си иска, но тъй като това беше превратна интерпретация само защото Ви отговорих - длъжна съм да кажа: не Сирма имаше технически проблем. И като човек, който следи фактите в различни събития: гафът с онлайн системата не беше техен:-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
        За съжаление, поради технически проблем не можа да се осъществи запис.
        Тъкмо мислех, че ще имам стимул да започна да тренирам, ама нищо - ще изчакам следващата IT фирма, която успешно направи запис на срещата на директорите с потенциалните инвеститори преди IPO-то.

        С риск да прозвуча малко нагло, ама е смехотворно IT фирма от ранга на Сирма да има технически проблеми, които да възпрепятстват какъвто и да било запис на каквито и да било срещи. И после защо съм скептично настроен към това IPO... ами ето защо!

        Това за пореден път ми напомня за гафа с онлайн системата за записване в детските градини от преди няколко години. И после защо съм скептично настроен към това IPO... ами ето защо!

        Всеки решава за какво да похарчи парите си. Ако Сирма наистина има сериозни планове за експанзия и успее да ги реализира, няма да има никакво значение дали човек ще вземе акции сега или след 6 месеца, или след 1 година. Разликата (според мен) е, че сега рискът все още е твърде голям, имайки предвид историята на Сирма и поговорката, че вълкът козината си мени, но нрава - не!

        Коментар


        • Предварителни данни за трето тримесечие

          Привет!

          Новите данни, които бяха съобщени от финансовия директор на Сирма Груп Холдинг по време на онлайн срещата

          На тази страница се намира цялата информация за IPO-то: документи, презентации, новини за актуални проекти, интервюта, видео

          Отново да посоча: тук ще намерите кратко описание на всяка една компания с акценти от бизнеса, клиенти; пазари на групата, финанси, стратегия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
            За съжаление, поради технически проблем не можа да се осъществи запис.
            Това звучи много иронично за ИТ фирма
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
              Скоро ще разберем дали от страна на Сирма им е хрумнало да запишат срещата. Бас държа, че не им е хрумнало. Ако загубя баса - ще направя 60 лицеви опори.
              За съжаление, поради технически проблем не можа да се осъществи запис.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                Компанията е добра, но е преклено диверсифицирана и не успява да постигне синергичен ефект от разнообразните си пазарни и продуктови инициативи в различни страни. Реално в основата на развитието на отделните компании в Сирма са отделните инициативи на основните акционери, всеки от които управлява по едно направление с една или няколко компании в него.

                Описаното в проспекта уникално предимство от равното разпределение на дяловете между основните акционери за мен е сериозно предизвикателство, защото анализирайки досегашната дейност и приходите на групата, стигам до извода, че различните акционери имат доста различни визии за развитие и трудно постигат съгласие по фокусиране на своите усилия и ограничени ресурси в 1, 2, 3 (но не повече) стратегически продуктови и пазарни направления.

                Затова успехите в Западна Европа и САЩ на Онтотекст, EngView и Сирма ITT, макар и впечатляващи, са по-скоро епизодични и реално не водят до заемане на по-сериозен пазарен дял от съответния пазар. Групата май основно се храни от продажбата на услуги по софтуерни разработки от Сирма Солюшънс в България, което е нормално с оглед на дългогодишната история и добрите контакти на местния пазар, но макар и в някои случаи тези софтуерни разработки да са свързани с отговорни системи, реално не са довели до създаването и налагането на по-сериозен софтуерен продукт и едва ли могат да се считат за ключов и незаобиколим партньор на организациите и банките, с които работят.

                На фона на предходните години (2012, 2013), финансовите резулати за 2014 ми изглеждат стероидни, а обявените прогнозни приходи от 100 милиона евро до няколко години (основно от продажби в Западна Европа) са амбициозна цел, която трудно ще бъде постигната с настоящия стил на управление. Затова при обявените ценови нива на ИПО-то, особено в в горната част на рейнджа, оценката на команията ми се струва надценена (в предходните страници някой бе споменал за сделката с Фадата) и аз едва ли ще участвам.

                Споделеното е лично мнение и не съдържа критика или препоръка. Иначе смятам, че ИПО-то най-вероятно ще успешно, защото е в перспективен сектор, Елана има доста опит и контакти, а и отдавна не се е появявало нещо интересно, което да даде възможност на институционални и частни инвеститори да вложат спестяванията в нещо различно от банкови депозити с вече много ниски лихви.
                Много добър анализ, но се съмнявам IPO-то да е успешно
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Компанията е добра, но е преклено диверсифицирана и не успява да постигне синергичен ефект от разнообразните си пазарни и продуктови инициативи в различни страни. Реално в основата на развитието на отделните компании в Сирма са отделните инициативи на основните акционери, всеки от които управлява по едно направление с една или няколко компании в него.

                  Описаното в проспекта уникално предимство от равното разпределение на дяловете между основните акционери за мен е сериозно предизвикателство, защото анализирайки досегашната дейност и приходите на групата, стигам до извода, че различните акционери имат доста различни визии за развитие и трудно постигат съгласие по фокусиране на своите усилия и ограничени ресурси в 1, 2, 3 (но не повече) стратегически продуктови и пазарни направления.

                  Затова успехите в Западна Европа и САЩ на Онтотекст, EngView и Сирма ITT, макар и впечатляващи, са по-скоро епизодични и реално не водят до заемане на по-сериозен пазарен дял от съответния пазар. Групата май основно се храни от продажбата на услуги по софтуерни разработки от Сирма Солюшънс в България, което е нормално с оглед на дългогодишната история и добрите контакти на местния пазар, но макар и в някои случаи тези софтуерни разработки да са свързани с отговорни системи, реално не са довели до създаването и налагането на по-сериозен софтуерен продукт и едва ли могат да се считат за ключов и незаобиколим партньор на организациите и банките, с които работят.

                  На фона на предходните години (2012, 2013), финансовите резулати за 2014 ми изглеждат стероидни, а обявените прогнозни приходи от 100 милиона евро до няколко години (основно от продажби в Западна Европа) са амбициозна цел, която трудно ще бъде постигната с настоящия стил на управление. Затова при обявените ценови нива на ИПО-то, особено в в горната част на рейнджа, оценката на команията ми се струва надценена (в предходните страници някой бе споменал за сделката с Фадата) и аз едва ли ще участвам.

                  Споделеното е лично мнение и не съдържа критика или препоръка. Иначе смятам, че ИПО-то най-вероятно ще успешно, защото е в перспективен сектор, Елана има доста опит и контакти, а и отдавна не се е появявало нещо интересно, което да даде възможност на институционални и частни инвеститори да вложат спестяванията в нещо различно от банкови депозити с вече много ниски лихви.
                  Last edited by Valuator; 13.10.2015, 07:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BGTR30 Разгледай мнение
                    Лично аз съм много доволен и силно впечатлен! Както беше писано по-долу, фирмата просто не се рекламира - фактите, които дадоха управителите на отделните фирми не съм виждал в интернет, а са ... вдъхновяващи Търгове спечелени срещу конкуренция от страна на IBM в Щатите, Клиенти в лицето на Financial Times, Euromoney, Astra Zeneca, BBC, DK, Getty, Quality Vision International, Disney, Правителствата на UK, Канада и САЩ !!!, Повече от половината банки в БГ, ...



                    По-горното е личното ми мнение и не ангажирам никой с нищо.
                    Страшно много клиенти по целия свят,победена конкуренция от IBM,Oracle супер платежоспособни клиенти включително правителства на Америка и Канада ,офиси на източния и западния бряг в Америка и накрая над 50 процента от приходите идват от България.......странно!
                    Last edited by спекуланта; 12.10.2015, 21:55.

                    Коментар


                    • Лично аз съм много доволен и силно впечатлен! Както беше писано по-долу, фирмата просто не се рекламира - фактите, които дадоха управителите на отделните фирми не съм виждал в интернет, а са ... вдъхновяващи Търгове спечелени срещу конкуренция от страна на IBM в Щатите, Клиенти в лицето на Financial Times, Euromoney, Astra Zeneca, BBC, DK, Getty, Quality Vision International, Disney, Правителствата на UK, Канада и САЩ !!!, Повече от половината банки в БГ, ...

                      Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      Как беше онлайн срещата? Нещо интересно?
                      По-горното е личното ми мнение и не ангажирам никой с нищо.

                      Коментар


                      • Скоро ще разберем дали от страна на Сирма им е хрумнало да запишат срещата. Бас държа, че не им е хрумнало. Ако загубя баса - ще направя 60 лицеви опори.

                        Коментар


                        • Как беше онлайн срещата? Нещо интересно?
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Защо в презентацията дето дадоха ЕБИТДА за 2014 г беше дадена 6.429млн лв??? Не беше ли нещо около 11млн лв?
                            Простете, но тъй като не съм подготвена да Ви отговоря относно финансите - по време на срещата Вие зададохте въпрос и не Ви отговориха ли?

                            Моля, не се притеснявайте да изпратите този въпрос и всички, които Ви вълнуват, на stoyanov@elana.net и ir@sirma.com.

                            Допълвам, че 6.5 млн. лв. беше обявената по предварителни данни EBITDA за трето тримесечие. Не става въпрос за 2014 г.
                            Last edited by Isabella Oronova; 12.10.2015, 19:12.

                            Коментар


                            • Защо в презентацията дето дадоха ЕБИТДА за 2014 г беше дадена 6.429млн лв??? Не беше ли нещо около 11млн лв?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                                А какви бяха сметките при ЗХБГ, при Меком, помниш ли, а какви станаха.

                                Как може да сте толкова "остри" да вярвате на Проспект за ИПО на БФБ
                                Е, ако става въпрос за чистата статистика, списъка би могъл да се допълни и с Херти, ЖП-инфраструктура, енемона, а вероятно и други.

                                Коментар

                                Working...
                                X