IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Пази Боже, от повече такива разбирачи на БФБ.
    Точно така е. Първо да се разследва какво стана с поне 10 ИПОта и увеличения на капитал с нови акции дето са на цени в пъти под емисионните и тогава нови ИПОта.

    Това ИПО и на тези цени е ценизъм.
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
      А аз защо така си мисля, че основната причина за излизане на борсата е да може менидмънта да си осребри собствените акции, които иначе са едни голи, непотребни хартийки. Дано не съм прав де!
      Между другото, това е един от слуховете за IPO-то в IT средите. Един конкретен, голям и важен за фирмата акционер, който е в Сирма от самото ѝ начало, иска да се освободи от акциите си и да се "пенсионира". И това е още една причина да не участвам или в случая да участвам, но на най-ниската цена с идеята да не участвам въобще, ако цената от IPO-то е по-висока.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BGTR30 Разгледай мнение
        Мислех си, че има две причини цената на акцията да расте.
        Първата е че до сега компанията не се е отчитала пред публични и външни инвеститори и съответно не е искала да плаща големи данъци Т.е. вероятно е реинвестирала здраво преди да изчисли дължимото като данъци.
        Втората е свързана с това, че ръководството обяви, че скоро ще търси излизане и на по-голяма външна борса. За да стане това трябва голяма мобилизация, сериозно отношение към поставените цели, големи печалби, големи дивиденти
        А аз защо така си мисля, че основната причина за излизане на борсата е да може менидмънта да си осребри собствените акции, които иначе са едни голи, непотребни хартийки. Дано не съм прав де!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
          На никой не му трябва, ако бях на КФН щях да го спра.
          Пази Боже, от повече такива разбирачи на БФБ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
            ненужна злоба към някого, който се опитва нещо да прави
            А, не няма злоба, просто си казваме нещата. Обората на борсата е 100 хил лв. на ден, всички консервативни и пенсионни фондове са на минус, всички ИПОта от близките 8-10 г. за на минус, и е малко неудобно ново ИПО На никой не му трябва, ако бях на КФН щях да го спра.
            Bulls on BSE

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
              Докога ще губите време на хората с това ИПО. Никой не се интересува нито пък подава поръчки.
              ненужна злоба към някого, който се опитва нещо да прави

              Коментар


              • Мислех си, че има две причини цената на акцията да расте.
                Първата е че до сега компанията не се е отчитала пред публични и външни инвеститори и съответно не е искала да плаща големи данъци Т.е. вероятно е реинвестирала здраво преди да изчисли дължимото като данъци.
                Втората е свързана с това, че ръководството обяви, че скоро ще търси излизане и на по-голяма външна борса. За да стане това трябва голяма мобилизация, сериозно отношение към поставените цели, големи печалби, големи дивиденти

                Коментар


                • Докога ще губите време на хората с това ИПО. Никой не се интересува нито пък подава поръчки.
                  Bulls on BSE

                  Коментар


                  • Днес 15ти е последният ден, в който могат да се подават поръчки. Утре ще бъде обявен резулатата.

                    Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
                    До кога се подаваха заявки за закупуване на акции ?
                    Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                      Пуснах лимитирана поръчка на минималната цена, колкото да се отбележа, че съм участвал в IPO-то, което все още мисля, че е раздуто, но това не пречи човек да се включи за идеята.
                      Подходих по същия начин, но добавих и една пазарна за по-малко акции. Количеството не е голямо, бих казал дори скромно. Но мисля, че който е решил да пусне пазарна поръчка е задължително да пусне и лимитирана на мин. и понеже цената ще зависи от лимитираните така ще се помогне на елана да не изхвърчат в облаците, създавайки прословутата "тенджера под налягане" - по тяхната терминология

                      Коментар


                      • Пуснах лимитирана поръчка на минималната цена, колкото да се отбележа, че съм участвал в IPO-то, което все още мисля, че е раздуто, но това не пречи човек да се включи за идеята.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                          Да ама не на търговото , а от борсата после за да види колко ще са останали пилците след прострелването
                          прав си, явно аз не съм чел внимателно
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Чи от къв зор...колкото и да е цената сега - догодинас с 50% дисконт от нея ще може да си вземе човек...ако иска де...

                            Нещо таквози си...

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=BABA&ty=c&ta=0&p=w
                            Това да не ти е балона атера ?

                            Коментар


                            • До кога се подаваха заявки за закупуване на акции ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                                е не си чел внимателно, императора ще взима 88 броя
                                Да ама не на търговото , а от борсата после за да види колко ще са останали пилците след прострелването

                                Коментар

                                Working...
                                X