IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Ето какво пишеше на документа, който ми изпратиха на DOC файл:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

    Вид ценни книжа: Акции, Обикновени, Безналични Пазар: извънборсов пазар (OTC)

    Емитент: Елана Агрокредит АД Валидност: до дата 22.3.2018 г.

    ISIN: BG1100040101 Пакет: Не

    Дата: Падеж:

    Номинал: 1.00 Купон:

    Брой ЦК: xxx В резултат на инвестиционна консултация: [X] НЕ [ ] ДА

    Цена: 1.100 Вид: лимитирана

    Обща стойност: BGN xxx (xxx)



    Плащане:

    Банкова сметка на „Елана Трейдинг“ АД: Юробанк България АД, IBAN:BG70BPBI79421032765004, BIC: BPBIBGSF

    Удост. Док.:Не
    Не съм записвал акции през Елана, но при моят ИП е достатъчно да подпишеш молба за записване и да имаш нужния кеш в платформата. Никога /вкл. сега/ не съм знаел сметки за записване и други детайли.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
      Много бързаш да плащаш, затова. Срокът е 17 април.
      А на документа виж какво е посочено:

      Не съм клиент на Елана.
      Ето какво пишеше на документа, който ми изпратиха на DOC файл:
      --------------------------------------------------------------------------------------------------

      Вид ценни книжа: Акции, Обикновени, Безналични Пазар: извънборсов пазар (OTC)

      Емитент: Елана Агрокредит АД Валидност: до дата 22.3.2018 г.

      ISIN: BG1100040101 Пакет: Не

      Дата: Падеж:

      Номинал: 1.00 Купон:

      Брой ЦК: xxx В резултат на инвестиционна консултация: [X] НЕ [ ] ДА

      Цена: 1.100 Вид: лимитирана

      Обща стойност: BGN xxx (xxx)



      Плащане:

      Банкова сметка на „Елана Трейдинг“ АД: Юробанк България АД, IBAN:BG70BPBI79421032765004, BIC: BPBIBGSF

      Удост. Док.:Не

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Много странно. Направих поръчка за записване на новата емисия и на документа беше посочена сметката на Елана Трейдинг в Пощенска банка (Банкова сметка на „Елана Трейдинг“ АД: Юробанк България АД, IBAN:BG70BPBI79421032765004, BIC: BPBIBGSF). Преведох сумата и парите ми цъфнаха в BG Trader-а. После видях, че набирателната сметка е в Райфайзен банк („Райфайзенбанк (България)“ ЕАД, с IBAN: BG36RZBB91555069090414 BIC: RZBBBGSF). Това нормално ли е? Някой да сподели ако е клиент на Елана Трейдинг и участва в увеличнието -- къде се пращат парите -- в Пощенска или Райфайзен?

        Нещо съвсем се обърках.
        Много бързаш да плащаш, затова. Срокът е 17 април.
        А на документа виж какво е посочено:
        ЗАЯВКА ЗА ЗАПИСВАНЕ НА АКЦИИ
        С настоящето ИП декларира, че е уведомен за необходимостта да завери с общо дължимата по всички заявки сума набирателната сметка на "Елана Агрокредит" АД при „Райфайзенбанк (България)“ ЕАД, с IBAN: BG36RZBB91555069090414 BIC: RZBBBGSF, най-късно до изтичане на последния ден от подписката - 17.04.2018 г.
        Не съм клиент на Елана.

        Коментар


        • Много странно. Направих поръчка за записване на новата емисия и на документа беше посочена сметката на Елана Трейдинг в Пощенска банка (Банкова сметка на „Елана Трейдинг“ АД: Юробанк България АД, IBAN:BG70BPBI79421032765004, BIC: BPBIBGSF). Преведох сумата и парите ми цъфнаха в BG Trader-а. После видях, че набирателната сметка е в Райфайзен банк („Райфайзенбанк (България)“ ЕАД, с IBAN: BG36RZBB91555069090414 BIC: RZBBBGSF). Това нормално ли е? Някой да сподели ако е клиент на Елана Трейдинг и участва в увеличнието -- къде се пращат парите -- в Пощенска или Райфайзен?

          Нещо съвсем се обърках.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение

            Много емоции вкарваш ,затваряй тази позиция и давай към следващата
            Че влагам емоции - влагам, просто не очаквах подобно изпълнение на Елана, така че си нося вината за предоверяването. Позицията няма да я закрия преди дивидента и резултатите от аукциона, след това продължавам напред. Лоият вкус обаче остава, дори и след ползване на освежител...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Тук доста слаба търговия с правата - закупените плюс търсените в момента до 0,1 стинка са под 2 милиона, т.е. явно всичко е хвърлено в това да се убедят ПФ да си запишат емисията. Искрено се надявам, че това няма да стане, макар че много по-вероятното е да е точно обратното, защото тук са:
              - Алианц - 14,4%
              - ДСК Родина - 6,9%
              - Доверие - 10%
              - ИНГ - 9

              И разни Химакс фарма и пам Солар с още 13% - тези всичките, ако запишат, ще е успешна емисията, но да видим. Аз моето решение .го взел и при записване на емисията съм аут. При незаписване - ще видим. А може и да си сменя УПФ-то, ако Инг запишат цялото количество, макар че при кои да ида, идея си нямам...
              Много емоции вкарваш ,затваряй тази позиция и давай към следващата
              мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

              Коментар


              • Тук доста слаба търговия с правата - закупените плюс търсените в момента до 0,1 стинка са под 2 милиона, т.е. явно всичко е хвърлено в това да се убедят ПФ да си запишат емисията. Искрено се надявам, че това няма да стане, макар че много по-вероятното е да е точно обратното, защото тук са:
                - Алианц - 14,4%
                - ДСК Родина - 6,9%
                - Доверие - 10%
                - ИНГ - 9

                И разни Химакс фарма и пам Солар с още 13% - тези всичките, ако запишат, ще е успешна емисията, но да видим. Аз моето решение съм го взел и при записване на емисията съм аут. При незаписване - ще видим. А може и да си сменя УПФ-то, ако Инг запишат цялото количество, макар че при кои да ида, идея си нямам...
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Цената на правата е бакалска сметка - последната цена с право (минус) емисионната цена на нова акция. Изхожда се от логиката, че ако искаш да купиш на 1.20 (примерно), а имаш възможност да го направиш на 1.10, то цената на тази екстра трябва да е 10 стотинки. В случая, ако надуването беше продължило до 1.50, правото щеше и 40ст да удари...

                  пак опираме до проблема с ликвидността.

                  Коментар


                  • Нещо интересно от събранието?
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Екстра са цените и на права и на акция, даже ако можеше още да паднат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        Не мога да разбера как си мислиш, че няма да се запишат всички права(беше писал, че даже може увеличението да не е успешно) и въпреки това че правата ще са повече от по 1ст.(даже 9ст) Някакси противоречиво
                        Бях писал, че правата очаквам да са по 9 стинки, зашото такава беше индикацията на борсата, на официалната страница на БФБ, където цената на компанията стартира с 9 стотинки надолу в първия ден без права, а и цаната на самите права беше зададена като начална на 9 стинки, отново на сайта на борсата. Това са факти, които много лесно могат да се видят!

                        А след като това не се случи, за мен е много по-изгодно да не се запише емисията, за което има всички индикации, затова и искам (това е пожелателно мислене) това да стане. разбира се, че няма как да има права по 9 стинки и незаписана емисия.

                        Спирам по темата, пожелавам успешен ден!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          А, пусна ме най-накрая сайта да пиша, че нещо пак се беше бъгнал.
                          Ок, пичове, благодаря за мненията, аз моето съм си го казал - акцията беше разсипана от Елана, поради желанието им да вземат безлихвен кеш (срещу голо обещание на някакъв бизнес модел). Можеха отлично да го изиграят с правата, при положение че са задали рекламно ниска цена, но не пожелаха - решението си е тяхно, аз гласувам с парите си НЕ! Разбира се, че много по-важни са ПФ, а не някакъв си Грую, но пък и Грую не си е намерил парите на улицата и щом сегашната капиталова загуба ще трябва да я избивам 2-3 години с предполагаема капиталова доходност, от мен имат чао и да го духат, има предостатъчно други компании, в които може да се инвестира. И всичко това само и единствено заради мениджмънта на Елана.

                          Приемам си загубата и им пожелавам същото на квадрат!
                          Не мога да разбера как си мислиш, че няма да се запишат всички права(беше писал, че даже може увеличението да не е успешно) и въпреки това че правата ще са повече от по 1ст.(даже 9ст) Някакси противоречиво

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Споко Груич, ще мине увеличението, и цената пак ще е на (не)прилични нива.
                            Точно това и ще направя, просто ще изчакам да стигна кота 0 и излизам. Но както казах, исках да се включа и в увеличението, което няма да направя, а парите са от фонда на децата и спокойно можех да не си пипам инвестицията тук 20-на години, но така са решили, така са направили, мен ме изгубиха - ще чакам спад у сащ и ще си купя нещо тамошно, като тук ще остана само с Хим, ако софармата наближи 3-ка - и от тях, както и евентуално Градус, но там изобщо не съм наясно с нищо, преди да излезе проспекта, На Елана съм им пожелал моята загуба да е тяхна на квдадрат и ще пална една свещичка за това!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Споко Груич, ще мине увеличението, и цената пак ще е на (не)прилични нива.

                              Коментар


                              • Г-н Груев, във вашият случай Елана нямат вина. Не са обявявали нова информация и не са извършвали някакви действия след покупките ви. Не е коректно човек да обвинява публично друг за собствените си грешки. Имахте цялата информация и решихте, че от спекула ще изкарате пет стотинки. Сбъркахте. Случва се. Живота продължава. Ще се опитам да припомня мисълта на Костолани, че всеки можел да спекулира. Трудното било да улучиш кога.
                                Успешна търговия и повече добри емоции. Сигурен съм, че ще има добри възможности и при тази позиция. Пожелавам ви повече късмет следващият път.

                                Коментар

                                Working...
                                X