IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Момчета, Манчев и сайбърдюд, много ми харесаха и двата отговора, не виждам какво лично да е, то си е така - особено ме накефи това с търкането на билетчетата И двамата сте прави, а аз си нося последствията, за което не мрънкам. Мрънкам само, че очаквах по-добро отношение към настоящите, но това си е изцяло мой проблем, а освен това всички индикации на сйата на БФБ бяха за права от 9 стинки. не съм преценил правилно, нося си последствията (1000 кинта минус) и толкова, здраве да е, но на тези боклуци от Елана ще им сипвам винаги и то с големия черпак, защото това беше гадно отношение към настояшите държачи на акцията, на които хем им поискаха още пари, хем им сринаха инвестицията. Обаче пък щом капиталова загуба от 15% се компенсира от 7% дивидентна догодност, кой съм аз, че да споря?
    Не си продал не си загубил ,ако извадят хубави отчети ,цената може да върне ...На какво ли не съм се нагледал на БФБ

    Коментар


    • Не си продавайте правата, запишете ги за акции, а после не се възползвайте от правото да купувате на 1.10( т.е изтеглете си парите да не ви дръпнат от платформата ). По -малко фира ще е.Само така може да се направи сечено на Евереста. Но трябваше да го направят всички притежатели на права ,или поне тези които са недоволни: ) Това е ВМЕСТО ДА МРЪНКАТЕ
      Last edited by krasus; 20.03.2018, 16:11.

      Коментар


      • Момчета, Манчев и сайбърдюд, много ми харесаха и двата отговора, не виждам какво лично да е, то си е така - особено ме накефи това с търкането на билетчетата И двамата сте прави, а аз си нося последствията, за което не мрънкам. Мрънкам само, че очаквах по-добро отношение към настоящите, но това си е изцяло мой проблем, а освен това всички индикации на сйата на БФБ бяха за права от 9 стинки. не съм преценил правилно, нося си последствията (1000 кинта минус) и толкова, здраве да е, но на тези боклуци от Елана ще им сипвам винаги и то с големия черпак, защото това беше гадно отношение към настояшите държачи на акцията, на които хем им поискаха още пари, хем им сринаха инвестицията. Обаче пък щом капиталова загуба от 15% се компенсира от 7% дивидентна догодност, кой съм аз, че да споря?
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Като цяло Грую е действал съвсем правилно като спекулант - видял е пазарна възможност, заложил е на нещо и се е надявал да спечели бързо. Съвсем нормална стратегия, която много пъти е носела печалба.
          Това, което не разбирам е защо смята, че някой (мениджмънтът на Елана Агрокредит или някой друг) е трябвало да поддържа цената на правата около 9-10 стотинки, така че стратегията му да излезе . Нали затова е пазар - няма голямо търсене на права, има по-голямо предлагане и цената на правата пада до нива, на които двете страни се срещат. Защо трбява някой да крепи цената на правата и какъв е неговия интерес от това? Едно е да разчиташ на пазарна възможност, друго е да се надяваш някой "да крепи цената на правата" в твой интерес.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ми казах го няколко пъти - всички индикации бяха за права на 9 стинки, което значеше бърза врътка за около 10 стинки на акция. Не излезе, нося си последствията и храня мениджмънта. Бизнес моделът тук така или иначе е обречен
            Не искам да обиждам никого, но да вярваш че ще вземеш едни "бързи 10 стотинки" на акция, не е много далеч от това да търкаш билетчета и да чакаш да спечелиш. Извинявай, никой никога не е казвал че правата ще бъдат 9 стотинки. Факт е че мениджмънта не постъпи много коректно с настоящите акционери, но все пак трябва да са конкуретни в набирането на нов капитал. Пазара ще прецени дали ще им гласува доверие или не. Пак казвам, цените на акциите, правата и изобщо всички цени се определят от търсенето и предлагането, а не от усещането на някого. Пак казвам, нищо лично спрямо теб...

            Коментар


            • Каква ли ще е цената на правата на аукциона, ако в последния ден от търговията на свободния пазар е под 1 стотинка.

              Въпросът е реторичен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                Грую нищо лично, но на мен примерно ум не ми го побира каква е логиката да влезеш на 1.30 с ясната мисъл, че няма да участваш в увеличението...
                Ми казах го няколко пъти - всички индикации бяха за права на 9 стинки, което значеше бърза врътка за около 10 стинки на акция. Не излезе, нося си последствията и храня мениджмънта. Бизнес моделът тук така или иначе е обречен
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  При записването също така ще има период, в който няма да разполагаш нито с акциите си, нито с кеша. Това също е малък минус, но според мен истината е, че цената на акцията е в портфейли на ПФ, а те искат да бъде по-височка заради доходността им. Все пак идва края на тримесечие.....
                  Звучи резонно...

                  Коментар


                  • Грую нищо лично, но на мен примерно ум не ми го побира каква е логиката да влезеш на 1.30 с ясната мисъл, че няма да участваш в увеличението...
                    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                      Защо някой би си купил в момента на 1.23 ако правата са по 0.01 лв.Няма логика пазарната в момента да над 1.19-1.20. Вярно, че ако купи права трябва да ходи до офис на ИП и да попълни няколко документа, ама все пак разликата е не е малка.
                      При записването също така ще има период, в който няма да разполагаш нито с акциите си, нито с кеша. Това също е малък минус, но според мен истината е, че цената на акцията е в портфейли на ПФ, а те искат да бъде по-височка заради доходността им. Все пак идва края на тримесечие.....
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Има вариант увеличението да не е успешно.
                        Твърде минимален вариант, макар аз да стискам палци и на двете ръце, но да, ако не мине увеличението, цената си е направо промоционална (към момента, в лонг търм със сигурност са аут)
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                          Защо някой би си купил в момента на 1.23 ако правата са по 0.01 лв.Няма логика пазарната в момента да над 1.19-1.20. Вярно, че ако купи права трябва да ходи до офис на ИП и да попълни няколко документа, ама все пак разликата е не е малка.
                          цената на акцията е тотално нелогична, защото правата са крайно нелогични, но като пиша по въпроса, ме бъзикат (вероятно с право). Тази акция няма бъдеще с подобен мажоритар и подобно отношение към акционерите, от които зависи на 100%, особено след като лихвите започнат да се качват, а цената на земята се успокои и влезе в плато, затова и единстевното им спасение е вземането на постоянен кеш от пазара с нови емисии и разводнявания на капитала, за да могат да конкурират която и да е банка, която би решила да се намеси. А банките рано или късно ще се появят и в тази ниша. Иначе самата ниша си е супер, стига да имаш достатъчно евтин кеш за раздаване
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                            Защо някой би си купил в момента на 1.23 ако правата са по 0.01 лв.Няма логика пазарната в момента да над 1.19-1.20. Вярно, че ако купи права трябва да ходи до офис на ИП и да попълни няколко документа, ама все пак разликата е не е малка.
                            Има вариант увеличението да не е успешно.

                            Коментар


                            • Защо някой би си купил в момента на 1.23 ако правата са по 0.01 лв.Няма логика пазарната в момента да над 1.19-1.20. Вярно, че ако купи права трябва да ходи до офис на ИП и да попълни няколко документа, ама все пак разликата е не е малка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Не съм записвал акции през Елана, но при моят ИП е достатъчно да подпишеш молба за записване и да имаш нужния кеш в платформата. Никога /вкл. сега/ не съм знаел сметки за записване и други детайли.

                                Надявам се и тук да е така. Писах им де. Ето какво ми казаха:

                                "Не се притеснявайте, точно това трябва да се случи. Парите ще бъдат налични по сметката Ви за търговия, като единствено не трябва да ги харчите, за да могат те да бъдат изтеглени, когато ги преведем по набирателната сметка."

                                Значи всичко е точно -- само да не харча парите
                                Last edited by hamorphis; 20.03.2018, 10:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X