IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Ти Еланата остави ,на тях не им дреме за мнението ти ,ами ако сделката с ЧЕЗ отпадне и акцията се сурне надолу от разочаровани спекуланти........кой ще е виновен.....кой ще го отнесе?
    ЧЕЗ е друга бира, която няма да разисквам тук - съвсем различни са нещата и като бизнес, и като очаквания, а да не говорим, че цената на втория класиран кандидат е по-висока дори от Гинкината. Ако падне, ще купя още, като ще продам тук на пазарна, каквато и да е цената!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Гледам, не спите, явно сте големи трейдъри и почивате между американските и азиатските борси, та сте ме зачекнали - ма няма лошо, нали затова е форум и всеки има мнение и правото да го изразява, а аз никога не съм бягал от дискусия

      Сега по точки на 4Д-то, после и на тъпо парче и спекуланта ще отгворя:
      1. Никой никога и по никакъв начин не е гарантирал подобно нещо - няма такава компания в световен мащаб, която да ти гарантира печалба. Гарантирани са само депозитите в банките, и то до 196 000 лева

      2. Така зададен въпросът е малко или повече подвеждащ, все едно съм на съдебно заседание от американски тип, но аз съм завършил право все пак, та съм участвал в експерименти с подобни въпроси - тъй като не съм на разпит, който цели да ме изобличи като гаден капиталист, когото са ограбили и всички се кефят, че богатите също плачат (ех, тази българска радост да видиш някой, който е по-добре от теб /образно казано/ да слезе на твоето ниво, вместо ти да се качиш горе пти него), все пак ще отговоря, макар по дефиниция да следва да задам контравъпроси, с които да докажа колко съм умен и всички останали са идиоти! Така отговарям и на тъпо парче, който е задал почти същите въпроси - формално не скриха нищо, реално обаче крепяха акцията до края на февруари - увеличението беше обявено 3 месеца по-рано като цена, но не предизвика никакъв срив в цената, а тя странно си замина надолу, когато някой от сериозните риби явно са разбрали, че на еВана им трябват пари на живот и смърт.

      3. Борсата е място, на което се купува и продава, но еВана не е чиста акция, за да си я подхвърляме като такава - разбирам, че основният ви лайтмотив е - ми глейте го тоя скапаняк, има пари за акции, пък и иска да печели, а когато не печели, мрънка за задкулисие. Ма имал бол пари, платил, както рекъл бай Ганьо, след като му платили сметката - приликите и разликите с реални лица са случайни. Та мисълта ми е, че един нормален мениджмънт мисли основно за акционерите си и то основно за старите такива (аз не съм стар, но съм от преди сегашното увеличение). Но не и този.

      4. като човек, който вярва в мениджмънта и иска да лапа тлъсти дивиденти, щото нали банковия депозит е пародия, а истиснките мъже играят на бйефйебйе

      5. Странен въпрос, а парите от кока миришат ли? А от проституция? А от човешки органи? А от чисти акции...

      Сега, ще хвана отново да обясня, съвсем накратко, какво е еВана агро - това най-образно казано е една квази банково-лизингова институция, която работи със 100% чужди пари. Дотук - супер, с една малка разлика, няма я държавата, която да гарантира вложенията тук, ма пък компенсираме с дивидента доходност и капиталова загуба Основен източник на финансиране - банкови заеми, облигации и пари от нови емисии. Основни приходи - от лизинги на земя. Основни активи - ноу-хауто на евереста и вЕрата на акционерите. Второто обаче вече го няма, при мен поне.

      И за да не съм голословен - ето цената, на която са заявени правата на БФБ - принт скрийна е от официалния сайт на борсата на първия ден на търговията. Видно е, че тя е 9 стинки. Та с цена от 9 стинки, т.е. емсионна +права - мин 1,19+8 стинки дивидент и 9 стинки от право, при покупна от 1,30, следва да съм минимум 6 стинки печалба на всяка акция. Но нали съм идиот и вярвам на менижмънта, сега съм 10 стинки загуба на всяка акция, т.е. следва да чакам 2-3 години минимум, за да избия "инвестицията" си. Сега наясно ли си защо рева и какви са ми били мотивите?

      Успех и на теб - ти алтруистично ли инвестираш. В смисъл купуваш скъпо и продаваш евтино, за да не прецакаш някого? Риторично питам




      Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Г-н Груев, с голям интерес чета написаното то вас в темата. На мен ми са интересни няколко въпроса.
      1. Кога Елана са ви обещали и гарантирали, че ще спечелите?
      2. Към момента на сделката Елана скриха и някаква информация от вас, която по-късна стана известна и оказа влияние върху цената?
      3. В случай че бяхте спечелили както очаквахте щяхте ли да върнете парите на някой който евентуално бе загубил заставайки с насрещна сделка срещу вас? Щяхте ли да го съжалявате ако беше загубил от спекулата си?
      4. Как бихте описали този на който очаквахте да продадете с печалба?
      5. Емоциите и морала, по-важни ли са от икономическата логика и здравият разум?
      Не е заяждане. Просто ми е интересна мотивацията и психологията на участниците на пазара. Успешна търговия. Повече прозорливост и добри сделки.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • петьоб, просто от любопитство - ако случайно цената е 1.18 какво ще правиш?

        Груич, нали щеше да спреш тук да спамиш? Видя ли, че и на 1.10 не можаха да съберат 100% от планирания капитал - смятай на 1.30 колко по-малко щяха да са...пък на 1.50 съвсем. А теб някой те прилъгал, че 1.35 е добра цена, и сега всички са ти криви - мениджмънта пе*ераси, евереста - пе*ерас, фондовете пе*ераси, тия дето ще си платят акциите на 1.10 - и те пе*ераси. А трябва да се сърдиш първо на тия, които пратиха цената в небето, после на тия дето писаха каква 'далавера' е да купиш на 1.30-1.50 (а някои от тях да продадат). Аз тая артия я дебна от почти 2 години, ама не пипах - щото скъпо. Та трябваше късмет на аукциона да чакам. Като/ако отиде след 2-3 години пак на 1.30 (примерно) - може и аз да продам на следващия Грую. Само няма да ме видиш да я хваля, като повечето посетители на тоя форум (и по другите теми е същия цирк - нивото е някъде под нулата, с малко изключения).


        Не е препоръка.... препоръка е да се мисли със собствената глава, не с чуждата.

        Коментар


        • Г-н Груев, с голям интерес чета написаното то вас в темата. На мен ми са интересни няколко въпроса.
          1. Кога Елана са ви обещали и гарантирали, че ще спечелите?
          2. Към момента на сделката Елана скриха и някаква информация от вас, която по-късна стана известна и оказа влияние върху цената?
          3. В случай че бяхте спечелили както очаквахте щяхте ли да върнете парите на някой който евентуално бе загубил заставайки с насрещна сделка срещу вас? Щяхте ли да го съжалявате ако беше загубил от спекулата си?
          4. Как бихте описали този на който очаквахте да продадете с печалба?
          5. Емоциите и морала, по-важни ли са от икономическата логика и здравият разум?
          Не е заяждане. Просто ми е интересна мотивацията и психологията на участниците на пазара. Успешна търговия. Повече прозорливост и добри сделки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Въпросът е принципен, уважаеми Софикс, и не е само до пари. Ако загубя пари в Хим-а, примерно, няма да кажа и дума, зашото там позицията ми е изцяло спекулативна, но за тази "сигурна" акция, която мениджмънта абсолютно сам свали с 25% само и само да лапне още кеш от балъците и фондовете без да отчита интереса на старите акционери - ми не, няма да стане, ще им трия сол с години!!! А има и хора, които са купили на високото, а сега ще запишат и увеличението - стокхолмски синдром, аз друго обяснение нямам! Като да искаш промяна и да гласуваш пак за герП - мат'риал...
            Ти Еланата остави ,на тях не им дреме за мнението ти ,ами ако сделката с ЧЕЗ отпадне и акцията се сурне надолу от разочаровани спекуланти........кой ще е виновен.....кой ще го отнесе?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

              Стига бе, човек! Ти за 1 000 лв. продъни форума! И ние сме имали загуби, ама не сме вдигали такава гюрултия.
              Въпросът е принципен, уважаеми Софикс, и не е само до пари. Ако загубя пари в Хим-а, примерно, няма да кажа и дума, зашото там позицията ми е изцяло спекулативна, но за тази "сигурна" акция, която мениджмънта абсолютно сам свали с 25% само и само да лапне още кеш от балъците и фондовете без да отчита интереса на старите акционери - ми не, няма да стане, ще им трия сол с години!!! А има и хора, които са купили на високото, а сега ще запишат и увеличението - стокхолмски синдром, аз друго обяснение нямам! Като да искаш промяна и да гласуваш пак за герП - мат'риал...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Повече от 1,12 и то с малки обеми, едва ли ще има - ще ви светне ламбата за мениджмънта, но ще е късно. Аз поне няма да запиша нищо, но пък всеки си решава сам за себе си. Апропо, очаквам към 16.04 мениджмънта да излезе и с отчета за тримесечието - полуцъфнал, та чак вързал, ама шарани вече няма, освен ако не работят с чужди пари. Обаче пък Айнщайн беше казал, че съм глупостта и вселената били безкрайни, но за второто не бил на 100% сигурен Моите 10% загуба да ги направят на квадрат, боклуци скапани!
                Стига бе, човек! Ти за 1 000 лв. продъни форума! И ние сме имали загуби, ама не сме вдигали такава гюрултия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  По тази позиция стратегията ми в следващите 2 седмици е много проста- Имам 70000 права и в зависимост от цената последния ден ще платя: вариант: 1. Ако курс купува този ден е < 1.1 - няма да плащам нищо, 2. на всяка 1 стотинка нагоре ще купя по 10000бр. . Абе по формулата = 70000х("Цена.купува" - 1.1) , т.е. ако цената е 1.16 - ще взема 60к и ще ми останат 10к неизползвани. Ако в този момент някой иска да вземе 10к - нека се обади!!! Може да направим следната сделка- например на 17 Април наобяд, ще се срещнем в някоя кръчма, ще му продам 10к по пазарна цена(напр. 1.16) разликата до 1.1 в случая 600лв. ще си ги разделим(ще му дам в кеш 300лв) и след това може и да се напием и всички да се приберем с някой лев печалба.
                  Повече от 1,12 и то с малки обеми, едва ли ще има - ще ви светне ламбата за мениджмънта, но ще е късно. Аз поне няма да запиша нищо, но пък всеки си решава сам за себе си. Апропо, очаквам към 16.04 мениджмънта да излезе и с отчета за тримесечието - полуцъфнал, та чак вързал, ама шарани вече няма, освен ако не работят с чужди пари. Обаче пък Айнщайн беше казал, че съм глупостта и вселената били безкрайни, но за второто не бил на 100% сигурен Моите 10% загуба да ги направят на квадрат, боклуци скапани!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Браво..Измислил сиго..

                    Коментар


                    • По тази позиция стратегията ми в следващите 2 седмици е много проста- Имам 70000 права и в зависимост от цената последния ден ще платя: вариант: 1. Ако курс купува този ден е < 1.1 - няма да плащам нищо, 2. на всяка 1 стотинка нагоре ще купя по 10000бр. . Абе по формулата = 70000х("Цена.купува" - 1.1) , т.е. ако цената е 1.16 - ще взема 60к и ще ми останат 10к неизползвани. Ако в този момент някой иска да вземе 10к - нека се обади!!! Може да направим следната сделка- например на 17 Април наобяд, ще се срещнем в някоя кръчма, ще му продам 10к по пазарна цена(напр. 1.16) разликата до 1.1 в случая 600лв. ще си ги разделим(ще му дам в кеш 300лв) и след това може и да се напием и всички да се приберем с някой лев печалба.
                      Last edited by petyob; 03.04.2018, 18:42.

                      Коментар


                      • Добре. Четат форума. Включиха се.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                          Е като си ги записал, ИП-то ще си вземе парите от сметката ти.
                          Ще им кажеш в предпоследния ден да не плащат твоите акции и готово!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                            Е като си ги записал, ИП-то ще си вземе парите от сметката ти.
                            Ще ги вземе, ако ги има дотогава. Все повече се замислям дали на не сложа една голяма лимитирана на 1.05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                              Е като си ги записал, ИП-то ще си вземе парите от сметката ти.
                              как ще си ги вземат, ако ги няма

                              Коментар


                              • Аз от колко време говоря, че щом не си подкрепиха правата, тук ги пиши бегали като мениджмънт - пълен т@шак, който разчита на немъчените пари на фонсовете, на които им е през дедовия какво става, важното е да си вземат комисионките. Ма нищо де, човек веднъж се лъже, обаче пък от друга страна, балъци винаги ще има (сред които и аз)
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X