IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.capital.bg/biznes/kompan...a_agrobiznesa/
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Личи си желанието ти да навлязат нови и агресивни играчи, ама уви, тоя играч, дето ти му викаш "нов", е от 4 години на пазара, т. е. появява се около 1 година след Елана.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
        Груйче,
        не трябваше да информираш Евереста, че бизнесът му е пред ликвидиране от мощната конкуренция. Сега ще вземе да пусне и той една промоция за първата година лихва 2,89% и ще убие конкуренцията барабар с радостта, която ти носи Агрион.
        Агрион никаква радост не ми носи, просто казвам, че е неизбежно да се случи навлизането на нови и/или агресивни играчи в сектора, който явно е перЕспективен, а това значи смърт за доходността на Евереста. А тук всички сме заради доходността (е, някои са заради верата, че Никиту ша им ги купи на 20% отгоре, га влязат у Суфлекса) и когато тя се срине, а ще се срине заради подобни "промоции", които водят или до отлив на клиенти (там прословутите 15-20 милки на гусина с пъпката, дето 5 милки за нищо ги няма), или до срив на доходност, или и двете. Но пък кой съм аз, че да го отбелязвам това, спокойно може да стане и ръст на кредитите, и ръст на доходността - що пък да не може, както казала Айшето, като я питал Манго дали е деЦвена - А, дано, ама надали
        П.С. особено ще се радвам да се качи цената до 1,22 и да изляза на 0, но пък мечтите са безплатни...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Груйче,
          не трябваше да информираш Евереста, че бизнесът му е пред ликвидиране от мощната конкуренция. Сега ще вземе да пусне и той една промоция за първата година лихва 2,89% и ще убие конкуренцията барабар с радостта, която ти носи Агрион.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
            Грую, колко си назад като абсолютна стойност....предлагам да съберем сумата и да почнеш да хвалиш акцията
            Турих ти плюс, хареса ми - човек трябва винаги д аима чувство за ирония и самоирония . Не е до парите, тях така или иначе съм ги прежалил (аз петцифрени суми давани на "приятели" на заем, когато са имали нужда, а после удобно са "забравяли" да ми ги върнат, съ, прежалвал, та това ли няма да прежаля), макар те никога да не са маловажни, важен е принципът и как се мъчат да ни правят на канарчета, затова и никога няма да им простя и ще си ги хейтя всеки път, когато се оакат, а това се случва все по-често напоследък.

            Та да не съм офтопик - колко мислите ще са сделките шрез май месец, при наличието на подобна оферта от Агрион? А като се намесят и банките, което е само въпрос на време? Или и Евереста ще свали на 2,90 и уйде коня у ряката...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Грую, колко си назад като абсолютна стойност....предлагам да съберем сумата и да почнеш да хвалиш акцията

              Коментар


              • Мда, а конкуренцията не спи и активно се рекламира на Бата агро - Агрион дават фиксирана лихва от 2,90% за първата година, после си е 8,50%. Даже са си пуснали спонсорирана публикация в днес.бг Някой вярва ли още в перфектната акция с перфектния бизнес, от който никой не би искал да отхапе парче и само ще расте, и расте, и расте - ъп, ъп, Суфлекс, Никиту.... лебедовата песен
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                  Съгласявам се, че можеше да направят три увеличения по 6 млн. лв., вместо едно за 20 млн. лв.
                  Софарма имоти го прави всяка година без проблем
                  +1
                  Просто трябваше да направят 2-3 по-малки стъпки, никой не спори за доходността на бизнеса....


                  Това е целия проблем тук.

                  Не е ли парадокс - никой (почти никой) не спори за бизнеса дали е добър или лош, има ли потенциал за развтитие и т.н.

                  Цялата драма стана абсолютно ИЗКУСТВЕНО, едно много, ама много лошо увеличение на капитала.

                  Както се казва "От нищо - нещо".

                  Съсипаха уникална акция !!! И единствено в главата ми кънти - ЗАЩО ЗА БОГА ?!?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    а ГОЛЕМИЯТ въпрос е защо не са били против да се срине капиталовата им доходност за една година с 25% (ерго, да им намалее стойността на един дял, основният им показател, по който се мерят)? И отговорът е само един - за пари ли, а, за много ли? Под масата ли, или заради нещо друго?..........
                    Казано честно и аз това се чудя основно
                    Айде откъм Еланата - слаб финансов мениджмънт, вероятно най-вече МЪРЗЕЛ("К'во ще правим увеличения всяка година като "Софарма имоти", така е по-лесно... едно увеличение, пък че не ефективно за акционерите - голям праз, важно е догодина да не се занимаваме пак да пишем проспекти"). Ама Фондовете защо не си защитиха интереса ?!?!? Ако се бяха решили да дадат по-малко пари (да подкрепят по-малко увеличение) щяха да имат значително по-висока доходност.... с 1 удар -> 2 заека - рискуваш по-малко пари, изкарваш по-голям %..... Та ЗАЩО наистина ?


                    Коментар


                    • аз си спомням
                      Капиталовата тук, колко да е капиталова?
                      До следващото увеличение, когато пак ще сринат цената, за да запишат големите... Проявиха некоректност и липса на подкрепа на цената, което за мен е лошо петно в CV-то

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение

                        Мда аз ОСЛО питам, преди казваше че ЕЦБ като вдигне лихвите и тук ще умре бизнеса, а сега е супер фен та ми стана интересно
                        не си спомням да съм писал за ЕЦБ
                        по принцип ако се вдигнат лихвите на ФЕД и ЕЦБ до 5-6%, то тук ще кредитират отново на 10%, а не на 8,5% и дори на 12%
                        но аз повече вярвам в японския сценарий, а именно почти 30 години нулеви лихви...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
                          Защо Елана Агро, а не АТЕРА?
                          Атера и Елана Агро са тотално различни, нямат общо
                          тук разчитам на дивидентна (супер) плюс капиталова, вклю влизане в SOFIX септември

                          При Адванс Терафонд трябва да очакваш земята да поскъпне. Е това последното не мога да го твърдя със сигурност...

                          Не е препоръка
                          Имам акции
                          Last edited by oslo; 12.05.2018, 22:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                            Защото в АТЕРА съм двойно по-дебел от АГРОКРЕДИТА, пък и те са различни по бизнес модел. Първата е "Поземлено банкиране", а Втората е "Кредитна институция". В този смисъл е добре човек да има и от двете като диверсификация.
                            Мда аз ОСЛО питам, преди казваше че ЕЦБ като вдигне лихвите и тук ще умре бизнеса, а сега е супер фен та ми стана интересно

                            Коментар


                            • Защото в АТЕРА съм двойно по-дебел от АГРОКРЕДИТА, пък и те са различни по бизнес модел. Първата е "Поземлено банкиране", а Втората е "Кредитна институция". В този смисъл е добре човек да има и от двете като диверсификация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Ами, те (ПФ) са си абсолютно реални собственици на капитала - ако притежаваш примерно 10 % от капитала, реално си собственик с 10 % в компанията. И вече е въпрос на организация на собствениците да вземат решения - ако се съберат примерно 5 фонда с по 10-15 %, може да наложат определена политика на управлението - в частност с случая - "Няма да подкрепим 2-но увеличение на капитала, защото не са ни нужни толкова пари за хоризонт от 2 години. Ще подкрепим увеличение с 5 или с 10 млн.лв., а като ги вложите заедно с 10-20 млн. полагащи се привлечени средства, ще ви дадем нови пари за инвестиране".

                                Ако няма подкрепа от големите акционери, "Елана" няма нищо да направи и обратното - след като увеличението мина в този си вид, е явно, че фондовете не са били против, въпреки че както описах горе са били в пълните си възможности да насочат увеличението към друг размер.
                                а ГОЛЕМИЯТ въпрос е защо не са били против да се срине капиталовата им доходност за една година с 25% (ерго, да им намалее стойността на един дял, основният им показател, по който се мерят)? И отговорът е само един - за пари ли, а, за много ли? Под масата ли, или заради нещо друго? Цената няма да мръдне над 1,15 цяла година, а някои мечтаят за Суфлекс, Никиту и 20% капиталова доходност, но то си го пише в Библията - блажени са верващите, защото тяхно е царстовото небесно! Очаквам да видя цена и под 1,10 в рамките на 2018 - видно е, че на евана грам не им пука от цената, важно е да има балъци, които да записват, а такива винаги ще има!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X