IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    Напълно съм съгласен с Осло, тук бизнесът е толкова прост, че няма смисъл да го дъвчем повече. Човек може да си направи точни разчети, да си сметне какви ще бъдат емисинните, дивидентите, доходността, почти като при депозит - то си е почти и толкова сигурно. Не е толкова ликвидно, но затова и доходността е значително по-голяма от депозит. Само се чудя, ако има някаква криза дали цената би паднала значително? Все едно да си продадеш депозита на по-ниска цена.
    Според мен при криза ще падни всичко, защото стандартите за доходност ще бъдат много различни. Представи си примерно Хима на левче, Фармата на 2. Еми доста хора ще продадат тук, а и на всички места, за да вземат по-перспективното според тях, без значение, че тази продажба би била неуместна. Просто кеша не е безкраен, за да можеш само да купуваш. Иначе споделям изцяла мнени2то на Осло.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Напълно съм съгласен с Осло, тук бизнесът е толкова прост, че няма смисъл да го дъвчем повече. Човек може да си направи точни разчети, да си сметне какви ще бъдат емисинните, дивидентите, доходността, почти като при депозит - то си е почти и толкова сигурно. Не е толкова ликвидно, но затова и доходността е значително по-голяма от депозит. Само се чудя, ако има някаква криза дали цената би паднала значително? Все едно да си продадеш депозита на по-ниска цена.
      Last edited by petyob; 20.06.2018, 12:35.

      Коментар


      • Виж, Осло, нямам против да си прав, но прекалената вЕра в мажо винаги е много погрешна стратегия. Та ти сам извади от 9 кладенеца вода, за да докажаше, че Градус не струва (не съм записал там), а тук пак от 9 кладенеца вода вадиш, за да докажеш, че мажо е велик, дори намери грешка на счетоводителката в отчетите, ако не ме лъже паметта , което и в двата случая не е вярно, защото талибанизмът (финансовият) е вреден - справка темата на Софарма! А пък мантрите как мажо не искал увеличение на 1,50, щото много мислел за цацата и не искал да я прецаква, са без коментар Мажо и на 2 лева ще иска увеличение, ако може, ама явно ПФ-тата са се запънали за 1,10 - вече как е измислена тази цена и защо, както и как са били "убедени" професионалистите в ПФ-тата, е съвсем друг въпрос.

        Аз си казах мнението, видяхме и цена под емисионната, така че засега съм прав (за огромно мое съжаление) и акцията си е жив шит, крепен на мантри. Предполагам, че никога не си работил във финансовата сфера (само предполагам), поради което разсъжденията ти макар и не наивни, са абсолютно в типа wishful thinking - точно както моите очаквания мажо да си крепи цената. извинявам се, дори не е мажо, а наменик, вживял се в ролята на мажо.

        Личната ми прогноза е за дивидент около 5 стинки (макс) на акция за 2018, дори очаквам 4, а причините са ясни - нови играчи, агресивни стари, двойно повече акции, върху които да се разпредели дивидентът. Апропо, кажете нешо за "гениалния ход с облигациите" - сигурен съм, че и там мениджмънтът е бил супер - взе пари от ИПО, за да си разплати облигациите - велико, вероятно и тях ще ги водят в онези 15-20 милки, дето обещаха да дават на година
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Ето как я мисля аз
          2021 г. емисионната трябва да е 1,15 лв. (още 5 ст.) за 3 г. това е по 1,5% годишна капиталова доходност
          плюс 6% от дивидент = 7,5% сгредногодишно
          Ако лихвите на банките тръгнат нагоре ( и на ЕЦБ) Агрокредит ще дава на земеделците на 10% вместо на 8,5% и готово

          Ако няма търсене от земеделците ще си остане без ливъридж и пак 8,5% за нас (е 7,5% след обслужващото дружество)

          Ако съвсем не искат кредити (земеделците) ликвидация и ще си вземем парите (затова Грую емисионната не можеше да е 1,3 лв. или 1,5 лв., защото това е разводняване на новите акции, то може да е само близо до текущия размер на собствения капитал)

          Кажете къде дават 7%-7,5% годишно?

          Е да, шанс за повече няма

          Така я мисля
          Не е препоръка
          Имам акции

          Коментар


          • https://www.investor.bg/novini-i-ana...mln-lv-262803/
            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              а ГОЛЕМИЯТ въпрос е защо не са били против да се срине капиталовата им доходност за една година с 25% (ерго, да им намалее стойността на един дял, основният им показател, по който се мерят)? И отговорът е само един - за пари ли, а, за много ли? Под масата ли, или заради нещо друго? Цената няма да мръдне над 1,15 цяла година, а някои мечтаят за Суфлекс, Никиту и 20% капиталова доходност, но то си го пише в Библията - блажени са верващите, защото тяхно е царстовото небесно! Очаквам да видя цена и под 1,10 в рамките на 2018 - видно е, че на евана грам не им пука от цената, важно е да има балъци, които да записват, а такива винаги ще има!
              Егати, не изчакаха и месец, а прогнозата ми вече е изпълнена - ин Евереста уи тръст. Ако не той - Никиту гаранция ще вдигне цената Удриии, бай Колчо, тая мачка не е наш'та

              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                ха мерси, пари ми дай, акъл (точно от този калинко) не ща
                P.S. Сега го изгледах - егати приказките, тип нищонеказване. Ми то първокурсник по икономика ще ти каже същото. Обаче евереста си е еверест, а от върха най-тежко се пада!

                Апропо, удивен съм, че акцията още не е върнала под номинал и някой упорито купува дребни обеми около 1,11-1,12, при положение че можеше да си купи милиони акции на 1,10, ама борса, манипулацийки, смешна работа...
                Да, смешно си беше... аз и за това ти го постнах....

                Сега вече преценката съм малко разводнен - като са мен и теб и другите колеги тук, съветите са елементарни и повърхностни.
                Но обективно погледнато, ако таргета са хора с пари, които през живота си не са чували за борси и акции, а вече не им се стои в депозити, предполагам не е толкова добра идея.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Г-н Груев, продадохте ли?
                  Все още не, изчаквам още малко, за да видя дали Евереста няма да реши спекулативно да надуе цената поне до 1,15. Ако не стане, просто ще ги разкарам и ще си купя Атера - все още имам време преди дивидента там
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Апропо, удивен съм, че акцията още не е върнала под номинал и някой упорито купува дребни обеми около 1,11-1,12, при положение че можеше да си купи милиони акции на 1,10, ама борса, манипулацийки, смешна работа...
                    Г-н Груев, продадохте ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Специален поздрав за Грую !!!

                      https://www.youtube.com/watch?v=K3tM...b&index=2&t=0s
                      ха мерси, пари ми дай, акъл (точно от този калинко) не ща
                      P.S. Сега го изгледах - егати приказките, тип нищонеказване. Ми то първокурсник по икономика ще ти каже същото. Обаче евереста си е еверест, а от върха най-тежко се пада!

                      Апропо, удивен съм, че акцията още не е върнала под номинал и някой упорито купува дребни обеми около 1,11-1,12, при положение че можеше да си купи милиони акции на 1,10, ама борса, манипулацийки, смешна работа...
                      Last edited by Грую Груев; 10.06.2018, 17:10.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Специален поздрав за Грую !!!

                        https://www.youtube.com/watch?v=K3tM...b&index=2&t=0s

                        Коментар


                        • Дивидента вече е по сметките... А и новите акции също...
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Хем лоша хартия пък никой не продава...
                            колкото толкова

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Мда, а конкуренцията не спи и активно се рекламира на Бата агро - Агрион дават фиксирана лихва от 2,90% за първата година, после си е 8,50%. Даже са си пуснали спонсорирана публикация в днес.бг Някой вярва ли още в перфектната акция с перфектния бизнес, от който никой не би искал да отхапе парче и само ще расте, и расте, и расте - ъп, ъп, Суфлекс, Никиту.... лебедовата песен
                              Абе аз още вярвам в акцията, или по-скоро в бизнеса. "Агрион" не са конкуренция - просто имат лошо име на пазара, а им е много плосък подхода (всички знаят рекламата им дето продават чукари, под патриотичното "Нека всеки си купи парче земя да има" (или нещо подобно беше)).

                              Така че, нека разделим много добрия бизнес на "Елана агрокредит" от много лошото им менаджиране на паричните потоци !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                                Личи си желанието ти да навлязат нови и агресивни играчи, ама уви, тоя играч, дето ти му викаш "нов", е от 4 години на пазара, т. е. появява се около 1 година след Елана.
                                Отлично знам откога са на пазара, все пак го следя, нали имам акции. И банка има вече в тази ниша, макар и малка, скоро ще има и по-голяма Затова и казах нов и/или агресивен, в случая е агресивен. Та сега си представи когато тук влезе някой от сорта на ЦКБ, примерно, да не кажа по-голям, какво ще стане. харесва ли ти мисълта?

                                Обмислям прехвърляне на пакета след месец към Атера, там поне всичко е ясно и като бизнес, и като резултати, а най-вече като покритие - земята си е земя, лизингът си е лизинг - разликата е от земята до небето. А като сложим и кофти управление на акцията, та всичко накланя ктм Атерата в най-скоро време, а по едно време мислех да съм дългосрочен тук...
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X