IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Всъщност евана въобще не е адсиц а ерзац лизнгово дружество с претенции, затова и могат да си променят каквото и когато си пожелаят, ако го пожелаят, никакъв закон не им забранява. Странно, че колеги си мислят, че са си купили АДСИЦ?
    Много силно обичаш (Спиди, Корадо) и мразиш (Елана, Сфармите). Истината е, че емоциите не помагат в тая игра. По-малко емоции, повече хладнокръвие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Всъщност евана въобще не е адсиц а ерзац лизнгово дружество с претенции, затова и могат да си променят каквото и когато си пожелаят, ако го пожелаят, никакъв закон не им забранява. Странно, че колеги си мислят, че са си купили АДСИЦ?
      Точно за това иде реч, г-н Груев

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Всъщност Еланата не е точно АДСИЦ за това разсъжденията ни бяха в тази насока,иначе за тях ясно
        Всъщност евана въобще не е адсиц а ерзац лизнгово дружество с претенции, затова и могат да си променят каквото и когато си пожелаят, ако го пожелаят, никакъв закон не им забранява. Странно, че колеги си мислят, че са си купили АДСИЦ?
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от camaz Разгледай мнение

          Устава при АДСИЦ е второстепенен! По закона за АДСИЦ са длъжни да разпределят минимум 90% от печалбата, за сметка на което са освободени от данък печалба. Ако има такава разбира се.
          Всъщност Еланата не е точно АДСИЦ за това разсъжденията ни бяха в тази насока,иначе за тях ясно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Мисля че според устава разпределят 90 процента.....
            Устава при АДСИЦ е второстепенен! По закона за АДСИЦ са длъжни да разпределят минимум 90% от печалбата, за сметка на което са освободени от данък печалба. Ако има такава разбира се.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              Можеш да се обадиш на Георги Георгиев, който е шефа на дружеството
              невероятен професионалист
              имам много добри впечатления от него, винаги ми е обяснявал всичко, което съм питал, много отзивчив

              който е ходил на ОСА знае
              скоро имаше интервю с него в Investor.bg

              Поздрави
              Здравей Мариане. Понякога имам чувството че няколко човека използват профила ти. Супер запознат си с финансовата материя и си един от най добрите които някога съм чел, но понякога пишеш като някой новак .
              Бил си много доволен от Георги, ами ти какво очакваш!? Когато знам че влиятелен журналист ще дойде при мен за интервю разбира се че ще бъда супер отзивчив и прекрасен като личност
              Ти какво очакваш?
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                Да, това ясно.
                Но, всеки устав може да бъде променен на ОС, стига да имаш необходимите гласове....

                Разбира се, говоря чисто хипотетично и без препоръки.
                Така по твоят начин на разсъждение аз не знам някъде да има "гаранция".Не съм сигурен че могат да имат дълъг борсов живот ако когато си поискат решат да променят именно тази точка от устава.Пък и тук мажоритар мисля че няма ,а миноритарите въобще няма да са въодушевени да променят това

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Мисля че според устава разпределят 90 процента.....
                  Да, това ясно.
                  Но, всеки устав може да бъде променен на ОС, стига да имаш необходимите гласове....

                  Разбира се, говоря чисто хипотетично и без препоръки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                    След като търсиш дивидентна доходност 7%, то дивидентът който ще получиш трябва да е 7% от покупната ти цена на акцията , която цена на акцията при вземане на дивидента пак да е равна на покупната.
                    Та,
                    Ако първите 6 месеца печалбата е с 7% нагоре, каква е гаранцията че и вторите 6 месеца ще е толкова?
                    Ако все пак годишната печалба е 7% , каква е гаранцията, че на ОС тя ще бъде гласувана за дивидент, а няма да бъде оставена за трупане на " мазнинки" във връзка със сложната зимно-виросулогична обстановка в страната?
                    Мисля че според устава разпределят 90 процента.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                      Междудругото акцията я оценявам като перспективна за консервативни инвеститори с дивидентна доходност около 7%. Но на БФБ този сегмент инвеститори липсва, има главно рискови в junk акции, с надежда за дабъл трипъл.

                      Вместо на депозит на 0% тук. Но този сегмент инвеститори липсва на БФБ.

                      Ето за полугодието печалбата е нагоре със 7% в условията на пандемия.

                      Не е препоръка за покупка или продажба. Имам около 1 000 акции.
                      След като търсиш дивидентна доходност 7%, то дивидентът който ще получиш трябва да е 7% от покупната ти цена на акцията , която цена на акцията при вземане на дивидента пак да е равна на покупната.
                      Та,
                      Ако първите 6 месеца печалбата е с 7% нагоре, каква е гаранцията че и вторите 6 месеца ще е толкова?
                      Ако все пак годишната печалба е 7% , каква е гаранцията, че на ОС тя ще бъде гласувана за дивидент, а няма да бъде оставена за трупане на " мазнинки" във връзка със сложната зимно-виросулогична обстановка в страната?

                      Коментар


                      • Грую така е, но цената става атрактивна постепенно, дивидентната доходност идва сгодна спрямо сегашните цени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          Междудругото акцията я оценявам като перспективна за консервативни инвеститори с дивидентна доходност около 7%. Но на БФБ този сегмент инвеститори липсва, има главно рискови в junk акции, с надежда за дабъл трипъл.

                          Вместо на депозит на 0% тук. Но този сегмент инвеститори липсва на БФБ.

                          Ето за полугодието печалбата е нагоре със 7% в условията на пандемия.

                          Не е препоръка за покупка или продажба. Имам около 1 000 акции.
                          Е, каква ти е далаверата да влезеш тук? Приемаме, че си средна работа депозант с 20-30К и си се включил при увеличението на 1,10 - т.е. най-благоприятният сценарий. Излязла ти е цена 1,12 с таксите - взел си 12 стинки дивидент, т.е. цената ти е вече на 1 лев. Дотук супер, ама ако решиш да продадеш на борсичката ни, щото на друго място няма къде, а парите ти трябват спешно, за 20К акции цената отива на 0,95 лева, т.е. вече си 5% загуба. Ми супер, що да не - и това за уж стабилна компания, дето си е перфекция и дава дивиденти и дъра-бъра. Е, после що нямало масовост на борсата - ми няма и да има, защото дружествата, които са на плюс за последните 2-3 години се броят на пръстите на едната ръка, затова и хората си набиват кинтата в депозити и тухли. Толкоз
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Междудругото акцията я оценявам като перспективна за консервативни инвеститори с дивидентна доходност около 7%. Но на БФБ този сегмент инвеститори липсва, има главно рискови в junk акции, с надежда за дабъл трипъл.

                            Вместо на депозит на 0% тук. Но този сегмент инвеститори липсва на БФБ.

                            Ето за полугодието печалбата е нагоре със 7% в условията на пандемия.

                            Не е препоръка за покупка или продажба. Имам около 1 000 акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Благодарско за разясненията! Мисля, че добих базисна представа, която даже се покрива с малкото ми личен опит.
                              Можеш да се обадиш на Георги Георгиев, който е шефа на дружеството
                              невероятен професионалист
                              имам много добри впечатления от него, винаги ми е обяснявал всичко, което съм питал, много отзивчив

                              който е ходил на ОСА знае
                              скоро имаше интервю с него в Investor.bg

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Благодарско за разясненията! Мисля, че добих базисна представа, която даже се покрива с малкото ми личен опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X