IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Грую позна -- 9 стинки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую
      Принципно си прав, да видим утре пазарът какво ще каже. Аз си твърдя, че звездите ми го говорят за 9 стинки, дали са толкова, съвсем скоро ще разберем
      Имаше такава песничка на ФСБ - "звездите са звезди, защото са високо" То и в ТА имаше такъв термин при "свещите"... и тук е имало "изгрели" звездички но все пак на 1,40
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        +! Точно за градуса си мислех, ама рекох да не припомням)) Имам чувство, че много пара може да се ангажира там (да не казвам "потроши"))...А колкото и да бързат тук, сега и времето не работи много вв тяхна полза)))
        Принципно си прав, да видим утре пазарът какво ще каже. Аз си твърдя, че звездите ми го говорят за 9 стинки, дали са толкова, съвсем скоро ще разберем
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

          И бързат да вземат парите преди да са дошли увеличението на Брефа и IPO-то на Градус....
          Абсолютно, и не е чудно, че разбират от тези неща повече от Брефа и Градус. Добър е момента, но щеше да е още по-добър миналата година август.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от konфуций
            И бързат да вземат парите преди да са дошли увеличението на Брефа и IPO-то на Градус....
            +! Точно за градуса си мислех, ама рекох да не припомням)) Имам чувство, че много пара може да се ангажира там (да не казвам "потроши"))...А колкото и да бързат тук, сега и времето не работи много вв тяхна полза)))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              E то много ясно, че ако искат да приберат кеша от пазара, си трябва някакъв приличен дисконт, иначе - "чакай" за кеш Няма да ме учуди и още дисконт)) -- Не е препоръка
              И бързат да вземат парите преди да са дошли увеличението на Брефа и IPO-то на Градус....

              Коментар


              • E то много ясно, че ако искат да приберат кеша от пазара, си трябва някакъв приличен дисконт, иначе - "чакай" за кеш Няма да ме учуди и още дисконт)) -- Не е препоръка
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Toва е днес, на първия ден без права беше повече, т.е. правата са били още по-евтини ли Аз лично, поне така ми го говорят звездите и обясних вече защо, очаквам цена от 9 стотинки на право, но да видим утре какво ще каже пазара. Някакси ми изглежда доста малоумно от страна на мениджмънта, след като цената цяла година е била около 1,40, изведнъж да я свали на 1,15-1,16.

                  Отделно, още нещо от сайта на БФБ - там пише, че последната сделка с права е била на 1,28, на следващият ден цената "изненадващо" започна от 1,19 (данни от сайта на БФБ, отново повтарям), т.е. цената на право е 9 стинки - както казах, така ми го говорят звездите и нямам никаква препоръка или нещо друго. Все да го разбира както си иска, а утре пазарът ще отсъди кой крив и кой прав. Успех!
                  Абе хора много сте наивни, спрете да говорите със звездите, най-добре спрете да търгувате с акции! Мениджмънта нищо не сваля, сваля го пазара под натиска на тези нови 18 мил. акции дето ще се пуснат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                    Е точно. Вече нямаш права. Съгласен съм с изчислението на колегата. По днешни цени се оценяват на 1.24-1.10- 0.08= 0.06 лв на право. Така го оценява пазара 1 право днес. Логиката е, че ако ще можеш да си вземеш права под 6 ст., по добре продай днес и си купи права.
                    Toва е днес, на първия ден без права беше повече, т.е. правата са били още по-евтини ли Аз лично, поне така ми го говорят звездите и обясних вече защо, очаквам цена от 9 стотинки на право, но да видим утре какво ще каже пазара. Някакси ми изглежда доста малоумно от страна на мениджмънта, след като цената цяла година е била около 1,40, изведнъж да я свали на 1,15-1,16.

                    Отделно, още нещо от сайта на БФБ - там пише, че последната сделка с права е била на 1,28, на следващият ден цената "изненадващо" започна от 1,19 (данни от сайта на БФБ, отново повтарям), т.е. цената на право е 9 стинки - както казах, така ми го говорят звездите и нямам никаква препоръка или нещо друго. Все да го разбира както си иска, а утре пазарът ще отсъди кой крив и кой прав. Успех!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Хм,не знам дали и правилно така.Ако купиш сега реално не получаваш права
                      Е точно. Вече нямаш права. Съгласен съм с изчислението на колегата. По днешни цени се оценяват на 1.24-1.10- 0.08= 0.06 лв на право. Така го оценява пазара 1 право днес. Логиката е, че ако ще можеш да си вземеш права под 6 ст., по добре продай днес и си купи права.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        всеки може да си го изчисли ориентировачно по формулата - текущата цена продава(сега е 1.26) - 1.10 - девидента (0.08) = 8 сотинки. Но важното е другата седмица колко ще е ..
                        Хм,не знам дали и правилно така.Ако купиш сега реално не получаваш права

                        Коментар


                        • какво стана с правата - има ли ги, търгуват ли се? Нали бяха от днес?
                          Edit - сега видях, че се търгуват от утре. Лека и доходна по позицията, макар че засега няма никакво раздвижване
                          Last edited by Грую Груев; 06.03.2018, 11:12.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Не съм казал, че има логика, казвам, че видях подобна грешка на сайта на БФБ. А цената много лесно може да се определи от основния акционер, който слага огромната си оферта на 9 стинки и толкова, цацата се съобразява с него. Ще видим, аз лично също очаквам цена около 10 стинки, иначе сегашната цена на акцията е нелогична
                            всеки може да си го изчисли ориентировачно по формулата - текущата цена продава(сега е 1.26) - 1.10 - девидента (0.08) = 8 сотинки. Но важното е другата седмица колко ще е ..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                              Няма много локика в това. Цената на правата ще се определи от пазара. Няма как да се знае предварително, че ще бъде 9 ст. Ами ако реша, че ги искам много мога и на левче да си ги взема.
                              Не съм казал, че има логика, казвам, че видях подобна грешка на сайта на БФБ. А цената много лесно може да се определи от основния акционер, който слага огромната си оферта на 9 стинки и толкова, цацата се съобразява с него. Ще видим, аз лично също очаквам цена около 10 стинки, иначе сегашната цена на акцията е нелогична
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                моделът си е супер, а и няма кой знае каква конкуренция в сектора. Засега.
                                Друго е интересно - на колко ще се търгуват правата? Вчера имаше интересна грешка на сайта на борсата с акцията в четъртък (първият ден без права) - беше дадена крайна цена от предишния ден 1,19, а тя беше реално 1,28, което мен ме навява на светлата мисъл, че правата ще са по 9 стинки, но да видим дали има нещо изобщо вярно в разсъжденията ми, или са си волни интерпретации
                                Няма много локика в това. Цената на правата ще се определи от пазара. Няма как да се знае предварително, че ще бъде 9 ст. Ами ако реша, че ги искам много мога и на левче да си ги взема.

                                Коментар

                                Working...
                                X