IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

5% доходност

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tampico Разгледай мнение
    Както казах по-рано, съвети не търся. Аз така или иначе не мога да ги пипам моите.

    Интересно ми е дали бихте оставили огромна част от портфейла си /да кажем около 90%/ затворена на такава лихва - 5% чисти.
    Коя банка дава 5 % чисти?

    Коментар


    • Както казах по-рано, съвети не търся. Аз така или иначе не мога да ги пипам моите.

      Интересно ми е дали бихте оставили огромна част от портфейла си /да кажем около 90%/ затворена на такава лихва - 5% чисти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        Налягай си парцалите щото батковците ще те оберат и после ще плачеш
        Внимавай много с батко Цеко и Ампето пък и останалите не са за подценяване

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Няма да го очешем, бе: ние го съветваме мъдро.


          Момъкът пък може тебе да те посъветва - например коя е тая бамка.
          Да бе "добре" го съветвате

          По-добре да си купи гръцки "облизвации" на същия доход, че с българските мажовци, най-много да се оближе...под опашката

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
            Налягай си парцалите щото батковците ще те оберат и после ще плачеш
            Няма да го очешем, бе: ние го съветваме мъдро.


            Момъкът пък може тебе да те посъветва - например коя е тая бамка.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tampico Разгледай мнение
              Здравейте,

              Аз съм от така наречените "пишман" инвеститори, т.е. тепърва навлизам в дебрите на това начинание и към момента все още действам с малки суми и се уча. Освен това съм ме мъчи един въпрос - имам банков влог с чиста доходност от 5% /след приспадане на данъка/ годишно за още близо 2 години. Този влог не мога да го пипам, но се зачудих дали вие бихте държали така пари на посочената доходност или бихте ги използвали за купуването на нещо?

              Ще ми бъде интересно да разбера какво бихте направили в такъв случай. Бихте ли се задоволили с такава доходност? Не търся съвети.
              Налягай си парцалите щото батковците ще те оберат и после ще плачеш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tampico Разгледай мнение
                Здравейте,

                Аз съм от така наречените "пишман" инвеститори, т.е. тепърва навлизам в дебрите на това начинание и към момента все още действам с малки суми и се уча. Освен това съм ме мъчи един въпрос - имам банков влог с чиста доходност от 5% /след приспадане на данъка/ годишно за още близо 2 години. Този влог не мога да го пипам, но се зачудих дали вие бихте държали така пари на посочената доходност или бихте ги използвали за купуването на нещо?

                Ще ми бъде интересно да разбера какво бихте направили в такъв случай. Бихте ли се задоволили с такава доходност? Не търся съвети.
                5% е ного восока доходност за който познава само бамковият депозит като единствена инвестиция: но който гледа по-широко - има ного по-добри варианти за целта: директно пазаруване на акции, Доброволен пенсионен фонд (допълнителна доходност от данъчни облекчения), инвестиционна човешка застраховка (също цакаш данъчните), дори някои облигации, които колегите по-долу са посочили. Къде са 12% от жабешките облизвации, къде са 5% от депозит, макар към момента като за депозит това да е повече от добра лихва.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tampico Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Аз съм от така наречените "пишман" инвеститори, т.е. тепърва навлизам в дебрите на това начинание и към момента все още действам с малки суми и се уча. Освен това съм ме мъчи един въпрос - имам банков влог с чиста доходност от 5% /след приспадане на данъка/ годишно за още близо 2 години. Този влог не мога да го пипам, но се зачудих дали вие бихте държали така пари на посочената доходност или бихте ги използвали за купуването на нещо?

                  Ще ми бъде интересно да разбера какво бихте направили в такъв случай. Не търся съвети.
                  Аз лично не бих държал средствата там и бих си купил акции. Това към този момент и при тези цени. След година да кажем, нещата може да са много по-различни.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tampico Разгледай мнение
                    Здравейте,

                    Аз съм от така наречените "пишман" инвеститори, т.е. тепърва навлизам в дебрите на това начинание и към момента все още действам с малки суми и се уча. Освен това съм ме мъчи един въпрос - имам банков влог с чиста доходност от 5% /след приспадане на данъка/ годишно за още близо 2 години. Този влог не мога да го пипам, но се зачудих дали вие бихте държали така пари на посочената доходност или бихте ги използвали за купуването на нещо?

                    Ще ми бъде интересно да разбера какво бихте направили в такъв случай. Бихте ли се задоволили с такава доходност. Не търся съвети.
                    Зависи дали мислиш, че може да ти потрябват в някой момент. Иначе софия комерс облигациите са 12% лихва, на химимпорт привилегированите май бяха 9%, а дивидентната доходност на сфи клони към 7%
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tampico Разгледай мнение
                      Здравейте,

                      Аз съм от така наречените "пишман" инвеститори, т.е. тепърва навлизам в дебрите на това начинание и към момента все още действам с малки суми и се уча. Освен това съм пред голяма дилема - имам банков влог с чиста доходност от 5% /след приспадане на данъка/ годишно за още близо 2 години. Този влог не мога да го пипам, но се зачудих дали вие бихте държали така пари на посочената доходност или бихте ги използвали за купуването на нещо?

                      Ще ми бъде интересно да разбера какво бихте направили в такъв случай.
                      Имот си купи че поскъпват здраво

                      Коментар


                      • 5% доходност

                        Здравейте,

                        Аз съм от така наречените "пишман" инвеститори, т.е. тепърва навлизам в дебрите на това начинание и към момента все още действам с малки суми и се уча. Освен това съм ме мъчи един въпрос - имам банков влог с чиста доходност от 5% /след приспадане на данъка/ годишно за още близо 2 години. Този влог не мога да го пипам, но се зачудих дали вие бихте държали така пари на посочената доходност или бихте ги използвали за купуването на нещо?

                        Ще ми бъде интересно да разбера какво бихте направили в такъв случай. Бихте ли се задоволили с такава доходност? Не търся съвети.
                        Last edited by Tampico; 25.09.2015, 13:39.
                      Working...
                      X